Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Amazon Tabiat Parkı Dünyaya Açılacak

09.01.2017 12:21

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi ne devredilen Terme Amazon Tabiat Parkı ndaki eşsiz güzellik Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı çalışmalarla gün yüzüne çıkarılıyor.

243 kuş türü, endemik bitkileri, su basar ormanları ve eşsiz güzellikteki kumsalları Terme yi bir dünya markası haline getirecek Gölyazı Mevkii ndeki Amazon Tabiat Parkı nı  gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alana yapılan Kuş Gözlem Evi nin artık bitim aşamasına geldiğini söyledi.

BAKİR KALMIŞ GÜZELLİK GÜN YÜZÜNE ÇIKARILACAK

Amazon Tabiat Parkı nın Terme İlçesi nin ekonomi ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir proje olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Bu güzelliklerin insan eliyle yapılması mümkün değil. Allah'ın Terme ye bir hediyesi. 9 kanal, 2 göl ve el değmemiş subasar ormanları, 40 kilometreyi bulan Karadeniz in en uzun kumsalıyla bu alanı dünyaya tanıtarak turizmin parlayan bir yıldızı haline getireceğiz. Çalışmalarımızı yürütürken en önemli önceliğimiz ise bakir kalmış, halen zarar görmemiş doğamızı korurken, eko-turizm faaliyetleri ile ilçemizin refah, turizm ve istihdam olanaklarını arttırabilmek olacak dedi.

Amazon Tabiat Parkı ndaki incelemeleri sırasında Başkan Yılmaz a Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi daire Başkanları ve ilçe müdürleri de eşlik etti.
Başkan YILMAZ dan Anlamlı Ziyaret

09.01.2017 12:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eşi Semiha Yılmaz ile birlikte Tekkeköy ilçesinde bulunan Dr. Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi ni ziyaret ederek merkezde kalanlarla bir araya geldi.

Samsun da hayata geçirilen yatırımlarla kenti bir dünya markası yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sosyal belediyecilik faaliyetlerine de büyük önem veriyor. Başkan Yılmaz, fırsat bulduğu her an vaktini ya çocuklarla ya da yaşlılarla geçirmeyi seçiyor.

DUYGU DOLU ANLAR

Eşi Semiha Yılmaz ile beraber zihinsel, ruhsal ve bedensel hastalara otel konforunda hizmet veren Dr. Nejat Akyol özel Bakım Merkezi ni ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, merkezde kalan vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti, unutulmaz anlar yaşadı.

Bizim kültürümüzde bakıma muhtaç olana ve yaşlıya hürmet vardır diyen Başkan Yılmaz, Onların hayat tecrübeleri bizler için çok önemli. Onlara gereken değeri vermek, ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmette kusur etmemek en önemli görevlerimiz arasındadır. Burada sadece bakıma muhtaç yaşlılarımız kalmıyor. Zihinsel bedensel ve ruhsal açıdan yardıma muhtaç bireylere de hizmet veriliyor. Bakım merkezimizde çalışan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve bu çok anlamlı görevlerinde başarılar diliyorum dedi.El Bab tan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ a Selam Geldi

09.01.2017 12:12

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye El Bab ta görevli Samsunlu bir asker, terörle mücadelede kullandıkları bombalar üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazarak selam gönderdi.Suriye de büyük mücadele veren Türk askerleri arasında bulunan Samsunlu bir asker, memleketini unutmadı. Terörle mücadelede kullanılan bombanın üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazarak, selam gönderdi.

Zor şartlarda büyük bir vazifeyi üstlenen askerler arasında olan Samsunlu Mehmetçik Ahmet, üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ismini yazdığı bombanın fotoğrafını çekerek kendisine mesajla gönderdi.

Bu anlamlı selam üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, zor şartlarda görev yapan askere kendisi de selam göndererek, her zaman dua ettiklerini belirtip, fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Başkan Yılmaz, fotoğrafa El Bab tan selam var. Ahmet kardeşimin mesaj ile gönderdiği bu fotoğrafı paylaşmak istedim. Çok zor şartlarda çok kutsal bir görev sürdüren Fırat Kalkanı ekiplerine selam olsun. Biz her zaman duacılarıyız. Allah ım yardımcıları olsun yorumunu yaptı.Kadem in Projeleri Başkan YILMAZ ı Heyecanlandırdı

06.01.2017 08:05

KADEM İl Temsilcisi Meral Kıvırcı ve yönetim kurulu üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler verdi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Samsun İl Temsilciliği geçtiğimiz aylarda dernek binasının açılmasının ardından çalışmalara başladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret eden KADEM İl Temsilcisi Meral Kıvırcı dernek olarak yapmayı planladıkları çalışmaları anlattı.

Projelerin hayata geçmesiyle birlikte Samsun da birçok sorunun çözüleceğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, KADEM Samsun da yeni yapılanan bir dernek ve hedefleri beni gerçekten heyecanlandırıyor. Meral hanımın anlattığı projeler gerçekten Samsun için önemli projeler. Özellikle eğitim ve aile ile ilgili projeleri Samsun un sorunlarına cevap olabilecek nitelikte. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak Samsun umuzu ve toplumu ilgilendiren her çalışmada bir adım öndeyiz. Bu noktada KADEM e gereken desteği her zaman vereceğiz. Kendilerine başarılar diliyorum. dedi.Büyükşehir İŞGEM le Tanışan Patron Oluyor

06.01.2017 08:02

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin iş fikri olanları desteklemek için 10 yıl önce kurduğu Sabek İŞGEM ile tanışan girişimciler kendi işinin patronu oluyor. Kurum destekleri sayesinde iş fikrini hayata geçirip geliştiren 26 girişimci, merkez bünyesinde kurdukları firmalarında üretim yaparak ülke ve kent ekonomisine katkı sağlıyor.

Türkiye nin 27 iş geliştirme merkezi arasında en başarılı ilk 3 merkezden biri olan Sabek İŞGEM, iş fikri olmasına rağmen kuruluş ve işletme sermayesi bulunmayan üretici girişimcileri, Derebahçe mahallesindeki merkezde iş dünyasına hazırlıyor. Mini organize sanayi bölgesini andıran 26 işliğin bulunduğu merkezde iş kurmalarına yardımcı olmak için girişimcilere, başarılı işletmelerin nasıl kurulacağı,  büyüyecekleri, yeni iş ve istihdam olanakları sağlamayı, güvenli ve rekabetçi iş ortam oluşturmayı öğretiyor.

KOBİ leri risklerden koruyarak onlara işletme geliştirme koçluğu, yönetim danışmanlığı, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı, tanıtım, ofis hizmetleri, kuruluş ve işletme giderleri gibi destekler de veren Sabek İŞGEM, ihtiyaç duydukları konularda eğitimler verip, girişimcileri sektörleriyle ilgili ihalelerden ve malzeme alımlarından haberdar ediyor. Ayrıca uluslararası kalite standartlarında üretim yapmalarına yardımcı olarak,  yerli ve yabancı fonları faydalanmalarını sağlıyor.

Doluluk oranının yüzde 100 olduğu Samsun Büyükşehir Belediyesi iş geliştirme merkezinde, Firmasını kuran girişimciler, 40 ile 60 ay arasında değişen sürelerle misafir ediliyor. Hâlihazırda ise 24 ü imalatçı ve 2 si hizmetler sektörü olmak üzere 26 girişimci üretim yapıyor. Samsun da yeni KOBİ lerin en zayıf oldukları iş kurma aşamasında desteklenerek, bu zor aşamayı sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve ayakta kalmalarını sağlamaya yönelik 17 projeyi hayata geçiren kurum, çalışmalarına başarıyla devam ediyor.