Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


CAN Kurtaracaklar

30.06.2017 08:55

Denizde boğulma vakalarının önüne geçilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bu sezon 60 cankurtaran görevlendirdi.
Denizde boğulma olaylarını en aza indirmek ve Samsun da ölümle sonuçlanan boğulma vakalarına geçit vermemek adına kendi canlarını ortaya koyan 60 cankurtaran, tüm ekipman ve donanımlarıyla boğulma vakalarına en geç 3 dakika içerisinde müdahale edebilecek.Samsun da Terme ilçesinden Yakakent sahiline kadar olan güzergâhta belirli noktalarda hizmete başlayan cankurtaranlar, bu sezon boğulma vakalarına geçit vermemek için canla başla mücadele edecek. Yeni sezon öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayan cankurtaranlar 30 Eylül tarihine kadar denizde nöbet tutacak.

Yeni sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak Samsun deniz kenarında bir şehir olması sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarımızı yaptık. Sahil boyunca denize girmelerin getirdiği boğulma vakalarına karşı biz de itfaiye olarak cankurtaran hizmeti vermeye başladık. Terme Yakakent arası ciddi bir uzunluğa sahip. Bu kapsamda biz de 6 bölgede cankurtaran hizmeti başlattık. Bu bölgelerde denize girme yoğunluğu bilindiği üzere çok sık oluyor. Bu sene yaklaşık 60 personelimiz ve ekipmanlarımızla bu bölgelerde hizmet vereceğiz dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama ve Kurtarma Amiri Faruk Patkavak ise Saat 10.00’dan 19.00 a kadar cankurtaranlarımız denizlerde hizmet vermeye başladı. Cankurtaranlarımız Samsun plajlarında aktif olarak görevdeler diye konuştu.Başkan YILMAZ: Bu Bakış Açısı 81 İlin Hiçbirinde Yok

30.06.2017 05:25

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun a estetik görünüm kazandırdıklarını ve şehri yeniden giydirdiklerini söyledi.

BAZILARI BENİM HAKKIMDA BİR KİN, BİR GAREZ DUYGUSUYLA ARKAMDAN KONUŞUYOR 

Samsun u estetik yönden güzelleştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz, Bu şehri estetik görünüme kazandırmak için küçük küçük dokunuşlar yapacağız. Biz bu hizmetleri yaptığımız sürece ne oluyor yahu bu şehirde diyeceğiz. Bu çalışmalarımız şehri bir evin içine dönüştürme çabamızdır. Bu dediğim bakış 81 ilin hiçbirinde olmayan bir bakış açısıdır. Bu çaba çok kolay oluşmaz. Bizim şehirlerimizde bu iş yeni yeni başlayacak. Şehre estetik görünüm kazandırmak için kültürümüzü ve zevklerimizi ortaya koyarak bir kompozisyon hazırlayıp, bu yönde çalışmalar yapacağız diye konuştu.

Bu şehir benim o kadar hayatım olmuş ki benim hakkımda konuşulanların hiçbir önemi yok diyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti: Bazıları benim hakkımda bir kin, bir garez duygusuyla arkamdan konuşuyor. Ancak hizmeti yaptıktan belirli bir süre sonra, eğer birazcık vicdanı varsa, bu adamın hakkında yanlış söyledim diyerek söylediklerinin farkına varıyor. Biz onu bunu gücendirmemek için herkesin dediklerine boyun eğersek, bu tarzda bir iş olur mu, böyle insanlık olur mu? Ben son olarak şunları söylemek istiyorum: Şehrin tüm alt yapı eksikliklerini tamamladık. Artık alt kısmı hallettik. Şimdi sıra üst kısımda. Şehre estetik görünüm kazandırmalıyız ve Samsun u evimizin bir misafir odası haline getirmeliyiz.

ANKARA YOLU KARADENİZ İN ORTA ANADOLU YA AÇILAN YOLUDUR

18 Temmuz da Samsun da başlayacak olan 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları hazırlıkları hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, Samsunumuz 15 gün içerisinde büyük bir spor etkinliğinde ev sahipliği yapacak. Burada şehrimizi aşağı yukarı 1,5 yıldır olimpiyatlara hazırlıyoruz. Olimpiyatlara hazırlık sadece spor alt yapısının inşa edilmesi değildir. Spor alt yapısının inşa edilmesi konusunda Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ın büyük gayretleri ve çabasıyla, neredeyse şehrimizde eksik olan bir sportif alt yapı tesisi kalmadı. Bunun yanında konaklama tesisleri, şehrin giriş çıkışlarındaki tertip ve düzen, şehrin estetik değerlere bağlığı gibi birçok alanda, Samsun u görücüye çıkarırcasına estetik ve kentsel ölçekte şehircilikle ilgili vizyonumuzu ortaya koyacağız. Bir de Samsun-Ankara yolundan bahsetmek isterim. Bu yol Orta Anadolu dan gelen ve bütün Karadeniz e açılan trafiğin en önemli geçiş noktası. Yani Karadeniz in Orta Anadolu ya açılış kapısı. Bu kapının etrafını bütün estetik değerlerle tamamlamaya çalışıyoruz. Sadece peyzaj değil; olimpiyatla ilgili görselleri koyuyoruz, metruk binaları kaldırıyoruz. Sıvasız ve boyasız olan binalara işlem yapıyoruz. Bu bakımdan 18 Temmuz a şehrimizi ciddi boyutta hazırlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu alanda ağaçlandırma çalışmaları da yapıyoruz. Bu koridoru bir görkemli ağaçlandırmaya da tabi tutacağız. Yaptığımız bu çalışma Samsun halkımıza hayırlı olsun. Bununla da kalmayıp şehrimizi yeniden giydiriyoruz. Samsun u havaalanına bağlayan koridoru da adeta nakış işler gibi işliyoruz şeklinde konuştu.Başkan YILMAZ: Çalışan Herkesin Başımızın Üstünde Yeri Var

23.06.2017 07:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un kalkınması için çalışan herkesin başımızın üstünde yeri var dedi.
Midilli Restoran da gerçekleşen programda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçenin kalkınması için ticaret ve sanayi alanında yapılan çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür ederek, Sizler Samsun umuzun, Çarşamba mızın gelişmesi, kalkınması için elini taşın altına koyan değerli arkadaşlarımızsınız. Türkiye nin yükseldiği, hedeflerine emin adımlarla yürüdüğü bu dönemde sizlerin katkısı şüphesiz önemli. Samsun un kalkınması için çalışan herkesin başımızın üstünde yeri var. Rabbim yaptığınız ticaretlerinizde bol kazanç versin dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası nın düzenlediği iftar programına katıldı.

Çarşamba TSO üyelerinin Kadir Gecesi ni de tebrik eden başkan Yılmaz Ramazan ayının güzelliklerini şu sözlerle ifade etti; Ramazanın güzelliği iki durumda kendini daha çok belli ediyor. Birisi iftar sofraları diğeri de teravih namazları. İftar sofraları dayanışmamızı, birliğimizi, beraberliğimizi ve paylaşma duygularımızı teşvik ediyor. İftardan sonra telaşla ulaştığımız camilerde kıldığımız teravih namazları da bize 12 ayın diğer 11 ayında olandan farklı bir hareket ve duygu yoğunluğu veriyor. Bu akşamda bu duygu yoğunluğunun en güzelini birlikte yaşadık. Allah birliğimizi beraberliğimizi eksik etmesin. Kadir Geceniz mübarek olsun.Başkan YILMAZ: Tüm İmkânlarımızla Çiftçilerimizin Yanındayız

23.06.2017 07:27

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba İlçesi nde etkili olan sağanak yağış sonrası sular altında kalan bölgelerde incelemelerde bulundu.
Yağan yağmurla birlikte drenaj kanalının geriye bastığını ve bölgedeki tarım arazilerine zarar verdiğini açıklayan Başkan Yılmaz, Bütün gücümüzle, tüm imkânlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız ve zararı minimize etmeye çalışıyoruz. Bundan sonra ne yapabiliriz onları arkadaşlarımızla istişare edeceğiz. Bu konuda Devlet Su İşlerimizin yaptığı bazı projeler de var. Bunların hızlandırılması için bizler de elimizden geleni yapacağız. Allah daha beter afetlerden korusun. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum diye konuştu. Başkan Yılmaz ın incelemeleri sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da yer aldı.Çarşamba ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun sağanak yağış sonrası arazileri sular altında kalan çiftçileri yalnız bırakmayan Başkan Yılmaz,  bölgeye giderek Samsun Büyükşehir Belediyesi nin tüm imkânlarını seferber etti. Başkan Yılmaz, Çaltı ve Karabahçe Mahallelerinde incelemelerde bulundu.


ESTETİK MÜCADELE DEVAM EDİYOR

20.06.2017 12:16

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un ana yolları yemyeşil ağaçlar içinde adeta bir yeşil koridor haline gelecek  dedi.

OLİMPİYATLAR İÇİN SON DOKUNUŞLAR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaklaşan olimpiyatlar öncesinde Ankara Yolu üzerinde devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Yılmaz, yapılan çalışmalardan sonra buranın estetik bir görünüme kavuştuğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle Ankara yolunda yapılan ve yapılması planlanan sağlıklaştırma ve estetik uygulamaları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, olimpiyatlar için son dokunuşları yaptıklarını belirterek, Deaflympics Olimpiyatları na bir aydan az bir zaman kaldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yurtdışından ve şehir dışından gelen misafirlerimizi modern, temiz ve rengârenk bir şehirle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Doğu-Batı ve Güney istikametinde göze çarpan çirkinlikleri hızlı bir şekilde ortadan kaldırdık. Metruk ve kaçak binaların yıkımını gerçekleştirdik. Sıvasız ve boyasız binaları boyadık ve çok renkli görüntüler oluşturduk. Şimdi de şehir mobilyalarını döşüyoruz. Estetik adına yaptığımız her çalışmayı tamamlamak üzereyiz. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Ankara yolu başta olmak üzere tüm ana yollar yeşil bir koridor haline gelecek. Yıkılan binaların yerine asla yeni bir yapı yapılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Buralar yeşil alan olarak kalacak dedi.