Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


ÇALIŞANLARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN!..

07.03.2019 06:30

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Belediyesi ni ziyaret etti, Belediyedeki işçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun dedi

Samsunda, Cumhur İttifakının AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı olan Zihni Şahin, Atakum Belediyesini ziyaret etti, tüm personele önemli mesajlar verdi. Şahin, İşçimizin, emekçimizin bizden yana gönlü rahat olsun. Kimse endişe duymasın dedi.

FEN İŞLERİ İŞÇİLERİYLE KAHVALTI
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Başkan Zihni Şahin, ilk olarak Atakum Belediyesinin Yeni Mahallede bulunan Fen İşleri Şantiyesini ziyaret etti. Burada işçilerle kahvaltı yapan Başkan Şahin, daha sonra Atakum Belediyesi hizmet binasına geçerek çalışan personel ile bir araya geldi.

HİÇ KİMSE ENDİŞE DUYMASIN
Atakum Belediyesinin memur, işçi ve diğer çalışanlarına önemli mesajlar veren Başkan Zihni Şahin, Belediye başkanlığım boyunca haksız yere işten çıkarma gibi bir günahım asla olmamıştır ve olamaz da. Biz ancak çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışmasını isteriz. Bu konuda endişe duyan tek bir personelimiz olmasın dedi.

İŞİNİZE SAHİP ÇIKIN...
Başkan Şahin, ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Bizlerde insana sevgiyle yaklaşma, ona değer verme ve ortak akılla yönetme anlayışı var. Bu anlayışla çalışarak güzel işlere, güzel hizmetlere imza atarız. Demokrasinin gereği olarak herkes bir partiden aday oluyor fakat seçildikten sonra hangi görüş olursa olsun herkesin başkanıyız. Herkesle birlikte, herkesin görüşünü alarak önerilere açık olacağız. Ben hayatım boyunca beraber çalıştığım insanlara şunu söylerim, samimi olarak işinize sahip çıkın, yüreğinizi ortaya koyun. İnsan samimi olarak çalışırken hata da yapsa onu kimse hor görmez.

HEPİNİZDEN DESTEK BEKLİYORUM
Belediyelerin görevi hizmet etmek. Hizmeti de sizinle birlikte yapacağız. İnşallah Atakum Belediye Başkanı olursak birlikte, huzurlu bir şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Hepinizden destek bekliyorum. Hep birlikte Atakumu hak ettiği hizmetlere inşallah kavuştururuz.GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN TEKNOLOJİ ŞART

15.02.2019 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ekonomik yarış dünya genelinde milletlerarası mücadelede son derece önemli. Bu mücadele ise ancak teknoloji ile mümkün olur dedi

Samsunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) tarafından düzenlenen Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları toplantısı başladı. Toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ülkemiz, yüksek teknolojiyi kullanmak zorunda. Bu alanda son dönemde yapılanlar umut verici dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve çok sayıda iş adamının da katıldığı Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları, Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlendi. 

HER ALANDA TEKNOLOJİ GURUR VERİCİ
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Zihni Şahin, Teknolojinin her alanda kullanıldığını görmek bizleri gururlandırıyor. Samsun Teknopark ve Ar-ge buluşmalarında kentimizde yer alan teknoloji firmalarının stantlarını gezme, bu noktada geldikleri noktayı görme imkanı buluyoruz. Başta ihracatın arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunan firmalarımız olmak üzere tüm firmalarımızı tebrik ediyorum dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYİ DE ETKİLİYOR
Dünyada milletlerarası mücadelede ekonomik yarışın en önemli yeri işgal ettiğine dikkati çeken Başkan Şahin, İşte bu ekonomik mücadeleyi teknolojik gelişmeler çok etkiliyor. Bu yarışta geri kalmamak adına hükümet olarak Ar-Ge çalışmalarına maddi olarak destek veriyoruz. Sadece ekonomik kalkınma açısından değil ülkemizde var olan terörle mücadele açısından da önemli bir konu bu. Bu mücadelede son dönemde silah sanayinde gelişmelerle beraber çok etkili olduğumuzu ve bu mücadelede kendi silahımızla çok az kayıp vererek bazen de hiç kayıp vermeden etkili olduğumuzu görüyoruz diye konuştu.

TEKNOPARK, İŞBİRLİĞİNİN ESERİ
Türkiyenin her türlü üretimini yapmaya başladığında istihdam sorununu da çözeceğine dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, Bir kaç defa sayın Valimiz ile beraber Teknoparkı ziyaret ettik. Gerçekten Samsunda böyle bir Teknopark olması ve Ar-Ge çalışmalarına önem verilmesi bize enerji ve moral verdi. Bu Teknopark, Samsunda üniversite, iş dünyası ve kamu işbirliğinin de eseridir. Bilhassa Teknoparkın kurulmasında emeği geçen rektörümüz, yönetim kurulu başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmanın sonucu her zaman başarılı olur ifadelerini kullandı.HER ŞEY PARAYLA OLMAZ!..

15.02.2019 13:37

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Toplum Gönüllüleri Vakfının(TOG) çok önemli bir sivil toplum hareketi olduğunu belirterek, TOG gönüllüleri bizlere her şeyin parayla yapılmayacağını gösterdi dedi

Kurulduğu 29 Aralık 2002 yılından bu yana ülke genelinde özellikle üniversiteli gençler arasında başlattığı gönüllü hareketini bugün de başarıyla sürdüren TOG un kurucusu İbrahim Betil, Genel Müdür Murat Çitilgülü ve Yönetim Kurulu üyesi Sinan Berkman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahini ziyaret etti.

İBRAHİM BETİL, BAŞARI DİLEDİ
TOG hareketinin Samsunda da bir çok önemli projeye imza attığını belirten vakfın kurucusu İbrahim Betil, İl genelinde yaptığımız çalışmalarda Samsun Büyükşehir Belediyesinin her zaman desteğini gördük. Bu nedenle müteşekkiriz dedi. Betil, Başkan Zihni Şahin'in 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı olmasına da değinerek, Değerli başkanımızın seçilmesi halinde deneyimiyle, tecrübesiyle Atakuma büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Seçimlerde kendisine başarı diliyoruz diye konuştu.

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TOGA ÖVGÜ...
TOGun, Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin ise, Özellikle üniversite öğrencisi gönüllüleriyle TOG, başta sosyal olmak üzere kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de daima dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TOGun genç gönüllüleri, dar gelirli ya da hasta çocuklara ders vermekten tutun da okulların yenilenmesine kadar bir çok alanda çok önemli hizmetler veriyor. Türkiyenin bir çok bölgesinde fidan dikerek yeşillendirme çabalarında örnek teşkil eden TOG gönüllüleri aslında her şeyin parayla yapılmayacağını da bizlere göstermiş oluyor dedi.

ATAKUM İĞNE DELİĞİNDEN DAVET
Öte yandan, ziyarette yer alan, TOGa bağlı Atakumun Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren İğne Deliği Gençlik Merkezinin yöneticileri Oğuzhan Öztanır, Beytullah Akı ve Semiha Memişoğlu, Başkan Zihni Şahini merkeze davet etti. Başkan Şahin de, en kısa zaman İğne Deliği Gençlik Merkezini ziyaret edeceğini söyledi.KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLACAĞIZ!..

15.02.2019 13:34

Başkan Zihni Şahin, Karayolları işçileriyle buluştu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız dedi

Seçim çalışmalarını ara verdemen sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Sosyal Belediyecilik anlayışını hakim kılacaklarını söyledi. Şahin, Kimsesizlerin kimsesi olacağız dedi.

CUMHURİYETTE EV ZİYARETLERİ
Dün akşam, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden Aysel ile Fahrettin Öztürkün evine konuk olan Başkan Zihni Şahin, Partimizin Atakum Kadın Kolları tarafından organize edilen programlarda değeryi Atakumlularla bir araya geliyoruz. Evlerini bizlere açarak kutsal aile sıcaklığını hissetiren Atakumlu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Atakumda her gönüle dokunmak için çalışmaya devam ediyoruz diye konuştu.

KAMU ÇALIŞANI BAŞIMIZIN TACI
Başkan Zihni Şahin, bu sabah ise Karayolları 7nci Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile bir süre görüşen Zihni Şahin, daha sonra personel ile bir araya geldi. İşçilere kısa bir konuşma yapan Zihni Şahin, sözlerine, Kamu hizmeti yapan herkes bizim başımızın tacıdır. Tüm işçi kardeşlerimize kazasız belasız günlerde çalışma diliyorum diyerek başladı.

HALKI İÇİN MÜCADELE EDEN BAŞKAN
Karayolları çalışanlarına Atakum ile ilgili projelerini anlatan Başkan Şahin, Bildiğiniz üzere yola çıktığımız günden bu yana Gönülden Gönüle Belediyecilik diyoruz. Halkına dokunmayan, halkıyla dertlenmeyen, halkıyla bir araya gelmeyen hiç bir belediye başkanı başarılı olamaz. Halkı için mücadele vermeyen, başkanlık makamını hizmet için meşgul etmeyen bir başkan, sadece kendisini kandırır. Bugüne kadar bu ilke doğrultusunda siyasi yaşamını sürdüren bendeniz, bundan sonra da halkımla birlikte olmaya devam edeceğim dedi.

SOSYAL BELEDİYECELİK YAYGINLAŞACAK
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklaman Yerel Seçimler AK Parti Manifestosundaki sosyal belediyecilik maddesini hatırlatan Zihni Şahin, Sosyal belediyecilik anlayışımızı çocuklarımızdan yaşlılarımızı, mağdurundan mazlumuna, kadınlarımızdan engellilerimize, gençlerimize kadar her kesime hizmet verecek şekilde genişletip yaygınlaştıracağız. Kadınlarımıza, gençlerimize, engelli ve yaşlılarımıza yönelik merkezler oluşturacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımız için çok daha güzel bir Atakum inşa edeceğiz. Kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olacağız diye konuştu.

Atakumda her gönüle dokunmak için çalışmaya devam ediyoruz. AK Parti Atakum Kadın Kolları tarafından organize edilen program kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden Aysel ve Fahrettin Öztürkün misafiri olduk, desteklerini istedik.TESTLER BAŞARIYLA SÜRÜYOR!..

15.02.2019 13:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3üncü Etap Kurupelit Son Durak- Üniversite Yaşam Merkezi arasındaki Hafif Raylı Sistem projesinin çalışmalarında son aşamaya gelindi. Test sürüşleri ise başarıyla devam ediyor açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakınin AK Partiden Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, yapım çalışmaları süren Hafif Raylı Sistem 3üncü Etap çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Zihni Şahin, 3üncü etap dediğimiz Kurupelit Son Durak- Üniversite Yaşam Merkezi arası 5.2 kilometrelik Hafif Raylı Sistem projesinin çalışmalar devam ediyor dedi.

5.2 KİLOMETRELİK HAT, TOPLAM 7 DURAK
15 Eylül 2018 tarihi itibari ile test sürüşlerine başlandığını hatırlatan Başkan Şahin, Başarıyla gerçekleştirilen deneme seferleri sürüyor. Bu güzel proje ile öğrencilerimizin ve hemşerilerimizin toplu ulaşım noktasındaki önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağız diye konuştu. Başkan Zihni Şahin, projeyle ilgili şu detaylı bilgileri verdi.

Mevcut Üniversite İstasyonundan başlayarak OMÜ Kampüs Hattında yapılmakta olan Hafif Raylı Sistem Tramvay Hattı, toplam 5 bin 177 metre çift hat demiryolundan oluşuyor. Raylı sistem güzergahı üzerinde  300 metre ve 150 metre uzunluğunda 2 adet viyadük yapısı, 340 metre uzunluğunda 1 adet Aç-Kapa yapısı (giriş portalı 140 metre, tünel bölgesi 70 metre ve çıkış portalı 130 metre) yer alacak. Lojmanlar, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Yaşam Merkezi, Eğitim Fakültesi ve Yurtları kapsayacak şekilde toplam 7 adet istasyon yer alacak.

ÜSTGEÇİT, BETONARME BOX, YÜRÜYEN BANTLAR
3 adet yeni trafo merkezi, 3 adet karayolu hemzemin geçiş,  6 adet telsiz baz istasyonu da projede yer almaktadır. Tıp Fakültesi durağından hastaneye yoğun yolcu geçişini sağlamak amacıyla, 112 metre sol, 108 metre sağ ve 75 metre ana bağlantılı olmak üzere 295 metre uzunluğunda çelik üstgeçit ve bu çelik üstgeçidi Tıp Fakültesi önüne bağlayan, karayolunun altından geçen 114 metre uzunluğunda 1 adet betonarme box bulunmaktadır. Ayrıca burada toplam 3 adet çıkış ve 3 adet iniş olmak üzere yürüyen bantlar mevcuttur. 

140 BİN METREKÜP KAZI, 435 TON ÇELİK İMALATI
Raylı Sistem ihalesi kapsamında işe başladığımız tarihten bugüne kadar 140 bin 000  metreküplük kazı, 62 bin metreküplük dolgu, 53 bin metreküplük beton dökümü, 4 bin 600 ton inşaat demiri, 435 ton çelik imalatı, 194 adet katener direği, 10 bin 354 metre hat metre ray döşemesi yapıldı. Projemizin maliyeti 120 milyon liradır. Hatta kullanılacak olan trenlerin imalatı ise devam etmektedir

200 PROJE, 1.3 MİLYAR LİRALIK YATIRIM!
Samsuna va Samsunlular çok önemli bir hizmeti daha sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Şahin,  Göreve geldiğimden bugüne kadar geçen 9 aylık süre içerisinde Samsunumuz ve ilçelerimizde 200den fazla projeyi devam ettiriyoruz. Bu projelerimizin tutarı yaklaşık 1.3 milyar liradır. Tüm ilçelerimizde altyapı, içme suyu, arıtma tesisleri projelerini tamamladık. Yeni projelere başladık. Ulaşım alanında ise asfalt, beton yol, satıh kaplama asfalt olmak üzere 500 kilometre yeni yol ve kaldırım yaptık. Sosyal donatı, yeşil alanlar, kültür ve sanat yapılarını Samsunumuza kazandırdık. Akıllı şehir sistemlerini başlattık. Tüm spor kulüplerimize destek olduk. Sosyal belediyeciliğe önem verdik.  Bu çalışmaların ve yeni önemli hizmetlerin 31 Mart seçimlerinden sonrada devam edeceğine inancım tamdır dedi.