Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

01.07.2016 05:15

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde yaşanan bombalı terör saldırısında şehit olan Serkan Türk, memleketi Samsun da düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, anne Nazmiye Türk e baş sağlığı diledi.

Samsun, Patlamada Şehit Olan Evladını Uğurladı

Çarşamba ilçesi Epçeli köyündeki cenaze törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Gurup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ile yakınları katıldı.

Annesi Nazmiye Türk ü karşılamak üzere hava alanında beklediği sırada patlamada şehit olan 24 yaşındaki Serkan Türk, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Epçeli mahalle mezarlığında toprağa verildi.DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

30.06.2016 07:36

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yapılan deniz dolgu alanı çalışmalarını inceledi.

DOLGU ALANI ÇALIŞMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Samsun un Tekkeköy ilçesindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri nin arkasındaki denize yapılan bin dönümlük dolgu alanı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak dolgu sahasında yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

LOJİSTİK KÖY PROJESİ NİN DE BAĞLANTI NOKTASI OLACAK

Samsun da dolgu alanların yapılmasının ihtiyaçtan doğduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bunun en belirgin çalışmalarından birisi de Petrol Ofisi olarak geçen bölgedeki sahilde yaptığımız dolgu alanıdır. Burada bin dönüm civarında yeni bir dolgu sahası yapıyoruz. Liman geri sahası diye bir alan düzenliyoruz. Projemiz uzun vadeli bir proje. Çalışma sonrasında alanımız aynı zamanda Lojistik Köy Projesinin bağlantı noktası ile ufak tonajlı gemilerin yanaşabileceği iskele olacak dedi.YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

30.06.2016 07:35

Samsun Kızılırmak Deltası nda yuva yaptıkları dal kırılınca düşerek yaralanan leylek yavruları SAMKUŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

YUVADAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI KURTARILDI

Samsun un 19 Mayıs ve Bafra ilçeleri sınırlarında bulunan, 56 bin hektarlık alanıyla Türkiye nin en büyük deltalarından biri olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde yaban hayat içerisinde yaralanan canlılara anında müdahale ediliyor.

Doğanca mevkiinde bir leylek yuvasının bulunduğu dalın kırıldığı ve yuvada bulunan 4 leylek yavrusunun yere düştüğü ihbarını alan Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Başkanı İsmail Mutlu, ekipleri hareket geçirdi. Olay yerine giden ekipler, yerde yaralı haldeki leyleklere müdahale etti.

YARALI LEYLEKLER YUVALARINA YENİDEN KAVUŞTU

7 metre yükseklikten düşerek şoka giren leylekler anında deltada bulunan kliniğe ulaştırıldı. Burada veteriner tarafından serum takılan ve ilk tedavileri yapılan leylek yavruları sağlığına kavuşturuldu. Yapılan tüm kontrollerinin ardından, kırılan yuvaları tamir edilen yavrular, yuvalarına geri bırakıldı.BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

29.06.2016 08:45

Samsun un Vezirköprü İlçesi nde, indikleri su kuyusunda boğularak can veren 17 yaşındaki Enes Çıplak ve babası 40 yaşındaki Nazım Çıplak ın cenazeleri gözyaşlarıyla yan yana toprağa verildi. Baba oğulun cenazesine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ailenin acısına ortak oldu.

BAŞKAN YILMAZ, ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

Vezirköprü İlçesi Bahçelievler Mahallesi nde bahçeyi sulamak isteyen Nazım Çıplak ve oğlu lise öğrencisi Enes Çıplak, bahçedeki 12 metre derinliğinde ve 1.5 metre enindeki kuyunun başına gitti. Suyun gelmesinde sorun yaşanınca, Enes Çıplak arızayı gidermek için kuyunun içine girdi. Gözden kaybolan oğlunu merak eden Nazım Çıplak, haber alamayınca kendi de kuyuya girdi. Baba ve oğlu kuyuda boğularak hayatlarını kaybetti.

BABAMI NEREYE GÖTÜRÜYORLAR SÖZÜ YÜREK DAĞLADI

Ekipler tarafından kuyudan cansız bedenleri çıkarılan baba ve oğlunun cenazeleri bugün Vezirköprü İlçe Devlet Hastanesi morgundan yakınlarına teslim edildi. Aksakal Mahallesi ndeki evlerinin önüne getirilerek burada yakınlarından helallik alındı. Ardından Mahalle camiinde baba ve oğlu için tören düzenlendi. 3 çocuk babası Nazım Çıplak ın 2 yaşındaki oğlu Mikail Çıplak ın ablası 16 yaşındaki Enise Çıplak ın kucağındayken, babasının tabutunun taşınması sırasında Babamı nereye götürüyorlar? diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Baba ve oğlunun cenazeleri, öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında yan yana toprağa verildi.

Cenaze namazına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, acılı aileyi yalnız bırakmayarak yakınlarına ve aileye başsağlığı ve sabır diledi. Yüzlerce kişinin akın ettiği cenaze törenine Başkan Yılmaz ın yanı sıra Vezirköprü Belediye Başkanı Sadik Edis, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ve vatandaşlar katıldı.Başkan YILMAZ: Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm

29.06.2016 08:44

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak ta çok kısa süre önce hizmete açılan yeni belediye hizmet binasını ziyaret etti.

Başkan YILMAZ:  Mantığımız Halkın Sorunlarına Kesin Çözüm 

Bayramdan sonra açılışı yapılacak olan Kavak Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde Kavak Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Kavak Fen İşleri ve SASKİ gibi birimler bulunacak. Hizmetleri tek bir çatı altında toplamak amacı ile başlatılan çalışmaların sona gelmesi ile birlikte hizmete açılan binayı ziyarete gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak halkına yeni hizmet binasının hayırlı olması temennilerinde bulundu.

YILMAZ: ŞEFFAF BELEDİYECİLİK BİZİM ÖNCELİĞİMİZ

Başkan Yılmaz, Halkın sorunlarını daha iyi anlamak o sorunlara yönelik çözüm üretebilmek birinci vazifemiz. Olsun da nasıl olsundan ziyade halkımızın sorununa kesin çözüm olsun mantığını yürütmeliyiz. Yeni Belediye hizmet binasını yaparken İbrahim Başkanla bu işin olumlu ve olumsuz yönlerinin kritiğini yaptık. Eskiden Büyükşehir Fen İşleri Farklı bir yerdeydi, SASKİ farklı bir yerdeydi ve Kavak Belediyesi farklı bir yerdeydi. Vatandaşlarımızın bir işi olduğunda ulaşım konusunda çok büyük sıkıntılar çekiyordu. Belediye binamızın asıl amacı da vatandaşlarımızı rahatlatmak onlara çözüm konusunda yardımcı olmaktı. Yeni belediye hizmet binasını gezdim çok güzel ve ilçeye yakışır bir hizmet binası olmuş. Yapımda emeği geçen tüm kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Yeni belediye hizmet binamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Hizmet binası konusunda ciddi sıkıntılarımız vardı. Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızın da dediği gibi vatandaşlarımız hizmet alma konusunda büyük sıkıntı yaşıyordu. Yeni belediye hizmet binamız da bütün birimleri toplayarak vatandaşlarımızın daha kolay hizmet almalarını sağladık. Bayramdan sonra Allah'ın izniyle açılışımızı yapacağız. Hatta ilçemizde birçok faaliyete geçecek olan projelerin açılışını hep birlikte yapacağız. İlçemize yapılan bu büyük eserlerin altında çok büyük imzası bulunan Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımıza şahsım ve Kavak halkı adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.