Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Kuş Cenneti Köylüler Olmadan Olmaz

17.07.2017 08:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesi Galeriç bölgesindeki Yörük Köyü nü ziyaret etti.
Samsunun Bafra ilçesinde bulunan Kızılımak Deltası Kuş Cennetinde bölgeyi istila eden yazlıkların yıkılmasının ardından bölgedeki kuş popülasyonunda her geçen gün artış görüldüğünü belirten Başkan Yılmaz, yazlıkları yıkılan vatandaşların köylüleri rahatsız ederek Sizin de evlerinizi yıkacaklar diye sürekli tedirginlik yarattıklarını söyledi. Köylülere rahat olun diyen Başkan Yılmaz, Burada sahildeki işgalcilerin binalarını yıkarken köylülerin de binalarını yıkacaklar diyerek sürekli sizleri rahatsız etmeye kalktılar. Çok şey söylediler. Biz de burada köylülerimizi bırakın rahatsız etmeyi onların hayatını kolaylaştıracak ne varsa yaptık. Evlerini, ahırlarını boyadık. Çitlerini tamir ettik. İnsanın olmadığı yerin değeri yok. Çünkü Kuş Cennetimiz köylülerimiz ile birlikte çok daha güzel.  Bizim hiçbir zaman köylülerimizi rahatsız etmek gibi bir düşüncemiz olmadı olamaz da diye konuştu.Köylüler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan Başkan Yılmaz, halen daha köylülerin Kuş Cenneti nden çıkarılacağı yönünde dedikodular yapılarak burada köylülerin rahatsız edildiğini söyledi.  Köylüleri rahatlatan açıklamayı bizzat kendisi yapan Başkan Yılmaz Benim bütün derdim bu alanı daha değerli hale getirmek. Yusuf Ziya Yılmaz ın derdi bu. Bunu da ancak sizinle beraber yaparız. Siz olmadan Kuş Cenneti olmaz  dedi.

Dışarıdan gelip alanı istila edercesine yazlıklar yapıldığını belirten Başkan Yılmaz,  Bölgemizi o işgalden temizleyebilmek için çok mücadele verdik.  Buraya yazlık yapanlar buranın değerini düşürenlerdi. Bizim tek derdimiz alanı daha değerli hale getirmekti. Çok şükür bunu da başardık. Şu an bölge Unesco listesinde . Daimi liste için de tüm çabalarımız sürüyor. İnşallah buranın çok daha değerli hale gelmesini siz köylülerimizle birlikte başaracağız.. Asla ve asla dedikodulara kulak asmayın. Buranın gerçek sahibi sizsiniz. Hazine arazisini istila ederek yazlıklar yapanlar değil ifadelerini kullandı.

Ziyaret köylülerle hatıra fotoğrafı çekimi sonrası sona erdi.Başkan YILMAZ: Zor Gün Dostu, Vefalı Samsun

17.07.2017 08:21

15 Temmuz 2016 da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıl dönümünün 2. Gününde de de vatandaşlar meydanlara akın etti.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meydanda vatandaşların arasında dolaşarak onlarla sohbet etti, Başkan  Yılmaz, Vefalı Samsun, zor gün dostu Samsun  15 Temmuz gecesi iradesine, liderine sahip çıkan, meydanlarda rekor kıran Samsun bu gece de ayakta. Bakanımızla birlikte Samsun meydanında nöbetteyiz. dedi.Etkinliklerin ikinci gününde Samsun Cumhuriyet Meydanı nda nöbete devam edildi. Vatandaşlar meydanı ellerinde Türk Bayrakları ile doldurdu. Hani darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde yaşananlar dev ekranlardan izlendi. İlahiler ve şiirler okundu.

Etkinliklere Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi Osman Kaymak, OMÜ Rektörü Prof Dr. Sait Bilgiç, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve binlerce vatandaş katıldı. Nöbet gece yarısı sona erdi.23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış töreni

14.07.2017 08:35

Dünyanın 3 üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18 Temmuz Salı günü gerçekleşecek törenle açılıyor

Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics 2017) açılış töreni yeni 19 Mayıs Stadyumu nda gerçekleşiyor
İşitme Engelliler Olimpiyat Koordinatörlüğü Gönüllü Departmanı bünyesinde gerçekleştirilen eğitim ve kamplar sonucu bin 500 gönüllünün, 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı nda görev almak üzere hazır durumda olduğu belirtildi.
18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun da düzenlenecek olan 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları nın açılış töreni nedeniyle tramvay seferleri o gün saat 17.00 ile 24.00 arasında ücretsiz hizmet verecek.
Samsunspor un tam takım olarak 18 Temmuz da Yeni 19 Mayıs Stadyumu nda yapılacak olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın açılış törenine katılacağı belirtildi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünyanın 3 üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18 Temmuz Salı günü gerçekleşecek törenle açılıyor.

18 Temmuz Salı günü saat 18.00 da düzenlenecek olan resmi açılış töreni yeni 19 Mayıs Stadyumu nda gerçekleşecek. Törende etkileyici ışık oyunları, koreografi, hava fişek gösterileri ile dans ve müzik şovları eşlik edeceği aktarıldı. Açılış kutlamaları kapsamında şarkıcı Murat Boz da sahne alacağı olimpiyat gösterisinde mini konser verecek. 33 bin 919 kişilik kapasiteye sahip olan yeni 19 Mayıs Stadyumu nda düzenlenecek olan açılış töreni ücretsiz olacak.

Dünyanın üçüncü büyük organizasyonu olan 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için 97 ülkeden akreditasyon yaptırıldı. 3 bini aşkın sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcının yer alacağı oyunlar, 18 Temmuz da Yeni Samsun 19 Mayıs Stadı nda düzenlenecek törenle başlayacak. Yaklaşık 4 saat sürecek açılış seremonisine ülke geçişleri ile olimpiyat heyecanı artacak.

İşitme Engelliler Olimpiyatında bin 500 gönüllü yapacak

Tramvay 17.00 ile 24.00 saatleri arasında Ücretsiz

18 Temmuz Salı günü saat 17.00 ile 24.00 saatleri arasında vatandaşların ücretsiz taşınacağını dile getiren Olimpiyat Ulaşım Koordinasyon Sorumlusu ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan; Sürücüleri, sporcuları taşıyan araçlara öncelik vermesi ve hoşgörülü davranması noktasında da duyarlı olmaya çağırdı.

Samsunspor Olimpiyat Coşkusu Yaşayacak!

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren konu ile ilgili yaptığı açıklamada, İlimizde düzenlenecek  olan Olimpiyat Oyunları şehrimizin Dünya ya tanıtılması anlamında çok önemli. Tesisleşme anlamında büyük yatırımlar yapıldı. Bunlardan bir tanesi de Yeni 19 Mayıs Stadyumu muz. Burada yapılacak olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın açılış töreninde Samsunspor olarak bizde yer alacağız ifadelerini kullandı.Başkan YILMAZ: Yollar Bir Ülkenin Kan Damarlarıdır

14.07.2017 08:11

Devlet Yolu ve Havaalanı Köprülü Kavşakları açılış töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ün hemen arkasından yapılacak viyadüklü bir çevre yolu ile Kavak ve Ünye yi birbirine bağlarsak buradaki trafiğin yükseliş trendini dizginleriz dedi.
Çok kısa sürede bitirilen köprülü kavşakların açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, Temel atma törenimizin yapıldığı 25 Kasım tarihini daha dün gibi hatırlıyorum. 8 ay gibi kısa sürede buranın bitirileceğine yönelik düşünce ve fikir çok fazla imkan dahilinde  görülmese de biz o kararlılığı burada ifade etmiştik. 4 tane köprülü kavşağın açılmasından Samsun halkı olarak duyduğumuz memnuniyetle bugün buradayız. Sayın Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın katıldığı Devlet Yolu ve Havaalanı Köprülü Kavşakları açılış töreninde konuştu.

YOLLAR ÜLKE EKONOMİSİNİN KAN DAMARLARIDIR

Ülke ekonomisinin en önemli kan damarlarının yollar olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Bir ülkenin ekonomisi eğer yükselecekse ulaşım hizmetlerinin gelişmişliğinin üzerinde yükselir. Giderek gelişmekte olan Karadeniz in en yıldızı parlayan şehri olan Samsun umuzun ulaşım alt yapısına çok önemli katkılar vermiş olan ve verecek olan bu viyadüklerin kısa sürede bitirilmesi şehrimiz halkı tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandı ifadelerini kullandı.

KAVAK VE ÜNYE Yİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK VİYADÜKLÜ ÇEVRE YOLU ÖNERİSİ

Kavak ı Ünye ye bağlayan viyadüklü çevre yolu önerisini de Ulaştırma Bakanı Arslan ile paylaşan Başkan Yılmaz, Şehrimizin doğu tarafındaki araçların sayımını yaptığımız burada günlük 60 bin civarında araç olduğunu görüyoruz. Şehrimizin bir de batı tarafı yani Bafra çıkışı var. Siz bugün Sinop a gideceksiniz ve o yolu kullanacaksınız. Üniversitemiz ile şehrimiz arasındaki trafik buradakinden 10 bin daha fazla. Günde 70 bin civarında. Bu iki aksı rahatlatmaya dönük olan bu farklı seviyeli kavşaklar hakikaten kısa süreli çözümler sağlıyor. Şüphesiz iş yükünüz çok fazla. Ben de bir eski karayolcu arkadaşınız olarak hatırlatmak istiyorum. Tekkeköy ün hemen arkasından yapılacak viyadüklü bir çevre yolu ile Kavak ve Ünye yi inşallah birbirine bağlarsak buradaki trafiğin yükseliş trendini dizginleriz. 2023 gibi önemli bir kalkınma hedefine yönelik bir projeksiyonumuz varsa bu çevre yollarının ülkemizin 2023 vizyonunun bir parçası olarak program içerisine girmesi gerekir diye siz değerli bakanıma, başbakanıma ve değerli cumhurbaşkanımıza sizin aracılığınız ile bunu iletmek istiyorum diye konuştu.

15 TEMMUZ DA YİNE SABAHA KADAR MEYDANLARDAYIZ

Son olarak 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerini de aktaran Başkan Yılmaz, O gece ülkemiz hainliğin en büyüğü ile karşı karşıya kaldı. 2 gün sonra yine Cumhuriyet Meydanımızda o gece hainlere karşı duran şehitlerimizi anacağız, dualar ederek yine sabaha kadar nöbetimizi tutacağız şeklinde konuştu.15 Temmuz da Toplu Taşıma Ücretsiz

14.07.2017 08:10

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,15 Temmuz saat 06.00 dan 17 Temmuz saat 06.00 ya kadar tramvay ve Samulaş a ait toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını söyledi.
Başkan Yılmaz, 15 Temmuz saat 06:00 dan, 17 Temmuz saat 06:00 ya kadar ücretsiz hizmet verileceğini de sözlerine ekledi.15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde, halkın anma etkinliklerine rahat katılım sağlayabilmeleri için her türlü çalışmanın titizlikle yürütüldüğünü belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak adına, halkımızın elinden hürriyetini, demokrasisini almaya yönelik gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıl dönümünde yine meydanlarda olacağız. Vatandaşlarımızın rahat ulaşımlarını sağlamak amacıyla tramvaylarımız ve Samulaş a ait toplu taşıma araçlarımız da ücretsiz hizmet verecek. Hem trafik yoğunluğumuzu azaltmak hem de şehir içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla vatandaşlarımızdan toplu taşımayı tercih etmelerini rica ediyoruz dedi.