Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Fuarlar Ticaretin Olmazsa Olmazıdır

04.10.2017 10:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP tarafından düzenlene Samsun 3. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı nda yer alan standları tek tek gezerek firma yetkilileri ile görüştü.

SAMSUN EKONOMİSİ VE TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

Başkan Yılmaz a fuar alanı gezisinde Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da eşlik etti. Standları tek tek gezen Başkan Yılmaz; fuarların ticaretin olmazsa olmazı olduğunu belirterek firma sahiplerine bol kazançlar diledi.

Samsun un ekonomisi ve tanıtımı açısından fuarların oldukça önemli olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, Belediye olarak fuarları çok önemsiyoruz. Bundan sonra daha da başarılı fuarlarla Samsun fuarcılık anlamında adından sık sık söz ettirecek. Çünkü fuarlar ciddi yatırımlar ve modern şehirleşmeler için önemli bir organizasyon. diye konuştu.Alaçam da Su Bayramı

04.10.2017 10:11

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü nün çalışmalarıyla Alaçam a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı.
Törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İlçe Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldılar.5 mahalleye su verilmesi töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Başkanlarının bir araya geldiği toplantılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kendilerine Bir yerleşim yerinde, bir köyde, bir ilçede veya il merkezinde su sıkıntısı varsa orada belediye hizmetinin diğer taraflarını konuşmanın hiç yeri kalmaz der. İlk çözmeniz gereken şey sudur dediğini dile getirerek, Biz de her yerde sorunları, problemleri dinlerken eğer işin çözümü noktasında su problemi varsa işe suyla başlıyoruz. Burada 5 yerleşim yerinin su problemini çözdük. Aşağı yukarı 8.5 milyon lira para harcadık. Helali hoş olsun. Ablalarımız, teyzelerimiz sırtlarında su taşımaktan, eşeklerle birlikte su taşımaktan bıktılar. Bugün adeta bir bayram havasındalar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mutlaka bu yerlerde başka hizmet programlarımız da var. Bu hizmetlerin hepsini de önümüzdeki günlerde çözeceğiz. Diye konuştu.Yaşar Doğu Anı Evi Müzesi Açıldı

04.10.2017 10:09

Samsunlu Milli Güreşçimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum Yaşar Doğu nun anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak İlçesi Emirli Mahallesi nde yaptırılan Yaşar Doğu Anı Evi ve Müzesi büyük bir coşkuyla açıldı.

YAŞAR DOĞU KÜLTÜR AKADEMİSİ GELİYOR

Açılışa iştirak eden coşkulu kalabalığa seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, projeyi aşağı yukarı 7-8 senedir düşündüklerini ve hayata geçirmek için mücadele ettiklerini belirterek, Bugün burada milli güreşçimiz, dünya ve olimpiyat şampiyonumuz Yaşar Doğu ağabeyimizin adına bir müzeyi gerçekleştirmek ve onun adına burada bir spor altyapısı inşa etmek için konuştuğumuz ve son 3-4 yıldır hızlandırdığımız, olanakları sağlayarak hayata geçirdiğimiz bir güzel uygulamanın açılışı için bulunuyoruz. Dedi.

Bu projeyi nasıl daha da geliştirip büyütebiliriz diye düşündüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, Bir kadirbilirlik örneği sayılabilecek bu güzel olay Yaşar Doğu nun büyüklüğü yanında çok küçük kalıyor. Acaba biz Yaşar Doğu nun büyüklüğünü nasıl biraz daha geliştirebiliriz, nasıl daha onun şahsına yakışır bir hale taşırız. Mesela burada bir Yaşar Doğu Kültür Akademisi niye kurmayalım. Sporun her dalında ahlaklı sporcuya ihtiyacımız yok mu? Bizim her şeyiyle gurur duyduğumuz bir ahlak adamı ve ailesi olan Yaşar Doğu örnek bir kişilikse ki bundan en ufak şüphemiz yok. Neden burada sporda ahlakı öğretecek bir Akademi kurmayalım. Ben bu konuyu Gençlik ve spor bakanımıza arz ettim. Biliyorsunuz kendisi de eski bir güreş federasyonu başkanı. Kendisi bu konuda elimizden geleni yapalım dedi. Bu konuyu önümüzdeki günlerde konuşacağız. Bu eserin ortaya çıkmasında her türlü desteği veren Yaşar Doğu nun oğlu Gazanfer Doğu Bey ve ailesi başta olmak üzere herkese minnettarlığımı sunuyorum. Şeklinde konuştu.

Açılışın ardından program Kırkpınar Başpehlivanlarının da katıldığı yağlı güreş müsabakaları ile devam etti. Programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcağoğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, sivil ve askeri erkân, dernek başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve Merhum Yaşar Doğu’nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu katıldılar.Hayata Küsmedi Kendi İşini Kurmak İçin Çalışıyor

04.10.2017 10:05

Engeline rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney isimli vatandaş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.


BİR GÜNLÜK BAŞKANLIĞINDA VERDİĞİ TALİMAT HERKESİN UMUDU OLDU

Konuğu ile yakından ilgilenen Başkan Yılmaz'ı Murat da evinde ağırlamak istediğini söyledi. Başkan Yılmaz ise bu talebe, Biz de Murat'a iade-i ziyarette bulunup çayını içeceğiz  yanıtını verdi. Bu yanıt ile büyük bir sevinç yaşayan Murat, verdiği destek için Başkan Yılmaz a defalarca teşekkür etti.

Murat Güney i herkes Engelliler Haftası nda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası nın koltuğuna oturduğu gün tanıdı. Bir günlük başkanlığında ise hem kendisinin hem de kendisi gibi engelli olanların ve tüm vatandaşların katılacağı Girişimcilik Kursu açılması talimatını vermişti. Bu talimatı ile Murat bir anlamda kendi işinin patronu olmak isteyen bir çok kişinin de hayallerine ilk adımı atmalarına neden olmuştu. O kurs tamamlandı ve 1.5 ay önce Murat ın da aralarından bulunduğu 150 girişimci Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da katıldığı törenle sertifikalarını aldı.

O GENÇ BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

Girişimci olup kendi işini kurmak isteyen ve üretene daima destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, o programda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi öğrencisi Murat Güney ile yakından ilgilenerek engeline bakmadan kendi işini kurmak isteyen Murat'ın azminin herkese örnek olması gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz azmini herkese örnek gösterdiği Murat ı bugün makamında ağırladı. Ziyarette ilginç diyaloglar da yaşandı.

OLMAZ BAŞKANIM BEN DE SİZE KAHVE İKRAM EDECEĞİM

Sertifika töreninde yanına gelmek istediğini söylediğinde Başkan Yılmaz ın kendisini kabul etmeyeceğini düşündüğünü belirten Murat, İşlerinin yoğunluğu ve programlarından dolayı görüşmenin gerçekleşeceğine ihtimal bile vermemiştim. Ama başkanım o gün bana söz vermişti. Sözünü tuttu. O günden beri de zaten desteğini esirgemedi. Başkanımdan bende onu evimde ağırlamak için bir kez daha söz istedim. Bu talebime de; Söz veriyorum evine gelip ben de senin çayını içeceğim dedi. Ben de olmaz başkanım siz bize kahve ikram ettiniz ben de size kahve ikram edeceğim diye yanıt verdim dedi.

Ziyaret Başkan Yılmaz ile Murat ın birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.Vezirköprü nün Alt Yapısına Neşter

04.10.2017 10:00

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçe merkezinin alt yapı sorununa neşter vurduklarını ve proje tamamlandığında 44 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattının döşeneceğini söyledi.
Vezirköprü ilçesindeki alt yapı projenin yüzde 70’inin tamamlandığına dikkat çeken Kamil Demircioğlu, Vezirköprü İlçe Belediyesi tarafından, 20-25 yıldan beri maddi sebepler nedeniyle yapılamayan ve eskiyen kanalizasyon şebeke hatları, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yeniledi. Vezirköprü ilçe merkezinde Gazi ve İstiklal Caddelerinin yanı sıra, birçok nokta da alt yapı inşaat çalışmaları tamamlandı. İlçe merkezindeki tarihi Kulebaşı Caddesi ndeki alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu şebeke hatları tamamlandığında, Vezirköprü ilçe merkezinde kanalizasyon ve yağmur suyu sorunu da büyük ölçüde ortadan kalkacaktır diye konuştu.Vezirköprü ilçesi kanalizasyon ve yağmur suyu yapım işi projesine 8 ay önce start verdiklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçe merkezinde gerçekleştirilen bu projede 27 kilometre kanalizasyon ve 5 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere, toplam da 32 kilometrelik alt yapı hattı tamamlandı. İlçedeki kanalizasyon ve yağmur suyu hattı şebeke çalışmaları, yoğun tempoda devam ediyor. Proje tamamlandığında toplam da 44 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşenecek dedi.

Projenin 16 milyon liraya mal olacağını kaydeden, Demircioğlu şunları söyledi: Bu proje kapsamında 3 adet paket terfi merkezi yapılacak. Siparişleri verilen terfi merkezleri kısa zamanda yerlerine monte edilecektir. İhalesi geçtiğimiz ay yapılan, Vezirköprü Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında ise tüm kanalizasyon hatlarının bağlantısı yapılacaktır. İnşaat çalışmaları 10 Ocak 2018 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor.

Öte yandan, Vezirköprü Bölge Sorumlusu ve Proje Kontrolörü İnşaat Mühendisi Seyit Ahmet Kılıçlı, inşaat sahasında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.