Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


BAŞKAN YILMAZ: HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

10.08.2016 06:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Arap ülkelerinden gelen basın temsilcileriyle bir araya gelerek Samsun un dünden bugüne gösterdiği gelişimi anlattı ve Samsun a yatırım yapmak isteyen yatırımcılara Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından her türlü imkanın sağlanacağını söyledi.

BAŞKAN YILMAZ: 

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle Irak, Amman, Dammam ve Dubai den Samsun a gelen basın temsilcileriyle Amisos Kafe de bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti iktidarında tüm Türkiye de olduğu gibi Samsun da da büyük gelişim ve değişim olduğunu belirtti.

SAMSUN HER ALANDA LİDER ŞEHİR

Başkan Yılmaz Samsun da yapılan çalışmaların bir kısmını, 100 kilometre sahil bandı bulunan kentimizde denizimize atık su akmıyor.  Mavi bayraklı plajlarımız var. Modern bir tramvay sistemi olan raylı sistemimiz var. Son 10 yıl içerisinde turizm için birçok konaklama tesisisin yapımına vesile olduk. Samsun da son derece modern özel hastaneler var. Golf sporu da dahil olmak üzere şehrimizde bütün sportif altyapı tesisleri son yıllarda tamamlandı. sözleriyle anlattı.

TÜRKİYE TÜM GÜZELLİKLERİ AK PARTİ DÖNEMİNDE GÖRDÜ

Arap basın temsilcilerinin sorularını da yanıtlayan Başkan Yılmaz, yatırımların AK Parti döneminde zirveye ulaştığını hatırlatarak, Ben 17 senedir bu şehirde belediye başkanlığı yapıyorum. AK Parti yokken de belediye başkanıydım. AK Parti den önceki iktidar zamanında belediye başkanı oldum. Ama AK Parti zamanında kalkınmayı, istikrarı tattım. Ekonominin kara deliklerinin kapanışına tanıklık ettim. Üretimi gördüm. Dürüstlüğü gördüm. Bu umut verici gelişmelere ülkenin iyiliğini isteyen insanlar seviniyor. Kötülüğünü isteyenler ise bundan rahatsızlık duyuyor. Allah onlara değil, ülkenin iyiliğini isteyen insanlara fırsat verecektir dedi.

HAİNLERİ AMACINA ULAŞTIRMADIK

Bir gazetecinin darbe girişiminde Samsun da neler yaşandığını sorması üzerine Başkan Yılmaz şu cevabı verdi; Darbe girişiminin yaşandığı gün Samsun Golf Sahası nın açılışını gerçekleştirmiştik. Açılış programı bittikten sonra iki bakanımız ve valimiz ile günün değerlendirmesini yapıyorduk. Daha sonra darbe girişimi olduğunun haberini aldık. Şehrin güvenliği için tedbirler alındı. Ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın vereceği talimatı önceden kestirip meydanlara demokrasi nöbeti tutmaya gittik. Ertesi günlerde de nöbetteydik. Samsun da herhangi bir olumsuz durum olmadı. Ama biz meydanları boş bırakmadık. Golf sahamızın açılış programında bir de turnuva vardı. Turnuvamız da iki gün boyunca hiç bir şey olmamış gibi tamamlandı. Şantiyelerimiz harıl harıl çalıştı. Hainlerin amacı ülkeyi durdurmaktı. Biz hiçbir çalışmamızı durdurmadık ve onları amaçlarına ulaştırmadık

Programa Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile birlikte genel sekreter yardımcıları ve Türk Hava Yolları yetkilileri de katıldı.BAŞKAN YILMAZ, KURT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTI

09.08.2016 06:45

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Eski Milletvekili Mehmet Kurt un ağabeyi ve Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt un vefat eden amcası Ahmet Kurt un cenaze törenine katıldı.

BAŞKAN YILMAZ, KURT AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTI

Kurt un cenazesi Kavak Çalbaşı Mahallesi camiinde kılınan öğlen namazı ve cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine ayrıca AK Parti Milletvekilleri Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, ilçe belediye başkanları ile aile yakınları ve vatandaşlar katıldı.SASKİ den Alaçam a 5 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı

09.08.2016 06:18

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Alaçam ilçesinin kırsal kesimindeki 7 mahallenin içme suyu sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

SASKİ den Alaçam a 5 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı

Alaçam Kızlan İçme Suyu İnşaatı Projesi nin 5 milyon 400 bin TL ye mal olacağını belirten Kamil Demircioğlu, Proje tamamlandığında, Kızlan Merkez Mahallesi, Gökçe Ağaç, Tepe Bölmesi, Vicikler, Umutlu, Ali Dede Bölmesi ve Köse Köy Mahalleleri içme suyuna kavuşacak dedi.

Projeye 5 ay önce başladıklarını kaydeden Demircioğlu, Kırsal bölgede yaşayan vatandaşlarımızı içme suyuna kavuşturmak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. SASKİ de uzun yıllar İçme Suyu Dairesi Başkanlığı görevini yaptığım için susuzluğun ne demek olduğunu çok iyi bilirim. SASKİ olarak tek hedefimiz, susuzluk çeken kırsal yerleşim bölgelerinde içme suyu sorununu çözüme kavuşturmak. Bunun için de ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız diye konuştu.

Projeyi 2017 yılı Haziran ayında bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden Kamil Demircioğlu, bu projede şimdiye kadar 36 kilometre boru döşediklerini, 4 adet içme suyu deposu yapacaklarını ve çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.BAŞKAN YILMAZ: SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

08.08.2016 07:10

Tüm Türkiye ile birlikte Samsun da Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce hemşehrisine seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun meydanı Samsun Meydanı olalı böylesine güzel bir kardeşlik fotoğrafı oluşturmadı. Sizinle gurur duyuyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ: 

81 il ide aynı anda başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingi için Samsun Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Yılmaz, meydanda muhteşem bir demokrasi havasının yaşandığını ifade ederek, Burada kardeşlik güzelliği var. Bu meydan şu ana kadar birçok siyasi amaçla kullanılmıştır. Ama bugün bir siyasi amaçla değil çocuklarımızın geleceği için, çocuklarımızın yarını için, ülkemizin bütün siyasi ve sosyal potansiyelinin ele ele vererek toplandığı  bir meydan haline gelmiştir. Biz sadece bizim gibi gelişmekte olan ülkelere değil, aynı zamanda demokrasi havariliği yapan, demokrasi konusunda burnundan kıl aldırmayan gelişmiş demokrasi sahibi ülkelere de örnek olduk. O bakımdan Samsun meydanı Samsun meydanı olalı böylesine güzel bir kardeşlik fotoğrafını oluşturmamıştır. Onun için sadece demokrasi fotoğrafı değil, ben burada bir kardeşlik fotoğrafı görüyorum. Bu kardeşlik fotoğrafında yer almak için geldiniz buraya. Ben Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerle gurur duyuyorum. Diye konuştu.

Samsun un tüm ilçeleri ile birlikte  gümbür gümbür 23 gündür demokrasi nöbeti tuttuğunu kaydeden Başkan Yılmaz; Siz demokrasi nöbetinin nöbetçileri olarak bir demokrasi yönetim ödülü kazandınız. Allah sizden razı olsun. Artık daha çok çalışmalıyız. Bu hainlerin bu hainliklerini bir daha yapmamaları için bizim güçlü bir ülke olmamız lazım, bizim refahı yüksek bir ülke olmamız lazım. Refahımızın yükseldiğini gördükleri için bu hareketi yaptılar. Çocuklarımızın geleceği aydınlık olacak. Umudumuz hep yüksek olacak. Şeklinde konuştu.HUZUREVİNDE OPERA KONSERİ

08.08.2016 07:09

Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi nde Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından bir konser verildi.

HUZUREVİNDE OPERA KONSERİ

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde konser düzenledi. Konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, Yine Bir Gulnihal, Nazende Sevgilim, Vardar Ovası, Tango Kadın Kokusu, Kizilciklar Oldu Mu, Lachumparsita ve O Sole Mio parçalarını seslendirdi. Orkestra şefliğini Mikhail Kirchhoff un (İskrov) yaptığı konser, huzurevi sakinlerine keyifli anlar yaşattı.

RUS ŞEF: İLK KEZ BİR HUZUREVİNDE KONSER VERDİM

Huzurevi denince aklına bambaşka bir tesis geldiğini dile getiren Rus Koro Şefi Kirchhoff, İlk kez bir huzurevinde konser verdim. Ben ortamın biraz daha değişik olacağını düşündüm. Buraya gelince çok şaşırdım. Atmosfer çok sıcak. Yaşlı ağabey ve ablalar çok tatlılar. Klasik müziği seviyorlar. İlk önce Samsun Büyükşehir Belediyesi ne çok teşekkür etmek lazım. Çünkü devletin böyle güzel bir huzurevini insanlar için yapması imkansız. Sahneye çıktığımız her zaman sürekli bir heyecan vardır. Bugün de biraz heyecanlandık. Çağırdıkları takdirde tekrardan burada konser vermeyi isteriz. Belki de belediye huzurevi sakinlerini operaya getirir ve orada tekrar beraber oluruz dedi.

Huzurevi sakinleri de konserden dolayı büyük sevinç duyduklarını belirttiler.