Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kupayı Başkan YILMAZ a Getirdiler

09.10.2017 07:56

Samsun Oliympian Sharsk Ragbi takımı, Türkiye erkekler 7 li Ragbi Bölgesel Ligi Şampiyonasının ardından kazandıkları 2 ncilik kupası ile Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZ

Türkiye 7 li Ragbi Bölgesel Ligi ön eleme maçları 16 takımın katılımı ile 29-30 Temmuz 2017 de oynanmış, Doğu ve Batı Grubundan 4 er takım finalde mücadele etmeye hak kazanmış ve Samsun temsilcisi grubu ikinci tamamlamıştı.

Ragbi sporunun Türkiye de ve Samsun da gelişiyor olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Yılmaz, yeni yapılanmasına rağmen büyük bir başarı elde ederek Türkiye ikincisi olan takımı tebrik etti.

Başkan Yılmaz, Başarılarınızın devamını diliyorum. Bizler sizleri çok seviyoruz ve her zaman sizin yanınızda ve destek olmaya devam edeceğiz. Sizleri görmekten dolayı çok mutlu oldum. Özellikle başarınızı duyduktan sonra yaşadığım mutluluğu anlatamam dedi.

Ziyaretin sonunda oyuncular Başkan Yusuf Ziya Yılmaz a isminin yazılı olduğu 55 numaralı formayı hediye etti. Kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Yılmaz a teşekkür eden sporcular birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra makamdan ayrıldı.
Başkan YILMAZ: Samsun da Keçi Yetiştiriciliği Canlanacak

09.10.2017 07:52

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Vezirköprü de 10 çiftçiye toplamda 220 keçi dağıtımı gerçekleştirildi.

SAMSUN DA SAANEN KEÇİSİ YETİŞTİRİCİLİĞİ CANLANACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı nın çalışmaları çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Vezirköprü ilçesinin Boğazkoru Mahallesi nde gerçekleştirilen törende 200 Saanen Keçisi, 20 Teke ve yonca tohumu dağıtıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Samsun da vatandaşın konforlu bir hayat sürmesinin yanında köy ekonomilerini de yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek; Kırsal kalkınma konusunu ilçelerimizde ve köylerimizde yapacağımız hizmetlerin vazgeçilmezi haline getirdik. Bir altyapı hizmetini köylerimize götürdüğümüzde orda yaşayan insanlarımızın hayatının konforunu yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sadece suyunu, yolunu yapmakla köylerimizin sorunu bitiyor mu? Bitmiyor. Orada hayatı yaşanabilir kılmak lazım. İktisadi bir köy ekonomisi ortaya koymamız lazım düşüncesiyle ve Cumhurbaşkanımızın da bu konu ile ilgili talimatlarıyla birlikte Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı mızı kurduk. Daha sonra çalışmalara başladık. Birçok kırsal kalkınma projesi gerçekleştirdik. Onlardan birisini daha gerçekleştirmek için burada, Boğazkoru Mahallesindeyiz. Önümüzdeki yıl buradaki üretimler başarılı olursa, Samsun un bin köyü var. Bin köyün bini de istesin temin eder onu da sağlarız. Sağlama yönünde söz veriyorum. Sizin başarınız Saanen üreticiliğini yapacaklara ışık tutacaktır. Köy yerinde hayvancılıkla ilgili zorlukları bende biliyorum. Hayvanın sağılması, dışarıya çıkarılıp otlatılması, doğumu esnasında alınması gereken tedbirleri vs. genellikle bizim memleketimizde hanımlar yapar. Erkekler daha ziyade tarlada, tapanda daha ağır işlerle meşgul olurlar. O bakımdan hanımefendilerin bugün buradaki geniş anlamda sağladıkları katılım beni çok memnun etti. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum  dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise, Hükümetimiz tarım konusunda büyük projelere imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanımızda yerel yönetim olarak bu konuda üreticiye daima destek veriyor. Kendisine teşekkür ederim açıklamalarında bulundu.Bafra nın Çehresi Değişecek

04.10.2017 10:18

Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bafra Belediyesi işbirliğiyle yapımına başlanan Sedde Projesi nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçe için büyük önem taşıyan projenin, yeni otogar inşaatıyla birlikte faaliyete geçeceği belirtiliyor. Projeler tamamlandığında ise ilçenin çehresini değiştirmesi bekleniyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Sedde Projesi nin büyük bir yatırım olduğunu söyledi. Şuan halk arasında Gelin Köprüsü diye bilinen Çetinkaya Köprüsü nden denize doğru akan Kızılırmak ın her iki yakasında betonlama çalışmaları yapıldığını ifade eden Yurt, projeyle bölgeyi yaşam alanı haline getireceklerini kaydetti.Türkiye nin verimli tarım ovalarından Bafra da yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra Belediyesi ortaklığı ile yaklaşık 50 milyon TL ye mal olacak Sedde Projesi ni hayata geçirmek için çalışıyor. Kızılırmak üzerindeki yaşam projesinin iki yakasında beton dökme faaliyeti yürütülüyor. Projeyle bölge geniş bir rekreasyona tabi tutularak, ilçenin en prestijli alanı haline gelecek.

Sosyal, kültürel, sanatsal, çevrecilik açısından bölgede eşi benzeri görülmemiş bir yaşam merkezi olacağını ifade eden Yurt, Sedde Projesi, ilçe turizmine ve ekonomisine önemli katkılar yapacak bir projedir. Bu kapsamda Çetinkaya Köprüsü nü de restorasyona tabi tutacağız. Söz konusu 240 dönümlük alanımızı, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, amfi tiyatro, suni kanal, nostalji bahçeleri, peyzaj alanları, botanik bahçeler, çocuk oyun alanları, çay bahçeleri, spor alanları gibi sosyal donatılarla süsleyip, sayısız etkinliğin düzenleneceği bir yaşam merkezi haline getireceğiz. Kısacası Bafralı hemşerilerimiz, Kızılırmak ile buluşacak. O bölgemiz bir cazibe merkezi haline gelecek. diye konuştu.

YENİ FESTİVAL ALANI, SEDDE İLE BÜTÜNLEŞECEK

Bafra Ali Kale tesislerinin deniz tarafındaki yanında yer alan 100 dönümlük araziyi çok amaçlı yeni bir festival ve rekreasyon alanı olarak planladıklarına da değinen Genel Sekreter Yardımcısı Yurt, Burası Kızılırmak Sedde Projesi ile de bütünleşik bir proje olacak. Şuan basık olan bu arazide bütün makine ve araç ekiplerimiz insanlar nefes alsın diye dolgu çalışmaları yapıyor. Zemini yükselttikten sonra buranın rekreasyon ve çevre düzenlemesi için ihale yapacağız. Küçük bir stadyumu anımsatacak proje içinde çok amaçlı festival alanı, tribünleri, kafeleri, yürüyüş yolları, tarımsal üretimi, nokul gibi ilçemizin ünlü gıda mamulleri ve yöresel lezzetlerinin tadılabileceği ve satılabileceği satış üniteleri olacak. Havuzlar, su yolları, aydınlatma ve muhtelif ağaç çeşitlerinden oluşacak görselliği mükemmel bir alan olacak.  ifadelerini kullandı.Başkan YILMAZ: Fuarlar Ticaretin Olmazsa Olmazıdır

04.10.2017 10:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP tarafından düzenlene Samsun 3. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı nda yer alan standları tek tek gezerek firma yetkilileri ile görüştü.

SAMSUN EKONOMİSİ VE TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

Başkan Yılmaz a fuar alanı gezisinde Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da eşlik etti. Standları tek tek gezen Başkan Yılmaz; fuarların ticaretin olmazsa olmazı olduğunu belirterek firma sahiplerine bol kazançlar diledi.

Samsun un ekonomisi ve tanıtımı açısından fuarların oldukça önemli olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, Belediye olarak fuarları çok önemsiyoruz. Bundan sonra daha da başarılı fuarlarla Samsun fuarcılık anlamında adından sık sık söz ettirecek. Çünkü fuarlar ciddi yatırımlar ve modern şehirleşmeler için önemli bir organizasyon. diye konuştu.Alaçam da Su Bayramı

04.10.2017 10:11

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü nün çalışmalarıyla Alaçam a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı.
Törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İlçe Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldılar.5 mahalleye su verilmesi töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Başkanlarının bir araya geldiği toplantılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kendilerine Bir yerleşim yerinde, bir köyde, bir ilçede veya il merkezinde su sıkıntısı varsa orada belediye hizmetinin diğer taraflarını konuşmanın hiç yeri kalmaz der. İlk çözmeniz gereken şey sudur dediğini dile getirerek, Biz de her yerde sorunları, problemleri dinlerken eğer işin çözümü noktasında su problemi varsa işe suyla başlıyoruz. Burada 5 yerleşim yerinin su problemini çözdük. Aşağı yukarı 8.5 milyon lira para harcadık. Helali hoş olsun. Ablalarımız, teyzelerimiz sırtlarında su taşımaktan, eşeklerle birlikte su taşımaktan bıktılar. Bugün adeta bir bayram havasındalar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mutlaka bu yerlerde başka hizmet programlarımız da var. Bu hizmetlerin hepsini de önümüzdeki günlerde çözeceğiz. Diye konuştu.