Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Devlet-millet Bayramlaşması Büyükşehir de.

16.09.2016 10:29

Samsun Büyükşehir Belediyesi nde düzenlenen bayramlaşma töreninde devlet ile millet bayramlaştı. Başkan Yılmaz,bayramlaşma töreninde protokol üyeleri ve vatandaşları bir araya getirdi.

Devlet-millet Bayramlaşması Büyükşehir de.VATAN BEKÇİLERİ UNUTULMADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mimar Sinan Camii nde kılınan bayram namazı sonrası ilk önce bayramı vatan nöbetinde karşılayan polis ve askerleri unutmadı. Sırayla İl Jandarma Komutanlığı,Sahil Güvenlik Komutanlığıu ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ziyaret edilerek güvenlik güçleri ile bayramlaşıldı. Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde vatandaşlarla protokolün bir araya geldiği bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. 

BÜYÜKŞEHİR DE BÜYÜK BAYRAMLAŞMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Sarayı nın 1. katında gerçekleştirilen ve oldukça kalabalık bir katılımın olduğu bayramlaşma törenine Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin,Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

EL ELE YÜREK YÜREĞE OLDUKTAN SONRA BU MİLLETİN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ

Vatandaşlarla tek tek tokalaşan ve bayramlarını kutlayan Başkan Yılmaz, vatan uğrunda can veren demokrasi şehitlerini bir kez daha minnetle andıklarını vurguladı. Yılmaz,Bu Kurban Bayramı nı artan PKK terörünün ocaklara düşürdüğü ateş ve FETÖ nün gözü dönmüş şekilde ülkemizi ele geçirmek için kalkıştığı darbe teşebbüsünün yüreklerde açtığı acı ve gözyaşının burukluğu içerisinde kutluyoruz.Ancak biz öyle bir milletiz ki Allah'ın izniyle el ele, yürek yüreğe verdikten sonra aşamayacağı engel ve yenemeyeceği güç de yoktur.diye konuştu. Başkan Yılmaz,son olarak şunları söyledi:Vatanımızda huzurla yaşayabilelim diye göğsünü siper ederek kutsal görevini yerine getiren bütün asker ve polislerimiz başta olmak üzere Türk-İslam Alemi nin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarken, Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda olan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını temenni ediyor, herkese sevdikleriyle beraber mutlu ve huzurlu bayramlar diliyorum.Bafra nın Ardından Çarşambalı ya Da Bayram Hediyesi

16.09.2016 10:29

Bafra nın 100 yıllık köprü çilesini bitiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Çarşambalı çiftçilere de müjdeyi verdi. Hacılıçay Köprüsü Kurban Bayramı ndan sonra resmi olarak açılıyor.

Bafra nın Ardından Çarşambalı ya Da Bayram Hediyesi

Köprüdeki son durumu ve bağlantı yollarını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,köprü ile birlikte Haçılıçay Mahallesi çevresinde bulunan Yukarı Dikencik, Aşağı Dikencik, Yeni Köseli, Ovacık ve Kiraz Bucağı Mahalleleri ile Köklük mahallesi çevresindeki Kumarlı, Kaydan, Uluköy, Akçaltı ve Karacalı Mahalleleri arasındaki ulaşım sorununun artık sonlandığını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR SAMSUN A 4.BOĞAZ KÖPRÜSÜ KAZANDIRDI

Samsun için bir hizmet seferberliği ve hizmet sağanağının yaşandığını belirten Yılmaz, Samsun hizmette kapıları ardına kadar açılmış bir fırsat dönemini yaşıyor dedi. Başkan Yılmaz ın incelemeleri sırasında yanına gelen vatandaşlar ise Bafra ve Çarşamba ilçesine Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı köprüleri Türkiye nin 4. Boğaz Köprüsü olarak nitelendirerek Yılmaz a teşekkür ettiler.

YEŞİLIRMAK ÜZERİNE 3 MİLYONLUK DEV KÖPRÜ

165 metre uzunluğundaki köprünün 3 milyon TL ye mal olduğunu belirten Yılmaz, Bafra mızın ardından istedik ki Çarşambalı hemşehrilerimize de bayram hediyesi verelim. Çalışkan Çarşambalı çiftçilerimiz güle güle kullansın. Çarşamba yı gerdanlık gibi süsleyecek köprü hem gönülleri birleştirecek hem de haberleşme çilesini bitirecek diye konuştu.

YILLARCA BEKLENEN PROJELER  İÇİN AYLARI YARIŞTIRIYORUZ

Projelerin anında bitirilerek hizmete açıldığına dikkat çeken Yılmaz son olarak şunları söyledi:Bu hizmetlerin AK Parti iktidarından önce onlarca sene sürerdi. Temeli atılır bir türlü açılış töreni yapılamazdı, yıllarca beklenirdi. Biz artık yıllarca beklenen projeleri daha senesi dolmadan bitiriyoruz. Bu yatırımların hepsi Samsun un zenginleşmesi, kalkınması demek. Yılmaz a incelemeleri sırasında Meclis Başkanvekili Turan Çakır ve AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da eşlik etti.Büyükşehir den Vezirköprü ye Dev Turizm Hamlesi

16.09.2016 10:28

Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonu gezisi için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Samsunum-3 Gemisi nin dümenine bu kez Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz geçti.

Büyükşehir den Vezirköprü ye Dev Turizm Hamlesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi yapılan  yatırımlar ve turizm hamleleri ile Vezirköprü nün kaderini değiştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın da büyük önem verdiği Vezirköprü, son iki yılda birçok turistik yatırıma kavuştu. Özellikle Türkiye de az sayıda bulunan ve adını Şahin kuşlarının yuvalanmasından alan Şahinkaya Kanyonu na yapılan turizm yatırımları ilçeyi turizmde gözde alanlardan biri haline getirdi. Samsunum-3 gemisi ile kanyonda başlatılan turlar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

DÜMENE BAŞKAN YILMAZ GEÇTİ

Sıcak asfalt ile kaplanan 18 km lik kanyon yolunu inceleyen ve ardından Şahinkaya Kanyonu ndaki turlar için alınan Samsunum-3 Gemisi ile Kanyonu turlayan Başkan Yılmaz, geminin kaptanından kısa bir süreliğine dümeni devraldı. Yılmaz, şehri yönetmedeki ustalığı kadar kaptanlıkta da maharetini konuşturdu.

HEYBETİYLE BÜYÜLEYEN BİR ALAN

Şahinkaya Kanyonu nun sadece Samsun değil Türkiye için önemli bir değer olduğunu söyleyen Yılmaz, Türkiye ölçeğinde değil dünya ölçeğinde de nadir gözlemlenen kaya kartalının burada olduğunu belirterek, Burası Allah'ın bize behşettiği doğa harikası bir yer.Biz burayı turizme kazandırdık ve şu an yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. İstanbul Boğazı nın derinliğinin iki üç katı bir derinliğe sahip bir yer. Masmavi suların sarp kayalıklar arasında kendine yol bulduğu bu gizemli alan heybetiyle bizi olduğu gibi herkesi büyülüyor diye konuştu.

Başkan Yılmaz a incelemeleri sırasında Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır ve Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da eşlik etti.Vezirköprü nün Saklı Tarihi Ortaya Çıktı

16.09.2016 10:27

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesi Oymaağaç köyüne 11 yıldır yapılan kazı çalışmalarını yerinde inceledi. Kazı yapılan tünele de giren Yılmaz,3 bin 500 yıl öncesine ait kalıntıların burada bulunduğunu söyledi.

Vezirköprü nün Saklı Tarihi Ortaya Çıktı

Samsun un Vezirköprü ilçesi Oymaağaç köyünde yapılan kazı çalışmalarında bulunan Hititlerin dini merkezi Nerik gün yüzüne çıkıyor. Hititler için Nerik in büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Kazı Başkanı Alman Arkeolog Doç. Dr. Rainer Czichan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk a kazı alanını gezdirdi.

YAPILAN KAZI SAMSUN TARİHİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Kazı alanını yerinde gören ve kazıda gelinen son nokta hakkında bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Höyükte yapılan kazının Samsun tarihi için çok önemli olduğunu söyledi. Biz Müslümanlar için Mekke nasıl büyük bir anlam ifade ediyorsa Hititler için de Nerik o anlamı taşıyor. Bu bakımdan Nerik in burada bulunması kentin kültür ve turizmine büyük katkı sağladı dedi.

NERİK İ DUYAN TURİSTLER BURAYA GELİYOR

3 bin 500 yıl öncesine ait kalıntıların bulunduğuna dikkat çeken Yılmaz, Höyükteki yerleşimin eski tunç çağına kadar dayandığı belirtiliyor. Bu müthiş bir şey. Hem ilçe turizmimiz için hem de Samsun turizmimiz için büyük önem taşıyor. Çünkü Nerik i duyan turistler bölgeye geliyor ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz kazı sırasından bulunan tünele de girerek alanda bulunan antik kalıntılarla ilgili bilgi aldı.Başkan YILMAZ dan Bafra Türbe-kalaycılı Köprü Açılışında Müjde.

09.09.2016 05:31

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Türbe-Kalaycılı Köprüsü ve bağlantı yolları bugün yapılan açılış töreni ile resmi olarak hizmete açıldı.

Başkan YILMAZ dan Bafra Türbe-kalaycılı Köprü Açılışında Müjde.

Açılışta konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: Beni gerçekten çok duygulandırdınız,oturduk ilçe ilçe gidip ihmal edilmiş işler nelerdir tarımdan kazanımı yükseltmeliyiz diye kendimize hedef belirledik ve 260 metre uzunluğunda köprüyü 12 ayda bitirdik.

Kızılırmak ın iki yakası bir araya geldi, 2017 nin sonuna doğru bir köprüyü daha yapacağız. 7.5 milyon para harcadık. Bu köprüde ustalığımızı gösterdik ve maliyeti aşağıya düşürdük. Hem ucuza mal ettik hem de kısa sürede bitrdiğimiz için çok mutluyum. Vatandaşımıza tüm hizmetlerimiz feda olsun.

Bu köprü aynı zamanda ulaşım giderlerini azaltacak. Bafralı çiftçimize ve hemşehrilerimize  bayram hediyemiz hayırlı uğurlu olsun. İşçisinden mühendisine burada emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum. dedi.