Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Yatırımcılar Baş Tacımız

15.05.2017 11:54

4 yıldızlı otelin açılış töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Bugüne kadar teşvik ettiğimiz bütün yatırımcılara, Samsuna yatırım yapmak üzere şehrimizde çaba içerisinde olan girişimcilere elimizden gelen her türlü katkıyı vermek için çaba gösterdik dedi.

Samsun ve Krasnodar şehirleri arasında başlayan uçak seferlerinin geçmişi ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, Rus uçağının düşürülmesinden sonra gerilen ilişkilerin birçok emeği ziyan ettiğini ifade ederek; Biz ilerleyen zamanlarda onlar bizi çok iyi tanıdıkları için ve biz de onları çok sevdiğimiz için dost elini hiç çekmedik. Orada kurduğumuz dostlukları taze tutabilmek için sürekli gittik geldik. Bu süreçte katkılarını bizden esirgemeyen, bu ilişkileri taze tutmak için ve kuvvetlendirmek için katkı verenlere teşekkür ediyorum. Sonunda da başardık ve haftada 1 gün uçuş başladı. Haftada 2 gün olmamasının sebebi bizim havaalanımız önümüzdeki günlerde 2 ay kapanacak. Bir pist düzenlemesi olacak. Bu nedenle uzun vadeli bir rezervasyon yapılamıyor. O  bakımdan bu sorun çözülene kadar biz haftada bir gün uçalım, ondan sonra bu sezon bu sorun çözüldükten sonra önümüzü görelim, bu tarifeli uçuş gün sayısını da sonrasında artıralım ama bu arada imkan olursa da charter uçuşları ile bunun takviye edelim diye düşündük. Yeni otelimiz şehrimiz ve memleketimiz için hayırlı olsun. Allahım hayırlı ve uğurlu etsin diye konuştu.Tekkeköy ilçesinde yapımı tamamlanan 4 yıldızlı Park İnn oteli yapılan törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Yılmaz, Samsunda gerek havaalanı, gerek organize sanayi bölgeleri gerek se konaklama tesisleri konusunda önemli hamlelerin yapıldığını söyleyerek, Bu hamlelerden en önemlilerinden birisi Organize Sanayi bölgesiydi. Bu şehir sadece Organize Sanayi Bölgesi ni kurmakla kalmadı büyük bir Lojistik Organize Sanayi Bölgesi ni yapmaya da teşebbüs etti ve bunu da gerçekleştiriyor. Samsun lojistik merkezi olmaya aday bir şehirdi ve hala da öyle.  Çünkü Samsun iç Anadolu dan Karadeniz e uzanan önemli bir koridorun sahil yoluyla buluşan bir düğüm noktası. Dolayısıyla Samsun un bulunduğu konum ve hemen önündeki Organize Sanayi Bölgesi ve Limanı büyük bir avantaj.  Geçtiğimiz beş sene içerisinde konaklama ile ilgili sorunumuz yüzde seksen oranında çözüldü. Bugün açılışını yaptığımız bu otelin başarısını da kendi başarımız olarak görüyor ve arkasında duruyoruz. Bugüne kadar teşvik ettiğimiz bütün yatırımcılara, Samsun a yatırım yapmak üzere şehrimizde çaba içerisinde olan girişimcilere elimizden gelen her türlü katkıyı vermek için çaba gösterdik. Yatırımcılar baş tacımız. Dedi.

ARINÇ TAN BAŞKAN YILMAZ A ÖVGÜ

Açılış için davetli olarak Samsun a gelen Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkan Bülent Arınç da yaptığı konuşmada Başkan Yılmaz ı överek, 20 yıla yaklaşan Belediye Başkanlığı döneminde isminden her zaman saygınlıkla bahsedilen itibarlı bir insandır. Bütün mesaisini Samsun a hasleden değerli bir arkadaşımızdır. Tarihi Kentler Birliği içerisinde yaptığı faydalı çalışmaları yakından biliyorum. Gerçekten Yusuf Ziya bey bu işin aşığıdır. Bugüne kadar da hakkında hiçbir dedikoduya hiçbir şaibeye yer vermemiş pırıl pırıl bir insandır. Çalışır,  gayret eder, başarır ve Samsun’un kalkınması için de büyük hayalleri büyük rüyaları olan bir insandır. Şeklinde konuştu.Rusya dan Samsun a Uçuşlar Başladı

15.05.2017 11:52

Samsun ile Rusya nın Krasnodar şehri arasındaki direkt uçak seferleri bugün yeniden başladı.
Rus misafirleri Samsun da görmekten mutluluk duyduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Bu seferlerle bizim çocuklarımız tanışacak, iş adamlarımız tanışacak, bizim halklarımız tanışacak. O zaman iş birliğimiz gelişecek dedi.Krasnodar dan Samsun a gelen yolcular için Samsun-Çarşamba Havaalanı nda tören düzenlendi. Rusline firmasına ait Bombardier CRJ-200 tipi 54 kişilik uçak, Krasnodar dan havalanarak 40 dakikada Samsun-Çarşamba Havaalanı na iniş yaptı. İş adamları, yöneticiler ve medya mensuplarından oluşan yolcular; çiçekler ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin yöresel oyunları ile karşılandı. Ruslar halk oyunlarını ilgiyle izlerken bazıları oyunlara alkışlarla tempo tuttu. Yolcular ardından resepsiyonda düzenlenen kokteyle katıldı.

Bu uçuşların iki ülke halkını birbirine daha da yakınlaştıracağını belirten Rusline firması Geliştirme Dairesi Başkanı Alexey Donchenko, Bu uçuşlar arkadaşlığımızı pekiştirecek ve bu uzun süreli olacaktır  diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır,  Bundan sonra daha sık gidip geleceğiz ve birbirimizi daha yakından tanıyacağız. Samsun ve Türkiye açısından önemli bir süreci tamamladık. Hep birlikte başardık. Ülkemize ve Rusya ya hayırlı olsun  şeklinde konuştu.

Bugünün bir emeğin sonucu olduğunu vurgulayan Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel,  İnanmak başarmanın yarısıdır. En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Dostluklar, arkadaşlıklar kendiliğinden oluşmaz, emek ister. 11 yıllık alkışlarla karşılanıyor. Bunu hak ediyoruz. Nasıl binlerce yıl komşuysak, bütün zorluklara rağmen dost olmayı başarabiliyorsak, bu 11 yıldan sonra yüzlerce yıl bu tarihi hep birlikte sürdüreceğiz  dedi.Karayolu Ailesi Samsun u Gezdi

15.05.2017 11:50

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen  Geçmişten Günümüze Karayolculuk Ruhunu Yaşatma Günleri” programı kapsamında Samsun a gelen misafirler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın rehberliğinde kenti gezdi.
Konuşmasının devamında Karayolları mesaisi sırasında yaşadığı anıları anlatan ve bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Yılmaz, daha sonra misafirleri ile birlikte otobüse binerek şehir gezisine rehberlik etti.Kendisi de Karayolları Genel Müdürlüğü nde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Belediye Başkanı olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz eski mesai arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Samsun Golf kulübünde verilen sabah kahvaltısında misafirlerine hitap eden Başkan Yılmaz, sözlerine tüm annelerin anneler gününü kutlayarak başladı. Başkan Yılmaz;  Burada olan veya burada olmayan hanımefendi annelerimizin anneler gününü bütün içtenlikle tebrik ediyorum. Anneler bir başkadır, annelere çok şey borçluyuz. Her şeyden önce hayatımızı borçluyuz. Her gün hayatımızın her anında annelerimizi anmamız onları yad etmemiz, onlara minnetlerimizi iletmemiz gerekir. Onlara olan minnet borcumuzu tekrarlamamız gerekir Biz Aslında onları her zaman yüreğimizde taşıyoruz. Allah sağ olanlara uzun ömürler versin, vefat etmiş olanlara da Allah tan rahmet diliyorum  dedi.TKB Heyeti Sivas ı Gezdi

15.05.2017 11:48

TKB heyeti meclis toplantısından sonra incelene gezisi gerçekleştirildi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve TKB heyeti Sivas taki tarihi ve kültürel eserleri gezerek devam eden çalışmalar konusunda bilgi aldılar. Gezi sırasında Gökmedrese, Kale, Ulu Camii, İhramcızade Kültür Merkezi, Subaşı Hanı, Meydan Camisi, Taşhan ve Cumhuriyet Meydanı gezildi.


Sanayi Sitelerindeki Atıksu Sorunu Çözülecek

15.05.2017 11:45

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerinde incelemelerde bulundu.
19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerinden, dışarıya akan ve derelere karışan atıksuların, çevreye verdiği zararların önüne geçmek çalışma proje gerçekleştireceklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerindeki dışarıya akan atıksular derelere karışarak çevreye verdiği zararların önüne geçmeye kararlıyız. Gerçekleştireceğimiz proje ile en kısa zamanda sanayi sitelerindeki bu sorunu çözeceğiz dedi.Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi sitelerinde bugün incelemelerde bulunarak, dışarıya akan ve derelere karışan atıksuların çevreye verdiği zararların önüne geçmek için, çalışma başlattıklarını ifade ettiler.

Öncel ve Demircioğlu nun 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerindeki inceleme gezisine, SASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Kanal Makinaları Bakım ve Onarım Şantiye Şefi Ali Erdoğan ile Tekkeköy ilçesi sorumlusu Hüsnü Küçük de eşlik etti.