Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz

13.12.2017 07:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.

Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bugün Çarşamba dayız. Köprümüzü değerli çiftçilerimizin kullanımına açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde de Bafra daki 2. köprümüzü kullanıma açacağız. Bu köprülerimiz Çarşamba ve Bafra ovalarımızın bereketli topraklarının bereketini arttıracak. Köprüler mesafeleri kısaltır. Çarşamba daki köprümüzü resmi olarak önümüzdeki hafta içerisinde açmayı planlıyoruz. Çalışkan çiftçilerimize hediyemiz olan bu köprülerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ: VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

MESAFELER DAHA DA KISALDI

Çarşamba ve Bafra ovalarının Samsun için büyük bir şans olduğunu da hatırlatan Başkan Yılmaz, Bu iki ovamız Samsun umuzun tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılıyor. Fazlasını da diğer şehirlere göndererek kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Çiftçilerimizin kar marjını arttırmak için köprülerin kullanıma açılmış olması büyük bir adım oldu. Şimdi 2. köprülerle mesafeler daha da kısaldı. Bir biber üreticisi ürettiği biberi hale götürmek için 30 – 40 kilometre fazla yol gitmeyecek artık. Sizin için diyerek çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet ediyoruz  açıklamalarında bulundu.Başkan YILMAZ, Öğrencilerle Birlikte

07.12.2017 08:11

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin OMÜ Ziraat Fakültesi nde doğal dokuyu bozmadan yaptığı peyzaj uygulaması, alanı gören herkesi hayran bıraktı. Fakülteyi ziyaret eden Başkan Yılmaz, Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz dedi.

DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERAH BİR ALAN OLUŞTURULDU

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Ziraat Fakültesi ni ziyaret etti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir tarafından karşılanan Kaymak ve Yılmaz, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Ziraat Fakültesi bahçesinde yaptığı peyzaj çalışmalarını inceledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin üniversiteye yaptığı katkılar sebebiyle Başkan Yılmaz a teşekkürlerini ileten Bilgiç, belediye ve üniversite işbirliği ile kentimizi geleceğe taşıyoruz. Her konuda bizlere destek olan başkanımıza da teşekkür ediyorum dedi. Peyzaj uygulaması yapılırken doğal dokuya asla zarar verilmediğini belirten Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Fakülte bahçesi sihirli dokunuşla ferah bir alan haline geldi. Çalışma yapılırken de buranın doğal dokusuna büyük bir hassasiyet gösterildi. Eğitim için atılan her adım insanlığın ve ülkemizin geleceği için atılıyor düşüncesiyle hareket ederek büyük bir titizlikle çalışma yapan başkanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum ifadelerini kullandı.

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK

Gelişimin ve değişimin adı olan, ilimiz açısından da çok büyük bir şans teşkil eden üniversitemiz bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgüleri, biz yerel yöneticiler için yol haritası niteliğindedir diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, OMÜ büyük bir üniversitedir. İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi diye konuştu.

Ziraat Fakültesi öğrencileri tarafından yetiştirilen güz yemişi meyvesini tatmayı da ihmal etmeyen Yılmaz, ardından üniversite yemekhanesinde kuyruğa girdi öğrencilerle birlikte karavanadan yemek yedi.SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ

07.12.2017 08:08

Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nü ziyaret etti. Sahaya hayran kalan Aleksander,İlk kez böyle bir saha ile karşılaştım. Sizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.

Golf atış denemesi de yapan Aleksander, Burası Samsun a büyük prestij kazandıran bir yer olmuş. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı Golf Kulübü gerçekten takdire şayan. İlk kez bu kadar güzel ve şaşırtıcı bir saha ile karşılaştım. Uluslararası platformda Samsun adını golf sahası ile Dünyaya duyurmuş durumda. Karşılıklı fikir alışverişi ile birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.Karadeniz in ilk ve tek sahası olma özelliğine sahip olan ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları sonucu hayata geçirilen Samsun Golf Kulübü ziyaretçilerini hayran bırakmaya devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kulüp Başkanı Kadir Koçak, Samsun a gelen Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander a Samsun Golf Kulübünü gezdirdi.

SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ

Samsun da yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatlarını hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kulüp Başkanı Kadir Koçak da, Denizden dolgu yaparak elde edilmiş bir sahamız var. Golf alanımız İşitme Engelliler Olimpiyatlarında da oldukça çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Golf projesi şehrimizi dünyada ses getiren bir kent haline getirdi. Bu tesis ile birlikte Samsun, golf alt yapısına sahip şehirler kategorisine girdi diye konuştu.Büyükşehir den 2 Bin Ceviz Fidanı

07.12.2017 08:03

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra ilçesinde çiftçilere 2 bin adet sertifikalı ceviz fidanı dağıtıldı.

Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirilen fidanı dağıtımında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tarımsal üretime dönük bir çabanın içindeyiz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada karşılaştığımız hadiselere bakarsak, eğer güçlü bir ülke değilseniz, enerji politikalarında dışa bağımlıysanız, tarımda dışa bağımlıysanız, üretimin değişik versiyonlarında dışa bağımlıysanız, sizin dışa bağımlı olduğunuzu bilen uluslararası camiadaki ülkeler hep peşin satan gibi bacak bacak üstüne atar, size tepeden bakarlar. Sana da, senin uluslararasındaki taşıyacağın rolü ve misyonu adeta buyururlar. Ama gücün varsa, iktisaden gücün varsa kendi kendine yetiyor ve ihracatın itibariyle de dış gelirlerinde yüksek bir ülkeysen, o zaman onunla o kadar pazarlık kolay olmaz derler. İşte o ikincisi gibi olmak durumundayız. Olmak durumunda olduğumuzu son bir kaç yıl içerisinde görmedik mi, başımıza gelen olaylardan, hatta ve hatta Suriye ve Irak ta olan olaylar dolayısıyla yıllardır müttefikimiz olan Amerika ile orta Avrupa ülkeleri ile, Almanya ile, Fransa ile içinde bulunduğumuz ilişkilerin tamamen bir güç yarışı, bilek güreşine dönüştüğünü hep birlikte tanıklık etmedik mi? Niye bileğimiz kuvvetli olmasın. Bizim bileğimizi küt diye yere yatıracak cesareti hemen kendinde bulsun. Ya bir dakika onun bileği öyle kolay bükülmez dedirtecek ülke olmamızı anlamamız için acaba son bir kaç yıl içerisinde uluslararası ilişkilerde karşılaştığımız olaylar yetiyor da artmıyor mu? Onun için çok çalışmamız gerektiğini her ortamda söylüyorum. Çok üretmemiz gerektiğini ve ihracat yapmamız gerektiğini her platformda ifade ediyorum” dedi.Kırsal kalkınma yatırım ve desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Bafra da 40 üreticiye 2 bin ceviz fidanı dağıtımında bulundu. Son 3 yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Samsun ve ilçelerinde şeftali anacı 70 bin, kuşburnu fidanı 33 bin, ceviz fidanı 32 bin, kivi fidanı 2 bin 500 ve kestane fidanı 300 adet dağıtılarak meyve üreticilerine destek verildi.

Tarımsal üretimin artması gerektiğini belirten Yılmaz, Türkiye büyük bir coğrafya. 780 bin kilometrelik bu coğrafyanın yüzde 50 si ekilebilir, biçilebilir araziye sahip. Buna rağmen geçimimizin yüzde 10 nunu tarımdan elde ediyoruz. Tarımdan elde edilen geçimin miktarını arttıracağız ama biz çiftçi olacağız demiyorum. Çiftçilikten öte tarımsal ürünümüzü tarımsal sanayiye dönüştüreceğiz. Yani enginarı üreteceğiz, sonra bundan bir sanayi mamulü yapacağız. Bundan ne yapılıyorsa onu fabrikaya sokacağız, ondan gelir elde edeceğiz. Çiftçilikle kalmayacağız. Tabii ki çiftçi olacağız, üreteceğiz ama tarımsal üretimimizi bir sanayi avantajına döndürmemiz gerekiyor diye konuştu.

Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle tamamladı: Bugün burada dağıtacağız cevizlerle 150 dönümlük ceviz tarlası yapıyoruz. Bu küçük bir iş değil. Süreç içerisinde birçok konuda tarımsal üretim ve verimliliği arttırmak için sizinle beraberiz.Biz elimizi taşın altına koymaya hazırız. Samsun 1 milyon hektarlık bir şehir. Bunun 500 bin hektarı ekilebilir, biçilebilir yer. Bunun 250 bin hektarı da Bafra ve Çarşamba da. Yani Samsun da ekilebilir, biçilebilir arazilerin yarısı Bafra ve Çarşamba Ovalarında, geri kalan yarısı da diğer ilçelerde. Tarımsal alan faaliyetlerinde bizi teşvik eden muhtara çok az rastladım. Buna çok üzülüyorum. Zannederim ki köyde rençperlik gırla gidiyor. Ekonomi her şey geçim çok iyi gibi efendim şu bizim şu yolu yap deniyor. Bakıyorsun yol stabilize, yol stabilize olsun ne var, illa beton asfalt olmalı. Bizim geçimimiz iyi olsun, üretelim, yolu satmayacağız ki ama o topraklardan ürettiğimizi satacağız. Onunla bir zenginlik elde edeceğiz ve zenginlikle birlikte sözlerimizin başında anlattığım etrafımızda gücümüzü sınayan hainlere karşı dik duracağız ve cevap verebileceğiz. Zengin olmadan, güçlü olmadan bunu yapamayız.

Başkan Yılmaz ın konuşmasının ardından çiftçilere sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

BAFRAMIZIN 2. KÖPRÜSÜNÜ YILBAŞINA KADAR HİZMETE SUNACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra da gerçekleştirilen sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı töreninin ardından ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı. Hızla devam eden Sedde Projesi nin Bafra nın çehresini değiştireceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sedde Projesi kapsamında Gelin Köprüsü adıyla tarihe geçen Çetinkaya Köprüsü’nün denize doğru akan iki yakasında yapılacak peyzaj ve düzenleme çalışmaları tamamlanarak Samsun halkının hizmetine sunulacak. Bu çalışmamız tamamlandığında özellikle Bafra halkının büyük bir beğenisini kazanacağını düşünüyorum. Eskiden berduşların mekanı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal bir alan haline getiriyoruz. Sedde Projesi sadece peyzaj ve çevre düzenlemesinden ibaret değil. Proje kapsamında bisiklet ve koşu yolları, kanal, amfi tiyatro gibi tamamen vatandaşlarımızın kullanabileceği sosyal donatılarda yer alacak. İnanıyorum ki bu proje ilçe ekonomisine ve turizmine de büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah önümüzdeki yılın sonlarına doğru Sedde Projesi ni bitireceğiz şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz Sedde çalışmalarını inceledikten sonra yapımı devam eden Fener -Koşu Köprüsü’nü de ziyaret etti. Burada yüklenici firma yetkililerden yılbaşına kadar bitirme sözü alan başkan Yılmaz, Türbe - Kalaycılı Köprümüzün ardından Bafra'mıza kazandırdığımız ikinci köprü olan Fener- Koşu Köprüsü de tamamlanmak üzere. Köprü inşaatını yapan müteahhidimizden sözü aldık. 31 Aralık akşamına kadar köprü bitirilip kullanıma açılacak. Fener ve Koşu mahalleleri çevresindeki binlerce çiftçimizin asırlık sorunları bu köprüyle bitmiş olacak. İlk köprü vatandaşlarımızı rahatlatmıştı. Ama bu köprüyle mesafeler daha da kısaldı. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun açıklamalarında bulundu.Büyükşehir Bafra da 2. Köprüyü Hizmete Açıyor

07.12.2017 08:00

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Bafra mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız. dedi.

Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Başkan Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da gerçekleştirilen sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı töreninin ardından ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

SEDDE BAFRA’YA PRESTİJ KAZANDIRACAK

Hızla devam eden Sedde Projesi nin Bafrannın çehresini değiştireceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sedde Projesi kapsamında Gelin Köprüsü adıyla tarihe geçen Çetinkaya Köprüsü nün denize doğru akan iki yakasında yapılacak peyzaj ve düzenleme çalışmaları tamamlanarak Samsun halkının hizmetine sunulacak. Bu çalışmamız tamamlandığında özellikle Bafra halkının büyük bir beğenisini kazanacağını düşünüyorum. Eskiden berduşların mekânı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal bir alan haline getiriyoruz. Sedde projesi sadece peyzaj ve çevre düzenlemesinden ibaret değil. Proje kapsamında bisiklet ve koşu yolları, kanal, amfi tiyatro gibi tamamen vatandaşlarımızın kullanabileceği sosyal donatılarda yer alacak. İnanıyorum ki bu proje ilçe ekonomisine ve turizmine de büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah önümüzdeki yılın sonlarına doğru Sedde Projesini bitireceğiz.  dedi.

BAFRA’NIN 2. KÖPRÜSÜ YILBAŞINA HAZIR OLACAK

Başkan Yılmaz, Sedde çalışmalarını inceledikten sonra yapımı devam eden Fener – Koşu köprüsünü de ziyaret etti. Burada yüklenici firma yetkililerden yılbaşına kadar bitirme sözü alan Başkan Yılmaz, Türbe - Kalaycılı köprümüzün ardından Bafra mıza kazandırdığımız ikinci köprü olan Fener- Koşu köprüsü de tamamlanmak üzere. Köprü inşaatını yapan müteahhidimizden sözü aldık. 31 Aralık akşamına kadar köprü bitirilip kullanıma açılacak. Fener ve Koşu mahalleleri çevresindeki binlerce çiftçimizin asırlık sorunları bu köprüyle bitmiş olacak. İlk köprü vatandaşlarımızı rahatlatmıştı. Ama bu köprüyle mesafeler daha da kısaldı. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun açıklamalarında bulundu.