Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


100. Yıl Bulvarı na Ekspres Hizmeti Geliyor

13.12.2017 07:46

Samsun da, E3 Ekspres hattı 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren Belediyeevleri-100. Yıl Bulvarı-Baruthane-Kalkancı güzergâhında toplu taşım hizmeti vermeye başlayacak.

BELEDİYEEVLERİ - 100.YIL BULVARI- BARUTHANE-KALKANCI

Geçen günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş tarafından işletilen yeni ekspres ve ring hatları hizmete başlamıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi adına Samsun’da ulaşım hizmetlerini yürüten Samulaş A.Ş. bünyesinde hizmet verecek olan yeni E3 Ekspres hattı 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren Samsun da toplu taşım hizmeti vermeye başlayacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş., Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma hizmetine kazandırılan tamamı yüzde 100 alçak tabanlı ve engelli erişimine uygun otobüslerle hizmet veriyor. Samulaş, 11 Aralık 2017 Pazartesi gününden itibaren Belediye evleri nden hareket edecek olan yeni E3 Ekspres hattı ile Stat Kavşağı, Kılıçdede Kavşağı, Uğur Mumcu Parkı, Meskenler Kavşağı, 100. Yıl Bulvarı, Anadolu Caddesi güzergâhını kullanarak Baruthane ve Kalkancı Mahallelerine hizmet vermeye başlayacak.

15 DAKİKA ARALIKLARLA HİZMET VERECEK

Belediyeevleri ve Baruthane-Kalkancı dan karşılıklı olarak hareket edecek E3 Ekspres araçları sabah yoğun saatlerde 15 er dakika, gün içerisinde ise 20 şer dakika aralıklarla hizmet verecek.Türkiye nin İlk İntermodal Lojistik Merkezi

13.12.2017 07:42

Türkiye nin ilk ve tek intermodal lojistik merkezi Lojistik Köy ün tanıtımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Lojistik Köy de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Lojistik Köyün çok doğru bir ile yapıldığını belirterek, Bundan sonraki iş, burayı planlandığı ve hedeflendiği şekilde işletmek geliyor. Firmaların her türlü ihtiyaç duyduğu depolama alanına sahibiz. Her şeyin düşündüğü merkez, o yönüyle burasının Türkiye ve Samsun'un ihracatına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. PTT Bölge Müdürlüğü de buradan alan kiralamak istedi. Dolayısıyla buranın boş kalacağını sanmıyorum. Öyle bir kaygımız yok  dedi.Samsun da Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Tekkeköy Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi Samsun Müdürlüğünün ortaklığıyla Avrupa Birliği nden sağlanan 50 milyon euroluk hibeyle yapılan Lojistik Köy ün tanıtımı yapıldı.

LOJİSTİK KÖYÜN FAALİYETE GEÇMESİ İÇİN DEMİR YOLLARININ TAMAMLANMASI ŞART

Lojistik Köyün şehrin ihracatına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik Köyün inşaat çalışması bitmek üzeredir. Devlet Demir Yollarının ray döşemesinin de bir an önce bitmesini bekliyoruz. Zaten AB hibesi bu garanti sayesinde çıktı. Demir yolu bağlantısı olmayan bir lojistik merkeze herkes biraz temkinli davranıyor. Devlet Demir Yolları şu an proje hazırlığı yapıyor. Biz alan içine demir yolu hattını döşedik. Deniz yoluna, kara yoluna entegrasyonu tamam. Demir yolu bağlantısı da yapılıyor. Ancak bu işin aksamaması için Devlet Demir Yollarının elini çabuk tutması gerekiyor. 80 bin metrekare alanın şu anda 50 bin metrekaresine talep var. PTT nin de burada yer talebi var. O da değerlendiriliyor. Yani bizim burası kiralanmaz diye bir endişemiz yok. Neredeyse inşaat bitmeden tamamı kiralanmış gibi bir talep var. Hatta kısa sürede burası dolar ve burada yeni depolama alanları yapmak zorunda bile kalabiliriz. Ancak bu alanın ülke ekonomisine ve Samsun a tam verimli hale gelebilmesi için mutlaka demir yolu bağlantısının hızla bitirilmesi gerekiyor. Bunun için de bütün paydaşlara görev düşüyor diye konuştu.

Konuşmaların ardından iş adamları, lojistik merkezin depolama alanlarını gezdi. Lojistik Köyün 2018 in başında faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.Samsun Valiliği Golf Kupası

13.12.2017 07:39

1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda iki gün boyunca kıyasıya yarışan sporculara kupaları takdim edildi.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak a golf sporuna katkılarından ötürü plaket takdim etti.Samsun Valiliği tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde düzenlenen 1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda 108 sporcu yarıştı. Cumartesi ve pazar günleri düzenlenen golf kupasında 11 kategoride 33 ödül dağıtıldı. Minikler kategorisinden yetişkinler kategorisine kadar sporcular 11 dalda yarıştı. Turnuva sonrası kupa töreni düzenlendi. Sporcular ödüllerini Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Nihat Soğuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, kulüp yöneticilerinin elinden aldılar.Başkan YILMAZ Yerli Otomobile Talibiz

13.12.2017 07:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı.

HEP BERABER KUDÜS E GİDELİM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı nda düzenlenen AK Parti Grup Toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir. diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ülkemizin en önemli gündem maddesi Kudüs. İsrail’in daha önce ilan ettiği Kudüs ün İsrail’in başkenti olması yönündeki kararını Amerikan Başkanı kabul etti ve tanıdı. Tanıdığını da uluslararası düzeyde deklare etti. Bu durum İslam aleminde büyük bir infiale sebep oldu. Kudüs’ün İslam alemi için ne kadar önemli olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tepki maalesef dünyadaki diğer İslam ülkelerinde yok. İslam devletlerinin bu konuda duruş sergilememesi bizleri derinden üzüyor. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyacağı vizyoner tutum ve programla birlikte yeni şeyler olabilir diye düşünüyorum. Kudüs bütün dinlerin şehri. Bize düşen Amerika Başkanı Trump ı kınamak ve bu karara tepki göstermektir. Hatta tüm meclis üyelerimizle Kudüs e gidebilir, tepkimizi orada gösterebiliriz.  diyerek Kudüs ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

YERLİ OTOMOBİL İÇİN YER ÖNERİSİ

Seçimlere 1 yıl kadar bir süre kaldığını ve tüm partililerin bu süreci iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Seçime bir yıldan biraz fazla zaman kaldı. Önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Yakın zamanda il kongremiz olacak. Kongreye cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın da katılacağını umuyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan çalışmaların da açılışlarını cumhurbaşkanımızın katılımıyla yapmak bizleri mutlu edecektir. Ayrıca yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halindeyiz. 800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan. İnşallah böyle büyük bir proje Samsun da vücut bulur diyerek yerli otomobilin Samsun da yapılması için girişimde bulunduklarını belirtti.

KARLA MÜCADELEYE HAZIRIZ

Kış şartlarının Samsun da yavaş yavaş hâkimiyetini gösterdiğini de belirten Başkan Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda karla mücadelede etkili çalışmalar gerçekleştireceğiz. İnsanımızın hayatını kolaylaştırmak üzere yapılacak tüm çalışmaları ortaya koyacağız. O yüzden her zaman önceliğimiz aciliyeti olan kritik noktalarda. Hamile, hasta, yaşlı birisi için ekiplerimizi her zaman arayın. dedi.Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz

13.12.2017 07:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.

Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bugün Çarşamba dayız. Köprümüzü değerli çiftçilerimizin kullanımına açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde de Bafra daki 2. köprümüzü kullanıma açacağız. Bu köprülerimiz Çarşamba ve Bafra ovalarımızın bereketli topraklarının bereketini arttıracak. Köprüler mesafeleri kısaltır. Çarşamba daki köprümüzü resmi olarak önümüzdeki hafta içerisinde açmayı planlıyoruz. Çalışkan çiftçilerimize hediyemiz olan bu köprülerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ: VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

MESAFELER DAHA DA KISALDI

Çarşamba ve Bafra ovalarının Samsun için büyük bir şans olduğunu da hatırlatan Başkan Yılmaz, Bu iki ovamız Samsun umuzun tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılıyor. Fazlasını da diğer şehirlere göndererek kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Çiftçilerimizin kar marjını arttırmak için köprülerin kullanıma açılmış olması büyük bir adım oldu. Şimdi 2. köprülerle mesafeler daha da kısaldı. Bir biber üreticisi ürettiği biberi hale götürmek için 30 – 40 kilometre fazla yol gitmeyecek artık. Sizin için diyerek çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet ediyoruz  açıklamalarında bulundu.