Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Doğayla Uyumlu Cafe

05.02.2018 06:39

Sıradanlıktan sıkıldıysanız farklı bir mekan tasarımı ve yolculuk hikayelerini seviyorsanız Samsun Büyükşehir Belediyesi Delta Cafe tam da aradığınız yer demek.

KUŞ FOTOĞRAFÇILARI BU CAFE Yİ ÇOK SEVECEK

Karadeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi mest ediyor. Özellikle kuş fotoğrafçılarının vazgeçilmez yeri olan Kuş Cenneti nin dünyaya tanıtılması için büyük uğraş veren Samsun Büyükşehir Belediyesi bölgeye yaptığı doğa ile uyumlu yollar ve ağaç mekanlar ile de ziyaretçilerin büyük beğenisini ve  dikkatini çekiyor. İşte o alanlardan biri de tamamen doğayla uyumlu olarak yapılan Delta Cafe.

Delta Cafe nin yapımın artık bitirildiğini ve bir süre sonra açılışının yapılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kuş Cenneti dünyanın sayılı güzelliklerinden birisi. Bu turistik mekanın daha da ilgi çekmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın keyif alacağı, mutlu olacağı, sevdikleriyle güzel vakit geçireceği yeni yaşam alanları hazırlıyoruz. Delta Cafe de bu alanlardan biri. Tamamen doğayla uyumlu olarak yapıldı. Amacımız Kuş Cenneti ne gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekan sunmak. Kısa bir süre önce yapımına başlamıştık. Bugün itibari ile de artık açılarak hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen günlerde de şirin küçük bir açılış yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun dedi.

TÜM ÇABAMIZ DAHA YEŞİL BİR SAMSUN

Tüm çabamız Samsunumuzun her bir köşesini aynı kalitede yapılan yatırım ve çalışmalarla değiştirerek gelecek nesillere daha yeşil bir Samsun bırakmak diyen Yılmaz a Kuş Cenneti incelemeleri sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zennube Albayrak da eşlik etti.Başkan YILMAZ: Üretene Her Zaman Destek Olduk

05.02.2018 06:35

Atakum Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Geçmişten Günümüze Katı (Kağıt Oyma) Sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezi nde ziyarete açıldı.

Atakum Halk Eğitim Merkezi nde usta öğretici olarak görev yapan Neşe Geven in hazırladığı Geçmişten Günümüze Mirasımız Katı Sergisi sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Açılışını Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Başkanvekili Turan Çakır, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hanife Papila ve kursiyerlerin yaptığı sergi 3 Şubat gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor. 

Sergi açılışında emeğin olduğu yerde huzur ve mutluluğun eksik olmayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bir yerde emek, özveri var ise orada mutluluk vardır. Biz üretene, emek verip ortaya bir şeyler çıkarana her zaman destek olduk. Bu serginin açılmasında emeği geçen değerli öğreticimiz Neşe Geven hanımı tebrik ediyorum. Sergide yer alan eserlerin hepsi birbirinden güzel ve değerli. Bir tablonun ortaya çıkması günler, belki aylar alıyordur. Bunun maddi değeri zaten paha biçilemez. Ama o eser ortaya konulurken harcanan emek, yaşanan duygular bambaşkadır dedi. 


BAŞKAN YILMAZ: YERLİ OTOMOBİL SAMSUN DA ÜRETİLSİN

05.02.2018 06:32

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz SAMPA Otomotiv in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Samsun ekonomisini ayakta tutan sanayiciler ile bir araya geldi.

Toplumun her kesimi ile bir araya gelerek sorunlara çözüm üreten ve önerileri değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun da faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ekonomik kalkınmanın sağlanması için büyük adımlar atıldığına dikkat çekti. Başkan Yılmaz konuşmasında, Ülkemiz şu günlerde belki zor zamanlar geçiriyor olabilir. Ama hükümetimizin başlattığı her çalışma güzel bir geleceğin teminatıdır. Şu an Afrin de teröristlere karşı verilen mücadele de bunlardan birisidir. Rabbim Afrinde görev alan askerlerimiz başta olmak üzere tüm asker ve polisimizi korusun. Ülkeler ekonomik refahın yükselmesiyle birlikte gelişir. Bizde bu doğrultuda çabalıyoruz. Benim tek derdim Samsun un ekonomisini ve ihracatını arttırmak. Türkiye nin dört bir yanında büyük çalışmalara imza atılıyor. Sizler de bu işin içinde büyük birer değersiniz. Biz üretelim, çaba harcayalım, hem kendimiz kazanalım, hem de ülkemiz kazansın diyen çok az. Sizler bu azınlık gruptasınız. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ DAN SANAYİCİLERE TEŞEKKÜR

SAMPA YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNDE YER ALMALI

Yerli otomobilin Samsun da üretilmesi için girişimlerde bulunulduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, Bugün bize ev sahipliği yapan SAMPA Otomotiv dünyanın dört bir yanına otomobil parçaları ihraç eden köklü bir firma. Bu firmada yerli otomobil üretiminde kullanılabilecek onlarca kalem ürün var. Ülkemizin yerli otomobil projesinde SAMPA nın da yer almasını canı gönülden istiyorum. Yerli otomobil Samsun da üretilsin istiyoruz. Bununla ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği veririz diye konuştu.Başkan YILMAZ: Yüreğimizi Ortaya Koyduk

05.02.2018 06:27

Sosyal Politikalarda Gönül Adımları; Samsun u Dinliyoruz programı Samsun da Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve Çiğdem Karaaslan ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYARAK BU İŞİ YAPTIK

Programa katılarak Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik projelerini anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her yaraya merhem her derde deva olmak için gayret ettiklerini ve bu kapsamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Belediye olarak bakıma muhtaç kişilerin yaşadığı iki bin eve gittiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Bu hizmeti yaparken bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ve onların yakınlarını incitmemek için büyük hassasiyet gösterdik. Evlerine giderken bile sivil araçlarla gittik. Çünkü o evlerde yaşayan insanların çocukları, yakınları var. Bu hizmet için Hastanın hiç kimsesi kalmamış da belediye mi bakıyor bu insanlara diyen olur, yakınları incinir diye hep korktuk hassasiyet gösterdik. Bu hizmet için yılda 4 milyon lira harcıyoruz. Bir duvar yıkılsa onu tamir etmek için bile biz bu parayı harcıyoruz zaten. Yani iki bin bakıma muhtaç insana bu hizmet için harcadığımız para hiçbir şey değil. İnsan hayatını iyileştirmek üzere yapılan her şeyin sevabı vardır. Ama bu sevapların en büyüğü evde yaşlı bakımı, sağlık hizmetidir diye düşünüyorum. Evde bakım hizmetini 11 yıldır veriyoruz ve bu hizmeti Türkiye'de ilk veren belediye olduğumuz için de gururluyuz ifadelerini kullandı.

ENGELLİLER EVE HAPSOLMAKTAN KURTULDU

Programda sosyal belediyecilik projelerinden biri daha olan ve 5 yıl önce yapılan Mavi Işıklar Engelliler Kampı ve havuzundan da bahseden Yılmaz, Ekip arkadaşlarımıza Dünya nın neresinde olursa olsun, engellileri evlerinden dışarıya çıkaracak, gezdirecek, hastaneye taşıyacak, tamamen onların hizmetinde olacak donanımla araçlar bulun dedim. Ardından onları rehabilite edecek başka neler yapabiliriz diye düşünürken Mavi Işıklar Kampı fikri oluştu. İyi ki de yapmışız. Şimdi onlarca engelli gencimiz, vatandaşımız kullanıyor. Engellilerimizin eve hapsolmasının önüne geçtik. Var gücümüzle vatandaşlarımızın her derdine deva, her yarasına merhem olmaya çalıştık diye konuştu.

SAMSUN UN BAŞARI SIRRI SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN GELİYOR

Ben, özellikle Sosyal Politikalar Başkanı olarak sosyal belediyecilik anlayışını Samsun da  inşa eden değerli başkanım Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür ediyorum diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık da, Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un kimliğini oluşturan belediye başkanımız. Sosyal belediyecilik adına atmış olduğu adımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle Mavi Işıklar projesi takdire şayan. Başkanımız çok güçlü bir sosyal hizmet ekibi ve kadrosu ile Samsun'da sosyal belediyeciliği inşa etmiş. Şu an içinde bulunduğumuz Çok Amaçlı Salon u yapmak için bile bir vizyon gerekir. Sosyal belediyecilik alanında atılan bütün adımlar için ben belediye başkanımız nezdinde emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum dedi.Başkan YILMAZ: Mavi Işıklar Dünyada İlk ve Tek

05.02.2018 06:05

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Samsun da sosyal belediyeciliği inşa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini tebrik ediyorum dedi.

MAVİ IŞIKLAR DÜNYADA İLK VE TEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi ne ait Ömer Halisdemir Salonu’nda gerçekleştirilen Gönül Adımları Samsun u Dinliyoruz adlı program sonrası çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın daveti üzerine Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ni ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’nin işleyişini müracaat bölümünden, rehabilitasyon bölümüne kadar detaylı olarak Öznur Çalık a anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyanın hiçbir engelli vatandaşlarımızın kullanımına yönelik böyle bir tesis yok. Bu projenin her aşaması özgün ve ince düşünceler sonucunda estetik bir dokunuşla, engelli bireylerimizin en rahat edebileceği şekilde inşa edildi. 30 yatak kapasiteli, 2 bin 170 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 10 bin metrekare bir alana kurulan tesisimizde plajımızı kampta kalmayan tüm engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz. Yaz-kış konaklama imkanı olan tesisimizde tüm misafirlerimizin mutlu ayrılması için gerekli tüm çabayı gösteriyoruz. Ve inanıyoruz ki dünyanın 4 bir yanından gelen misafirlerimiz burada sunulan hizmetten memnun kalıyor diyerek tesis hakkında bilgi verdi.

ÇALIK TAN BAŞKAN YILMAZ A TEBRİK

Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezine hayran kaldığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, Dünyada engellilere yönelik örnek bir proje olan, engellilerimizin uyum becerilerini geliştirebileceği birçok sosyal aktivitenin içinde yer aldığı Büyükşehir Belediyemizin Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde engelliler için özel tasarlanmış bir plaj ve engellilerin mesleki ve sosyal konularda kişisel gelişimlerine katkı sunacak birçok imkân bulunmakta. Samsun da sosyal belediyeciliği inşa eden Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum dedi.