Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ : Arkalarında 81 Milyonluk Ülke Var

13.03.2018 10:57

Kavak Belediyesi tarafından düzenlenen tirit programına katılan Başkan Yılmaz, Afrin de devam eden harekâta değinerek, Onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Dedi.

ARKALARINDA 81 MİLYONLUK ÜLKE VAR

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa çok sayıda davetli katıldı. Geniş katılımlı tirit programını organize eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yapmış olduğu konuşmada, Sözlerime başlamadan önce Afrin de çok ciddi bir şekilde yaptığımız operasyonlarda şehit olan tüm askerlerimize Allah tan bir kez daha rahmet diliyorum. Bütün yaralılarımıza şifalar diliyorum. Allah kimseyi bayraksız, memleketsiz ve topraksız bırakmasın. Tüm programlarınızı bırakıp İstanbul dan, Bursa dan, Ankara dan, Gebze den ve Samsundan davetimize icabet ettiniz. Aslında bir araya gelmektir bütün gaye. Şuan bu salonda her türlü siyasi görüşten her türlü düşünceden insan var ama mesele yemek yemek değil, mesele bir ve beraber olmak. İşte bizde bu yüzden seviyoruz muhabbet yemeği tiriti. Hep bir olalım birlik olalım bahanemiz ne olursa olsun salonumuzu hınca hınç doldurduğumuz gibi bundan sonrada omuz omuza olalım. Tüm katılımcılara uzaktan ve yakından davetimize icabet eden ve bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımız; hepinize içtenlikle ayrı ayrı şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah bu sıcak ve samimi birlik ve beraberliğimizi daim etsin dedi.

Tirit bahanesiyle bir araya geldiklerini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Tirit aslında Kavak ımızı adeta çimento gibi birbirine bağlıyor. Samsun ve tüm ilçelerinde tirit programları yapılıyor ve bu tirit programlarında Kavaklı hemşerilerimiz her zaman bulunuyor. Dolayısıyla bu da aralarında ki bağı kuvvetlendiriyor. Bu yüzden sizleri tebrik ediyorum. Hepinizin evinde içeceğiniz bir tas çorba var ama buraya gelip hemşerilerinizle bir araya geliyorsunuz. Samsun bize emanet, Kavak bize emanet. Ülkemizin her yerinde güzel gelişmeler var. Hatırlayın bundan 3-4 yıl önce bu tür mekânlar yoktu. Kavak’ta bu tür mekânlar dahi gelişimin bir göstergesi. Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Afrindeki tüm askerlerimize minnet ve şükranlarımızı iletelim. Gazaları mübarek olsun. Ve tabi Başkomutanımıza bu harekâtın arkasında ki kamuoyu oluşturan tüm kamu kuruluşlarımıza Rabbim güç kuvvet versin. Ama onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Arkasında siz varsınız. Bu yüzden Rabbim sizlerden razı olsun. Sevgi ve saygılarımla geceniz mübarek olsun diye konuştu.

Binin üzerinde davetlinin katıldığı programa; Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, önceki dönem Kavak Belediye Başkanı ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş ve yönetimi, SAMFED Genel Başkanı Savaş Otruş ve yönetimi, önceki dönem İstanbul Milletvekili Yusuf Pamuk, AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Mehmet Tekeli ve yönetimi, SAMKON Bölge Başkanı Köksal Akman, Başkan Yardımcısı Sait Sever ve yönetimi, SAMKON ve SADEF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fikret Kesici, Bursa Yaşar Doğu Derneği Başkanı Dursun Koç ve yönetimi, Esenyurt Kavaklılar Derneği Başkanı Recep Uz, Gebze Samsunlular Dernek Başkan Yardımcıları Necmi Baştaş, Cemalettin Kuzubaş ve yönetimi, Bafra Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu, SAMUSAD Genel Başkanı Metin Erten, ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya Aşçı, KADEF Yönetici ve Dernek Başkanları, KAVKANDER Genel Başkanı Mustafa Tankal, İstanbul, Bursa ve Gebze deki Samsunlular ve Kavaklılar Dernek Başkanları ve yönetimi, Asarcıklılar Dernek Başkanı Bayram Çevrim ve yönetimi, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Kavak Muhtarlar Derneği Yönetimi ve Muhtarlar, Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve Muhtarları, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Necati Menek, Kavak Jandarma Komutanı Hüsnü Mete Ergin, kamu yöneticileri, esnaflar, STK Başkanları, sanayici iş adamları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kurtuluş Yolu nu Gezdiler

13.03.2018 10:56

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu gerçekleştirdiği güzergâhı yeniden canlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Yolu Projesi kapsamında tanıtım gezisi düzenledi.

Proje çalışmalarının büyük kısmı tamamlanan güzergâha ilişkin Büyükşehir Belediyesi, tanıtım gezisi düzenledi. Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Yerel Tarih Grubu Başkanı Emin Kırbıyık ve grup üyelerinin katıldığı gezide,  çalışmalar yakından incelendi. Gezide Büyükşehir Belediyesi Tasarım ve Grafik Şube Müdürü Şevki Başyurt, davetlileri kurtuluş yolunda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirerek, devam eden projelerle ilgili bilgi verdi.Milli kurtuluş mücadelesi için Samsun a ayak basan Atatürk’ün havza üzerinden Amasya’ya geçerken izlediği tarihi güzergâh, gün ışığına çıkarıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırım ve çalışmalarıyla hayat bulan Kurtuluş Yolu, turizm unsuru haline getirildi.

Tanıtım gezisinin kendilerinde büyük bir heyecan uyandırdığını ifade eden davetliler, yaptığı çalışmalardan dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı na teşekkür etti.Başkan YILMAZ: Tüm Polis ve Askerlerimize Selam Olsun

13.03.2018 10:55

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Afrin de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal ın ailesini ziyaret etti.

Afrin de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekâtında bir destan yazıldığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlere böyle vatansever bir evlat yetiştirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sercan yavrumuz gibi binlerce vatan evladımız Afrin i teröristlere dar etti. Allah nasip ederse en kısa zamanda operasyon sona erecek. Bölge terör unsurlarından arındırılacak. Sercan ile konuşurken gerçekten çok duygulanmıştım. Ülkesi için cansiperane çatışan bir Mehmetçikle konuşmak gerçekten çok etkiledi beni. Zaten kalbimiz de beynimiz de 24 saat onlarla. Telefon ile görüştüğümde de söyledim kendisine gerçekten yastığa başımı koyduğumda bizim aslanlarımız nasıl uyuyorlar, nasıl besleniyorlar diye soruyorum kendi kendime. Türkiye eski Türkiye değil Allah a şükür. Türk Silahlı Kuvvetleri onlara her türlü imkânı sağlıyor. Ama ister istemez düşünüyor insan. Bizim rahat uyuyabilmemiz için kendini feda eden, canını ortaya koyan tüm askerlerimize, polislerimize, güvenlik güçlerimize selam olsun. dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geçtiğimiz Cuma günü telefonla arayarak görüştüğü Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal a verdiği sözü yerine getirdi. Telefon görüşmesinde ailesini en kısa zamanda ziyaret edeceğinin sözünü veren Başkan Yılmaz Tekkeköy de ikamet eden Nezahat ve Erdoğan Büyükkal çiftinin misafiri oldu.

Ziyarete Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da katılırken, Samsunlu komutanın ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yılmaz a ve Togar a ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.Amazon Çarşısı na Büyük İlgi

09.03.2018 07:01

Samsun Valiliği il İstihdam Kurulu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun da Amazon Çarşısı kuruldu.
Program hakkında konuşan Başkan Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili söylenmesi gereken birçok şey var. İçtenlikle söylemem gerekirse, kadınlarımızın gerek sosyal, gerekse ekonomik hayata katılımları oranında bu günü kutlama hakkını kendimde görüyorum. Son 15 yıl içerisinde kadınımızın sosyal ve kültürel alanlardaki ve kadın girişimcilik konusundaki ilerleyişlerini takdirle karşılıyorum. Bu konuda AK Parti iktidarı döneminde yapılanları her platforma vurgulamamız gerekiyor. Bu mesafeleri daha da ileriye taşımak durumundayız. Özellikle kadınlarımızın iş kurma, üretme ve satma gibi alanlarda daha fazla etkili olmalarını sağlayacağımızı düşünüyorum. Dünya Kadınlar Günü adeta Samsun umuzda bir anlam ve kimlik kazanmış durumda. Bu vesile ile ben kadınlarımızın gününü tekrar kutlarım dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Konferans Salonu nda kurulan Amazon Çarşısı’na, 17 ilçeden girişimci kadın katılarak 100 e yakın stant açtı. Gıda ve el sanatlarından oluşan stantlara, ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz eşliğinde açılışı yapılan çarşıda, bin bir çeşit el emeği ürünler ziyaretçiler beğenisine sunuldu.

Daha sonra konuşan Vali Kaymak ise, Samsun kadın dostu bir kent olarak anılıyor. Bugün ilimizde üreten kadınlarımızın özellikle dikkat çekmesi ve değerlendirilmesi adına Amazon Çarşısı nı açıyoruz. Biz kadınlarımızı hayatın her aşamasına katmak için çalışmak durumundayız. O nedenle bu tür programlara değer veriyoruz. Kadınların hiçbir şeyden geri kalmasını istemiyoruz diye konuştu.Başkan YILMAZ Kadınları Deltada Ağırladı

09.03.2018 06:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 300 kadını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde ağırladı.
Kahvaltıdan sonra kadınların gününü kutlayan Başkan Yılmaz, Hayatımda ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde çok ilginç anlar yaşadım. Ama bu sabahki kadar bir kahvaltı ortamında hiç olmadığımı söyleyebilirim. Böylesine güzel organizasyonlar olabilir ama katılabilir. Ama siz işinizi gücünüzü bırakıp bu davete icabet ettiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum. AK Parti kadınlara önem veren bir parti. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuda açıklamaları var. Samsun'da 20 ye yakın kadın muhtarımız var. Siyasete girin ve bu alanda ilerleyin. Kadın kollarında görev alın ve oralarda etkili olan. Siz bizim başımızın tacısınız. Siz olmazsanız yarısı olmayan bir yaratık gibiyiz. Eli, ayağı olmayan, kolu olmayan, belki beyni olmayan bir yaratığa dönüşürüz dedi.Başkan Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kızılırmak Deltası ndaki mahallelerde oturan kadınlarla Kızılırmak Deltası Yörükler Ziyaret Merkezi nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Hayatındaki en anlamlı günlerden birini yaşadığını belirten Başkan Yılmaz, kadınların siyasette ve sosyal hayatta daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı. Kızılırmak Deltası nın doğal yapısının korunması gerektiğini belirten Yılmaz, tarım ve hayvancılık konusunda yöre halkına gereken desteğin verileceğini bildirdi.

BURANIN SAHİPLERİ OLARAK DELTAYI KORUMALISINIZ

Kızılırmak Deltası nın korunması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, Burayı koruyarak geleceğe taşımalıyız. Burası için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Siz de buralarda oturan insanlar olarak buraya sahip çıkmanız lazım. Buranın esas sahibi olan insanlar olarak sizin burayı korumanız gerekiyor. Burası korunması gereken Dünya Mirasının geçici listesine girdi. Bu yıl da asıl listeye girmek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah kalıcı listeye de gireriz diye konuştu.

TARIM VE HAYVANCILIK KONUSUNDA DESTEĞE HAZIRIZ

Tarım konusunda delta halkının endişeleri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Manda, çeltik, meyve ve sebzecilikle ilgili bizden ne istiyorsanız size yardım etmeye hazırız. Bundan şüpheniz olmasın. Buradaki rençberimiz bugüne kadar ciddi bir destek alamadı. Ama bundan sonra buraya destek vermeye hazırız. Ama hangi konularda destek vereceğimiz, sizin talepleriniz doğrultusunda olacak. Siz evde bu konuda düşünüp, neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Ondan sonra hangi alanda destek istiyorsanız bizimle paylaşın. Bizim bu noktada sizden tek bir isteğimiz var. Bu doğal ortamı korumak şeklinde konuştu.  Kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çektirilerek, kadınlara hediyeler dağıtıldı.