Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kurtuluş Yolu nu Gezdiler

13.03.2018 10:56

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu gerçekleştirdiği güzergâhı yeniden canlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Yolu Projesi kapsamında tanıtım gezisi düzenledi.

Proje çalışmalarının büyük kısmı tamamlanan güzergâha ilişkin Büyükşehir Belediyesi, tanıtım gezisi düzenledi. Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Yerel Tarih Grubu Başkanı Emin Kırbıyık ve grup üyelerinin katıldığı gezide,  çalışmalar yakından incelendi. Gezide Büyükşehir Belediyesi Tasarım ve Grafik Şube Müdürü Şevki Başyurt, davetlileri kurtuluş yolunda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirerek, devam eden projelerle ilgili bilgi verdi.Milli kurtuluş mücadelesi için Samsun a ayak basan Atatürk’ün havza üzerinden Amasya’ya geçerken izlediği tarihi güzergâh, gün ışığına çıkarıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırım ve çalışmalarıyla hayat bulan Kurtuluş Yolu, turizm unsuru haline getirildi.

Tanıtım gezisinin kendilerinde büyük bir heyecan uyandırdığını ifade eden davetliler, yaptığı çalışmalardan dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı na teşekkür etti.Başkan YILMAZ: Tüm Polis ve Askerlerimize Selam Olsun

13.03.2018 10:55

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Afrin de Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal ın ailesini ziyaret etti.

Afrin de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekâtında bir destan yazıldığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizlere böyle vatansever bir evlat yetiştirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sercan yavrumuz gibi binlerce vatan evladımız Afrin i teröristlere dar etti. Allah nasip ederse en kısa zamanda operasyon sona erecek. Bölge terör unsurlarından arındırılacak. Sercan ile konuşurken gerçekten çok duygulanmıştım. Ülkesi için cansiperane çatışan bir Mehmetçikle konuşmak gerçekten çok etkiledi beni. Zaten kalbimiz de beynimiz de 24 saat onlarla. Telefon ile görüştüğümde de söyledim kendisine gerçekten yastığa başımı koyduğumda bizim aslanlarımız nasıl uyuyorlar, nasıl besleniyorlar diye soruyorum kendi kendime. Türkiye eski Türkiye değil Allah a şükür. Türk Silahlı Kuvvetleri onlara her türlü imkânı sağlıyor. Ama ister istemez düşünüyor insan. Bizim rahat uyuyabilmemiz için kendini feda eden, canını ortaya koyan tüm askerlerimize, polislerimize, güvenlik güçlerimize selam olsun. dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geçtiğimiz Cuma günü telefonla arayarak görüştüğü Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal a verdiği sözü yerine getirdi. Telefon görüşmesinde ailesini en kısa zamanda ziyaret edeceğinin sözünü veren Başkan Yılmaz Tekkeköy de ikamet eden Nezahat ve Erdoğan Büyükkal çiftinin misafiri oldu.

Ziyarete Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da katılırken, Samsunlu komutanın ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yılmaz a ve Togar a ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.Amazon Çarşısı na Büyük İlgi

09.03.2018 07:01

Samsun Valiliği il İstihdam Kurulu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun da Amazon Çarşısı kuruldu.
Program hakkında konuşan Başkan Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili söylenmesi gereken birçok şey var. İçtenlikle söylemem gerekirse, kadınlarımızın gerek sosyal, gerekse ekonomik hayata katılımları oranında bu günü kutlama hakkını kendimde görüyorum. Son 15 yıl içerisinde kadınımızın sosyal ve kültürel alanlardaki ve kadın girişimcilik konusundaki ilerleyişlerini takdirle karşılıyorum. Bu konuda AK Parti iktidarı döneminde yapılanları her platforma vurgulamamız gerekiyor. Bu mesafeleri daha da ileriye taşımak durumundayız. Özellikle kadınlarımızın iş kurma, üretme ve satma gibi alanlarda daha fazla etkili olmalarını sağlayacağımızı düşünüyorum. Dünya Kadınlar Günü adeta Samsun umuzda bir anlam ve kimlik kazanmış durumda. Bu vesile ile ben kadınlarımızın gününü tekrar kutlarım dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Konferans Salonu nda kurulan Amazon Çarşısı’na, 17 ilçeden girişimci kadın katılarak 100 e yakın stant açtı. Gıda ve el sanatlarından oluşan stantlara, ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz eşliğinde açılışı yapılan çarşıda, bin bir çeşit el emeği ürünler ziyaretçiler beğenisine sunuldu.

Daha sonra konuşan Vali Kaymak ise, Samsun kadın dostu bir kent olarak anılıyor. Bugün ilimizde üreten kadınlarımızın özellikle dikkat çekmesi ve değerlendirilmesi adına Amazon Çarşısı nı açıyoruz. Biz kadınlarımızı hayatın her aşamasına katmak için çalışmak durumundayız. O nedenle bu tür programlara değer veriyoruz. Kadınların hiçbir şeyden geri kalmasını istemiyoruz diye konuştu.Başkan YILMAZ Kadınları Deltada Ağırladı

09.03.2018 06:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 300 kadını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde ağırladı.
Kahvaltıdan sonra kadınların gününü kutlayan Başkan Yılmaz, Hayatımda ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde çok ilginç anlar yaşadım. Ama bu sabahki kadar bir kahvaltı ortamında hiç olmadığımı söyleyebilirim. Böylesine güzel organizasyonlar olabilir ama katılabilir. Ama siz işinizi gücünüzü bırakıp bu davete icabet ettiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum. AK Parti kadınlara önem veren bir parti. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuda açıklamaları var. Samsun'da 20 ye yakın kadın muhtarımız var. Siyasete girin ve bu alanda ilerleyin. Kadın kollarında görev alın ve oralarda etkili olan. Siz bizim başımızın tacısınız. Siz olmazsanız yarısı olmayan bir yaratık gibiyiz. Eli, ayağı olmayan, kolu olmayan, belki beyni olmayan bir yaratığa dönüşürüz dedi.Başkan Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kızılırmak Deltası ndaki mahallelerde oturan kadınlarla Kızılırmak Deltası Yörükler Ziyaret Merkezi nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Hayatındaki en anlamlı günlerden birini yaşadığını belirten Başkan Yılmaz, kadınların siyasette ve sosyal hayatta daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı. Kızılırmak Deltası nın doğal yapısının korunması gerektiğini belirten Yılmaz, tarım ve hayvancılık konusunda yöre halkına gereken desteğin verileceğini bildirdi.

BURANIN SAHİPLERİ OLARAK DELTAYI KORUMALISINIZ

Kızılırmak Deltası nın korunması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, Burayı koruyarak geleceğe taşımalıyız. Burası için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Siz de buralarda oturan insanlar olarak buraya sahip çıkmanız lazım. Buranın esas sahibi olan insanlar olarak sizin burayı korumanız gerekiyor. Burası korunması gereken Dünya Mirasının geçici listesine girdi. Bu yıl da asıl listeye girmek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah kalıcı listeye de gireriz diye konuştu.

TARIM VE HAYVANCILIK KONUSUNDA DESTEĞE HAZIRIZ

Tarım konusunda delta halkının endişeleri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Manda, çeltik, meyve ve sebzecilikle ilgili bizden ne istiyorsanız size yardım etmeye hazırız. Bundan şüpheniz olmasın. Buradaki rençberimiz bugüne kadar ciddi bir destek alamadı. Ama bundan sonra buraya destek vermeye hazırız. Ama hangi konularda destek vereceğimiz, sizin talepleriniz doğrultusunda olacak. Siz evde bu konuda düşünüp, neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Ondan sonra hangi alanda destek istiyorsanız bizimle paylaşın. Bizim bu noktada sizden tek bir isteğimiz var. Bu doğal ortamı korumak şeklinde konuştu.  Kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çektirilerek, kadınlara hediyeler dağıtıldı.Başkan YILMAZ: Kırsal Kalkınma Katlanarak Artacak

07.03.2018 08:20

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizin derdinizle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum dedi.

SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ, ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesine bağlı 12 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunlar hakkında istişarelerde bulundu.

Samsun un en uzak ilçesi olan Vezirköprü’nün mahallelerinde yaşanan sorunları görüşmek üzere kendisini ziyaret eden muhtarları dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü de en çok rastladığımız sorun yollarla ilgili oluyor. Şehir merkezine uzak olduğu için her zaman göz ardı edilmiş Vezirköprü müz. Görevi devraldığımız günden itibaren biz böyle yapmadık. Samsun un her noktasına hizmet götürürken Vezirköprü yü asla göz ardı etmedik. 2014 yerel seçimlerinden bu yana 4 sene oldu. Bu süreçte mahallelerimizdeki büyük sorunları çözdük. Kalanlarıyla da canla başla mücadele ediyoruz. Bu yıl Allah izin verirse tempomuzu arttıracağız. Samsun’un tüm sorunlarını çözeceğiz. Değerli muhtarlarım şunu unutmayın sizin derdiniz bizim derdimiz. Ben sizlerin dertleriyle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum. O yüzden derdinize çare bulmak için elimizden geleni yapacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın dedi.

KIRSAL KALKINMA KATLANARAK ARTACAK

Yol sorunlarını çözdükten sonra tarıma ve hayvancılığa yönelik daha büyük katkılar sağlamayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; Allah bize nasip eder tüm bu yol sorunlarını çözeriz. Ardından kırsal kalkınma çalışmalarımızı arttıracağız. Siz bize üreteceğiz dedikten sonra her türlü desteği vereceğiz. Köylerimizde tarım ve hayvancılık artacak. Bu doğrultuda daha büyük adımlar atacağız. Siz yeter ki üretmeye söz verin. Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Mehmet Akif Özdemir ile irtibat halinde olun. Projeniz varsa gelin istişare edin. Hayata sunmanızda elimizden gelen desteği verelim. Sizlerle bir arada olmak bana moral depoluyor. Ben bu ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.