Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ, Malkoç a Golf Sahasını Tanıttı

21.03.2018 07:59

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Samsun Golf Kulübünde Samsun büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın misafiri oldu.

HAZİRAN DA 18 ÇUKUR OLARAK HİZMET VERECEK

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Adalet, Hukuk ve Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) konulu bir seminer vermek için Samsun a gelen Ombudsman Şeref Malkoç u Golf Kulübünde ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, saha hakkında Malkoç a bilgi verdi.

Samsun a büyük uğraşlar ile kazandırılan ve dünyada dolgu üzerinde yapılan ilk ve tek golf sahası olması özelliğiyle sahanın dikkatleri üzerine çektiğini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 9 çukurlu olarak açtığımız Samsun Golf Sahamızı Haziran ayı itibariyle 18 çukura yükseltilmiş şekilde hizmete açacağız. Golf Sahası kentimizin prestijini yükseltti. Tüm dünya ülkelerinden rezervasyonlar alır olduk. Zorluk açısından Türkiye deki sayılı sahalardan birisi, ayrıca Karadeniz deki tek golf sahası burası. Samsun umuzun spor konusunda hiçbir eksiği yok diyebiliriz. Hemen hemen her branşta spor yapmak isteyenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir konuma geldi kentimiz dedi.

Ombudsman Şeref Malkoç ise golf sporunun en güzel spor dallarından birisi olduğunu belirterek saha için, Karadeniz e yapılmış en güzel spor tesislerinden bir tanesi ifadelerini kullandı. Malkoç, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte sahanın tamamını buggy ile gezdikten sonra atışta yaparak ziyaretini sonlandırdı.Başkan YILMAZ: Yatırımcıya Destek Olmak Görevimiz

21.03.2018 07:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Biz Samsun a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz dedi.

YATIRIMCIYA DESTEK OLMAK GÖREVİMİZ

Samsunlu iş adamı Ahmet Özyazıcı nın Samsun a kazandıracağı vakıf üniversitesi için yer arayışı sürüyor. Samsun a yapılması planlanan vakıf üniversitesinin yerinin belirlenmesi amacıyla kente gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal ve beraberindekiler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın misafiri oldu.

Samsun a yapılacak olan yatırımların önünü açmak için büyük çaba harcadıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da ikinci devlet üniversitesinin kazandırılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yapılması gereken ne var ise elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu konu ile ilgili değerli iş adamımız Ahmet Özyazıcı ile sürekli olarak irtibat halindeyiz. Doğduğu memleketine bir üniversite kazandırmak isteyen Ahmet Özyazıcı yı tekrar tekrar tebrik ediyorum. Bu ziyaret kentimizin ikinci üniversitesini kazanmada büyük rol oynayacaktır. Samsunumuza hoş geldiniz. Biz Samsun a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bir eğitim kurumu kurmak, okul inşa etmek kutsal bir görevdir diye düşünüyorum. Ben bu göreve vesile olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu üniversitemizi Samsun a kazandıracağız dedi.

Başkan Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınması planlanan yerleri de gelen heyete gösterdi. Bakanlıktan gelen heyetin incelemeleri Samsun da marka haline gelen ve 60 tan fazla ülkeye ihracat yapan bir cerrahi aletler firmasına yapılan ziyaret ile son buldu.

Gün boyunca üniversitesi için yer arayışında bulunan heyete, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk ve üniversiteyi yaptırmak isteyen Samsunlu iş adamı Ahmet Özyazıcı da eşlik etti.Başkan YILMAZ: Her Yatırımın Destekçisiyiz

16.03.2018 07:21

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun umuzu Türkiye nin göz bebeği haline getirmemiz için ihracatımızı yükseltmemiz gerekiyor dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, POELSAN Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelen'in ev sahipliğinde sanayici iş adamları ile bir araya geldi.

SAMSUN A YAPILAN HER YATIRIMIN DESTEKÇİSİYİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yatırımların önünü açarak şehir ekonomisine büyük katkı sağladıklarını belirterek, Vatandaşımızın en önemli ihtiyaçları olan yol, su ve altyapı çalışmalarının yanında sanayici arkadaşlarımızın da yatırımlarını büyüterek kentimiz ekonomisine katkılarını arttırmasını hedefliyoruz. Biz kentimize yapılan her yatırımın yanındayız. Yatırım yapan firmalardan tek isteğimiz var. O da Samsun ekonomisini ayakta tutmak için daha büyük işlere imza atmaları. Açılan fabrikalar için yaptığımız çalışmalar dolaylı yollardan istihdama ve üretime vesile oluyor. Üretim arttıkça yüzümüz güler, refah seviyemiz yükselir. O yüzden çok çalışmalıyız, çok üretmeliyiz dedi.

YERLİ ÜRETİMİN ARTMASI İÇİN BÜYÜK ATILIM

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin ulaşım adına yaptığı en büyük projelerden olan Hafif Raylı Sistem Projesinde yerli imkânların kullanılması için büyük çaba gösterdiklerini de söyleyen Başkan Yılmaz, Tramvaylarımızın birçok parçası yabancı menşeli olduğu için çokça karşılaştığımız yedek parça sıkıntısının da önüne geçmek için çalışmalarımız var. Bu parçaların yerli üretim olması için büyük emek sarf ediyoruz. Gerek SAMULAŞ bünyesinde çalışan mühendislerimiz, gerekse yardım aldığımız sanayi kuruluşlarıyla yedek parçaların yerli üretimini yaparak masraflarımızı en aza indiriyoruz diye konuştu.

İHRACAT ARTARSA HERŞEY GÜZEL OLUR

Samsun’da sanayicilik adına birçok başarı sağlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü; Samsun hızla gelişen bir şehir. Şehircilik olarak da, sanayi olarak da hızla gelişiyor. Daha da hızlı gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle savunma sanayi yatırımlarının Türkiye ye yayıldığı bu dönemde Samsun umuz önemli bir yere sahip. Savunma sanayinin yanında cerrahi aletler üretimi ve otomotiv sektöründeki atılım da gözlerden kaçmıyor. Tüm bunların yanında Samsun umuzu Türkiye nin göz bebeği haline getirmemiz için ihracatımızı da yükseltmemiz gerekiyor. Samsun Lojistik Merkezimizi bunun için hizmetinize sunduk. Yurtdışına gittiğimizde bize sorulan ilk soru Ne ile geçiniyorsunuz? oluyor. İhracat yapıyoruz, üretim yapıyoruz dediğimiz takdirde sınıfı geçiyoruz. Ne yapıp edip ihracatımızı artırmanız gerekiyor. Ömrüm boyunca bunu söyledim. Bundan sonra da söyleyeceğim. 
POELSAN ın ev sahibi olduğu programa Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan ile sanayici ve iş adamları katıldı.Kızılırmak Kuş Cenneti ni Dünya ya Tanıtacaklar

13.03.2018 10:57

Türkiye nin koruma altındaki en büyük doğal miras sulak alanlarından biri olan Samsun Kızılırmak Kuş Cenneti ni, Dünya ya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Berk Armağan, Samsun da hayranlarıyla buluştu.

Kuş cennetini dünyaya tanıtacak kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ile gezgin Berk Armağan, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği nin (SAMKUŞ) düzenlediği, Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti söyleşisinde takipçileriyle bir araya geldi. Söyleşiye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Daire Başkanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.UNESCO Dünya mirası geçici listesine alınan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti,  daimi listeye girmeye hazırlanıyor. Süreç devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi, kuş cennetinin uluslararası kamuoyunda tanıtılmasına yönelik projelere hız verdi.  Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi, sulak alanın tanıtımına karton bardaklar üzerine doğal, tarihi ve kültürel mirasları çizip satarak ülkeleri dolaşan gezgin Berk Armağan ve kuşları inceleyip fotoğraflamak için kıtaları dolaşan Emin Yoğurtçuoğlu ile çalışacak. 356 kuş türüne ev sahipliği yapan deltada seçilecek kuş türleri, kanton bardaklara resmedilecek ve yapılacak tanıtımlarda kullanılacak.

Söyleşide Dünya yı çizerek gezmeye başlayan Berk Armağan, 2.5 yıl önce başladığı seyahatlerini, üzerine objeleri çizdiği karton bardakları satarak gerçekleştirdiğini söyledi. Otostopla başladığı seyahatlerini kanton bardakla renklendirdiğini anlatan Armağan, bugüne kadar 20 ülke 43 şehir gezdiğini belirtti. Armağan, Gezilerimde ilgimi çeken ne varsa bunları kanton bardaklara çizdim. Hayvanlar, Kız Kulesi, Özgürlük Anıtı, Medusa Başı, Kaplumbağa Terbiyecisi, Fatih Sultan Mehmet Han ın resmi, Süleymaniye Camii, Boğaz Köprü bunlardan bir kaçı. Amatörce başladığım çizimleri şimdi aldığım eğitimlerle profesyonelce yapıyorum. Gezmediğim zamanlarda ise projeler üretiyorum. Şimdi ise Kızılırmak Kuş Cenneti içi için buradayım. Buradaki kuşları çizerek, bu doğa harikasını Dünya ya tanıtacağım. diye konuştu.

Dünya nın her kıtasını kuşlar için dolaşan kuş gözlemcisi Emin Yoğurtçuoğlu ise Kızılırmak Deltası nda yeni görülen Gri Başlı Kız Kuşu nun ilk fotoğrafını kendisinin çektiğini kaydetti. Çok sayıda ülke gezmesine rağmen Samsun un kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Yoğurtçuoğlu, Samsun, çok sevdiğim şehirlerden birisi. Buraya sık sık geliyorum. Eşsiz bir habitatı var. Türkiye de79 il gezdim ama burası kadar beni heyecanlandırmadı. Gri başlı Kız Kuşu, Afrika kökenli bir tür ve ilk kez Samsun’da görüldü. Burada başarılı ve etkili tanıtım çalışmaları yapmak istiyoruz. Büyükşehir belediyemizin bugüne kadar deltada yaptığı çalışmalar, ileri bir bakış açısını göstermektedir. İnşallah, yapacağımız tanıtımlarla ilgili daha da artıracağız.  şeklinde konuştu.

Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak ise  Unesco dünya mirası geçici listesinde yer alan Kızılırmak Deltası sulak alan ve kuş cennetimiz daima listeye girdiğinde, Türkiye nin ilk doğal miras alanına sahip olacağız. Unesco sürecini bu şekilde takip ederken görüşmelerimizi hem Unesco yetkilileri hem de büyükelçilik nezdinde sürdürüyoruz. Görüşmelerde en iyi fotoğrafların çekilmesi ve tanıtımının yapılması gündeme geliyor. Bununla ilgili olarak da Emin Yoğurtçuoğlu ve Berk Armağan, Unesco sürecinde deltamızın tanıtımını yapacaklar. Sadece deltamızda görülen kuş türlerini belirleyip seçerek, el çizimi olarak iki gezginimizin yapacağı tanıtımda kullanacağız. ifadelerini kullandı.
Başkan YILMAZ : Arkalarında 81 Milyonluk Ülke Var

13.03.2018 10:57

Kavak Belediyesi tarafından düzenlenen tirit programına katılan Başkan Yılmaz, Afrin de devam eden harekâta değinerek, Onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Dedi.

ARKALARINDA 81 MİLYONLUK ÜLKE VAR

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa çok sayıda davetli katıldı. Geniş katılımlı tirit programını organize eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yapmış olduğu konuşmada, Sözlerime başlamadan önce Afrin de çok ciddi bir şekilde yaptığımız operasyonlarda şehit olan tüm askerlerimize Allah tan bir kez daha rahmet diliyorum. Bütün yaralılarımıza şifalar diliyorum. Allah kimseyi bayraksız, memleketsiz ve topraksız bırakmasın. Tüm programlarınızı bırakıp İstanbul dan, Bursa dan, Ankara dan, Gebze den ve Samsundan davetimize icabet ettiniz. Aslında bir araya gelmektir bütün gaye. Şuan bu salonda her türlü siyasi görüşten her türlü düşünceden insan var ama mesele yemek yemek değil, mesele bir ve beraber olmak. İşte bizde bu yüzden seviyoruz muhabbet yemeği tiriti. Hep bir olalım birlik olalım bahanemiz ne olursa olsun salonumuzu hınca hınç doldurduğumuz gibi bundan sonrada omuz omuza olalım. Tüm katılımcılara uzaktan ve yakından davetimize icabet eden ve bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımız; hepinize içtenlikle ayrı ayrı şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah bu sıcak ve samimi birlik ve beraberliğimizi daim etsin dedi.

Tirit bahanesiyle bir araya geldiklerini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Tirit aslında Kavak ımızı adeta çimento gibi birbirine bağlıyor. Samsun ve tüm ilçelerinde tirit programları yapılıyor ve bu tirit programlarında Kavaklı hemşerilerimiz her zaman bulunuyor. Dolayısıyla bu da aralarında ki bağı kuvvetlendiriyor. Bu yüzden sizleri tebrik ediyorum. Hepinizin evinde içeceğiniz bir tas çorba var ama buraya gelip hemşerilerinizle bir araya geliyorsunuz. Samsun bize emanet, Kavak bize emanet. Ülkemizin her yerinde güzel gelişmeler var. Hatırlayın bundan 3-4 yıl önce bu tür mekânlar yoktu. Kavak’ta bu tür mekânlar dahi gelişimin bir göstergesi. Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Afrindeki tüm askerlerimize minnet ve şükranlarımızı iletelim. Gazaları mübarek olsun. Ve tabi Başkomutanımıza bu harekâtın arkasında ki kamuoyu oluşturan tüm kamu kuruluşlarımıza Rabbim güç kuvvet versin. Ama onun arkasında koskoca 81 milyonluk ülke var. Arkasında siz varsınız. Bu yüzden Rabbim sizlerden razı olsun. Sevgi ve saygılarımla geceniz mübarek olsun diye konuştu.

Binin üzerinde davetlinin katıldığı programa; Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, önceki dönem Kavak Belediye Başkanı ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş ve yönetimi, SAMFED Genel Başkanı Savaş Otruş ve yönetimi, önceki dönem İstanbul Milletvekili Yusuf Pamuk, AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Mehmet Tekeli ve yönetimi, SAMKON Bölge Başkanı Köksal Akman, Başkan Yardımcısı Sait Sever ve yönetimi, SAMKON ve SADEF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fikret Kesici, Bursa Yaşar Doğu Derneği Başkanı Dursun Koç ve yönetimi, Esenyurt Kavaklılar Derneği Başkanı Recep Uz, Gebze Samsunlular Dernek Başkan Yardımcıları Necmi Baştaş, Cemalettin Kuzubaş ve yönetimi, Bafra Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu, SAMUSAD Genel Başkanı Metin Erten, ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya Aşçı, KADEF Yönetici ve Dernek Başkanları, KAVKANDER Genel Başkanı Mustafa Tankal, İstanbul, Bursa ve Gebze deki Samsunlular ve Kavaklılar Dernek Başkanları ve yönetimi, Asarcıklılar Dernek Başkanı Bayram Çevrim ve yönetimi, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Kavak Muhtarlar Derneği Yönetimi ve Muhtarlar, Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve Muhtarları, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Necati Menek, Kavak Jandarma Komutanı Hüsnü Mete Ergin, kamu yöneticileri, esnaflar, STK Başkanları, sanayici iş adamları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.