Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Esnaflarımız Toplumun Mihenk Taşıdır

21.09.2017 08:30

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, asırlar öncesinden bugüne uzanan ahilik geleneğinin yeni nesillerin yoluna da ışık tutacağını söyleyerek, Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Günü kutlu olsun dedi.
Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı dan bu yana sürüyor diyen Başkan Yılmaz, Bu toprakların geçmişten günümüze kadar getirdiği en büyük kültür miraslarından biridir Ahilik. Sizler de bunu devam ettiriyorsunuz. Eskisi gibi peştamal kuşanma falan olmuyor belki eskisi gibi çıraklar ustalarına itaatkâr değiller ama yine de bizim geleneğimizi göreneğimizi yaşatmak önemli. Sizler de esnaf teşkilatı olarak kendi üyelerinize gereken destekleri veriyorsunuz. Biz de her zaman Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Toplumun en büyük mihenk taşıdır esnaflarımız. Bu doğrultuda zaten SESOB Başkanımız ile her zaman görüşüyoruz. Biliyoruz ki bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. Bir kez daha tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası nı kutlar, ekonominin bel kemiği esnafımıza iş hayatında başarılar dilerim. diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ahilik Haftası nedeni ile ağırladığı Ticaret İl Müdürü Mustafa Kocaman, SESOB Başkanı Eyüp Hacı Güler ve yönetim kurulu ile meslek odası başkanlarının Ahilik Haftasını kutladı.

Başkan Yılmaz a hem kendilerini ağırladıkları için hem de inceliği için teşekkür eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler de, Başkanımız ile birlikte olmak bizim için bir onur kendisine teşekkür ediyoruz. Esnaf olarak ne zaman bir sıkıntımız varsa daima yanımızda oldu bizlere desteğini esirgemedi dedi. Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.Mavi Bayraklı Fener Plajı nda Çevre Eğitim Etkinliği

21.09.2017 08:28

Samsun da  Mavi Bayrak  kriterleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çevre bilinçlendirme etkinlikleri Fener Plajı nda gerçekleştirildi.
2017 yılında Samsun da İlkadım, Atakum ve Terme ilçelerinde olmak üzere toplam 7 plajda Mavi Bayrak dalgalandı. Mavi Bayrağın korunması için en önemli kriterlerden bir tanesi Çevre Eğitim Etkinlikleri ve plaj temizliğidir. Bu konuda farkındalık kazandırmak için Mavi Bayrak ödüllü Fener Plajı nda bulunan çocuklara Çevre Eğitim Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocuklara mavi bayrak nasıl alınır, kimlere verilir, önemi nedir ve bu bayrağı korumak için nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra çocuklar Mavi Bayrak kriterleriyle ilgili sembollerin yer aldığı eş bulma oyunu oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Oyun sonunda Mavi Bayrak rozeti verilen çocuklar mavi bayrak elçisi olarak geri dönüşüm konulu yap-bozlarla ödüllendirildiler.Başkan YILMAZ: Asırlık Sorunlar Tek Tek Çözülüyor

21.09.2017 08:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz dedi.

ASIRLIK SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

Vezirköprü ilçesinde incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yöresel El Sanatları Atölyesini ziyaret ederek kilim dokuyan kadınlarla sohbet etti.

İlçede yapılan yatırımları sürekli olarak takip eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tahtaköprü Mahallesi nde yapımına başlanan beton yol çalışmalarını yerinde inceledi. 4 bin 500 metrelik yolun beton yol olarak yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz, Söz verdik yapmaya devam ediyoruz. Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz. Vezirköprü ye bağlı Tahtaköprü Mahallemizde 5 bin 500 metresi tamamlanan yolumuza ek olarak 4 bin 500 metre daha beton yol yapıyoruz. Bu çalışmayla birlikte bölgedeki 10 kilometrelik yol sorununu daha çözmüş olacağız. Samsun için her şeyi yapmaya hazır bir ekiple gece gündüz çalışıyoruz. Tahtaköprü mahallesinin yolları ile ilgili çok şikâyet alıyordum. Şikâyetlerden öte ben bizzat tüm yolları gidip, kendim kontrol ettiğimden sorunları biliyorum. Ancak bir iş takvimimiz olduğundan her yeri aynı anda yapamıyoruz. Bunu anlayışla karşılayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapacağımız bu beton yol çalışmalarının Vezirköprü’müze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

ÜRETEN KADIN BAŞ TACIDIR

Başkan Yılmaz daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarıdibek Mahallesinde açılan Yöresel El Sanatları Atölyesini de ziyaret ederek kilim dokuyan kadınlarla sohbet etti. Üreten kadının her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Yılmaz şöyle konuştu; Belediyemiz olarak buraya yaptığımız Yöresel El Sanatları Atölyesini her zaman aktif görmek bizleri mutlu ediyor. Vezirköprülü kadınlarımız boş zamanlarınızı değerlendirmek için burada kilim, seccade ve heybe gibi ürünler dokuyor. Evinin ihtiyaçlarına üreterek destek oluyor. Biz üreten kadının her zaman yanındayız. Üreten kadın baş tacıdır. Onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğizBaşkan YILMAZ: Halkımızın Sorunlarını Kendimize Dert Edindik

21.09.2017 08:13

Samsun da uzak yakın demeden her yere eşit hizmet götürmeyi hedeflediklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinde yapımı tamamlanan 20 kilometrelik yolu inceledi.

TALEPLER SINIRSIZ İMKÂNLAR SINIRLI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Vezirköprü ilçesinde yapımı tamamlanan Kızılcakoru, Aydınlık, Teperük, Bektaş, Elmalı, Başfakı, Küçük Kale ve Büyük Kale mahallerini birbirine bağlayan Tavşandağı yayla yolunu kapsayan 20 kilometrelik beton yol çalışmasını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mahallelilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başkan Yılmaz incelemelerinin ardından Aydınlık Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanana kadar yıllardır yol sorunu çektiklerini, yapılan çalışmalarla birlikte büyük bir sorunun giderildiğini ifade eden vatandaşlar Başkan Yılmaz a teşekkür ederek, Allah Razı olsun tozdan, çamurdan kurtulduk  dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak halka hizmet etmenin en önemli görevleri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Vezirköprü de Aydınlık Mahallesi ni de kapsayan grup yolu sorununu çözüme kavuşturduk. Yolların bozulmasına kesinlikle izin vermeyelim. Ağır yük tonajlı araçlara engel olun. Yolların bozulmasına kıyamayız. Biz bu yola 6 milyon TL kaynak aktardık. Halk olarak, ne olur bozulmasına engel olun. Bu yol sizin yolunuz. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Halkımızın sorunlarını kendimize dert edindik. Talepler sınırsız, imkânlar ise sınırlı. Bu kazanımlar hepimizin, elimizden geldiğince sahip çıkmak ve korumak zorundayız. Halkımızın yüzü gülüyor, bundan sonrada hep gülecek  diye konuştu.Başkan YILMAZ an Birlik ve Beraberlik Mesajı

18.09.2017 08:10

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Terme İlçe teşkilatını ziyaret etti.


HER ZAMAN TEŞKİLAT İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Geçtiğimiz hafta yapılan ilçe kongresinde 310 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçilen AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ve Yönetimini ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini iletti.

Belediye olarak teşkilatlarla her zaman birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Yılmaz, yeni dönemde de aynı şekilde şehir için uyum içinde çalışmaya gayret edeceklerini dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç da, Samsun ve Terme olarak birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını, paylaşmayı, istişareyi ve ortak aklı üretmeyi hedef alacaklarını söyledi.