Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

07.05.2018 06:40

Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınca uygulanmakta olan Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi kapsamında 20 ortaokul öğrencisine 30 Nisan-1 Mayıs 2108 tarihlerinde doğa kampı düzenlendi.

Kuş Halkalama Merkezi ve Yaban Hayvanları Tedavi Merkezinde veteriner hekimler tarafından bilgilendirilip tedavisi süren hayvanları ziyaret eden grup, kuş türleri, yılkı atları ve mandalar başta olmak üzere delta sakinlerini yakından görerek gözlemlerde bulundu. Subasar Ormanı ve Leylek Ormanı Gezisi yapıldı. Gözlem yapabilmeleri için her bir öğrenciye dürbün temin edildi. Halk eğitim merkezi eğitmeni nezaretinde doğal ağaç yaprağı üzerine leylek figürü resmedildi. TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllülerince çeşitli atölye çalışmalarıyla çocuklarda doğa sevgisinin pekiştirilmesi sağlandı.İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde düzenlenen kampa Fahrettin Ulusoy Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerden 20 öğrenci ve 2 Fen bilgisi öğretmeni katıldı. Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cennetinde 2 gün olarak düzenlenen kamp süresince bir dizi etkinlik yapıldı, çocukların doğal yaşam, ekoloji, çevre, sürdürülebilirlik ve doğadaki etkileşim alanlarında farkındalıkları arttırılmaya çalışıldı.

Kamplar devam edecek.

Proje süresi içerisinde yapılması gereken doğa kamplarının diğerleri aşağıdaki tarihlerde yapılacak.

•  2-3 Mayıs 2018 Canik İnönü Ortaokulu

•  7-8 Mayıs 2018 Ladik İmam Hatip OrtaokuluBüyükşehir den 4 Muhteşem Program

07.05.2018 06:36

Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı hazırladığı 4 muhteşem program ile Samsunlularla buluşacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Yıl Sonu gösterisi ile sahne alacak.

HALK OYUNLARI TOPLULUĞU NDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Sanat Yönetmeni İzzet Kol yönetiminde hazırlanan muhteşem gösteri 4 Mayıs Cuma günü saat 20.00 de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde sahne alacak.

ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU’NDAN DÖNEM SONU KONSERİ

Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü Çocuk ve Gençlik Korosu TSM Dönem Sonu Konseri ile seyircisinin karşısına çıkacak.

Şef Filiz Kaynar yönetiminde Beraber ve Solo Şarkılar repertuarı ile sahne alacak olan konser programı 5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00 de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde seyirciyle buluşacak.

ELBRUS UN SESİ (OSHAMAFE) SAMSUN DAN DUYULACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Bölümü’nün Sanat Yönetmeni Fatih Baştuğ yönetiminde hazırladığı muhteşem dans gösterisi Elbrus un Sesi (OSHAMAFE) Samsunlularla buluşacak.

Görsel güzelliğin üst düzeyde yer aldığı renkli gösteri 6 Mayıs Pazar Günü saat 20.00 de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde seyirci karşısına çıkacak.

SELAHATTİN PINAR ESERLERİ BÜYÜLEYECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü Selahattin Pınar ve Eserleri isimli konserle sanatseverlere büyülü bir gece yaşatacak.

Şef Cavit Ersoy yönetiminde Türk Sanat Müziği sevenleri ağılayacak olan konser 7 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00 de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde seyircisiyle buluşacak.Başkan YILMAZ: Her Şeyi Birlikte Başardık

07.05.2018 06:30

Milletvekili aday adayı olmak üzere dün görevinden istifa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ne bağlı birimleri gezerek personeline son kez seslendi.
Belediyeye bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı, AKOM, SASKİ, SAMULAŞ A.Ş., Taş Eelemanları Fabrikası, İtfaiye Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binalarını dolaşarak personelle son kez bir araya gelen Başkan Yılmaz duygusal bir ortamda personelin sevgi gösterileri ile uğurlandı.

HEP EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN ÇIRPINDIK GÜLSAN VURGUSU

Samsun a hizmet etmek için yapılan her mücadeleyi, yürütülen her çalışmayı, başarılan her şeyi birlikte yaptıklarını dile getiren Yılmaz,  Başaramadıysak da yine birlikte başaramadığımız yol arkadaşlarımız oldunuz her zaman. Allah hepinizden razı olsun. Belki Samsun şehrimizin, başka şehirlerde yapılmış hizmetlerden dolayı bazı eksiklikleri olabilir. Bunlar da ekonomik imkânsızlıklarımız yüzünden yapılamamıştır. Bunlardan bir tanesi Gülsan sanayi sitesidir. Şehrimizin çirkinlik unsurudur. Bunun dışında dönüşüm yapmamız gereken başka projelerimiz vardı. Eksikliklerimize rağmen yaptığımız bir şey var. Samsun Büyükşehir Belediyesi ni çok düzgün çalışan, kurumsal kimliği olan, işini bilen, iyi bir kamu kuruluşu haline getirdik. Bir kamera olsa da görüntüleri getirip ekranda izlesek. Samsun u bırakalım bir kenara Türkiye nin hiçbir şehrinde sabahın bu saatinde iş elbiselerini giymiş, araçlarının günlük bakımlarını yapmış, bismillah diyerek işe çıkan belli bir düzendeki kamu kuruluşu hemen hemen yok gibidir. Bu düzeni oluşturarak hayata geçirdik. O bakımdan Allah a çok şükrediyorum. Diye konuştu.

Birlikte yıllardır beraber olduklarını ve hep en iyisini yapmak için çırpındıklarını ifade eden Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; Kimseyi incitmek, kırmak, kimseyle her hangi bir şekilde şahsi veya insani değerleriyle ilgili bir polemiğimiz asla olmadı. Her birinizi bir evladım gibi gördüm. Ama daha iyisini yapmak için titizlendim, kendimi yordum. Zaman zaman uykusuz geceler geçirdim. Bunlar size olumsuz yansımış olabilir. Sabahleyin işyeri görüp gördüğüm çalışana kızmış olabilirim. Bu işi niye yapamadık veya eksik yaptık diye yüz ifadem düşmüş olabilir. Ama bunun sebebi, her işi ülke için, şehir için daha iyi yapmaktır. Bu hassasiyetten öteye hiçbir tavrım olmamıştır.

Şimdi ise Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile yeni bir yola çıktık. Belediye başkanlığını bırakıp milletvekili aday adayı olmam emredildi. Biz bir ekibiz. Dava insanıyız. Biz de bu isteği yerine getirdik. Ankara ya çağırılıp makamsız mevkisiz bir görev de verilse yine çıkar gelirim dedim. Türkiye nin geçtiği bu darboğazdan ülkemizin buna ihtiyacı var. Özellikle ateş çemberi olan bu coğrafyada bizlerin kendi menfaatlerimizi düşünmeksizin bir dava adamı olarak çalışmamız gerekiyor. Kendimizden ne verebiliyoruz diye hesap yapmamız lazım.Başkan YILMAZ: Bu Kentin Karşılık Beklemeyen Hizmetkârıyız

26.04.2018 09:19

Türkiye nin birçok ilinde görev yapan ve Düzce nin kurucu valisi olan emekli vali Fikret Güven Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.

BAŞKANIMIZ SAMSUN U SAMSUN YAPTI

Bir şehrin kalkınması için yerel yönetimlerin oldukça önemli bir görev ifa ettiğini belirten Vali Fikret Güven, Samsun da çok ciddi bir değişim var. Özelikle de tertemiz bir şehrimiz var. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ı ve ekibini tebrik ediyorum. Burada yapılan çalışmalar Türkiye de de çok farklı yerlere taşınıyor. Samsun önemli bir şehrimiz. Halka verilen bu hizmetler takdire şayan. Takdir etmemek mümkün değil. Şehir her alanda gelişmiş. Büyükşehir Belediyemiz önemli hizmetlere imza atmış. Başkanımız adeta Samsun u Samsun yapmış dedi.

BU KENTİN KARŞILIK BEKLEMEYEN HİZMETKÂRIYIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz ise, Bize emanet edilen görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüz ile çalışıyoruz. Samsun her geçen gün gelişiyor, yükseliyor ve güzelleşiyor. Bizlerde bu gelişimin yükselmesi için çabalıyoruz. Her zaman diyorum benim gecem, gündüzüm Samsun. Samsun için, geleceğe güzel bir şehir bırakmak için büyük emek sarf ediyoruz. Bundan asla şikâyetçi değiliz. Çünkü biz bu kentin karşılık beklemeyen hizmetkârıyız. Huzurlu bir Samsun için çalışmaya devam edeceğiz açıklamalarında bulundu.Başkan YILMAZ: Uzak Yakın Yok Her Yere Hizmet Var

26.04.2018 09:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde bulunan Devalan Mahallesinde ulaşım ve altyapı sorunlarını yerinde inceledi.

Yol taleplerinin kesinlikle bitmeyeceğini de belirten Başkan Yılmaz, Bundan 50 yıl sonra da, 100 yıl sonra da bu tür sorunlar olacak. Biz olmayacağız belki ama yine belediye başkanları buralara gelecek ve mahalle sakinleriyle yine bu sorunları konuşacaklar. Yollar bir gün yine yıpranacak. Yani bitmeyecek. Ama bizim dönemimizde en aza inecek ve Allah izin verirse uzunca bir süre gündeme bile gelmeyecek dedi.Samsun a en uzak mahallelerden birisi olan ve Vezirköprü merkezine 27 kilometre uzaklıkta yer alan Devalan Mahallesine giderek sorunları tespit eden ve çözüme kavuşturulması için gerekli adımları atacaklarını vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak uzak yakın demeden her türlü soruna çözüm üretmek adına mesai harcıyoruz. Devalan mahallemiz ile ilgili çok sık mesaj alıyoruz. Arkadaşlarımız sorunları tespit etmişti. Bende mahalle sakinlerinin sosyal medyadan gönderdiği mesajları karşılıksız bırakmamak ve işimizin her zaman başında olduğumuzu vurgulamak için buraya geldim. Sorunları yerinde gördüm. Devalan mahallemizde de bu sorunlara çözüm bulacağız açıklamalarında bulundu.