Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kızılırmak Deltası Su Ayakizi Raporu Değerlendirme Çalıştayı

25.05.2018 13:13

Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi kapsamında Su Ayakizi Raporu hazırlandı.
Geçen yılın eylül ayında başlayan Kızılırmak Deltası Su ayakizi çalışması tamamlandı. Jeolog, hidrobiyolog, ornitolog, botanik uzmanı, ziraat mühendisi, sosyolog, çevre mühendisi ve coğrafi bilgi sistemi uzmanlarının görev aldığı çalışma 7 ay sürdü.  Saha çalışması, veri toplama, bölge halkı ve paydaş kurum ve kuruluşlarla görüşme, ortak akıl toplantısı, verilerin analizi ve raporlaştırma süreçlerinden sonra hazırlanan su ayakizi raporu, Kızılırmak Deltası Su Ayakizi Raporu Değerlendirme Çalıştayı nda ortaya konacak.Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan proje raporu, düzenlenecek çalıştayda kurum ve kuruluşlara sunulacak.Çalıştay, 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 14.00 te Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde, yapılacak.


3 Kırsal Mahallenin İçme Suyu Hasreti Sona Eriyor

25.05.2018 13:07

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Terme ilçesinin kırsal kesimindeki 3 mahallenin içme suyu hasretinin sona ereceğini söyledi.

Terme ilçesi Akçagün, Dereyol ve Oğuzlu Mahalleleri içme suyu inşaatının 2 milyon liraya mal olacağını belirten Kamil Demircioğlu, Projeye 7 ay önce start verildi. Proje tamamlandığında 25 kilometre hat döşenecek. Şimdiye kadar 15 kilometre içme suyu şebeke hattı tamamlandı. İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor dedi.

PROJE 2 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

3 AYDA TAMAMLANACAK

Projenin 3 ay içinde tamamlanacağını kaydeden Demircioğlu, Kırsal kesimdeki mahallelerin içme suyu sorununu çözmek için çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Tek hedefimiz kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu sorununu çözmektir. Elimizi taşın altına koyduk. Ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. 3 ay içinde Akçagün, Dereyol ve Oğuzlu Mahallelerinin içme suyu sıkıntısı çözülecek. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu hasreti sona erecek diye konuştu.

Kamil Demircioğlu, proje kapsamında 2 adet 50 metreküp içme suyu deposu, 2 basınç kırıcı ile 3 adet terfi binası yapılacağını sözlerine ekledi.

Yıllardır içme suyu sıkıntısı çektiklerini dile getiren Oğuzlu Mahallesi Muhtarı Mustafa Özden, Bu bölge de yıllardır içme suyu sıkıntısı çekiliyor. SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Yıllardır süren içme suyu sıkıntımız sona erecek. Allah onlardan razı olsun ifadelerini kullandı.

Öte yandan, proje kontrolörleri İnşaat Mühendisleri Melek Tüfek ve Pınar Yıldız ile İnşaat Teknikeri Ali Ocak, inşaat sahasında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.Başkan Şahin: Samsun a Hizmet Etmek Bizim İçin Onurdur

25.05.2018 13:04

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun hepimiz için çok özel bir yer. Hep birlikte bu kente hizmet ediyor olmaktan onur duyuyoruz dedi.

HİZMET ATAĞINDA HIZ KESMEK YOK

Başkan Şahin, Salıpazarı ilçesinden gelen 20 mahalle muhtarını makamında ağırladı. Hem hayırlı olsun dileklerini ileten hem de mahallelerindeki sorunları dile getiren muhtarlar Yusuf Ziya Yılmaz döneminde ilçelerinin aldığı yatırımlardan ötürü de teşekkür ettiler.

Samsun un 17 ilçesinde Büyükşehir yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de, Yusuf Ziya Yılmaz Beyin bıraktığı yerden hizmet atağı hız kesmeden devam edecek. Verilen tüm sözlerin yerine getirilmesi için var gücümüzle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hizmetlerimizi gerçekleştirmede en önemli vazife de elbette siz muhtarlarımıza düşüyor. Demokrasi insan onuruna yakışan en önemli rejim. Bu rejimin ilk basamağı da halkla birebir temas içerisinde, diyalog içerisinde olan siz muhtarlarımızsınız. Yaşadığımız bölgelere hep birlikte gönül rahatlığı ve dayanışma içerisinde hizmet edeceğiz. Muhtarlarımız kendi yaşadıkları mahallenin müşterek ihtiyaçlarını dile getirecek. Bizler de birlikte çözüm üreteceğiz. Ben tekrardan sizlere ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Muhtarların ziyaretinin ardından Başkan Şahin, kamu kurumları, dernek, sendika, oda ve birliklerden gelen misafirlerini tek tek kabul ederek hayırlı olsun dileklerini kabul etti.Golf Turnuvası Sona Erdi

25.05.2018 12:49

Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde düzenlenen Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası nda kazanan sporcular kupalarını Federasyon Başkanı Ahmet Ağaoğlu ndan aldı.
AĞAOĞLU: SAMSUN GOLF SAHASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Bu yıl 7. si düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde gerçekleşti. 19-20 Mayıs tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde yapılan şampiyonaya, Kemer Golf Kulübü, National Antalya Gençler Golf Akademisi, İstanbul Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, Sueno Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, National BGK, Bel-Ka Golf Kulübü, International Golf Kulübü, Albatros Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Cornelia Golf Kulübü, Samsun Golf Kulübü, Atletik Spor Kulübü ve Ferdi lisanslı 18 yaş altı 61 oyuncu katıldı. 6 Kategoride dereceye giren sporculara bugün düzenlenen törenle kupaları verildi.

Kupa töreninde konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, Aslı Nemutlu, çok iyi bir golfçüydü. Kendisini bir müsabaka esnasında geçirdiği rahatsızlık sonucu kaybettik. 7 yıldır da bu turnuvayı Aslı nın adıyla gerçekleştiriyoruz. Samsun un bizim golf sporunda çok önemli bir yeri var. Burada yapılan mükemmel saha ile hem Karadeniz deki gençlerimize hem de ülkedeki yeni yetişen sporcularımıza ve müsabık sporcularımıza çok şey katacağımıza inanıyoruz. Bu sahayı bize kazandırmak için çok büyük bir çaba sarf eden Samsun Golf Kulübü Onursal Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a şükranlarımı sunuyorum. Eminim ki yeni belediye başkanımız Zihni Şahin de aynı azim ve istekle golf sporunu destekleyerek bu sahaya gereken önemi verecektir. Bu bölgede örnek teşkil edecek sporcuların yetişmesi ve ülke çapına yayılmasında fayda sağlayacağını düşünüyorum. Turnuvaya 61 sporcunun katılması manidar. Benim yaşım 61, doğduğum şehrin plakası 61. Müsabakalarda mücadele veren 61 sporcuya da bundan sonraki spor hayatlarında başarılar diliyoruz  dedi.

BAŞKAN ŞAHİN: TURNUVANIN SAMSUN DA OYNANMASINDAN ÇOK MEMNUNUZ

Turnuvanın Samsun da yapılmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu turnuvanın Aslı Nemutlu adına yapılmış olması, onun adını yaşatılmış olması vefa dolu bir davranış. Bu vefayı gösteren herkese şükranlarımızı sunuyorum. Şehrimize bu güzel sahayı kazandıran Yusuf Ziya Yılmaz a ayrıca teşekkür ediyorum. Emek vermeden hiçbir şey olmuyor. Turnuvanın Samsun’da düzenlenmesine sebep olan federasyonumuza şükran duyuyorum. Dereceye giren sporcularımıza da bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum diye konuştu.

YILMAZ: BURAYI SAMSUN UN TANITIMI İÇİN YAPTIK

Samsun Golf Sahası nı Samsun u misafirlere tanıtmak için yaptıklarının altını çizen Samsun Golf Kulübü Onursal Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun çok güzel bir şehir. Bu sahayı yaparak bir açıdan da Samsun u daha iyi tanıtmak istedik. Burada güzel bir turnuvaya daha imza attık. Ben de sabah sporumu burada yapıyorum bazen. Yürüyüş yaparken de turnuva olduğu için uyarılar da aldık. Sporcularla burada buluşmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bugün ki turnuvanın en büyük anlamı da Turnuva nın Aslı Nemutlu anısına yapılmasıdır. Kazanan ve emek veren bütün sporculara teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

6 kategoride oynanan ve 2 gün süren turnuvalarda Ertuğrul Gözegu, Serra Evrengil, Mehmet Çalışkan, Zeynep Denizci, Can Bartu Anlaş ve Duru Narin kendi kategorilerinde şampiyon oldu.Samsun da Çocuklar Denizle Buluştu

18.05.2018 11:02

Samsun Büyükşehir Belediyesi TURMEPA ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü deniz görmemiş minikler için bir araya geldi.

Etkinlikte çocuklar TURMEPA eğitimleriyle deniz ile ilgili konularda bilgilendirildi. Hafıza kartı, yüz boyama ve tanışma oyunlarıyla eğlencenin tadını çıkardı. Etkinlik hakkında bilgi veren TURMEPA Samsun Şubesi Eğitim Proje Koordinatörü Damla Balçık, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol dahilinde bugün Atatürk İlk ve Ortaokul öğrencileriyle etkinlik düzenledik. Daha önce hiç deniz görmemiş, görmüş olsa dahi denizle teması olmamış öğrencilerle Samsunum-1 gemisi ile denize açıldık. Çocuklar etkinlik boyunca Ondokuz Mayıs Üniversitesi nde öğrenim gören 10 TURMEPA Gönüllüsü ile yüz boyama, hafıza, canlandırma oyunları oynayarak şarkılar söyledi. Etkinlik boyunca oyunların yanı sıra, öğrencilere atıklar ve suyun temiz tutulması konularında bilgiler verildi. Etkinlik sonunda hep bir ağızdan Deniz varsa hayat var diye bağıran çocukların heyecanı görülmeye değerdi. Etkinliğimize destek veren, Derneğimizin Samsun Şube Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne çok teşekkür ederiz. Amacımız daha çok bireye ulaşmak ve aldığımız iki nefesten birinin denizlerden geldiğinin önemini vurgulamaktır. Çünkü deniz varsa hayat var dediSamsun Ayvacık Atatürk İlk ve Ortaokulu nda daha önce hiç denizle buluşmamış 105 öğrenci, 11 Mayıs Cuma günü Samsun Büyükşehir Belediyesi ne ait Samsunum-1 gemisiyle denizlere açıldı.