Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Güçlü Türkiye İçin İstikrar Lazım

18.06.2018 08:59

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ilçe belediye başkanı olarak önemli başarılara imza attığı Bafra İlçesi ni ziyaret ederek hemşerilerinden 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN İSTİKRAR LAZIM

Başkan Şahin Bafra daki temasları kapsamında Çarşı Camiinde öğlen namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Esnafları ve işyerlerini ziyaret ederek hayırlı işler dileyen şahin daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı ve yıllarca emek harcadığı Bafra Belediyesini ziyaret etti. Alparslan Türkeş Parkı nda mahalle muhtarları ile bir araya gelen ve sorunlarını dinleyen Başkan Şahin programını dernek ve vakıf ziyaretleri ile sürdürdü.

Başkan Şahin ziyaret ve temasları sırasında yaptığı konuşma ve sohbetlerde hemşerilerinden 24 Haziran seçimleri için destek isteyerek; Ülkemiz AK Parti hükümetleri ile bir istikrar adasına dönüştü. İstikrar beraberinde büyük yatırımları, ekonomik büyümeyi ve refahı da beraberinde getirdi. Geçmiş yıllarda yaşadığımız ve pamuk ipliğine bağlı istikrarsız, iletişimi kopuk koalisyon dönemlerini artık hatırlamak bile istemiyoruz. Adeta barut fıçısına benzeyen çok zor bir coğrafyada binbir türlü sorun ve alçakça saldırılarla karşı karşıya olduğumuz bu hassas dönemde istikrar ve güçlü bir iktidarın varlığı en önemli önceliğimiz. Yani güçlü bir Türkiye için bize istikrar gerekiyor. Birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Diye konuştu.

Başkan Şahin e ziyaretleri sırasında AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim semiz, İlçe Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri daire Başkanı Serkan Çam ve ilçe belediye meclis üyeleri eşlik etti.KUŞ CENNETİ, UNESCO NUN PARİS DEKİ MERKEZİNDE TANITILDI

18.06.2018 08:56

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti fotoğraf sergisi Samsun Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve Türkiye nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer in ev sahipliğinde UNESCO nun merkezi Paris te açıldı.

Halen ulusal ve uluslararası öneme sahip UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici listesinde yer alan Kızılırmak Deltasının kalıcı listeye alınması için girişimlerini ve hazırlıklarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, deltanın tanıtılması adına önemli bir adım daha atmış oldu. Serginin açılışı ile birlikte ayrıca Türkiye yi en iyi şekilde tanıtan dergilerden biri olan ve İngilizce yayın yapan Cornucopia nın özel  Kızılırmak Deltası’ özel sayısı da yayınlandı. Açılışta proje danışmanlarından Sunay Demircan tarafından deltayı tanıtan bir sunum yapıldı ve Genel Sekreter yardımcısı Zennube Albayrak da katılımcıları bilgilendirerek sahada yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.Doğa fotoğrafçısı Emin Yoğurtçuoğlu tarafından Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde çekilen fotoğraflardan oluşan sergi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatında (UNESCO), Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti adı altında açıldı.

Sergi açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti. Açılışa Türkiye nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer, Orman ve Su İleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Etüd ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Yalçınkaya, Alan Başkanı Mustafa Güler, SAMKUŞ Müdürü İsmail Mutlu, Danışmanlar Sunay Demircan, ve Zeynep Buluş Demircan, Çevre ve şehircilik Bakanlığı ndan yetkililer ile farklı ülkelerden 150 ye yakın katılımcı katıldı.Başkan Şahin: Memleket Şehitlerimiz Sayesinde Ayakta Duruyor

18.06.2018 08:54

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin 1997 yılında Kuzey Irak ta şehit düşen Jandarma Komando Er Erdal Artut un ailesini ziyaret etti.
Şehidimizin babası Şerif Artut ve annesi Cemile Artut u Kadıköy mahallesindeki evlerinde ziyaret eden Başkan Şahin, Şehit anası ve babası olmak zor olduğu kadar da büyük bir şeref ve onur. Şehitlik ise herkese nasip olan bir şey değil. Hele de bugünlerde onların değerini daha çok anlıyor ve hatıraları önünde en içten saygılarımızla ve minnetimizle eğiliyoruz. Memleket bugün şehitlerimiz sayesinde ayakta duruyor. Bugün hala özgürce yaşadığımız bir vatanımız varsa bu onların sayesinde mümkün oluyor. Allahım tüm şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Şehitlerimizin anaları, babaları da onların bize emanetidir. Allahım sizlere bir daha büyük bir acı yaşatmasın. Her zaman yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz diye konuştu.


Başkan Şahin: 25 Haziran da Daha Güçlü Bir Türkiye ye Uyanalım

18.06.2018 08:52

İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; 25 Haziran sabahı daha güçlü, yarınlara daha umutlu bakan bir Türkiye ye uyanalım dedi.
İşyerlerini tek tek gezen, sokaklarda vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Şahin, Ramazan ın bereketi işlerinize de yansır inşallah. Yaklaşan bayramın bereketi çarşıya, pazara, tüm hemşerilerime hayırlı olur inşallah. Biliyorsunuz bayramdan sonra da ülkemizin geleceğini çok yakından ilgilendiren seçimlerimiz yapılacak. Türkiye nin ilk Başkanını ve Meclisimizin değerli üyelerini belirleyeceğiz. Her yönden büyük bir saldırı ve çeşitli ayak oyunlarıyla karşı karşıya olan ülkemizin her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu oyunları bozmak adına 25 Haziran sabahı daha güçlü, daha iddialı, yarınlara korkmadan ve umutla bakan bir Türkiye ye uyanalım. Diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret etti, hemşerileri ile kucaklaştı.Başkan Şahin: Bu Ülke Kolay Kazanılmadı

18.06.2018 08:48

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Dedi.

Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada, özellikle şehit ve gazi aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Bu nedenle bizim için müstesna bir iftar programı oldu. Özellikle sayın Bakanımızın da aramızda olması bizi gururlandırdı. Bir söz vardır Uzayan Kol Sizden Olsun derler. Samsun dan bir bakanımızın olması gerçekten samsunumuza büyük değerler katıyor. Dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ın da iştirak ettiği, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi nde şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

BU ÜLKE KOLAY KAZANILMADI

Malazgirt e adım atıldıktan bugüne kadar bu vatan için milyonlarla ifade edilen şehitler verildiğini dile getiren Başkan Şahin; Bu ülke kolay kazanılmadı. Selçuklu da, Osmanlı da kaç defa haçlılarla ne mücadeleler olmuş. Son dönemlerde Çanakkale de, Dumlupınar da Sakarya da, Büyük Taarruzda Anadolu nun savunmasında çok şehit vermiş bir toplumuz. Millet olarak onun için de bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Son dönemlerde içimizdeki ve dışımızdaki merkezlerin organizesi ile 34 yıldır üretmiş oldukları terörle mücadeleye de çok şehitler verdik. Ama şunu da iyi anlamak lazım; sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır diyor şair. İşte eğer uğrunda şehit olacak nesilleri yoksa bir toplumun, o toplumun yaşama hakkı yoktur. İşte bu ülkenin mukaddesleri olan ve canlarını bu ülke için feda eden bütün şehitlerimizi minnetle, şükranla anıyorum. Onların manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyorum. Diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Bütün şehit aileleri ile her zaman bir arada olduklarını kaydeden Başkan Şahin sözlerini şu şekilde bitirdi; Her zaman da yanlarında olacağız. Gazilerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum. Hastanelerde de birçok yarlı gazimiz var. Onlara da acil şifalar diliyorum. Kısacası bu memleket çok kolay kazanılmadı. Biz yaşlısı genci vatan söz konusu olduğunda hep beraber ölümü göze alırız. Nihayetinde 15 Temmuz’da görüldü işte. Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkma açıklamasından sonra. Yüce Türk Milleti nin en büyük özelliği, liderine güvendiğinde onun uğrunda ölmesini de biliyor ve 250 şehit vererek topa, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek, tankların altına yatarak direnmiştir bu toplum. O bakımdan böyle bir millete böyle bir topluma mensup olmaktan da ben sonsuz gurur duyuyorum.

Programa, Bakan Demircan ve Başkan Şahin in yanı sıra şehit ve gazi aileleri, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner,  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile vatandaşlar katıldı.

İftar sonrası Sağlık Bakanı Demircan ve Başkan Şahin teravih namazını kıldılar ve ardından vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip sohbet ettiler.