Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Büyük Türkiye İçin Destek Olun

25.06.2018 07:13

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; Dün PKK vardı, Bugün FETÖ var, yarın ne olacağı belli değil. Büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti ye destek olmamız lazım. dedi.
Başkan Şahin buradaki sohbet sırasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ne kadar güçlü olursa Türkiye nin daha da gelişip büyüyeceğini ifade ederek; Dün PKK vardı, Bugün FETÖ var, yarın ne olacağı belli değil. Büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti ye destek olmamız lazım. Türkiye nin önünü kapamak için hep birileri çıkıyor. Bu kirli ellere dur demek için güçlü hükümet için güçlü bir devlet için gereken desteği vermeli ve 24 Haziran da üzerimize düşeni yerine getirmeliyiz. Diye konuştu.Başkan Şahin, Kavak ilçesindeki programları kapsamında Kayaköy Mahallesi nde devam eden beton yol çalışmalarını inceledikten sonra AK Parti İlçe SKM ye geçerek AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı yı ziyaret etti ve ardından otogarda bulunan bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.Başkan Şahin Kavak İlçesini Ziyaret Etti

25.06.2018 07:11

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu nu ziyaret etti.
Öğlen namazını ilçede kılan Başkan Şahin, vatandaşlar ve esnafla da bir araya geldikten sonra ilçeden ayrıldı.Başkan Şahin ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Kavak ilçesinde temaslarda bulunan Başkan Şahin, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu nu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Sarıcaoğlu tarafından Başkan Şahin e ilçede devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verilirken, Başkan Şahin de Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve devam eden yatırım ve projeleri masaya yatırarak ilgili müdürlerden brifing aldı ve çalışmaların hızlandırılması için talimat verdi.Başkan Şahin : Kulübümüzün Arkasında Olacağız

25.06.2018 07:05

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık ı ziyaret etti.

Kulüp tesislerinde samimi bir havada gerçekleşen ziyaret sırasında Kulüp Başkanı Uyanık, Başkan Şahin e yönetim olarak yaptıkları çalışmalar ve hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Başkan Şahin ise Samsunspor un Samsun’un öne çıkan markası ve en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirterek;  Hepimiz Samsunspor un çok daha iyi yerlere layık olduğunu ve bunu başarabilecek kapasiteye de sahip olduğunu çok iyi biliyoruz. Yeni yönetimin tecrübesi ve azmiyle bunu başaracağına da gönülden inanıyoruz. Biz tüm Samsun olarak spor kulübümüzün arkasında olacağız. Beklentimizde ümitlerimiz de yüksek. Bu hedeflerin gerçekleşmesi adına Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak elimizdeki imkânlarla yanlarında olmaya devam edeceğimizi söylemek isterim. El ele vererek Samsunspor umuzu güzel günlerine yeniden kavuşturmak için çaba göstereceğiz. Sayın Uyanık ve ekibini de bir kez daha tebrik ediyor ve başarılar diliyorum diye konuştu.Başkan Şahin bir se önce kendisini ziyarete gelen Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında Kulüp Başkanı Uyanık tarafından Başkan Şahin e isminin yazılı olduğu Samsunspor forması, Samsunspor logolu futbol topu ve Samsunspor tarihinin yer aldığı bir kitap hediye edildi.Onlarda Can Taşıyor

25.06.2018 06:59

Samsun da 2017 yılında bin 200, 2018 yılı ilk 5,5 ayında 640 kedi ve köpek Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ne getirilerek tedavi ve rehabilite edildi. Son olarak sırtında yanık yarası bulunan ve kulakları kesilmiş bir köpek ile trafik kazası sonucu sırtında derisinin bir kısmı kopan başka bir köpeğin tedavisi de burada yapıldı.
Son olarak sırtında yanık yarası bulunan ve kulakları kesilmiş bir köpek tedavi edildi. Yine trafik kazası sonucu sırtında derisinin bir kısmı kopan başka bir köpeğin de tedavisi yapıldı. 2013 yılında faaliyete geçirilen Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi nde görev yapan Bakım Evi Merkezi Sorumlusu Veteriner Hekim Hande Yaman, tesise getirilen hayvanların tüm tedavi işlemlerinin yapılmasının ardından kısırlaştırıldığını belirterek, Kedi ve köpekler sağlıklarına tamamen kavuştuktan sonra da sahiplendirme alanlarımızda yaşamaya devam ediyorlar. Trafik kazası geçirmiş, travmaya maruz kalmış, darp edilmiş, şiddet eğilimi gösterilmiş köpeklerimiz de burada bulunmaktadır. Son olarak tedavilerini yaptığımız iki köpeğimiz var. İkisi de melez kırma köpek. Doberman kırması olan köpek trafik kazasında arabanını altında ezilip sırtında sürtünmeye bağlı açık yara vardı ve 1 aylık tedavi sonrasında sağlığına kavuştu. Diğer köpeğimiz ise sırtı bel bölgesine kadar yanık şekilde geldi. Yanık tedavisi uyguladık. Kulakları kesilmişti. Şu an tedavisi devam etmekte. Bir ay sonra tedavisinin biteceğini ümit ediyoruz diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi nde getirilen sokak hayvanları tedavi ve rehabilite ediliyor. 156 dönüm alan üzerine kurulu tesise travma, hastalık, trafik kazası ya da şiddete maruz kalma nedeniyle 2017 de bin 200 kedi ve kopek, 2018 yılı ilk 5,5 ayda ise 640 kedi ve köpek buraya getirildi.

Şiddet görmüş hayvanların geldiklerinde insanlardan korktuklarını dile getiren Yaman, Onlara sevgimizi göstererek yaklaşmamızla birlikte bir hafta sonra uyum sağlayabiliyorlar. Bu konuda halkımıza eğitim vererek bilinçlendirmelidir. Hayvanlar onlara sevgi şefkat gösterdiğinizde hemen anlıyorlar. Onların tek istediği sevgi diye konuştu.Başkan Şahin : Hep Beraber Ortak Akılla Bu İşi Çözeceğiz

25.06.2018 06:55

Gülsan Sanayi esnafı ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Hep beraber ortak akılla bu işi çözeceğiz. Dedi.
Bu konudaki gelişmeleri bildiğini ve yakından takip ettiğini dile getiren Başkan Şahin; Size rağmen burada bir şey yapmak mümkün değil. Ne olursa olsun yer problemini çözmedikten sonra kimsenin buradan çıkmak gibi bir durumu olmayacak. Bunu herkes bilsin ve rahat olsun. Hep beraber ortak akılla bu işi çözeceğiz. Çünkü Samsun un böyle bir şeye ihtiyacı var mı? Var. O zaman önce yer problemini çözeceğiz. Yine tekrar ediyorum; ne yapılacaksa beraber konuşarak yapacağız. Bu sanayi taşınacaksa biz taşıyacağız. Diye konuştu.Başkan Şahin seçim çalışmaları kapsamında 2. kez bir araya geldiği Gülsan Sanayi Sitesi esnafına sanayinin taşınması konusundaki çalışmaların ortak akılla yürüyeceği mesajını verdi.

GÜÇLÜ HÜKÜMET GÜÇLÜ MECLİS

24 Haziran da ülkenin kaderi ile ilgili önemli bir kararın verileceğini ifade eden Başkan Şahin seçime yönelik açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; Bunun için sorumluluk almak hepimizin görevi. 19 yıldır bu ülkede bir istikrar devam ederken her alanda büyük kazanımlar oldu. Ekonomide, siyasette, demokraside, eğitimde, ulaştırmada, sağlıkta, gençlik hizmetlerinde çok büyük değişim ve gelişmeler yaşandı. Bu istikrar devam ederse bu hizmetlerde en iyi şekilde devam edecek. Bunların var olabilmesi için hakikaten güçlü bir iktidar ve güçlü bir meclise ihtiyaç var. Birde biliyorsunuz ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar önceleri gizliydi ancak son zamanlarda alenileşti. Başta ABD, müttefikimiz denilmesine rağmen en son 17-15 Aralık hadiseleri ve 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte ülkemizi kendisine bağımlı, kendisi tarafından kontrol edilebilir olan, kendisinin uşağı olan insanlar tarafından yönettirmek istediler. Ama başımızda dirayetli bir Cumhurbaşkanının olması ve Türk milletinin karakteri buna izin vermedi. İşte dış güçlerin de oyunlarını bozabilmek için ve içerideki hizmetlerin de devam edebilmesi için güçlü bir iktidara ihtiyaç var, güçlü bir meclise ihtiyaç var.

Gülsan Sanayi Sitesindeki programa Başkan Şahin in yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İhsan Şener, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, parti yöneticileri ve sanayi esnafı katıldı.