Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin den İşçilere Sürpriz Ziyaret

28.06.2018 11:58

Başkanlık görevine seçildiği günden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sabahın erken saatlerinde Fen İşleri Daire Başkanlığı şantiyesinde göreve çıkacak işçilerle bir araya gelerek kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.
KALICI ESERLER BIRAKMAK İÇİN BİRLİKTELİK MESAJI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Daire Başkanı Serkan Çam dan detaylı bilgi aldı.

Daire Başkanı Serkan Çam ın yaptığı sunumun ardından binada görevli olan personeli de yerinde ziyaret eden Başkan Şahin, güzel işlere imza atmak için güçlü bir birliktelik gerektiğini söyleyerek, Samsun Büyükşehir Belediyemizin binlerce personeli ile hep birlikte uyum içinde çalışmak, şehrimizin yarınlarına kalıcı eserler bırakılmasına vesile olacaktır. Herkes görevini layıkıyla yaptığı sürece, bir birimize saygı ve sevgili olduğumuz sürece hedeflerimize en kısa zamanda ulaşacağız. Burası Samsun un her noktasına hizmet götüren önemli bir birimimiz. Burada ürettiğiniz ürünler en yakından en uzağa ulaşarak vatandaşımızın sorununa çözüm oluyor. Büyük bir sorumluluk gerektiren Samsun u inşa etme görevimize birlikte devam edeceğimiz siz değerli çalışma arkadaşlarımıza çalışmalarınızda kolaylık ve başarı diliyorum. dedi.

Şahin e ziyaretleri boyunca Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk eşlik etti.Başkan Şahin: Bu Tesis Samsun Tarihine Geçecek

28.06.2018 11:55

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Avrupa Birliği Delegasyonu Lojistik Merkezden Sorumlu üyeleri ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerini Samsun Lojistik Merkezi’nde ağırladı.
Türkiye nin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin Samsun a kazandırılmasının Samsun la birlikte Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye nin yıllardır yükselen kalkınma hamlelerine Samsun da gerçekleşen bu yatırım büyük katkı sağlayacak. Çok büyük bütçelerle hayata geçen Samsun Lojistik Merkezi Türkiye nin her yanından gelen müşterilerine hizmet vermeye başladı. Ben bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Samsun un ekonomik gelişimi için büyük önem arz eden merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.Yakın zamanda hayata geçen Samsun Lojistik Merkezi nde Avrupa Birliği nden gelen lojistik merkezden sorumlu delegasyon üyeleri ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelerek merkezin değerlendirmesini yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Lojistik Merkezi nin Samsun un tarihine geçecek bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

Samsun Lojistik Merkezi nde gerçekleştirilen toplantıya Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır katıldı.Başkan Şahin Oyunu Torunuyla Beraber Kullandı

25.06.2018 07:22

Samsun un Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin oylarını Fatih İlkokulu nda 1224 nolu sandıkta kullandılar.
Oy kullanmadan önce seçim sandıklarını torunu Ömer Zihni Şahin ile gezen Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, oy kullanan tüm seçmenlere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

OY KULLANMAYA TORUNU VE EŞİYLE BERABER GELDİ

Başkan Şahin sandık başında yaptığı açıklamada, seçim çalışmalarının dün akşam saat 17.00 a kadar yani seçim yasağı başlayana kadar devam ettiğini belirterek; Tüm partiler adaylarını tanıtmak ve oy almak için üzerine düşen görevlerini yaptılar. Biz de aday gibi çalıştık çok şükür, netice de bugün oy kullanılıyor. Ben de Fatih Ortaokulu nda eşimle beraber 1224 no lu sandıkta oyumu kullandım. Vatana Millete hayırlı bir oy çıkar inşallah. Diye konuştu.Başkan Şahin: ABD nin DE Batının Da Oyunları Bitmez

25.06.2018 07:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu ülkede ABD nin ve Batının oynadığı oyunlar bitmez. Bunların insanlık için yaptığı hiçbir şey yok. Dedi.

Başkan Şahin yaptığı konuşmada 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı referandumu ile Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmeye karar verdiklerini hatırlatarak;  Bu seferde o sisteme göre Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, meclisimizi belirleyeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Bakınız bir eski Türkiye var, bir de yeni Türkiye var. Eski günleri bir hatırlasak. O günlerde güçsüz hükümetler olduğu için hizmette üretilemiyordu. Türkiye de ne zaman güçlü hükümetler kurulduysa ülkeye birçok hizmetler yapılmış. Ama ne zaman bir güçlü hükümet kurulmuşsa 10 yılda bir yapılan darbelerle yerle bir edilmiş, indirilmiş, engellenmiş. Bunların hepsinin sebebi Türkiye nin gelişmesini ve kalkınmasını engellemek. Son yıllarda emperyalist ve güçlü devletlerin sömürüleri ve işgalleri artık askerle olmuyor. Senin içinden birisini bularak ve seni meşgul ederek, seni onlarla vurarak işgal etmiş oluyorlar. Diye konuştu.Başkan Şahin seçim çalışmaları kapsamında AK Parti İL Başkanlığı tarafından düzenlenen 19 Mayıs İlçesindeki mitingde vatandaşlara seslendi.

15 Temmuz olayları sonuç alsaydı biz bugün bu toplantıları yapmayı aklımızdan bile geçiremezdik. Diye konuşan Başkan Şahin sözlerine şu şekilde devam etti;  Ya Suriye gibi olup birbirimizi yerdik ya da Arabistan daki gibi başımızda ABD nin kontrolünde, emir eri olan bir Başbakan, bir Cumhurbaşkanı koyarlardı. Onlarda ABD ne derse onu yapmak zorunda kalırdı. Yani kısacası farklı bir manda sistemi buraya yerleşmiş olurdu. Eğer güçsüz bir hükümet döneminde bu darbe girişimi gerçekleşmiş olsaydı kesinlikle başarılı olabilirdi. Bizim Türk Milleti eğer liderine inanırsa yolunda ölmeyi de bilir. Bu kolay bir şey değil. Can bu. Tankların önüne çıkıyorsun, silahların üzerine gidiyorsun. Bu ülkede ABD nin ve Batının oynadığı oyunlar bitmez. Bunların insanlık için yaptığı hiçbir şey yok. Silah, kan, gözyaşı. Bunları insanlıktan nasibini almamış, sözde medeni geçinen aşağılık mahlûklar olarak görüyorum. Tüm bu oyunların önüne geçmek adına 24 Haziran akşamı hepinizin desteği ile yeni bir bayram daha yaşarız inşallah. Güçlü iktidar ve güçlü bir meclis için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Mitinge Başkan Şahin in yanı sıra 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti İlçe Başkanı  Fatih Seven, parti yöneticileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Şahin miting sonrasında Yükseliş Mahallesi Köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Şahin burada vatandaşlara imar affı ile ilgili bilgi verdi ve düşüncelerini aktardı.Başkan Şahin: Yangının Sebebi Araştırılıyor

25.06.2018 07:16

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Amisos Tepesi nde çıkan yangının sebebinin araştırıldığını söyledi.
Yaklaşık 4 dönüm alanı etkileyen yangında herhangi bir can kaybının olmadığını ve ağaçların zarar görmediğini öğrenince rahat bir nefes alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Nefes kaynağımız olan ağaçların büyüyene kadar geçen süre yılları alıyor. Bugün yaşanan bu üzücü olayda sadece can kaybının olmaması değil, ağaçlarında zarar görmemiş olması bizleri sevindirdi. Yangına ilk müdahale Amisos Restorantta görevli personellerimiz tarafından yapılmış, itfaiye ekiplerimiz de hızlı bir şekilde gelerek söndürme ve soğutma çalışmalarını gerçekleştirmiş. Yangının sebebi araştırılıyor dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Amisos Tepesi nde meydana gelen yangın sonrası olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kavak ilçesinde sürdürdüğü programlar sırasında Amisos Tepesi nde meydana gelen yangını haber alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin programlarını tamamladıktan olay yerine gelerek İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin den bilgi aldı.