Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Sendikalar Büyük Aşama Kaydetti

27.07.2018 06:34

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin MEMURSEN e bağlı BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Toplantısına katıldı.

MEMURSEN in Türkiye nin en güçlü sendikası olduğunu ifade eden BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Her geçen gün üye sayımızı arttırarak büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz. Üyelerimizin her türlü sosyal hakkını savunma noktasında yaptığımız çalışmalar yapacaklarımızın habercisidir açıklamalarında bulundu.Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanı Mürsel Turbay ın da katılımcılar arasında yer aldığı Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sendikaların hak arama noktasındaki en önemli unsurlar olduğunu belirterek, Bizim ülke olarak, millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Son dönemde ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hep birlikte gördük. Ülkemizi yıkmaya yönelik olan her oluşuma karşı birlik ve beraberliğimizi perçinlememiz gerekir. Bunu sağlamak için de sivil toplum örgütlerine, sendikalara, derneklere büyük iş düşüyor. Bugün Türkiye de, her alanda olduğu gibi sendikacılıkta da büyük zihniyet değişikliği oldu. Sendikalar gerçekten sendikacılıkta yarışmaya başladı. Hak arama noktasında büyük aşama kaydetti. İşçinin, emekçinin, memurun birçok sosyal hakkı sendikalar sayesinde yüksek seviyelere ulaştı. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren siz değerli kardeşlerimize teşekkür ediyorum dedi.

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in her zaman yanlarında olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay Başkan Şahine üzerinde Ay-yıldız olan bir tablo hediye etti. Toplantı hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sonra erdi.Bizim Babamız Yok. Babam Olsa Ancak Bu Kadar İlgilenirdi

27.07.2018 06:30

Geçtiğimiz günlerde Go Kart pistinde sürüş sırasında herkesi derinden üzen bir kaza geçiren Türkmenistan uyruklu ve OMÜ biyoloji bölümünde okuyan Nurjemal Annalyyevaın tedavisi Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Zihni Şahinin yakın ilgi ve desteği ile OMÜ TIP fakültesinde devam ediyor.

Başkan Zihni Şahinin yakın ilgi ve desteği kaza geçiren Nurjemal Annalyyevin ağabeyi Yusuf Annalyyevayı duygulandırdı. Go Kart pistinde meydana gelen kazayı  ve sürüş başlamadan alınan tedbirlerin görüntülerini inceleyen Yusuf Annalyyev şunları söyledi:  Kardeşimin yaşadığı üzücü bir kazadır. Burada ve sürüş sırasında alınan tüm tedbirleri kameralardan inceleme imkânım oldu. Go kart işletmesinin bir ihmali veya hatası olmadığını kendimde gördüm. Yayınlanan bazı haberler kardeşimi ve bizi çok üzdü. Yayınlanan haberlerden dolayı rahatsız olduk.  Biz şuanda sadece kardeşimin sağlığını düşünüyoruz. Kaza olduğu andan itibaren sabaha kadar ve sonrasında ise şu ana kadar başta Başkanımız Zihni Şahin, Genel Müdür Erdal Baş ve tesis müdürü olmak üzere Samsun Büyükşehir belediyesinin tüm ekipleri yanımızda oldu. Her problemimiz ile ilgilenildi. Bizim babamız yok. Babam olsa ancak Başkanımız Zihni Şahin kadar ilgilenir, ilgi gösterir ve bizlere yardım ederdi. Bizim acımızı paylaştılar, destek oldular. Ben Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. OMÜ tıp fakültemize ve doktorlarımıza teşekkür ediyorum.  dedi.

AĞABEYDEN BAŞKAN ŞAHİN İÇİN ÇOK ANLAMLI SÖZLER TÜRKMENİSTAN BÜYÜKELÇİSİ AMANLYEV DEN BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN E TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili Samsunu ziyaret eden Türkmenistan Büyükelçisi İshankuli Amanlyev de Başkan Zihni Şahin’i ziyaret ederek, Kaza geçiren Nurjemal Annalyyevaın sağlığı, tedavisi ve ailesi için gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür etti. Büyükelçi Amanlyev Başkan Zihni Şahine çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Zihni Şahin’de Büyükelçiye Bandırma Vapurunun maketini takdim etti. Başkan Zihni Şahin daha sonra Büyükelçi ve Kaza geçiren Annalyyevin abisini yemekte ağırladı.

BİZİM İÇİN ÖNCE İNSANDIR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Hepimizi derinden üzen kazada yaralanan kızımız Nurjemal Annalyyeva derhal hastaneye ulaştırıldı. Anakent genel müdürümüz Sayın Erdal Baş ve tesis müdürümüz Tıp fakültemizde öğrenci kızımızın her türlü işlemi ile ilgilendiler. Doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri itina ile yaptılar.  Öğrencimizi bizzat hastanede ziyaret ettim. Değerli doktorlarımızdan bilgi aldım. Bizim için esas olan kızımızın sağlığıydı. Yaşanan tüm süreçte bizim için önemli olan tek husus buydu. Çünkü önce insanı sevmek gerekir. Çok şükür kızımızın bir hayati tehlikesi bulunmuyor ve tedavisi devam ediyor. Saç dokusu konusunda tetkik ve tedavisi sürmektedir. Maddi ve manevi olarak kendisinin yanındayız. Öğrencimize ve yurt dışındaki ailesine geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha sunuyorum. Kızımızın sağlığı noktasında ne gerekiyorsa yapılmakta ve yapılacaktır. Öğrenci evladımızla bizzat ilgileniyorum. Ailemizin hiç bir endişesi olmasın. RABBİM şifa versin. Kızımızın abisi yanındadır. Kızımıza refakat ediyor.  Annesini de istedikleri zaman getireceğiz. Her türlü ihtiyaçları ile yakından ilgileniyorum. Kızımız için Türkmenistan Büyükelçisi Sayın İshakuli Amanlevy Samsunumuza geldi. Valimiz ve bizi ziyaret etti. Teşekkürlerini iletti. Bu nezaketi ve duyarlılıkları için bende büyükelçimize teşekkür ediyorum.Başkan Şahin: Nerede Bir Sorun Varsa Oraya Neşter Vuracağız

27.07.2018 06:26

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sevgi, saygı ve birliktelik sayesinde bütün zorlukların kolayca aşılabileceğini belirterek, Samsunu ortak akılla yönetip nerede bir sorun varsa oraya hep birlikte neşter vuracağız dedi.

TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR BİR ARAYA GELMEK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Belediyeleri İşçi ve Memur Emeklileri Derneği üyeleri ile buluştu. Emeklilerin gönüllerinde güzel bir gün geçirebilmeleri için Samsun Büyükşehir Belediyesi nin organize ettiği geceye eşi Şükriye Şahin ile birlikte katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sevgi, saygı ve birliktelik sayesinde bütün zorlukların kolayca aşılabileceğini ifade etti.

Göreve geldikleri andan itibaren hem gönül belediyeciliği hem de hizmet belediyeciliği adına büyük bir çaba içerisine girdiklerini belirten Başkan Şahin, Samsun büyük bir il. Geldiğimiz günden beri hem işlerimizi yürütmek hem de sosyal belediyecilik adına büyük bir çaba içerisindeyiz. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir bir araya gelmek. Bizler de belediyeler olarak buralarda emek vermiş insanlarla bir arada olmaktan sonsuz mutluluk duyuyoruz diye konuştu.

TARIM VE SANAYİ OLMAZSA OLMAZIMIZ

Samsunu ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Başkan Şahin, Samsun olarak büyük bir aileyiz. Birlikte istişare ederek ortak akılla şehrimizi yöneteceğiz. Samsunumuzun hak ettiği yere gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Kentimizin potansiyelleri belli. Samsun herşeyden önce Bafra ve Çarşamba ovaları ile büyük bir potansiyel. Bu bakımdan tarımda katma değeri nasıl artırırız diye proje çalışmalarımız var. Samsunu tarım şehri yapma ve tarımdan hak ettiği değeri alma yolundaki mücadelemiz sürecek. Bunun yanı sıra organize sanayi bölgeleri oluşturarak istihdama katkı sağlama çalışmalarımız var. İşsizlik sorununa da biz kent olarak neşter vurmak zorundayız dedi.

SAMSUN TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALMALI

Samsun'un turizm potansiyellerinin de büyük olduğunu söyleyen Başkan Şahin, Samsun tarih, kültür ve coğrafi güzellikleri ile hem doğa turizmine hem de kültür turizmine uygun. Hele de dünya mirası olan Kuş Cennetimiz hem kentimizin hem de ülkemizin önemli bir değeri. Samsun halkımız bile yaşadığı şehrin güzelliklerinden haberdar değil. Hep birlikte bu değerleri ortaya çıkarıp şehrimizi dünya kenti haline getireceğiz ifadelerini kullandı.

Nerede bir sorun varsa oraya neşter vuracaklarını belirten Başkan Şahin, Gülsan Sanayi ve trafik sorunu ile ilgili de çalışmaların hızla devam ettiğini ve en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını sözlerine ekledi.  Program sonunda İşçi ve Memur Sendikaları Derneği Başkanı Hikmet Erdemir'in emeklilere böyle bir anın yaşatılmasını sağladığı için Başkan Şahin'e hem teşekkür etti etti hem de Şahin'e özel olarak yazdığı Şanslı Samsun şiirini takdim etti. Emeklilerin gönüllerince eğlendiği program, canlı müzik ve halk oyunları gösterileriyle de renklendi.Başkan Şahin: Trafik ve Otopark Konusunu Kesinlikle Çözeceğiz

20.07.2018 07:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun için önemli açıklamalar yaptı.

GÜLSANDA HİÇ BİR ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK

Başkan Şahin şunları söyledi: 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağız. Cumhurbaşkanımız ve genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin önüne 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini koymuştur. Bizde bu hedefler için gece gündüz demeden çalışacağız. Samsunumuzu 2023 yılına hazırlıyoruz. 50 ve 100 yıllık planlarla İnsan dostu, çevre dostu,  estetik, katılımcı,  müreffeh bir Samsun hedefliyoruz. Bu anlamda yapılmış olanları daha ileriye taşıyacağız. Bunu yaparken bilim başta olmak üzere en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden de yararlanıyoruz. 19 Mayıs 1919 Atatürkümüzün Samsuna çıktığı ve bağımsızlık meşalesini yaktığı tarihtir. Bu nedenle Samsunumuz Cumhuriyet tarihimizin en önemli şehridir. 19 Mayıs 2019 tarihinde bağımsızlık meşalesinin yakılışının 100.yılını kutlayacağız. 100.yılda Türkiyede ve dünyada Samsun konuşulacak.  Hedefimizi ortaya koyduk. Etkinliklerimiz ile Samsun olarak 19 Mayıs coşkusunu, heyecanının, farkımızı, sevgimizi,  ortaya koyacağız. Bu çalışmaları başlattık. Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, binlerce esnafı ve aileyi ilgilendiren Gülsan sanayi konusunu da ortak akıl ile çözeceklerini ifade ederek; Gülsan Sanayi sitesi esnafımızı il başkanımız, ilçe başkanımız, belediye başkanımız ile 3 kere ziyaret ederek, esnaflarımız ile toplantılar yaptık. İstişarelerde bulunduk. Sorunlarını dinledik. Hiçbir esnafımız mağdur olmayacak. Ortak akıl ile birlikte hareket edeceğiz. Dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE SAMSUN YENİLENİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yeni projeler hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi:  Samsunumuzun önemli gördüğümüz bazı problemleri var. Bunlar için hazırlıklarımızı başlattık. Özellikle ciddi bir trafik problemimiz var. Bu probleme bugün neşter vurmazsak, bu problem çözülemez hale gelecek. Bu nedenle Akıllı Ulaşım Sistemlerini Samsunumuz ile buluşturuyoruz. Trafik ve otopark konusunu kesinlikle çözeceğiz. Samsunumuzda Kentsel Dönüşümü başlatıyoruz. Samsunumuzun önemli bir bölümü kentsel dönüşümle yenilenecek. Yeni mahalle olmuş olan köylerimizde ki beton yol çalışmalarını hızlandırdık. Bu çalışmalar devam edecek. 17 İlçemizde ki en önemli problemleri kesinlikle çözüyoruz. İş adamlarımız, sanayicilerimiz ile Samsunumuzun ekonomisi için birlikte olacağız. İşsizliği azaltmak için istihdamın artırılmasına gayret ediyoruz. Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovalarımız var. Samsunumuz bir tarım merkezidir. Tarımı destekleyeceğiz. Samsunumuzun bugünü güzeldir. Biz geleceğini daha güzel hale getireceğiz. İnsan merkezli, ortak akıl ile halkımızın içinde olarak sevgiyle ve halkımızla birlikte yürüyeceğiz. 7/24 değil tabiri caizse 7/25 çalışacağız. Dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı:  Birlikten kuvvet doğar. Bulunduğumuz her makam ve mevki hizmet yeridir. Buralarda devletimize ve milletimize hizmet için varız. Kendi ikbalimizi değil devletimizi ve insanlarımızı düşünmeliyiz. Samsunumuz büyük potansiyelleri ve insan kaynaklarına sahip bir şehrimizdir. Siyasi irademizi temsil eden milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimlerimiz, tüm mensuplarımızla bir ve beraber yürüyeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarımız valimiz, protokolümüz, kaymakamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, basınımız, muhtarlarımız ve toplumumuzun tüm kesimleri ile birlikte olacağız. Kısacası Birlik ve beraberliği esas alacağız. dediKırkpınar İkincisi Şaban YILMAZ dan Başkan Şahin e Ziyaret

20.07.2018 07:25

Edirne de düzenlenen 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde 2. olan Şaban Yılmaz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
Başkan Şahin in kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini söyleyen Şaban Yılmaz ise, Gerek Bafra Belediye Başkanlığınız, gerekse Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığınız döneminde spora ve sporcuya verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederiz ifadelerini kullandı.Ata sporumuz olan güreş dalında Samsun u temsil eden Şaban Yılmaz her müsabakada başarı göstererek Samsun umuzun adını yüceltiyor diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yılmaz a başarılarının devamını diledi. Sporun desteklenmesinde her zaman aktif rol aldıklarını da sözlerine ekleyen Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetimizin politikaları kapsamında sporun her türlüsüne destek oluyoruz. Ata sporumuz olan güreşlerin Samsun daki önemi tartışılmaz. Efsane isimlerin yetiştiği Samsun umuzun adı her güreş müsabakasında tecrübeli sporcularımız sayesinde tüm Türkiye’de duyuluyor. Kendilerine bu başarılarından ve fedakârlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Başpehlivanlık unvanı da alan Şaban kardeşimizi bu başarıları için tebrik ediyorum dedi.

Başkan Şahin ziyaretin sonunda 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nde elde ettiği başarıdan dolayı Yılmaz a altın ve üzerinde  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin  yazan bir Samsunspor atkısı hediye etti.