Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan YILMAZ: Hedeflediğimiz Tarihte Bitireceğiz

21.09.2017 08:41

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı sistem konforunu öğrencilerimizle buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak inşaatına başlanılan Hafif Raylı Sistem 19 Mayıs Üniversitesi hattında incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mevcut sistemimize 7 km. ilave ile üniversitemizin içindeki okullar, hizmet binaları ve yurtlara kadar gidecek olan hatta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerimizi, öğretim görevlilerimizi, personelleri ve buradaki hastanelerden hizmet alacak olan hastalarımızı ve yakınlarını modern ve konforlu bir ulaşım sistemiyle buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah bu projeyi bitirdiğimizde Tekkeköy de oturan bir vatandaşımız oradan bineceği tramvayla üniversiteye kadar gelme rahatlığına kavuşacak. Projeyi 2018 yılının son aylarında bitirip halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz dedi.Başkan YILMAZ: Sizlerin Emrindeyiz

21.09.2017 08:33

Samsun da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilere deniz turu düzenlendi.
Programın açılış konuşmasını yapan Muharip Gaziler Derneği Samsun Başkanı Ahmet Diril, Bugün, 19 Eylül 2002 tarihinde çıkarılan yasa ile birlikte Gaziler Günü olarak anılmaktadır. Aziz şehitlerimizin geride bıraktığı emanetleriyle kahraman gazilerimize, Samsun Valiliği ile Garnizon Komutanlığı bünyesinde yapılan her türlü hizmetlerin idrakinde olarak, minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek isteriz dedi.Samsunum 1 Gemisinde düzenlenen programda şehit yakınları ve gaziler ağırlandı. Yemek programının ardından deniz turuna çıkarılan gazilere Samsun Jandarma Komutanlığı tarafından mini bir konser verildi.

SİZLERİN EMRİNDEYİZ

Daha sonra konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Uğruna nice can vererek, gazi ve şehit olarak bu topraklar yurt parçası haline geldi. Bugünün anlamını belirten açıklamalar yaparken insanın çok dikkatli cümleler kurması gerekiyor. Bunun ötesi yok. Bir var olma mücadelesi verilir ve bu mücadelede insanlar hayatını feda eder. Kalanlar gazi, ölenler ise şehit olur. Bunun sonucunda o mücadele edilmiş olan topraklar vatan olur. Orada kök salınıp gelecek inşa edilir. Allah a çok şükür içinde bulunduğumuz Anadolu böylesi bir mücadeleden sonra vatanımız ve yurdumuz olmuştur. İnsanlık tarihi boyunca da inşallah var olacaktır. Önümüzdeki süre içerisinde de inşallah dünyanın en iyi ekonomisine sahip ilk 5 ülkesinden biri olacaktır. Biz dünyanın ilk 5 büyük ekonomisi haline geleceğiz. Şehitlerimizin de ruhu şad olacaktır. Biz siz değerli gazilerimizle gurur duyuyoruz. Sizlerin emrindeyiz diye konuştu.

GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ

Halktan kopuk olan bir yönetimin başarılı olamayacağına dikkat çeken Samsun Valisi Osman Kaymak ise, Eskiden devlet bir taraf, halk bir taraf anlayışları vardı. Ancak artık halka ve millete dayanan devlet anlayışımızı öne sürüyoruz. İnşallah Samsun ve Türkiye de de icraatlar ortaya koyulmaya çalışılıyor. Bu topraklar kolay kolay elde edilmiyor. Allah da herkese şehitliği nasip etmiyor. Dinimize göre bu da bir nasip meselesidir. Şüphesiz ki gazi olmak da Allah ın bir takdiridir. Bu nedenle Gazilerimize minnettarız şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından deniz turu devam etti.Başkan YILMAZ: Esnaflarımız Toplumun Mihenk Taşıdır

21.09.2017 08:30

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, asırlar öncesinden bugüne uzanan ahilik geleneğinin yeni nesillerin yoluna da ışık tutacağını söyleyerek, Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Günü kutlu olsun dedi.
Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı dan bu yana sürüyor diyen Başkan Yılmaz, Bu toprakların geçmişten günümüze kadar getirdiği en büyük kültür miraslarından biridir Ahilik. Sizler de bunu devam ettiriyorsunuz. Eskisi gibi peştamal kuşanma falan olmuyor belki eskisi gibi çıraklar ustalarına itaatkâr değiller ama yine de bizim geleneğimizi göreneğimizi yaşatmak önemli. Sizler de esnaf teşkilatı olarak kendi üyelerinize gereken destekleri veriyorsunuz. Biz de her zaman Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Toplumun en büyük mihenk taşıdır esnaflarımız. Bu doğrultuda zaten SESOB Başkanımız ile her zaman görüşüyoruz. Biliyoruz ki bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. Bir kez daha tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası nı kutlar, ekonominin bel kemiği esnafımıza iş hayatında başarılar dilerim. diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ahilik Haftası nedeni ile ağırladığı Ticaret İl Müdürü Mustafa Kocaman, SESOB Başkanı Eyüp Hacı Güler ve yönetim kurulu ile meslek odası başkanlarının Ahilik Haftasını kutladı.

Başkan Yılmaz a hem kendilerini ağırladıkları için hem de inceliği için teşekkür eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler de, Başkanımız ile birlikte olmak bizim için bir onur kendisine teşekkür ediyoruz. Esnaf olarak ne zaman bir sıkıntımız varsa daima yanımızda oldu bizlere desteğini esirgemedi dedi. Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.Mavi Bayraklı Fener Plajı nda Çevre Eğitim Etkinliği

21.09.2017 08:28

Samsun da  Mavi Bayrak  kriterleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çevre bilinçlendirme etkinlikleri Fener Plajı nda gerçekleştirildi.
2017 yılında Samsun da İlkadım, Atakum ve Terme ilçelerinde olmak üzere toplam 7 plajda Mavi Bayrak dalgalandı. Mavi Bayrağın korunması için en önemli kriterlerden bir tanesi Çevre Eğitim Etkinlikleri ve plaj temizliğidir. Bu konuda farkındalık kazandırmak için Mavi Bayrak ödüllü Fener Plajı nda bulunan çocuklara Çevre Eğitim Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocuklara mavi bayrak nasıl alınır, kimlere verilir, önemi nedir ve bu bayrağı korumak için nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra çocuklar Mavi Bayrak kriterleriyle ilgili sembollerin yer aldığı eş bulma oyunu oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Oyun sonunda Mavi Bayrak rozeti verilen çocuklar mavi bayrak elçisi olarak geri dönüşüm konulu yap-bozlarla ödüllendirildiler.Başkan YILMAZ: Asırlık Sorunlar Tek Tek Çözülüyor

21.09.2017 08:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz dedi.

ASIRLIK SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

Vezirköprü ilçesinde incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yöresel El Sanatları Atölyesini ziyaret ederek kilim dokuyan kadınlarla sohbet etti.

İlçede yapılan yatırımları sürekli olarak takip eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tahtaköprü Mahallesi nde yapımına başlanan beton yol çalışmalarını yerinde inceledi. 4 bin 500 metrelik yolun beton yol olarak yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz, Söz verdik yapmaya devam ediyoruz. Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz. Vezirköprü ye bağlı Tahtaköprü Mahallemizde 5 bin 500 metresi tamamlanan yolumuza ek olarak 4 bin 500 metre daha beton yol yapıyoruz. Bu çalışmayla birlikte bölgedeki 10 kilometrelik yol sorununu daha çözmüş olacağız. Samsun için her şeyi yapmaya hazır bir ekiple gece gündüz çalışıyoruz. Tahtaköprü mahallesinin yolları ile ilgili çok şikâyet alıyordum. Şikâyetlerden öte ben bizzat tüm yolları gidip, kendim kontrol ettiğimden sorunları biliyorum. Ancak bir iş takvimimiz olduğundan her yeri aynı anda yapamıyoruz. Bunu anlayışla karşılayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapacağımız bu beton yol çalışmalarının Vezirköprü’müze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

ÜRETEN KADIN BAŞ TACIDIR

Başkan Yılmaz daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarıdibek Mahallesinde açılan Yöresel El Sanatları Atölyesini de ziyaret ederek kilim dokuyan kadınlarla sohbet etti. Üreten kadının her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Yılmaz şöyle konuştu; Belediyemiz olarak buraya yaptığımız Yöresel El Sanatları Atölyesini her zaman aktif görmek bizleri mutlu ediyor. Vezirköprülü kadınlarımız boş zamanlarınızı değerlendirmek için burada kilim, seccade ve heybe gibi ürünler dokuyor. Evinin ihtiyaçlarına üreterek destek oluyor. Biz üreten kadının her zaman yanındayız. Üreten kadın baş tacıdır. Onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz