Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Kangren Olmuş Yaraya Neşteri Vuracağız

04.09.2018 10:09

Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmaların nihayete erdirilmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerimiz var. Adeta kangren haline gelmiş bir sorun bu. İnşallah neşteri vuracağız dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HER ÇALIŞMAYI YAPACAĞIZ
Mahalle halkının taleplerini her zaman ön planda tuttuklarını da belirten Şahin, Ben yaptım oldu mantığı ile değil istişare ile yapacağız. Ortak akıl çok önemli.Yoksa ben yaptım oldu mantığı ile sonuç alamayız. Develetimizin desteği bizim de çalışmalarımız sonucu bu işi nihayete erdireceğiz. Siz vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilgili bakanlıklarımızla görüşerek kangren hale gelmiş bu yaraya inşallah neşter vuracağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesine bağlı Fatih Mahallesi sakinleri ile Fatih parkı nda bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir sevgi gösterisi ile karşılanan Başkan Şahin, vatandaşların tek tek sorularını cevapladı. Mahalledeki imar sorununun çözümü için her çalışmanın yapıldığını ve ortak akılla birlikte kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerin sorunlarının çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Başkan Şahin, Fatih Mahallesinin sıkıntılarını yakından biliyoruz. Sorunları yerinde istişare yaparak çözüme kavuşturmak için bu akşam burada sizlerle bir araya geldik.

Fatih Mahallesi dışında Anadolu, Zeytinlik ve Kadıköy Mahallelerimizin hepsinin kentsel dönüşüm istediklerini biliyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Samsun ziyaretinde bu sorunları tekl tek kendisine ilettik. inşallah bu işi sonuçlandıracağız ifadelerini kullandı.

KANGREN YARAYA NEŞTERİ VURACAĞIZBaşkan Şahin: Yüksek Hızlı Tren Ankara ile Bağlarımızı Güçlendirecek

04.09.2018 10:04

Samsun – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren ile 2 saat olacakGeçtiğimiz aylarda ihalesi gerçekleştirilen Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi şekillenmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Samsun da verdiği hızlı tren müjdesi hayata geçtiğinde uzaklar yakın olacak.
Samsun Büyükşehir Belediyesi nde gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında çeşitli sunumlar yapıldı.

Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi detayları hakkında istişarelerde bulunmak üzere Samsun a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekileri ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın müjdesini verdiği yüksek hızlı tren projesine kavuşmamıza çok az kaldı. Samsun a kazandırılacak olan hızlı tren Ankara ile bağlarımızı güçlendirecek. Otobüs ile 6 saat civarı bir zamanda ulaşılan Ankara ya hızlı tren ile artık 2 saat 15 dakikada gidilebilecek. Proje sadece ulaşım anlamında değil, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda da iki şehir arasındaki ilişkileri arttıracak. Samsun un ulaşım ağını daha da güçlendirecek olan bu yatırım da büyük aşamalar kaydedildi. Yüksek Hızlı Tren Projesi nin Samsun a kazandırılacak olmasında emeği geçen ve geçecek herkese teşekkür ediyorum dedi. Başkan Şahin: Çocuklar Gülerse Şehir Güler

04.09.2018 09:59

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çocuklar gülerse şehir güler anlayışıyla çocuklarımıza yapılan her yatırımda varız dedi.
Öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahin Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması için sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem veriyor. Bu konuda yatırımlarımızda her zaman çocuklarımızı ön planda tutuyoruz dedi.Samsun Valiliği himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi öğrencileri ve yüzme antrenörleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ PROJESİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, Samsun da hizmet etmeye başladığımızda ilk söylediğimiz şuydu, Çocuk gülerse şehir güler sloganıyla mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, Gençlik varsa gelecek var' dedik, gençliğe hizmet yaptık. Kadınlar mutlu ise şehir mutludur dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz diye konuştu.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini de çok önemsediklerini belirten Başkan Şahin, İstiyoruz ki bilgisayar ve tablet başında saatlerini geçiren gençlerimiz, çocuklarımız spora ve sosyal hayata dahil edebilmek. Çünkü spor çocuklarımız ve gençlerimiz için hem eğlenceli, hem de yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan. O bakımdan Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini çok önemsiyoruz ve bu yıl da devam etmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken ne ise yapacağız ifadelerini kullandı. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra erdi.Başkan Şahin: Mevzuatlar Kapsamında Üzerimize Düşeni Yaparız

04.09.2018 09:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Her zaman çiftçinin, emekçinin yanındayız dedi.Alaçam Belediyesi ziyaretleri sırasında Kırmızı Solucan Gübre Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Karadeniz Bölge Sorumluları Leyla Kurt ve Osman Badur ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye de hayvancılığın sadece küçük ve büyükbaş hayvancılıktan ibaret olmadığını belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı ndan onaylı organik kompost solucan gübresi üretimi için kooperatif tarafından Samsun da atılan adımların sonuca ulaşması adına her türlü desteği vereceklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin de büyük önem verdiği bu projenin Samsun a kazandırılması için olarak elimizden geleni yaparız. Artık Türkiye de sadece küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmıyor. Bunun güzel bir örneği de topraklarımız için en verimli gübrelerden birisi olan solucan gübresi yetiştiriciliğidir. Üretimin artması noktasında da biz yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor. Her zaman çiftçinin, emekçinin yanında olan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bundan sonra da mevzuatlar kapsamında üzerimize düşeni yapmaktan kaçmayız dedi.


Büyükşehir den Aldığı Destekte Çilek Üreticisi Oldu

04.09.2018 09:55

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çiftçi desteklerin yararlanan Aziz Sekban, çilek üreticisi oldu. Sekban, yetiştirdiği çilekleri Büyükşehir Belediyesi ne getirerek, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır a ikram etti.
Canik ilçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yaşayan Aziz Sekban isimli vatandaş, aldığı fidan ve tohum destekleriyle 3 dönümlük arazisinde çilek yetiştiriyor. Arazisinin 1 dönümlük kısmı için Büyükşehir Belediyesi nden yardım alan çiftçi, üretimini büyütüyor. Yetiştirdiği ürünleri toptan 8 TL, pazarlarda ise kilosu 10 TL den satışa sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı nın 2015 yılından bu yana verdiği çiftçi destekleri devam ediyor. Desteklerden bu güne kadar yaklaşık 120 kişi istifade ederken, yılbaşından itibaren de 85 kişiye fidan ve tohum desteği verildi.

Organik olarak yetiştirdiği çilekleri ikram etmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne getiren çiftçi Aziz Sekban, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ın misafiri oldu. Verdikleri desteklerden olayı Çakır a teşekkür eden Sekban, üretmeye devam edeceğini kaydetti. Başkan Vekili Turan Çakır ise bol kazanlar temennisinde bulundu.