Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: İstihdam Sorununu Çözeceğiz

14.09.2018 07:07

Samsun un en büyük probleminin istihdam sorunu olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, istihdam konusunda önemli adımlar atacaklarını söyledi.
BU YAZ OTELLERDE YER KALMADI

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısında 45 gündem maddesi oylanarak komisyonlara havale edildi. Meclis toplantısı, Cumhuriyet Meydanı nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda, Meclis Başkanı Zihni Şahin başkanlığında yapıldı. Eylül ayı 16. birleşiminin 1. oturumuna ait toplantıda, gündem maddelerinin komisyonlara havale edilmesine karar verildi. 45 gündem maddesine ilave 3 gündem dışı maddenin de gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündem maddelerinin komisyonlara havale edilmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Samsun u hedeflerine taşımak için belediyeler olarak önemli çalışmalarının olduğunu belirten Başkan Şahin, Samsunumuzu 19 Mayıs 1919 un 100. yılına Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılına hazırlamak için önemli projelerimiz var. Samsun u tanıtma adına büyük çalışmalarımız var. Samsunumuzun turizm potansiyeli çok fazla. Geçmiş dönemlerde Samsun da bir çok otel yapıldığında basında Samsun oteller mezarlığı olacak  diye yazdılar. Sektörle ilgilenen arkadaşlarla otellerin doluluk oranını görüştük. Bu yaz otellerde yer kalmadı. Otel mezarlığı olacak' gibi bakılan oteller dolduysa bunun arkası gelecektir. Tanıtımlarımız arttıkça insanlar Samsun u gezmeye gelecektir dedi.

TRAFİKLE SORUNUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

İstihdamlar ilgili sorunların bulunduğunu belirten Başkan Şahin, Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesiyle ilgili bir çalışmamız var. Alternatif rezerv alanlarla ilgili çalışmalarımız var. Bana göre Samsun un en önemli problemi istihdam. Bu konuda herkesin desteği ile istihdam noktasında Samsun u yatırımların arttığı bir yer haline getireceğiz. Belediye olarak biz bu yatırımların önünü açacağız ama yatırımcıları da buraya davet etmek bizim boynumuzun borcu. Bu noktada önemli adımlar atıldı. Bundan sonra da atacağımız adımları sizlerle paylaşacağız. Çinli ve Türkiye deki büyük bir firma ile dijitalleşme adına çalışmalarımız var. Özellikle şehrimizdeki trafik problemlerini azaltma noktasında çalışmalarımız var. Bu konudaki gelişmeleri meclisimizle paylaşacağız diye konuştu.Zihni Şahin:Samsun 2023 de Daha Güzel Olacak

10.09.2018 11:39

AK Parti Samsun İl başkanlığının düzenlediği 78.il danışma meclisi Toplantısı yapıldı.

Toplantı İstiklal marşımızın okunması ile başladı. İl Danışma Meclisi toplantısının basına açık bölümünde AK Parti Samsun İl başkanı Av. Hakan Karaduman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun milletvekili Fuat Köktaş ve AK Parti Genel Başkan yardımcısı Çiğdem Karaaslan birer konuşma yaptılar.

EZANIMIZA BAYRAĞIMIZA MİLLETİMİZE VE DEVLETİMİZE SEVDALIYIZ.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin konuşmasına   Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz. Bizler,  mutluğu ve üzüntüyü birlikte paylaşan ve yaşayan Türkiye sevdalılarıyız. Bizler makam ve mevkisi ne olursa olsun cumhurbaşkanımız, genel başkanımız ve reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın neferleriyiz. Bizler Kuran ımıza âşık, ezanımıza sevdalı, bayrağımıza tutkun, milletimize sadakatle bağlı, ümmetin ve milletin sesi ak kadrolarız. Sözleriyle başladı.

2023 -2053-2071 HEDEFLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi:  Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın milletimizin ve hepimizin önüne koyduğu 2023-2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için son nefesimize kadar gayret ve mücadele edeceğiz. Bunun için 31 Mart 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerde büyükşehir ile birlikte 18 belediye başkanlığını kazanmak ve cumhurbaşkanımız genel başkanımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan a Samsun olarak hediye etmek istiyoruz. Bu zaferi birlik ve beraberlik içinde birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum.  dedi.

SAMSUNUMUZ 2023 DE DAHA GÜZEL OLACAK DAHA GELİŞMİŞ OLACAKTIR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü:  Hizmet ve gönül belediyeciliği anlayışı ile samsunumuzu 2023 yılına hazırlamak için çalışıyoruz. bu amaçla şehircilik ve kent estetiği, ulaşım, çevre, turizm, spor, bilim, sanayi, tarım, gibi alanlarda çok önemli ve büyük projeleri hayata geçireceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Samsunumuzun bugünü güzeldir. 2023 de daha güzel olacaktır. Samsunumuz gelişmiştir. 2023 de daha çok gelişmiş olacaktır. Samsunumuz ileri gitmiştir. 2023 de daha çok ileri gidecektir.

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Samsunumuzu bugünün güzelliklerine, gelişmişliğine ve ilerlemesine büyük katkılar yapan milletvekilimiz ve büyükşehir eski belediye başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz Bey e çok teşekkür ediyorum. Samsunumuzun genel ve yerel hizmetlerle donatılmasını sağlayan başta cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetlerimize, bakanlarımıza, Samsun milletvekillerimiz, il başkanlarımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımıza kısacası siyasi irademize çok teşekkür ediyorum. Geçmişten bu yana samsunumuzda görev yaparak taş üstüne taş koyan belediye başkanlarımıza, siyasilerimize, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Vefat edenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Ortak akıl, istişare, uyum içinde çalışmayı esas alıyoruz. Genel başkan yardımcımız, il başkanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız ile samsunumuzda sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız, üniversitemiz ve toplumumuzun tüm kesimleriyle bir ve beraber oluyoruz. Ziyaretler yapıyoruz. Bunu devam ettireceğiz.  Dedi.Başkan Şahin: Samsun Bir Sağlık Kenti

10.09.2018 11:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sağlık Kenti Samsun da yaşayan insanlar olarak bizde şanslıyız. Dedi.

SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN HASTANELERE GİTMEYİN, ÖNCE AİLE HEKİMİNİZE GİDİN

Samsun da Osman Gazi Ailesi Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Samsun un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi, ilk aile sağlığı merkezine kavuştu. Osman Gazi adı verilen aile sağlığı merkezinin Kökçüoğlu Mahallesi, Selahiye Mahallesi ve Hastane Mahallesi nde ikamet eden vatandaşlara hizmet vereceği öğrenildi. Kökçüoğlu Mahallesi 12 Ada Türkleri Sokak Bayram Apartmanı altına açılan Osman Gazi Aile Sağlığı Merkezinin açılış töreni düzenlendi.

Törende konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Bu mahallede ciddi şekilde sağlık merkezine ihtiyaç vardı. Zaman zaman dilekçeler de gelmişti. Bugün burayı açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Samsun, Karadeniz in en büyük şehirlerinde birisi. Bölgenin amiral gemisi. Sağlık alanında en azında bölgeye hitap edecek il konumundayız. Mahalle sakinlerimiz ile vatandaşlarımıza şunu duyurmak istiyoruz: Aile sağlık merkezleri birinci basamak sağlık kademesi diyoruz bunlara. Değerli anneler, bacılar sizler buraya uğramadan hastaneye, acile gittiğiniz zaman oradaki işleri sıkıştırıyorsunuz. Oradaki hastanenin yoğunluğu artırıyor. Bütün vatandaşlara sesleniyorum. Soğuk algınlığı için hastanelere gitmeyin. Önce aile hekiminize gidin. Aile hekiminiz sizi tedavi edecektir. Aile hekiminiz sizden birisi. Ona her zaman uğrayın. Hasta olmadığınız zaman bile uğrayın diye konuştu.

SAĞLIK KENTİ SAMSUN DA YAŞAYAN İNSANLAR OLARAK BİZDE ŞANSLIYIZ.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da gelişmeler var. Bilhassa Samsun ilimizde sağlık alanında çok büyük hizmetlere kavuştu. Devlet yatırımlarında da özel sektörde de gerçekten çok önemsediğimiz yatırımlar var. Sağlık Kenti Samsun da yaşayan insanlar olarak bizde şanslıyız diyebilirim. Ülkemiz dışından daha buraya tedavi olmak için gelenler var. Mahallelerde sağlık kuruşlarının olması. ayağına hizmet gitmesi çok önemli. Kökçüoğlu Mahallesi ne de Osmangazi Aile Sağlığı Merkezinin açılması buradaki insanlara hizmet verecektir. Bu bakımdan çok önemli bir yatırım olarak düşünüyorum. Öncelikle mahallemize ve İlkadım ilçemize hayırlı olmasını diyorum şeklinde konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Valimizin ve Sağlık Müdürlüğümüzün katkılarıyla güzel bir sağlık merkezimiz açıldı. Mahallelerimize hayırlı olmasını diyorum ifadelerini kullandı.

Samsun Sağlık Müdürü Dr. Öğrt.Üyesi Muhammet Ali Oruç ise, Burası çok iyi sağlık merkezi olarak hizmet verecektir. Mahallelerimizin sağlık hizmetine cevap verecektir. Hayırlı olsun açıklamasında bulundu.

Osman Gazi Ailesi Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Esra Işık Tokur ise mahalle halkını sağlık hizmeti vermekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, Osman Gazi Aile Sağlığı Merkezimizin halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Osman Gazi Aile Sağlığı Merkezinin açılış kurdelesi kesildi. Açılış törenine katılanlar aile sağlı merkezini gezdiler.

Törene ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Kılınç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr.Yusuf Güney, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Av. Hakan Ay, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.Başkan Zihni Şahin: Hedefimiz 100.yılda 100 Yatırımcı

10.09.2018 11:30

BAŞKAN ŞAHİN DUR DURAK BİLMİYOR

BAŞKAN ŞAHİN SÖZLERİNİN ARKASINDA DURUYOR
DUR DURAK BİLMİYOR

Başkan Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren ortaya koyduğu vizyoner belediyecilik, halkla iç içe olmak, ortak akıl ve Biz, Samsun olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile çalışmalarını yürütüyor.  Başkan Zihni Şahin önce Samsun un problemlerini ortaya koydu sonrada çözümleri için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin göreve geldiği ilk günden itibaren ifade ettiği  Ortak Akıl Biz Hazırız Hedef Samsun 2023 Birlikte başaracağız Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz gibi sözlerinin boş olmadığını gösterdi. Başkan Zihni Şahin in Samsun ve ilçeleri için pek çok önemli projenin hazırlıklarını başlattığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Milli Savunma sanayine önem vererek Türkiye nin yerli ve milli firması Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’dan firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Şahin ilçe ziyaretlerine Alaçam ilçesinde de devam ederek İlçedeki köprü çalışmalarını Alaçam Belediye Başkan Hadi Uyar ile birlikte yerinde inceledi ve ziyaretler yaptı.30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Samsun merkez ve ilçelerinde 30 binden fazla Türk Bayrağı dağıttırdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Başkan Şahin her türlü desteği verdiği  Geleceğe Kucak atıyoruz projesi kapsamında genç yüzücüleri ve öğretmenlerini kabul ederek onlarla sohbet etti. 28-29 Eylül tarihlerinde ilimizde yapılacak Okçuluk Dünya Kupası Finalleri kapsamında Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve beraberindeki heyeti misafir etti. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler ile hızlı tren projesi fizibilite çalışmalarını konuştu. Son İki günde başta Samsunlu şehidimiz J.Uzm. Onbaşı Adem Güven’in Samsun a gelişinden itibaren on binlerin duaları ile ebediyete uğurlanana kadar ailenin yanından bir an olsun ayrılmadı. Tekkeköy ilçemizde yeni nesil teknolojilerinin üretileceği Türkiye nin mobil teknoloji markası Reeder Fabrikası nı ziyaret etti. Tekkeköy ilçemizde açılan Zübeyde Hanım Konağı nın açılışına katıldı. Programlarda Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile birlikte oldu. Fatih Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm probleminin çözümü için ilk adımı attı. Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası nın açılışını yaptı. Samsunspor taraftarları için tramvay ile ulaşım imkânı sağladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Huawei Genel Müdürü Li Shen ile Büyükşehir Belediyesi arasında Samsun Akıllı Şehir Protokolünü imzaladı. Programlara AK Parti Grup Başkan vekili Nihat Soğuk, Meclis Başkan vekili Turan Çakır, Genel Sekreter yardımcıları Fikret Vatansever ve Sefer Arlı iştirak etti.

BİZ HAZIRIZ HEDEF SAMSUN 2023

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.  Hedefimiz siyasi irademiz ve tüm Samsunumuzla beraber ilimizi ve ilçelerimizi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın hedef gösterdiği 2023 yılına hazırlamaktır. Samsun olarak bir ve beraberiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. 5 Mega projemiz hazırlanıyor. Bunlar Samsunumuzu baştan aşağıya yenileyecek, istihdamı artıracaktır. Ayrıca İlçelerimizle beraber 100 den fazla projemizin hazırlıkları devam ediyor. Tarım ve Turizm konusunda ise Samsunumuz büyük bir gelişim yaşayacaktır. Tarımda üreticilerimizin kazançları ikiye katlanacaktır. Samsunumuzu zenginleştirmek istiyoruz. Tüm potansiyellerimizle beraber 2023 hedefine kitleneceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çeşitlenecek ve ulaşamadığımız insanımız olmayacak. Kentsel dönüşüm ve Akıllı ulaşım sistemlerini açıklamıştık. İlk ve önemli adımları attık. Cumartesi günü imza törenini yaptığımız Akıllı Şehir sistemleri, katlı otoparklar ve diğer planladığımız çalışmalarımızla Samsunumuzun trafik problemini çözeceğiz. Samsunumuzu kentsel dönüşüm ile yenileyeceğiz. İlçelerimizde millet bahçeleri oluşturacağız. İlçelerimizde yol problemi kalmayacak ve ilçelerimizde Engelli çocuk oyun parkları, akıllı parklar, örnek caddeler kuracağız. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla 2023 hedefimize birlikte bir ve beraber yürüyeceğiz. Dedi.

100.YILDA SAMSUNUMUZA 100 YATIRIMCI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.Samsunumuzun en önemli problemlerinden biri işsizliktir. Biz üretime önem veriyoruz. Milli ve yerli üretimi yüzde yüz destekliyoruz. Daha çok üretim daha çok yatırım daha çok istihdam hedefimiz olduğunu açıkladık. Bunun için yurt içi ve yurt dışından ilimize yatırımcı gelmesi seferberliği başlattık. İlimizde ki yatırımcılarımızı destekliyoruz. Hep birlikte hedefimiz 100.yılda 100 yatırımcıyı ilimize kazandırmaktır. Bu şekilde binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlayacağız. Samsunumuz Milli ve yerli üreten bir ekonomik güç olacaktır. DediZihni Şahin: Birlik ve Beraberliğimiz ile Örnek Bir Şehiriz

10.09.2018 11:26

AK Parti Samsun milletvekili ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında ki AK Parti Samsun heyeti AK Parti Genel Merkezini ziyaret etti.

AK parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında ki heyette Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İl Başkanı Hakan Karaduman, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye Başkanları ve parti ilçe başkanları yer aldı.Heyet ilk olarak AK Parti Tanıtım ve Medya dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal a ziyarette bulundu.  Daha sonra Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ, Ekonomi İşler Başkanı Lütfü ELVAN, Çevre Şehir Kültür Başkanı Çiğdem KARAASLAN,  İnsan Hakları Başkanı Leyla ŞAHİN USTA, Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı JÜLİDE SARIEROĞLU ve Teşkilat Başkanı ERKAN KANDEMİR i AK Parti Genel Merkezinde ki makamlarında ziyaret ettiler.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi: Samsun milletvekilimiz ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında İl Başkanımız Hakan Karaduman, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe teşkilatlarımız,  kadın ve gençlik kollarımız, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte genel merkezimizi ziyaret ettik.  Genel Başkan yardımcımız Çiğdem Karaaslan, il başkanımız Hakan Karaduman ve tüm heyetimize teşekkür ediyorum. AK parti Samsun ailesi birlik ve beraberliği ile örnek bir ilimizdir. Bu birliktelik ile insanlarımıza en iyi hizmeti yapmaya çalışıyoruz. AK Parti Samsun ailesi olarak Biz Hazırız Hedef Samsun 2023 anlayışı ile birlik ve beraberlik içerisinde, ortak akıl ile Samsunumuzu 2023 hedeflerimize taşıyacağız. Samsunumuzun bugünü güzeldir. Gelecek daha güzel olacak ve Samsunumuzu daha ileriye taşıyacağız. Samsunumuzu bugün ki güzel noktaya getiren eski belediye başkanlarımız ve emeği olan herkese, siyasi irademize ve Samsunumuzu bugün ki güzel günlere taşıyan büyükşehir eski belediye başkanımız ve milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz a çok teşekkür ediyorum.