Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Amazon Çarşısı na Büyük İlgi

09.03.2018 07:01

Samsun Valiliği il İstihdam Kurulu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun da Amazon Çarşısı kuruldu.
Program hakkında konuşan Başkan Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili söylenmesi gereken birçok şey var. İçtenlikle söylemem gerekirse, kadınlarımızın gerek sosyal, gerekse ekonomik hayata katılımları oranında bu günü kutlama hakkını kendimde görüyorum. Son 15 yıl içerisinde kadınımızın sosyal ve kültürel alanlardaki ve kadın girişimcilik konusundaki ilerleyişlerini takdirle karşılıyorum. Bu konuda AK Parti iktidarı döneminde yapılanları her platforma vurgulamamız gerekiyor. Bu mesafeleri daha da ileriye taşımak durumundayız. Özellikle kadınlarımızın iş kurma, üretme ve satma gibi alanlarda daha fazla etkili olmalarını sağlayacağımızı düşünüyorum. Dünya Kadınlar Günü adeta Samsun umuzda bir anlam ve kimlik kazanmış durumda. Bu vesile ile ben kadınlarımızın gününü tekrar kutlarım dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Konferans Salonu nda kurulan Amazon Çarşısı’na, 17 ilçeden girişimci kadın katılarak 100 e yakın stant açtı. Gıda ve el sanatlarından oluşan stantlara, ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz eşliğinde açılışı yapılan çarşıda, bin bir çeşit el emeği ürünler ziyaretçiler beğenisine sunuldu.

Daha sonra konuşan Vali Kaymak ise, Samsun kadın dostu bir kent olarak anılıyor. Bugün ilimizde üreten kadınlarımızın özellikle dikkat çekmesi ve değerlendirilmesi adına Amazon Çarşısı nı açıyoruz. Biz kadınlarımızı hayatın her aşamasına katmak için çalışmak durumundayız. O nedenle bu tür programlara değer veriyoruz. Kadınların hiçbir şeyden geri kalmasını istemiyoruz diye konuştu.Başkan YILMAZ Kadınları Deltada Ağırladı

09.03.2018 06:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 300 kadını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde ağırladı.
Kahvaltıdan sonra kadınların gününü kutlayan Başkan Yılmaz, Hayatımda ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde çok ilginç anlar yaşadım. Ama bu sabahki kadar bir kahvaltı ortamında hiç olmadığımı söyleyebilirim. Böylesine güzel organizasyonlar olabilir ama katılabilir. Ama siz işinizi gücünüzü bırakıp bu davete icabet ettiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum. AK Parti kadınlara önem veren bir parti. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuda açıklamaları var. Samsun'da 20 ye yakın kadın muhtarımız var. Siyasete girin ve bu alanda ilerleyin. Kadın kollarında görev alın ve oralarda etkili olan. Siz bizim başımızın tacısınız. Siz olmazsanız yarısı olmayan bir yaratık gibiyiz. Eli, ayağı olmayan, kolu olmayan, belki beyni olmayan bir yaratığa dönüşürüz dedi.Başkan Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kızılırmak Deltası ndaki mahallelerde oturan kadınlarla Kızılırmak Deltası Yörükler Ziyaret Merkezi nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Hayatındaki en anlamlı günlerden birini yaşadığını belirten Başkan Yılmaz, kadınların siyasette ve sosyal hayatta daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı. Kızılırmak Deltası nın doğal yapısının korunması gerektiğini belirten Yılmaz, tarım ve hayvancılık konusunda yöre halkına gereken desteğin verileceğini bildirdi.

BURANIN SAHİPLERİ OLARAK DELTAYI KORUMALISINIZ

Kızılırmak Deltası nın korunması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, Burayı koruyarak geleceğe taşımalıyız. Burası için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Siz de buralarda oturan insanlar olarak buraya sahip çıkmanız lazım. Buranın esas sahibi olan insanlar olarak sizin burayı korumanız gerekiyor. Burası korunması gereken Dünya Mirasının geçici listesine girdi. Bu yıl da asıl listeye girmek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah kalıcı listeye de gireriz diye konuştu.

TARIM VE HAYVANCILIK KONUSUNDA DESTEĞE HAZIRIZ

Tarım konusunda delta halkının endişeleri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Manda, çeltik, meyve ve sebzecilikle ilgili bizden ne istiyorsanız size yardım etmeye hazırız. Bundan şüpheniz olmasın. Buradaki rençberimiz bugüne kadar ciddi bir destek alamadı. Ama bundan sonra buraya destek vermeye hazırız. Ama hangi konularda destek vereceğimiz, sizin talepleriniz doğrultusunda olacak. Siz evde bu konuda düşünüp, neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Ondan sonra hangi alanda destek istiyorsanız bizimle paylaşın. Bizim bu noktada sizden tek bir isteğimiz var. Bu doğal ortamı korumak şeklinde konuştu.  Kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çektirilerek, kadınlara hediyeler dağıtıldı.Başkan YILMAZ: Kırsal Kalkınma Katlanarak Artacak

07.03.2018 08:20

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizin derdinizle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum dedi.

SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ, ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesine bağlı 12 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunlar hakkında istişarelerde bulundu.

Samsun un en uzak ilçesi olan Vezirköprü’nün mahallelerinde yaşanan sorunları görüşmek üzere kendisini ziyaret eden muhtarları dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü de en çok rastladığımız sorun yollarla ilgili oluyor. Şehir merkezine uzak olduğu için her zaman göz ardı edilmiş Vezirköprü müz. Görevi devraldığımız günden itibaren biz böyle yapmadık. Samsun un her noktasına hizmet götürürken Vezirköprü yü asla göz ardı etmedik. 2014 yerel seçimlerinden bu yana 4 sene oldu. Bu süreçte mahallelerimizdeki büyük sorunları çözdük. Kalanlarıyla da canla başla mücadele ediyoruz. Bu yıl Allah izin verirse tempomuzu arttıracağız. Samsun’un tüm sorunlarını çözeceğiz. Değerli muhtarlarım şunu unutmayın sizin derdiniz bizim derdimiz. Ben sizlerin dertleriyle dertleniyor, sevincinizle mutlu oluyorum. O yüzden derdinize çare bulmak için elimizden geleni yapacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın dedi.

KIRSAL KALKINMA KATLANARAK ARTACAK

Yol sorunlarını çözdükten sonra tarıma ve hayvancılığa yönelik daha büyük katkılar sağlamayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; Allah bize nasip eder tüm bu yol sorunlarını çözeriz. Ardından kırsal kalkınma çalışmalarımızı arttıracağız. Siz bize üreteceğiz dedikten sonra her türlü desteği vereceğiz. Köylerimizde tarım ve hayvancılık artacak. Bu doğrultuda daha büyük adımlar atacağız. Siz yeter ki üretmeye söz verin. Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Mehmet Akif Özdemir ile irtibat halinde olun. Projeniz varsa gelin istişare edin. Hayata sunmanızda elimizden gelen desteği verelim. Sizlerle bir arada olmak bana moral depoluyor. Ben bu ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Başkan YILMAZ dan Samsunspor a 100 Bin Lira Pirim Sözü

07.03.2018 08:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunsporlu futbolculara 100 bin TL pirim müjdesi verdi.
Son zamanlarda ekonomik anlamda zor zamanlar geçiren Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor da futbolculara, Elazığspor maçı öncesi pirim müjdesi verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ligin 26. haftasında kendi sahasında Elazığspor la karşılaşacak olan Samsunsporlu futbolculara 100 bin TL galibiyet pirimi vereceğini açıkladı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tetiş Yapı Elazığspor maçında, Samsunsporlu futbolculara 100 bin TL pirim vereceğini açıkladı.

Pirim haberini değerlendiren Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Elazığspor maçı için 100 bin TL galibiyet pirimi vereceğini açıkladı. Başkan Yılmaz, Elazığ maçının çok büyük önem taşıdığını belirtti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Samsunspor a destek olunması gerekiyor. Bu konuda herkesin Samsunspor a sahip çıkmasını istiyoruz dedi.Halk Oyunları Şampiyonası na Büyükşehir Damgası

07.03.2018 08:14

Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, 6 kategoride kupa kazandı.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde gösterilerini sunan ekipler, otantik, düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında jüri üyelerinden yüksek puan almak için kıyasıya mücadele etti. İzleyenleri büyüleyip coşturan dansçılar, vatandaşların büyük beğenisini topladı.Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası, Atatürk Spor Salonu nda yapıldı.  Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleşen şampiyonada 23 ekip yarıştı. Türk kültürünün geleneksel öğelerinden biri olan halk oyunlarına ilgi duyan Samsunlular, yarışmaya geniş katılım gösterirken, dansçılar ise Samsun ve Artvin yöresi gösterileriyle yoğun alkış aldı.

Jürinin değerlendirme yaparken zorlandığı Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası nda Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Minikler kategorisi geleneksel düzenlemeli dalında il üçüncülüğü, geleneksel düzenlemesiz dalında il ikinciliği, yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında il ikinciliği, büyükler kategorisi geleneksel düzenlemeli de il birincisi, düzenlemesiz de ise il ikinciliği elde etti.

Toplamda 6 dalda derece elde ederek, kupa sahibi olan kulüp, 19-20- ve 21 Nisan tarihleri arasında Ordu’da yapılacak THOF Halk oyunları Bölge Şampiyonası nda Samsun u temsil edecek.