Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Yüksek Hızlı Tren Ankara ile Bağlarımızı Güçlendirecek

04.09.2018 10:04

Samsun – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren ile 2 saat olacakGeçtiğimiz aylarda ihalesi gerçekleştirilen Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi şekillenmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Samsun da verdiği hızlı tren müjdesi hayata geçtiğinde uzaklar yakın olacak.
Samsun Büyükşehir Belediyesi nde gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında çeşitli sunumlar yapıldı.

Samsun – Çorum – Ankara Hızlı Tren Projesi detayları hakkında istişarelerde bulunmak üzere Samsun a gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekileri ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın müjdesini verdiği yüksek hızlı tren projesine kavuşmamıza çok az kaldı. Samsun a kazandırılacak olan hızlı tren Ankara ile bağlarımızı güçlendirecek. Otobüs ile 6 saat civarı bir zamanda ulaşılan Ankara ya hızlı tren ile artık 2 saat 15 dakikada gidilebilecek. Proje sadece ulaşım anlamında değil, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda da iki şehir arasındaki ilişkileri arttıracak. Samsun un ulaşım ağını daha da güçlendirecek olan bu yatırım da büyük aşamalar kaydedildi. Yüksek Hızlı Tren Projesi nin Samsun a kazandırılacak olmasında emeği geçen ve geçecek herkese teşekkür ediyorum dedi. Başkan Şahin: Çocuklar Gülerse Şehir Güler

04.09.2018 09:59

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çocuklar gülerse şehir güler anlayışıyla çocuklarımıza yapılan her yatırımda varız dedi.
Öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahin Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması için sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem veriyor. Bu konuda yatırımlarımızda her zaman çocuklarımızı ön planda tutuyoruz dedi.Samsun Valiliği himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi öğrencileri ve yüzme antrenörleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i ziyaret etti.
GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ PROJESİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, Samsun da hizmet etmeye başladığımızda ilk söylediğimiz şuydu, Çocuk gülerse şehir güler sloganıyla mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, Gençlik varsa gelecek var' dedik, gençliğe hizmet yaptık. Kadınlar mutlu ise şehir mutludur dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz diye konuştu.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini de çok önemsediklerini belirten Başkan Şahin, İstiyoruz ki bilgisayar ve tablet başında saatlerini geçiren gençlerimiz, çocuklarımız spora ve sosyal hayata dahil edebilmek. Çünkü spor çocuklarımız ve gençlerimiz için hem eğlenceli, hem de yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan. O bakımdan Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini çok önemsiyoruz ve bu yıl da devam etmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken ne ise yapacağız ifadelerini kullandı. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra erdi.Başkan Şahin: Mevzuatlar Kapsamında Üzerimize Düşeni Yaparız

04.09.2018 09:57

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Her zaman çiftçinin, emekçinin yanındayız dedi.Alaçam Belediyesi ziyaretleri sırasında Kırmızı Solucan Gübre Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Karadeniz Bölge Sorumluları Leyla Kurt ve Osman Badur ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye de hayvancılığın sadece küçük ve büyükbaş hayvancılıktan ibaret olmadığını belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı ndan onaylı organik kompost solucan gübresi üretimi için kooperatif tarafından Samsun da atılan adımların sonuca ulaşması adına her türlü desteği vereceklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin de büyük önem verdiği bu projenin Samsun a kazandırılması için olarak elimizden geleni yaparız. Artık Türkiye de sadece küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmıyor. Bunun güzel bir örneği de topraklarımız için en verimli gübrelerden birisi olan solucan gübresi yetiştiriciliğidir. Üretimin artması noktasında da biz yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor. Her zaman çiftçinin, emekçinin yanında olan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bundan sonra da mevzuatlar kapsamında üzerimize düşeni yapmaktan kaçmayız dedi.


Büyükşehir den Aldığı Destekte Çilek Üreticisi Oldu

04.09.2018 09:55

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çiftçi desteklerin yararlanan Aziz Sekban, çilek üreticisi oldu. Sekban, yetiştirdiği çilekleri Büyükşehir Belediyesi ne getirerek, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır a ikram etti.
Canik ilçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yaşayan Aziz Sekban isimli vatandaş, aldığı fidan ve tohum destekleriyle 3 dönümlük arazisinde çilek yetiştiriyor. Arazisinin 1 dönümlük kısmı için Büyükşehir Belediyesi nden yardım alan çiftçi, üretimini büyütüyor. Yetiştirdiği ürünleri toptan 8 TL, pazarlarda ise kilosu 10 TL den satışa sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı nın 2015 yılından bu yana verdiği çiftçi destekleri devam ediyor. Desteklerden bu güne kadar yaklaşık 120 kişi istifade ederken, yılbaşından itibaren de 85 kişiye fidan ve tohum desteği verildi.

Organik olarak yetiştirdiği çilekleri ikram etmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne getiren çiftçi Aziz Sekban, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ın misafiri oldu. Verdikleri desteklerden olayı Çakır a teşekkür eden Sekban, üretmeye devam edeceğini kaydetti. Başkan Vekili Turan Çakır ise bol kazanlar temennisinde bulundu.Büyükşehir Belediyesi nden Samsunlulara Türk Bayrağı Hediyesi

04.09.2018 09:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biridir dedi.
VATAN BAYRAK BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

30 Ağustos Şanlı Zaferin 96. yılının coşkusu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in talimatı ile vatandaşlarla paylaşıldı. Kurtuluş Yolu üzerinde açılan stantla Samsun halkına Türk Bayrağı hediye eden Samsun Büyükşehir Beleyesi ekipleri 30 Ağustos Şanlı Zaferin önemini bir kez daha hafızalara kazıdı.

Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulamasından oldukça memnun olduklarını belirterek, Bizim için en büyük armağan bu. Çünkü Türk Bayrağından daha değerli bir şey olamaz. Milli Bayramlarda birlik-beraberlik, vatan ve bayrak bilincinin hatırlatılması açısından anlamlı bir karar.Bu duyarlılığından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin e teşekkür ediyoruz dediler.

Şanlı Zaferin 96. yılını topyekün büyük bir coşku içinde kutlayacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,30 Ağustos ta evlerimize ve işyerlerimize Türk Bayrağı asarak başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı ve yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağımızı göstermeliyiz.30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biridir. Milletimizin esaret altında kalmamak için kazandığı zaferle sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin de temelleri atılmıştır. Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. 30 Ağustos zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Milletimiz, devletimizin kuruluş ruhundan aldığı güçle muhasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden cephelerde vatan için şehit düşen evlatlarını daima minnet ve şükranla anmaktadır. Bu büyük zaferin ardından geçen 96 yıllık süreç içinde, milletçe el birliği ve gönül birliği ile kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, bugünkü demokratik ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir konuma sahiptir. Bu büyük zaferi kazandıran, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum diye konuştu.