Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsun da Dragon Bot Yarışları Heyecanı

16.05.2018 05:26

Samsun da, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Samsun Dragon Bot Yarışları başladı.
Organizasyon öncesinde tüm takım kaptanları sahneye çıkarak birbirlerine başarılar diledi. Yarışlarda, 23 takım yer aldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark ta düzenlenen yarışlarda renkli görüntüler yaşandı.

Sıcak havayı fırsat bilen çok sayıda vatandaş aileleriyle yarışları ilgiyle izledi.

Yarışlar final müsabakaları ile sona erecek.Başkan Şahin: Samsun a Hizmette Beraber Çalışacağız

14.05.2018 05:55

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

SAMSUN A HİZMETTE BERABER ÇALIŞACAĞIZ

Bafra Belediyesi nde gerçekleştirilen devir teslim törenin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi nde buluşan Milletvekili Orhan Kırcalı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra ve Samsun da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bir süre sohbet etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladığı günden bu yana hem ziyaretleri kabul eden hem de ilçelerde çeşitli programlara katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, nazik ziyaretinden dolayı AK Pati Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ya teşekkür ederek, Bu zamana kadar Bafra için yapılacak her çalışmada Samsun Milletvekili olarak desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da tüm Samsun a hizmette beraber çalışacağız. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Samsun umuzun kalkınması için ortak çalışmalara imza atacağız. Verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Partimizin hedeflerine hep birlikte ulaşacağız açıklamalarında bulundu.Başkan Şahin: Bol Bereketli Günler Bizi Bekliyor

14.05.2018 05:53

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Bafra ilçesinde gerçekleştirilen şenlikte yakılan ateşin üzerine atladıktan sonra Terme ilçesinde düzenlenen Rahvan At Yarışlarını izledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin davetleri geri çevirmeyerek tüm programlara katılmaya çalışıyor. Bafra ve Terme ilçesinde düzenlenen Hıdırellez etkinliklerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun daki Hıdırellez coşkusu her geçen yıl daha da artıyor. Baharın gelişiyle birlikte bol bereketli günler bizi bekliyor dedi.Baharın gelişiyle birlikte Samsun un birçok ilçesinde gerçekleştirilen Hıdırellez şenlikleri eğlenceli görüntüleri sahne oldu.

Bafra Hıdırellez Mahallesi Muhtarlığı tarafından organize edilen Hıdırellez Şenliklerine katıldıktan sonra Terme ye giderek Sakarlı da 22.si düzenlenen Rahvan At Yarışlarını izleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun kültürel zenginlikleri bol olan etkileyici bir şehir. Hangi ilçemize gitsek kültürel bir etkinliğe, festivale, şenliğe denk geliyoruz. Bu Samsun umuzu diğer şehirlerden ayırt eden güzel bir özelliktir. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar bu tür organizasyonların icrasında her zaman elini taşın altına koymuştur. Bu organizasyonların yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.Başkan Şahin den Anneler Günü Mesajı

14.05.2018 05:51

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Kadına şiddete hayır dedi
Başkan Şahin Anneler Günü için yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, Her gün aldığımız kadına şiddet haberlerine Dur demek için elimizden geleni yapacağız. Kadına şiddetin olmadığı, her kadının özgürce yaşayabildiği bir dünya vazgeçilmezimiz olmalıdır. Bizleri 9 ay karnında taşıyan, doğduktan sonra gecelerce uykusuz kalarak bizi rahat ettirmeye çalışan annelerimize borcumuz büyüktür. Bizlere gösterdiği bu emekler için tüm anneler cennetliktir. Başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler gününü tüm içtenliğimle tebrik ediyorum.


Büyükşehirden Anneler Günü Etkinliği

14.05.2018 05:47

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü sebebiyle kutlama programı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in eşi Şükriye Şahin in öncülük ettiği Anne Olmak temalı etkinlikte anneliğin yeri ve önemi vurgulandı.

Etkinliğe davet edilen anneleri güllerle karşılayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin in eşi Şükriye Şahin, yaptığı konuşmada tüm annelerin Anneler Günü nü tebrik etti. Anneliğin bir gözü gerçeklere bakarken diğer gözüyle hayallere dalmak, yumuşak tuttuğu kalbiyle her sıkıntıya dağ gibi durmak olduğunu ifade eden Şükriye Şahin, Anne olmak, her türlü gürültüde evladın tek nefesini bile duymak, bahşettiği lütuftan dolayı Yaradan a yanaşmaktır. Bugün annelerimize vereceğimiz hiçbir hediye bizlere verdiği hediye gibi olamaz. Çünkü annelerimiz bize bir hayat vermiştir. dedi.Dereköy Niyazi Kesim Restourant ta düzenlenen Anneler Günü kutlama etkinliğine Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kaymakam, siyasi parti,  il ve ilçe emniyet müdürleri, belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanlarının eşleri ile davetliler katıldı.

Annelerin sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakarlıkları ile barış dolu bir toplum yaşantısının tesis edilmesinde önemli rol oynadığının altını çizen Şükriye Şahin, Sağlam bireyler, büyük milletler ve sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında her zaman güçlü annelik olmuş ve medeniyetler bu şekilde yükselmiştir. Bizim annelerimiz, şehit olan Kınalı  kuzusunu toprağa verirken bile Vatan sağ olsun diyebilecek kadar asildir. Bizim annelerimiz, hiçbir tereddüt göstermeksizin vatan savunmasını yapmış kahramanlığın destanını yazandır. Bugün, 365 günü bir tek güne sığdıramayacağımız tüm annelerimizin günüdür. Bugün Cennet annelerin ayakları altındadır. Hadis-i şerifinin muhatabı annelerimizin günüdür. Cenab-ı Allah ın bize verdiği bu özellikten dolayı ne kadar sevinsek azdır.  şeklinde konuştu.

Şehit ve gazi annelerini de unutmayan Şahin, Saygının ve sevginin en büyüğünü hak eden tüm annelerimizin Anneler Günü nü kutluyor, ahirete göç etmiş annelerimize rahmet diliyorum. ifadelerini kullandı.