Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsun Valiliği Golf Kupası

13.12.2017 07:39

1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda iki gün boyunca kıyasıya yarışan sporculara kupaları takdim edildi.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak a golf sporuna katkılarından ötürü plaket takdim etti.Samsun Valiliği tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü nde düzenlenen 1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda 108 sporcu yarıştı. Cumartesi ve pazar günleri düzenlenen golf kupasında 11 kategoride 33 ödül dağıtıldı. Minikler kategorisinden yetişkinler kategorisine kadar sporcular 11 dalda yarıştı. Turnuva sonrası kupa töreni düzenlendi. Sporcular ödüllerini Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Nihat Soğuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, kulüp yöneticilerinin elinden aldılar.Başkan YILMAZ Yerli Otomobile Talibiz

13.12.2017 07:35

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı.

HEP BERABER KUDÜS E GİDELİM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı nda düzenlenen AK Parti Grup Toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir. diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ülkemizin en önemli gündem maddesi Kudüs. İsrail’in daha önce ilan ettiği Kudüs ün İsrail’in başkenti olması yönündeki kararını Amerikan Başkanı kabul etti ve tanıdı. Tanıdığını da uluslararası düzeyde deklare etti. Bu durum İslam aleminde büyük bir infiale sebep oldu. Kudüs’ün İslam alemi için ne kadar önemli olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tepki maalesef dünyadaki diğer İslam ülkelerinde yok. İslam devletlerinin bu konuda duruş sergilememesi bizleri derinden üzüyor. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyacağı vizyoner tutum ve programla birlikte yeni şeyler olabilir diye düşünüyorum. Kudüs bütün dinlerin şehri. Bize düşen Amerika Başkanı Trump ı kınamak ve bu karara tepki göstermektir. Hatta tüm meclis üyelerimizle Kudüs e gidebilir, tepkimizi orada gösterebiliriz.  diyerek Kudüs ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

YERLİ OTOMOBİL İÇİN YER ÖNERİSİ

Seçimlere 1 yıl kadar bir süre kaldığını ve tüm partililerin bu süreci iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, Seçime bir yıldan biraz fazla zaman kaldı. Önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Yakın zamanda il kongremiz olacak. Kongreye cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın da katılacağını umuyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan çalışmaların da açılışlarını cumhurbaşkanımızın katılımıyla yapmak bizleri mutlu edecektir. Ayrıca yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halindeyiz. 800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan. İnşallah böyle büyük bir proje Samsun da vücut bulur diyerek yerli otomobilin Samsun da yapılması için girişimde bulunduklarını belirtti.

KARLA MÜCADELEYE HAZIRIZ

Kış şartlarının Samsun da yavaş yavaş hâkimiyetini gösterdiğini de belirten Başkan Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda karla mücadelede etkili çalışmalar gerçekleştireceğiz. İnsanımızın hayatını kolaylaştırmak üzere yapılacak tüm çalışmaları ortaya koyacağız. O yüzden her zaman önceliğimiz aciliyeti olan kritik noktalarda. Hamile, hasta, yaşlı birisi için ekiplerimizi her zaman arayın. dedi.Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz

13.12.2017 07:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.

Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bugün Çarşamba dayız. Köprümüzü değerli çiftçilerimizin kullanımına açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde de Bafra daki 2. köprümüzü kullanıma açacağız. Bu köprülerimiz Çarşamba ve Bafra ovalarımızın bereketli topraklarının bereketini arttıracak. Köprüler mesafeleri kısaltır. Çarşamba daki köprümüzü resmi olarak önümüzdeki hafta içerisinde açmayı planlıyoruz. Çalışkan çiftçilerimize hediyemiz olan bu köprülerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

BAŞKAN YILMAZ: VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

MESAFELER DAHA DA KISALDI

Çarşamba ve Bafra ovalarının Samsun için büyük bir şans olduğunu da hatırlatan Başkan Yılmaz, Bu iki ovamız Samsun umuzun tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılıyor. Fazlasını da diğer şehirlere göndererek kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Çiftçilerimizin kar marjını arttırmak için köprülerin kullanıma açılmış olması büyük bir adım oldu. Şimdi 2. köprülerle mesafeler daha da kısaldı. Bir biber üreticisi ürettiği biberi hale götürmek için 30 – 40 kilometre fazla yol gitmeyecek artık. Sizin için diyerek çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet ediyoruz  açıklamalarında bulundu.Başkan YILMAZ, Öğrencilerle Birlikte

07.12.2017 08:11

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin OMÜ Ziraat Fakültesi nde doğal dokuyu bozmadan yaptığı peyzaj uygulaması, alanı gören herkesi hayran bıraktı. Fakülteyi ziyaret eden Başkan Yılmaz, Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz dedi.

DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERAH BİR ALAN OLUŞTURULDU

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Ziraat Fakültesi ni ziyaret etti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir tarafından karşılanan Kaymak ve Yılmaz, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Ziraat Fakültesi bahçesinde yaptığı peyzaj çalışmalarını inceledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin üniversiteye yaptığı katkılar sebebiyle Başkan Yılmaz a teşekkürlerini ileten Bilgiç, belediye ve üniversite işbirliği ile kentimizi geleceğe taşıyoruz. Her konuda bizlere destek olan başkanımıza da teşekkür ediyorum dedi. Peyzaj uygulaması yapılırken doğal dokuya asla zarar verilmediğini belirten Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Fakülte bahçesi sihirli dokunuşla ferah bir alan haline geldi. Çalışma yapılırken de buranın doğal dokusuna büyük bir hassasiyet gösterildi. Eğitim için atılan her adım insanlığın ve ülkemizin geleceği için atılıyor düşüncesiyle hareket ederek büyük bir titizlikle çalışma yapan başkanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum ifadelerini kullandı.

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK

Gelişimin ve değişimin adı olan, ilimiz açısından da çok büyük bir şans teşkil eden üniversitemiz bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgüleri, biz yerel yöneticiler için yol haritası niteliğindedir diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, OMÜ büyük bir üniversitedir. İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi diye konuştu.

Ziraat Fakültesi öğrencileri tarafından yetiştirilen güz yemişi meyvesini tatmayı da ihmal etmeyen Yılmaz, ardından üniversite yemekhanesinde kuyruğa girdi öğrencilerle birlikte karavanadan yemek yedi.SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ

07.12.2017 08:08

Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nü ziyaret etti. Sahaya hayran kalan Aleksander,İlk kez böyle bir saha ile karşılaştım. Sizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.

Golf atış denemesi de yapan Aleksander, Burası Samsun a büyük prestij kazandıran bir yer olmuş. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı Golf Kulübü gerçekten takdire şayan. İlk kez bu kadar güzel ve şaşırtıcı bir saha ile karşılaştım. Uluslararası platformda Samsun adını golf sahası ile Dünyaya duyurmuş durumda. Karşılıklı fikir alışverişi ile birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.Karadeniz in ilk ve tek sahası olma özelliğine sahip olan ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları sonucu hayata geçirilen Samsun Golf Kulübü ziyaretçilerini hayran bırakmaya devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kulüp Başkanı Kadir Koçak, Samsun a gelen Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander a Samsun Golf Kulübünü gezdirdi.

SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ

Samsun da yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatlarını hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Kulüp Başkanı Kadir Koçak da, Denizden dolgu yaparak elde edilmiş bir sahamız var. Golf alanımız İşitme Engelliler Olimpiyatlarında da oldukça çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Golf projesi şehrimizi dünyada ses getiren bir kent haline getirdi. Bu tesis ile birlikte Samsun, golf alt yapısına sahip şehirler kategorisine girdi diye konuştu.