Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin: Bu Ülke Kolay Kazanılmadı

18.06.2018 08:48

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Dedi.

Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada, özellikle şehit ve gazi aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Bu nedenle bizim için müstesna bir iftar programı oldu. Özellikle sayın Bakanımızın da aramızda olması bizi gururlandırdı. Bir söz vardır Uzayan Kol Sizden Olsun derler. Samsun dan bir bakanımızın olması gerçekten samsunumuza büyük değerler katıyor. Dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ın da iştirak ettiği, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi nde şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

BU ÜLKE KOLAY KAZANILMADI

Malazgirt e adım atıldıktan bugüne kadar bu vatan için milyonlarla ifade edilen şehitler verildiğini dile getiren Başkan Şahin; Bu ülke kolay kazanılmadı. Selçuklu da, Osmanlı da kaç defa haçlılarla ne mücadeleler olmuş. Son dönemlerde Çanakkale de, Dumlupınar da Sakarya da, Büyük Taarruzda Anadolu nun savunmasında çok şehit vermiş bir toplumuz. Millet olarak onun için de bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Son dönemlerde içimizdeki ve dışımızdaki merkezlerin organizesi ile 34 yıldır üretmiş oldukları terörle mücadeleye de çok şehitler verdik. Ama şunu da iyi anlamak lazım; sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır diyor şair. İşte eğer uğrunda şehit olacak nesilleri yoksa bir toplumun, o toplumun yaşama hakkı yoktur. İşte bu ülkenin mukaddesleri olan ve canlarını bu ülke için feda eden bütün şehitlerimizi minnetle, şükranla anıyorum. Onların manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyorum. Diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Bütün şehit aileleri ile her zaman bir arada olduklarını kaydeden Başkan Şahin sözlerini şu şekilde bitirdi; Her zaman da yanlarında olacağız. Gazilerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum. Hastanelerde de birçok yarlı gazimiz var. Onlara da acil şifalar diliyorum. Kısacası bu memleket çok kolay kazanılmadı. Biz yaşlısı genci vatan söz konusu olduğunda hep beraber ölümü göze alırız. Nihayetinde 15 Temmuz’da görüldü işte. Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkma açıklamasından sonra. Yüce Türk Milleti nin en büyük özelliği, liderine güvendiğinde onun uğrunda ölmesini de biliyor ve 250 şehit vererek topa, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek, tankların altına yatarak direnmiştir bu toplum. O bakımdan böyle bir millete böyle bir topluma mensup olmaktan da ben sonsuz gurur duyuyorum.

Programa, Bakan Demircan ve Başkan Şahin in yanı sıra şehit ve gazi aileleri, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner,  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile vatandaşlar katıldı.

İftar sonrası Sağlık Bakanı Demircan ve Başkan Şahin teravih namazını kıldılar ve ardından vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip sohbet ettiler.Liseli Öğrencilerden Anlamlı Proje

11.06.2018 08:16

İstanbul Kabataş erkek lisesi CIP kulübü öğrencileri hayal elçileri adı altında düzenledikleri şehir dışı sosyal sorumluluk projesiyle Samsun da anlamlı etkinliklere imza attılar.

ALBAYRAK: BU ÖĞRENCİLER ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ

Liseli gençler Samsunda köy okulu, rehabilitasyon merkezi gibi birçok kurumu ziyaret ederek yardımda bulundular. Okullarda ve rehabilitasyon merkezinde engelli bireyler ve çocuklarla yakından ilgilenen öğrenciler hem destek verdiler hem de moral aşıladılar. Samsun da müze ziyaretleri de gerçekleştiren öğrenciler sahil yolunda da temizlik çalışması yaparak büyüklerine örnek oldular.

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri programlarına destek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi ni de ziyaret ederek Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak ile görüştüler. Albayrak genç öğrencilerin Hayal Elçisi projesi kapsamında gerçekleştirdikleri programı takdirle karşıladıklarını ifade ederek, Pırıl pırıl genç çocuklarımız İstanbul dan çıkıp şehrimize geldiler. Yaşlı, çocuk demeden okulları yaşlıları, engelli bireyleri ziyaret edip hem moral verdiler hem de destek oldular. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızla ne kadar övünsek az. Onlar bizim övünç kaynağımız. Ben bu anlamlı etkinlikleri için belediyemiz ve şehrimiz adına hepsine teşekkür ediyorum dedi.Başkan Şahin den Samsun Basınına İftar

11.06.2018 08:13

Başkan Şahin: Samsun un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, basın mensuplarına yönelik iftar programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına, Samsun da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri, köşe yazarları ve muhabirler katıldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

İftar sonrası açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ramazan ayı nedeniyle siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı burada ağırlamak ve birlikte olmak istedik. Sizlerin de bildiği gibi göreve başlayalı çok olmadı. Ben bunu samimi olarak ifade etmek istiyorum ki, basın mensupları bir toplumun vizyonudur. Sizlerin önerileri bizler için çok değerlidir. Basın demek, sorumsuzca yazı yazmak demek değildir. Biz bunu biliyoruz. Önemli olan bir şehirde birlik ve beraberlik yaşanacaksa tüm kesimin sorumluluk alması gerekir diye düşünüyorum. Bundan sonraki dönemlerde de Samsun a ne yapabilirizi birlikte tartışacağız. Samsun un problemlerini biliyoruz tabii ki. Ancak bugün burada bu detaylara girmek istemiyorum. İlerleyen dönemlerde zaman zaman bir araya gelerek çalışmalar yapacağız ve bunları paylaşacağız. Biz belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa bunu hakkıyla yapma kararındayız. Tabii ki istihdam ve üretimle ilgili birçok adımlar bugüne kadar atıldı. Samsun’un potansiyelinin harekete geçirilmesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız dedi.

SAMSUNSPOR, SAMSUNUMUZUN EN ÖNEMLİ MARKASIDIR

Konuşmasında Samsunspor konusuna değinen Şahin, Son olarak gündeme gelen en önemli konulardan biri de Samsunsporun sahiplenilmiş olmasıdır. Ben bütün Samsunlular adına Samsunspor Kulübü yönetimine başarılar diliyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Samsunspor, Samsunumuzun en önemli markasıdır. Tabii ki ne olacak diye çalışmalar yapıyorduk. Fakat üst düzeyde bu kulübün sahiplenilmiş olması bizi mutlu etti. İnşallah Samsunsporumuz da geçmişte yaşadığı başarılı dönemlerine en kısa sürede geri döner. Bir de amatör kulüplere ve alt yapılara önem verilmelidir. Çünkü spor ile uğraşan gençlerimiz, uyuşturucu batağına bulaşmış olmuyor. Ama bunun dışında şer odakları akla gelmeyen usullerle gençlerimizi zehirlemek istiyorlar. Bu nedenle sporun yaygınlaşması için elimizden gelen desteği vereceğiz ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel'in de katıldığı program iftar ve konuşmanın ardından son buldu.Başkan Şahin: Yollarla Gönülleri Birbirine Bağlıyoruz

11.06.2018 08:11

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Asarcık ilçesine bağlı mahallelerde yapımı süren ve tamamlanan alt yapı çalışmalarını inceledi.
Asarcık AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, belediye meclis üyeleri ile muhtarların da katıldığı gezide yol, su ve restorasyon yatırımlarını değerlendiren Başkan Zihni Şahin, mahalleleri ve gönülleri birbirine bağlayan uzun ömürlü yollar yaptıkları söyledi. Başkan Şahin, il genelinde yol problemini ortadan kaldıracaklarını kaydetti.İlçenin Acısu, Yeşildere ve Akyazı mahallelerinde yapılan yol ve restorasyon çalışmalarına ilişkin teknik inceleme gezisi yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, çalışmalar hakkında Asarcık Fen İşleri Şube Müdürü Suat Özen den bilgi aldı.

Çalışmaların hızla sürdüğüne dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin,Acısu mahallesi Değirmendere mevkiinde 1450 metre uzunluğundaki beton yolun yapımı tamamlandı. Şuan üzerinde gezdiğimiz yolla 30 yıllık hasreti sona erdirdik. Yol yapmakla kalmayıp genişleterek, ulaşım konforunu da artırmış oldu. Halkımıza helali hoş olsun. İyi günlerde kullansınlar. şeklinde konuştu.

2018 yılı sonuna kadar planlanan yatırımların tamamlanacağına da değinen Başkan Zihni Şahin, Yeşildere mahallesinde 550 metre uzunluğunda mahalle  geçişi, Yeşildere-Musaağa arası 2 kat satih kaplama çalışmasını bitireceğiz. Toplamda ise yıl sonuna kadar 10 km beton yol, 7 km sıcak asfalt, 5.5 km satih yenileme, 1750 metre 1. kat satih kaplama ve 20 km stabilize yollarda malzemeli bakım çalışması yapıp tamamlayacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.  ifadelerini kullandı.

TARİHİ CAMİ TURİZME KAZANDIRILIYOR

İlçelerdeki turizm potansiyelini canlandırmak ve geliştirmek amacıyla başlatılan Asarcık Turizm Eylem Planı kapsamında restorasyona alınan 300 yıllık Gökgöl camiini de ziyaret eden Başkan Şahin,  ahşap sütunlarında yer alan Osmanlıca bilgileri, dikkatle inceledi. Taşıyıcı direklerdeki Türk ahşap oymacılığının özellik ve güzelliklerinin yaşatıldığı cami,  en son 1970 yılında restore edilmişti.Başkan Şahin : Esnafımızın Daima Yanında Olacağız

11.06.2018 08:08

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında gezdiği İlkadım ilçesinde esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

Çarşı esnafından büyük bir ilgi ve yakınlık gören Başkan Şahin; Her zaman halkımızın yanında ve içinde olmaya dikkat ediyorum. Yaptığımız hizmet görevini ve sorumluluğunu vatandaşımızın mutluluğunu, rahatını sağlamak, beklentilerine cevap verebilmek için yerine getiriyoruz. Onların isteği ve düşüncesi çok önemli. Ekonomimizin en dinamik ve halkın içinde olan kesimi olan esnafımızın da hep yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz dedi.Göreve geldiği günden buyana halkın içinde olmaya ve dertlerini, taleplerini, beklentilerini dinlemeye önem veren Başkan Şahin ziyaret ettiği esnaflarla hem sohbet etti hem de düşüncelerini paylaştı.