Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin in Vefası

27.11.2018 12:35

Haklarını ödeyemeyiz!Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni Şeref Acareli ziyaret ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mithatpaşa Lisesi ortaokul kısmında öğretmeni olan Şeref Acareli ziyaret etti. Öğretmenin elini öpen Zihni Şahin, Öğretmenlerimiz, en değerlilerimizdendir. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz dedi.HAYATA ONLAR HAZIRLADIBaşkan Zihni Şahin, ortaokul öğretmeni 92 yaşındaki Şeref Acareli Atakum İlçesi'ndeki evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günü'nü kutladı. Başkan Zihni Şahin, elini öptüğü öğretmeni ve eşi Saadet Acarel ile uzun süre sohbet etti, eski anıları yad etti. Başkan Şahin, Öğretmenlerimiz, hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdandır. Onların sayesinde hayata hazırlandık, bugünlere geldik. Başta ortaokul öğretmenim Şeref Acarel olmak üzere tüm öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onların hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz dedi.ZİHNİ ŞAHİN GURUR VERİYORBaşkan Zihni Şahinin ziyareti karşısında duygulanan Şeref Acarel ise, eski öğrencisine övgü yağdırdı. Acarel, Okul yıllarında da çok çalışkan olan eski öğrencim Zihni Şahini yıllardır halka hizmet ederken görmek beni son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Zihni Şahin evladım beni mahçup etmedi ifadelerini kullandı.


Afrin de Gurur Tabloları

21.11.2018 10:26

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatlarıyla 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 18 Mart ta sona eren Zeytin Dalı Operasyonu ile teröristlerden temizlenen Afrin de Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın posterleri göndermeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta Samsun dan gönderilen Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleri, Afrin Bölgesi nde Cinderesi ve Raju da evleri, işyerleri ve araçları süslemeye devam ediyor. Bölgede görev yapan Mehmetçik'in yanı sıra ÖSO mensupları ve bölge halkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bayrak ve posterlere büyük ilgi gösteriyor.

AFRİN DE TÜRK BAYRAĞI VE ERDOĞAN SEVGİSİ

Türkiye nin gücünü bir kez daha dünyaya gösterme fırsatını bulduğu Afrin e bayrak ve poster gönderme kampanyasına devam ettiklerini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye bu operasyon ile bir kez daha dosta düşmana, sınırlarımızda bir terörist devlet kurulmasına izin vermeyeceğini gösterdi. Ordumuz bizleri bir kere daha gururlandırdı. Bu kapsamda bölgeye gönderdiğimiz bayrağımıza ve Cumhurbaşkanımız Erdoğanın posterlerine, özellikle Türkmen soydaşlarımızın büyük ilgi göstermesi, bizleri ayrıca sevindirdi dedi.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZ...

Türkiye olarak dünyada mazlumların umudu olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Zihni Şahin, Kurtuluş Mücadelesinin başladığı, bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun umuzun yerli ve milli anlayışa sahip Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen görevi yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. Dünyanın gözünün çevrildiği Afrinde Samsunumuzdan gönderilen anlı şanlı bayraklarımızın dalgalanıyor olması, evlerin, araçların dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın posterleriyle donatılıyor olması, ne kadar anlamlı bir çalışmaya imza attığımızın da bir göstergesi. Ne kadar gurur duysak azdır ifadelerini kullandı.Başkan Şahin Gülsan Esnafıyla Buluştu

21.11.2018 10:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi nin taşınması yönünde çalışmaların hız kazandığını açıkladı.

Başkan Zihni Şahin, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler in de yer aldığı kahvaltıda konuşan Başkan Şahin, önemli mesajlar verdi.

DERDİ OLAN BİZE GELİRDİ

Sözlerine, Hiçbir zaman bana oy versinler diye adım atmadım diyerek başlayan Zihni Şahin, Yapım gereği insanları seviyorum. Lise zamanımızda bile cemiyet hayatımızda dahi derdi olan bize gelirdi. Önümüzdeki süreçte görev verilirse hep beraber Samsunu elimizden geldiğince güzelleştireceğiz, kalkındıracağız, büyüteceğiz. Bu şehrin her türlü potansiyeli var. Önemli olan potansiyelleri değerlendirmek ifadelerini kullandı.

YOĞUN ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Gülsan Sanayi Sitesinin bulunduğu yerden başka bir yere taşınması için başlatılan çalışmaların hız kazandığını da açıklayan Başkan Şahin, kooperatif üyeleri ve esnafa, Sizler de kooperatif kurarak bize yardımcı oldunuz. Bundan sonraki sürecin daha hızlı ilerlemesi için daha yoğun bir çalışma içinde olacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Sizler için elimden gelen ne varsa canla başla yapacağımın sözünü veriyorum dedi.

BAŞKAN ŞAHİNE TEŞEKKÜR

Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın ise, Başkanımıza bizlere gösterdiği yakın ilgi, verdiği destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gülsan Sanayi Sitesi sorununu hep birlikte çözmek için mücadele veriyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız diye konuştu.Başkan Şahin: Yatırım Artacak, İşsizlik Azalacak

21.11.2018 10:19

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunun büyük bir sanayi ve ticaret potansiyeli var. Bunu değerlendirerek yatırımı ve üretimi artıracak, işsizliği azaltacağız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunun sanayi ve kalkınmasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, Samsunumuzda yatırım ve üretim artacak işsizlik azalacaktır. Samsun sanayisi ve ticaretini çok daha ileriye taşıyacağız. İnsanlarımızın iş ve aş sahibi olmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz dedi.

SAMSUNA YENİ OSB

Sanayi ve sanayileşme olgusunun ülkelerin gelişmişliğini belirleyen en önemli unsur olduğuna dikkati çeken Başkan Zihni Şahin,  Sanayi bir yandan üretim ve ticareti artırırken, diğer yandan da istihdamı olumlu etkilemekte ve işsizliği azaltmaktadır. Organize Sanayi Bölgesi(OSB) ise, müteşebbislerin birlikte üretim yaptıkları alanlar olup, gerek müteşebbise gerekse bulunduğu şehirlere katkılar sağlar. Güçlü bir ekonomi için güçlü bir sanayi gerekir, güçlü bir sanayi için sanayi bölgeleri her zaman bir avantaj olmuştur. Bu nedenle Samsunumuz için yeni bir OSB oluşturacağız. Samsun olarak sanayide bir atılım yapacağız. İhtisaslaşmış sanayi bölgeleri, endüstri bölgeleri tüm bunları değerlendireceğiz diye konuştu.

MİLLİ SANAYİ ATILIMI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın, Milli Sanayi Atılımı kapsamında Mega Endüstri Bölgeleri kurulmasını gündeme getirdiğini hatırlatan Zihni Şahin, Sayın Cumhurbaşkanımız, 100 bin kişiye istihdam sağlayacak, Türkiyeye sanayi ve teknolojide sınıf atlatacak dev projeyi daha önce açıklamıştı. Artık vakit üretim vakti, vakit Türkiye vakti. İşte biz de bu hedef doğrultusunda başlattığımız çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Yakında bunun meyvelerini alacağız dedi.

KAVGANIN DEĞİL SANAYİNİN ŞEHRİ

Samsun için yeni hedeflere ulaşmanın birlik ve beraberlik ile gerçekleşeceğini ifade eden Zihni Şahin, açıklamalarının son bölümünde şu mesajları verdi:

Samsun olarak sanayide yapacağımız atılım Samsunun gelişmişlik seyrini tamamen değiştirecektir. Samsunumuzun bu potansiyelleri, birikimi, insan kaynakları, aklı ve müteşebbisleri vardır. Samsun kavganın değil sanayin şehri olacaktır. Samsun gruplaşmanın değil ticaretin arttığı şehir olacaktır. Samsun koltukların peşinde koşmanın değil işsizliği azaltmanın mücadelesinin yapıldığı şehir olacaktır.  Samsun aklın, bilimin, sevginin, temiz yürekli insanları şehridir. Samsun Milli mücadelenin başlangıç şehridir. Samsun birlik ve beraberliğin şehridir. İlk günden itibaren bu anlayışla gece ve gündüz demeden çalışıyoruz. Samsunun geleceği bu ortak akıl ile aydınlıktır. Samsunlu esnaflarımız, odalarımız, sanayicilerimiz, siyasilerimiz, yerel yöneticilerimiz, hemşerilerimiz, iş adamlarımız STKlarımız ve tüm Samsunumuz buna sahip çıkmıştır. Herkese teşekkür ediyorum.Başkan Şahin: Mobilyada Samsun Markasını Oluşturmalıyız

21.11.2018 10:15

Mobilyacı esnafı ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Daha çok yatırım, daha çok üretim ile mobilyada Samsun markasını yaratmak zorundayız dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Mobilyacı İşadamları Derneğinin düzenlediği kahvaltıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE ÖNEMLİ MESAJLAR

Bayraktepe Restoranda gerçekleştirilen kahvaltı programında Dernek Başkanı Bahattin Eker'in konuşmasının ardından söz alan Başkan Zihni Şahin, sektöre yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, markalaşmanın önemine dikkati çekerek, Sektörde daha çok yatırım ve üretimi gerçekleştirerek Samsun markasını oluşturmak zorundayız. Bunu başarabiliriz dedi.

SORUNLARDAN KAÇMADIK, ÜZERİNE GİTTİK

Göreve geldiği günden bu yana 17 ilçenin birikmiş problemlerinin çözümü için mücadele verdiğini hatırlatan Zihni Şahin, Şehrimizde gerginlik yaratan bir çok problemin üzerine gittik. Örneğin, Gülsan Sanayi Sitesindeki arkadaşlarla toplantılar yaptık, kaçmadık, sorunun üzerine gittik ve çözümü konusunda sağlıklı adımlar attık. Nerede, hangi sektörde problem varsa, o sektörün temsilcileriyle bir araya geldik. Böylece Samsunda bir rahatlama oldu diye konuştu.

KALKINMA MERKEZİ VE FİKİR FIRTINALARI

Ortak Akılın önemine değinen Başkan Zihni Şahin, Sorunları bugüne kadar hep ortak akıl ile, hangi meslek grubunda sorun varsa onların temsilcileriyle görüşerek çözdüm. Bu benim anlayışım. Büyükşehir bünyesinde Kalkınma Merkezini kurduk. Proje üreten arkadaşları bir araya getirdik. 6 ay boyunca süren fikir fırtınaları gerçekleştirdik. Samsun'un bugüne kadar değerlendirilmeyen potansiyelini harekete geçirmek için mücadele ediyoruz. Zararın neresinden dönersek kardır dedi.

MOBİLYA SEKTÖRÜ BİR ARADA OLMALI

Mobilyacı esnafının bir çatı altında, ayrı bir alanda faaliyetlerini sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin, Bir sektörde ayrı ayrı yapılan çalışmalar ve üretim, özellikle pazarlamada sıkıntı yaratacaktır. Sektörün tek çatı altında bir arada üretimde yatırım yapması, üretim gerçekleştirmesi o sektörün yararınadır. Böyle bir oluşum sektörün kar etmesini de sağlar diye konuştu.

DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK ÜRETİM

Mobilya sektöründe atılacak sağlam adımların sektörün geleceği için hayati önemde olduğuna da dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, Böylece mobilyada Samsun markasını oluşturabiliriz. Hedefimiz bu olmalı. Daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok insanımıza iş imkanı sağlama hedefimize birlikte yürüyeceğiz dedi.