Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin den Engelliler Günü Mesajı

07.12.2018 11:22

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Engelli yurttaşlarımız için herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Günlük hayatımızda engelli vatandaşlarımız gibi de düşünmeliyiz dedi
ENGELSİZ BİR YAŞAM
AYRIŞTIRMADAN, EŞİTÇE...
Bu vesileyle ve bu duygularla başta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan engelli personelimizin ve tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlarım.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Zihni Şahin mesajında, engellilere yönelik toplumun bilinçlendirilmesinin önemine dikkati çekti. Başkan Şahin, Engelli yurttaşlarımız için herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Günlük hayatımızda engelli vatandaşlarımız gibi de düşünmeliyiz dedi.

Zihni Şahin mesajında, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında 3 Aralık tarihinin Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildiğini hatırlatarak, şu görüşlere yer verdi:

Engelli yurttaşlarımızın hayatın her alanında engelsiz bir yaşam sürmeleri, en büyük temennimiz, dileğimizdir. Hedefimiz de bunu sağlamak olmalıdır. 3 Aralık günü, engellilere yönelik bilinçlenmenin sağlanması, bu konuda farkındalığın artırılması açısından son derece önemli. Özellikle toplumumuzun engelliler ve engellilik konusunda bilinçlendirilmesi şarttır.


Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bizler de birer engelli adayıyız. Bu nedenle engellilerimize her an destek olmalı onları engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz.

Engellilerimiz kendilerini geliştirme, günlük yaşama adapte olabilme adına gayret sarf etmekte, bizler de bu anlamda toplumumuzdan kaynaklanan engelleri fark ederek bu engelleri bertaraf edebilmeli, onlara olanaklar sunarak destek olmalıyız. Özürlü vatandaşlarımızı engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan onların özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz. Toplumu, engelli ya da engelsiz bireyler olarak ayrıştırmak bile, herkesin eşit olarak kabul görmesinin önünde bir engeldir.


Başkan Zihni Şahin den Önemli Mesajlar

07.12.2018 11:18

UTANILACAK SAYFAMIZ YOK! Samsunda düzenlenen Balkan Tarihi Kongresine katılanlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bugün tarihe baktığımızda utanılacak hiç bir sayfamız yoktur dedi
SEVGİ KAFE DE ANLAMLI BULUŞMA
TÜRK MİLLETİ SÖMÜRMEZ!..
ZULÜM YAPANLARI TARİH YAZACAK
BAŞKA GİDECEK YERİMİZ YOK...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, bu yıl 12ncisi düzenlenen Balkan Tarihi Kongresi'ne katılanları, etkinliğin ilk gününün sonunda ağırladı. Başkan Zihni Şahin, burada yaptığı konuşmada, Tarihimizde hiç bir zaman utanılacak bir sayfa yoktur dedi.

Başkan Zihni Şahin, Samsun Mübadele Derneği ile Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu nun düzenlediği 12'inci Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi'ne katılanlarla bir araya geldi. Sevgi Kafe de düzenlenen yemekte konuşan Başkan Zihni Şahin, önemli mesajlarda verdi.

Sözlerine, Türk milleti tarihte var olduğundan bu güne hep sıkıntı yaşamıştır. Ama şu bir gerçektir ki Türk Milleti hiç bir zaman gittiği hiç bir yerde insanları sömürmemiş, ötekileştirmemiş, insanların kimlikleri ile uğraşmamış, asimile etmemiştir diyerek başlayan Zihni Şahin, daha sonra şöyle devam etti:

Bugün gerçekten tarihe baktığımızda utanılacak bir sayfamız yoktur. Böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı bahtiyarız, onurluyuz. Toplumlar çok güçlü olabilirler ama geriye baktığımızda tarihin her şeyi yazdığını göreceğiz. Bugün insanlığa her türlü zulmü gören, ABD başta olmak üzere tüm emperyalistleri de tarih bir gün yazacak ama bu ülkeler hiç bir zaman iyi olarak anılmayacaklardır. Bizim tarihimizde ise tam tersi olmuştur. Ne Selçuklularda, ne Osmanlılarda hiç kimse sömürülmemiştir. Bizlere bıraktıkları güzel mirastır bu.

Sadece Türkiyedeki Türkler değil, dışarıdaki Türkler ile ve akraba toplulukları ile ne kadar dayanışma içerisinde olursak Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak o kadar çok varlığımızı devam ettiririz. Hangi görüşten, partiden olursak olalım mesele ülkemiz olunca gerisinin teferruat olacağına inanmalıyız. Bunun örneklerini hep verdik. Dün Rumeli'den, Balkanlar'dan buralara geldik ama daha gidecek yerimiz yok. Bunu hepimiz biliyoruz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti varlığını sonsuza kadar hür ve bağımsız şekilde sürdürecek. Bunu için dua ediyorum.VİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR İÇİN

27.11.2018 12:49

Hafta sonu birbirinden yoğun program ve çalışmalara imza atan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ortaya koyduğumuz vizyon, Samsun ve Samsunlular içindir. Yeni projelerimiz Samsun için hayat bulmaya devam ediyor dediGÜZELLİĞİN, İYİLİĞİN, BARIŞIN SİMGESİ KADINLARIMIZ!25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Gününde Samsunda düzenlenen yürüyüşe katılan Başkan Zihni Şahin, Halkımızla bir ve beraber olmaya devam ediyoruz. Her yerde olduğu gibi bu anlamlı günde de kadınlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Kadınlarımızın şiddetin öznesi değil, güzelliğin, hoşgörünün, iyiliğin ve barışın simgesi olması gerektiğine inandık, daima bunu savunduk. Yalnızca 25 Kasımda değil her gün yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum dedi.SAMSUNSPOR İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILACAK1inci Lig yolunda pazar günü Hacettepesporu ağırlayan Samsunspora destek olmak için 19 Mayıs Stadyumundaki yerini alan Başkan Zihni Şahin, Galibiyet ile şampiyonluk yolunda ilerleyen Samsunsporumuzu yürekten kutluyorum. Samsunsporumuz bugün emin ellerdedir. Bizler de her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Özellikle tesisleşme yolunda kulübümüze büyük imkanlar sağlanacaktır. Samsunsporumuzu yeniden tarihi başarılara imza atacağı günlere ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılacak. Sayın Yüksel Yıldırım, sayın İsmail Uyanık, yöneticilerimiz, teknik adam ve futbolcularımızı bu büyük mücadeleleri için kutluyor, onları asla yalnız bırakmayacağımızı belirtmek istiyorum ifadelerini kullandı.1.5 MİLYAR LİRALIK PROJELER
Başkan Zihni Şahin, yoğun bir tempoda devam eden çalışmalarıyla ilgili ayrıca şu açıklamalarda bulundu:
Samsunumuz için başlayan projeleri tamamladık, devam edenlerin ise sıkı takipçisiyiz. Ayrıca yeni projeler şehrimiz için hayat bulmaya devam ediyor. Yürüttüğümüz projelerimizin sayısı 200ü aştı. 1.5 milyar lira tutarındaki projelerimizin bir an önce tamamlanması için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Samsunumuz için yeni projelerde hayata geçireceğiz.DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK İSTİHDAM
Görev aldığım 6 aylık süre boyunca vizyonumuzu ortaya koyuyoruz. Bunu ortak akıl ve gönül belediyeciliği ile birleştirerek yaptık. Samsunumuzun bu anlayış ve vizyonumuza sahip çıktığını gördük. Mutlu olduk. Tarım A.Ş.nin kurulması, tarımsal sanayi, kırsal kalkınma, turizm alanlarındaki planlamalarımız ve projelerimiz, daha çok yatırım, üretim ve istihdam yolunda atılan dev adımlardır. Kentsel Dönüşüm, Akıllı Kent ve Ulaşım Sistemleri ile kamuoyuna açıkladığımız 2 milyon metrekarelik Kuzey Park projemiz, Samsuna vizyon katacak.  Yeni organize sanayi bölgesi(OSB), katlı otoparklar, millet kırathaneleri, millet bahçeleri, atık su ve içme suyu arıtma tesisleri, alt yapı ve yol çalışmaları önceliğimiz olarak belirlenen ve çalışmaları devam eden projelerimiz.HALKIMIZIN EMRİNDE OLMAYA DEVAMVİZYONUMUZ, SAMSUNLULAR VE SAMSUN İÇİNHerkesin bilmesini isterim ki, bizim vizyonunumuz şu ya da bu kişi için değil, Samsunumuz ve tüm hemşehrilerimiz için olmuştur. Halkımıza teşekkür borçluyum. Bunu her zaman, her yerde söyledim. Bir kez daha vatandaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, halkla buluşmaya ve devam eden proje ve çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Hafta sonu ilk olarak Kadına Şiddete Hayır yürüyüşüne katılan Başkan Zihni Şahin, Samsunsporun kritik Haccettepe müsabakasını da izledi. Başkan Şahin ayrıca belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi kapsamında sendika temsilcileri ile görüşmeler yaptı, TÜYAPta düzenlenen 3'üncü Samsun Gıda Fuarını ziyaret etti.

Milli Mücadele'mizin 100'üncü Yılı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100üncü Yılı için ortala koyduğumuz hedeflerimizin halkımız tarafından kabul görmesinin mutluluğu içerisindeyim. Gülsan Sanayi Sitesi esnafımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Parkomat uygulamalarını tartışmaya açtık, bazı bölgelerde kaldırdık. Başta su olmak üzere çeşitli alanlarda yapacağımız indirimlerle yine halkımızın emrinde olmayı sürdüreceğiz. Uygulamaya koyduğumuz Sıfır Atık Projesini de çok önemsiyoruz. Tamamlanan yaklaşık 500 kilometrelik yollar da halkımızın hizmetine sunuldu.
Başkan Zihni Şahin, Gıda Fuarında Tarım A.Ş.yi Anlattı

27.11.2018 12:47

HEDEF, TARIMSAL SANAYİ!Samsunda bu yıl 3üncüsü düzenlenen Gıda Fuarının açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunda tarımsal sanayiye yönelik önemli çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle Tarım A.Ş.yi kurduk dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından bu yıl 3üncüsü düzenlenen Samsun Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarının açılış törenine katıldı. Başkan Şahin, burada yaptığı konuşmada, tarımsal kalkınmanın önemine dikkati çekti ve, Bu nedenle Tarım A.Ş.yi hayata geçiriyoruz dedi.
OVALAR VE SANAYİ ÜRETİMİ
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde bugün açılan Gıda Fuarına katılan Başkan Zihni Şahin, ilde Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü gibi ovaların varlığına dikkati çekerek, Bu ovalarımızdaki üretimin sanayi ürünü haline gelmesi, endüstriyel pazara çıkması, üreticiyi tam anlamıyla tatmin etmiyor. Bu bakımdan önemli olan ilimizde tarımsal sanayiye yönelik çalışmalar yapmaktır diye konuştu.
SAMSUN TARIM KENTİDİR
Büyükşehir Belediyesi olarak Kırsal Kalkınma Dairesi aracılığıyla üreticiye büyük destekler verildiğini hatırlanan Başkan Zihni Şahin, Şimdi de Tarım A.Ş.yi kurma kararı aldık ve bunu meclisten geçirdik. Üreticimizle bir araya gelerek ürünlerimize katma değer sağlama imkanı bulacağız. Samsunun tarım kenti olduğu artık kaçınılmaz. Sanayi alanında da büyük gelişmeler var. Turizm sektörü ise her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor dedi.
FUARLAR ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Zihni Şahin son olarak, Tüm bu kalkınma hamleleri içerisinde fuarlar çok önemli. Bu fuarlarla birlikte kendi sunumlarımızı, kendi ürettiklerimizi ülke içinden ve dışından gelen konuklarımıza daha iyi tanıtma imkanı buluyoruz. Fuarın gerçekleşmesine emek verenlere çok


Başkan Zihni Şahin, Bem-bir-sen de

27.11.2018 12:45

İşçi hakları artırıldıBEM-BİR-SENi ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde da arttı dediSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası(BEM-BİR-SEN) Samsun Şubesi ni ziyaret ederek son kongrede yeniden başkanlığa seçilen Nurettin Sever ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.SENDİKALAR ARTIK ÇOK AKTİFKonuşmasına, sendikanın 5. Olağan Kongresinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başlayan Başkan Zihni Şahin, Sendikalarımız iş hayatında çok önemli noktada, çok önemli işlevleri yerine getirmektedir. İşçinin, çalışanın, emekçinin hak arama mücadelesinde sendikalarımız bugün, eskisinden çok daha aktif hale geldiler. Sendikalarımız hak arama mücedelesinde önemli aşama kaydettiler. İşçimizin, emekçimizin, memurun hakları sendikalarımız sayesinde arttı dedi.İŞÇİNİN YANINDA BİR BAŞKAN!BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Nurettin Sever de, Sayın başkanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Kendisini işçinin, çalışanın yanında bir başkan olarak gördük, tanıdık, biliyoruz. Sendikamız, çalışanın hak arama mücadelesini kesintisiz sürdürmeye devam etmektedir diye konuştu.