Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Zihni Şahin: Gelecek Tarımsal Kalkınmada!

07.12.2018 11:39

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunda yüzde 18lere varan tarım toprağı zayiatı için gerekli önlemler alındı. Samsunun geleceği de, kurtuluşu da tarımsal sanayidedir. Tarım A.Ş.yi bu yüzden kurduk dedi
Samsun ovalar şehridir, tarım şehridir diyen Zihni Şahin, sözlerini, Türkiyenin en önemli tarım merkeziyiz ancak son yollarda tarımsal topraklarımızın yüzde 18i yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu durumun önüne geçmek için gerekli önlemleri şimdilik aldık. Tarım A.Ş.nin, bu yok oluşun önünü tamamen kesme noktasında da öncü olacağına inancımız tamdır diyerek tamamladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü gibi ovalarıyla Türkiyenin en önemli tarım merkezinin Samsun olduğunu söyledi. İl genelinde tarımsal özelliğini kaybeden toprak oranının yüzde 18lere ulaştığını belirten Zihni Şahin, Çok şükür bunun önüne geçecek önlemleri aldık. Samsun'un geleceği de, kurtuluşu da olan tarımsal kalkınma için Tarım A.Ş.yi kurduk dedi.

ACI GERÇEKLER VE TARIMSAL A.Ş.!

Samsunun ovaları, sulanabilir diğer arazileri ile bereketli topraklar üzerinde kurulu sayılı illerden birisi olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, Tüm bunların yanısıra adeta Türkiyeyi kuzeyden güneye sulayan Yeşilırmak ile Kızılırmak da yolculuklarını ilimiz sınırları içerisinde sonlandırmakta. Böylesine önemli bir tarım potansiyelinin bugüne kadar istenildiği şekilde harekete geçirilmemesi gerçekten çok acı. Bu amaç doğrultusunda çok önemli adımlar attık. En önemlisi de Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurduğumuz Tarım A.Ş.dir diye konuştu.

DÜŞSEK DE, ENGELLENSEK DE...

Samsunun bereketli toprakları üzerinde tarımsal faaliyet gösteren çiftçilere zaman zaman önemli destekler verildiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bu desteklerin daha da artırılması gerekir. Çiftçimizle el ele vererek tarımsal sanayiyi oluşturmak için bıkmadan, usanmadan mücadele vermeliyiz. Kimi zaman düşsek de, kimi zaman başka engellerle karşılaşsak da hiç durmadan ilerleyerek bu mücadeleyi yapmak zorundayız. Samsun, yerinde sayan, gün yüzüne çıkmayı bekleyen bu potansiyelini mutlak surette değerlendirmek zorundadır. Allahın bize bahşettiği bu toprakları çok daha iyi değerlendirmek zorundayız ifadelerini kullandı.

BİLİNÇLİ TARIM, ÜRETİM, PAZARLAMA...

Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal kalkınma hedefinde öncü olmak için kolları sıvadıklarını söyleyen Zihni Şahin, Kırsal Kalkınma Dairesinin kesintisiz sürdürdüğü tarımsal desteklerin ötesinde, çok daha geniş kapsamlı, çok daha profesyonelce ve çok daha kapsamlı bir şekilde konuya el atacak, öncü olacak Tarım A.Ş.yi işte bu amaçlarla kurduk. Topraklarımızın kullanımından bilinçli tarıma, üretimden pazarlamaya, satışa kadar her türlü faaliyetin içerisinde yer alacak şirketimizin en önemli hedefi üretimin ve çiftçinin kazancını ilk etapta 2 katına çıkartmak olacaktır. Tarımsal sanayiye geçişle birlikte tarım ihracatında büyük rakamlara ulaşmak da bir diğer önemli hedefimiz olacaktır dedi.

TOPRAKLAR YOK OLMASIN DİYE...


Başkan Zihni Şahinden 5 Aralık Kadın Hakları Günü Mesajı

07.12.2018 11:35

Modern Türkiyenin simgesi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Geçen zaman içerisinde kadınlarımız, eğitimden iş dünyasına kadar her alanda görevlerini başarıyla yerine getirerek modern Türkiyenin simgesi olmuştur dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Zihni Şahin, Kadınlarımız, eğitimden iş dünyasına kadar her alanda görevlerini başarıyla yerine getirerek modern Türkiyenin simgesi olmuştur dedi.

ATATÜRKTEN DÜNYA KADINLARINA

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününde, varlığımızın en temel taşı kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını elde etmesini bir kez daha kutluyoruz diyen Zihni Şahin, 5 Aralık 1934 tarihinde yapılan anayasa değişikliğiyle kadınlara tanınan seçme ve seçilme hakkı, bu günün Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmasıyla neticelenmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş bir toplum olmak için kadın-erkek eşitliğinin sağlanması gerektiği düşüncesiyle, dünya kadınlarının başlattığı mücadeleden daha önce, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlamıştır ifadelerini kullandı.

FEDAKARLIK, FERAGAT VE YÜKSEK SECİYE

Başkan Şahin, mesajının son bölümünde ise, Tarihimizin her döneminde etkin rol oynamış, bu tarihi birlikte yazdığımız kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Gününde çok farklı bir konumda olduklarının bilincinde ve minnettarlığı içindeyiz. Zira Türk kadını dünyada emsali görülmemiş bir fedakarlığın, feragatin ve yüksek seciyenin sembolü olarak bu farklılığa hak kazanmıştır. Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirlediği kanaatindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın, bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor; sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, saygılar diliyorum dedi.Başkan Zihni Şahin den Plaka Müjdesi

07.12.2018 11:31

BENİM İŞİM ÇÖZÜM ÜRETMEK!.. Özel Halk Otobüsçüleri Derneği yöneticileriyle bir araya gelen Başkan Zihni Şahnin, Tahditli ve Tahsisli Plaka müjdesi verdi, Amerikayı yeniden keşfetmiyor, çözüm üretiyorum dedi.
SAMSUNLULAR BİZİ SAHİPLENDİ
BÜTÜN ŞARTLARI ZORLAYARAK HİZMET
hizmet etmeye çalıştık dedi.
OTOBÜSLERE TAHDİTLİ VE TAHSİSLİ PLAKA
SİZLERLE BİRLİKTE OLMAYA DEVAM...
Özel Halk Otobüsçüleri Derneği Başkanı Sadettin Başar da yaptığı kısa konuşmada Başkan Zihni Şahin'e sorunlarının çözümünde gösterdiği kolaylıklar için teşekkür etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, il genelindeki faaliyet gösteren özel halk otobüsleri sahipleriyle bir araya geldi. Başkan Zihni Şahin, talep edilen Tahditli ve Tahsisli Plaka uygulamasının Master Plana dahil edildiğini belirterek, Benim görevim meslek mensuplarının taleplerini dinlemek, sorunlarına çözüm yolu bulmaktır. Yoksa Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok dedi.

Başkan Zihni Şahin, Özel Halk Otobüsçüleri Derneği yöneticileri ile Canik İlçesi ndeki otobüslerin toplanma noktasında bir araya geldi. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Eyüp Gülerin de katıldığı toplantıda Başkan Zihni Şahin, İmkanlarımız, gücümüz nispetinde büyük gayret gösterdik. Kısa bir dönemde de Samsun ile bütünleştik. Samsunlular sağolsun bizi sahiplendi. Belediyelerin görevi nedir, hizmet etmek, toplumun problemlerini çözmek, onların önünü açmak. Biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Gece gündüz hep koşturduk, şehrimize karşı görevimizi yapmaya çalıştık diye konuştu.

6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile birlikte büyükşehirlerin hizmet sınırının genişlediğini hatırlatan Başkan Zihni Şahin, Bu da doğal olarak büyükşehir yönetimlerine büyük maddi külfetler getirdi. Buna rağmen bizler, ilçe belediye başkanlarımızla birlikte bütün şartları zorlayarak 

Samsunda halk otobüsleriyle ilgili yaşanan sıkıntıları derinden gördüğünü ve bunun için de çalışmalar içerisine girdiklerini söyleyen Başkan Zihni Şahin, Halk otobüslerine özellikle tahditli ve tahsisli plaka verilmesi yönünde ortaya konulan talebe duyarsız kalmadık. Konuyu hazırladığımız Master Plana dahil ettik ve uygulamaya geçilmesi için talimat verdik. Bu yöndeki çalışmalar sürüyor. Otobüs şoförlerinin bu talebine karşılık veriyoruz diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin, konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi:

Her kesim, her meslek, her iş kolu kendi problemini daha iyi bilir. Bizim görevimiz onların fikirlerini alarak, önerilerini alarak birlikte çözüm üretmektir. Ben bunu yapıyorum. Yoksa Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. İnsanları seviyoruz, insanlara değer veriyoruz ve insanların problemlerini çözdükçe de mutlu oluyorum. Hep derim, kimi insan çok para kazanır mutlu olur, ben hayatım boyunca insanlara ne kadar faydalı olmuşsam mutlu olmuşumdur. Bundan sonra da böyle gidecek. Hangi konumda olursak olalım Samsunluların hizmetinde olacacağız, sizlerle birlikte olacağız. Allah her şeyin hayırlısını versin ve ben gerçekten bugün şekilde bana teşekkür ettiniz, Allah razı olsun, hepiniz hakkınızı helal edin.


Samsunspor Taraftarı Büyükşehir de

07.12.2018 11:27

Samsunspor taraftar grupları, Büyükşehir Belediyesine gelerek Başkan Zihni Şahini ziyaret etti. Taraftarlar, En büyük desteği sizden gördük. Yanındayız mesajı verdi
SAMSUN BÜYÜKŞEHİRE TARAFTAR AKINI
ZİHNİ BAŞKAN GÖNLÜMÜZDE TAHT KURDU
ŞAHİN: NE KADAR DESTEK OLSAK AZDIR!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunspor taraftarlarının gönlünde adeta taht kurdu. Şirinler ve Forzça Samsun taraftar grupları, Başkan Zihni Şahini makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür etti.

Son oynanan deplasmandaki Uşakspor maçı için kendilerine otobüs tahsis eden Başkan Zihni Şahine teşekkür etmek için Büyükşehir Belediyesine geldiklerini belirten taraftarlar, Başkanımız göreve geldiği günden bu yana Samsunsporumuzun yanında oldu, destek verdi. Kırmızı-Beyaz renklere aşık bizlere de daima sahip çıktı. Son deplasman maçımızda da bu desteği bir kere daha gösterdi dediler.

Başkan Şahine atkı sunan ve toplu fotoğraf çektiren taraftarlar, Zihni başkan gönlümüzde taht kurdu. En büyük manevi desteği bizlere o verdi. Bizden bundan böyle başkanımızın yanında olacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır açıklamasında bulundu.

Kendisine gösterilen ilgi ve sevgi karşısında duygulandığını belirten Başkan Zihni Şahin ise, Samsunspor hepimizin. Samsunspor ortak sevdamız. Samsunsporun başarısı demek bu kentin başarısı demek. Ne kadar destek olsak, ne kadar sahip çıksak azdır. Bundan böyle de takımımızın yanında olmayı sürdüreceğiz dedi.Başkan Zihni Şahin, Samsun Sakatlar Derneği nde

07.12.2018 11:24

SİZLERE HİZMET İNSANLIK BORCUMUZ, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek insanlık borcumuzdur dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Sakatlar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu ve dernek üyeleriyle sohbet eden Başkan Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak önemli mesajlar verdi.
MEDENİ TOPLUMUN GEREĞİ
HER TÜRLÜ ENGEL KALDIRILACAK
ZİHNİ ŞAHİN E TEŞEKKÜR VE ÖVGÜ

Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışımız gereği eğitim, sağlık ve diğer hizmetlerimizi engelli vatandaşlarımıza sunmaya devam ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Zihni Şahin, Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizdeki tüm hizmet ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir ifadelerini kullandı.

Samsunu Engelsiz Kent Marka Şehir haline getirmek için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Zihni Şahin, Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve onlara her türlüğü desteği sağlamak için mücadele veriyoruz diye konuştu.

Sakatlar Derneği Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu da, tüm engellilet adına Başkan Zihni Şahine teşekkür etti. Hakyemezoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğiniz andan beri yanımızda oldunuz. Sizi biz başkan olarak görmeye devam etmek istiyoruz dedi.