Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Zihni Şahin, Özel Harekat ta

14.12.2018 07:58

NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, öğle yemeğini Özel Harekat polisleriyle yedi, Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır diye konuştu.
POLİSLERLE KARAVANA YEMEĞİ
GECE GÜNDÜZ DEMEDEN, HALK İÇİN...
Samsunda polis teşkilatının çok başarılı çalışmalara imza atarak vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiğini söyleyen Zihni Şahin, Gücünü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kanunlarından ama en önemlisi halkından alan Türk polisi, ülkemizin her yerinde olduğu gibi Samsunda halkının hizmetinde. Halkımızın huzuru ve güveni için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren polislerimiz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor. Görevleri başındaki tüm polislerimize de sonsuz başarı dileklerimi iletiyorum dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesini ziyaret etti. Polislerle öğle yemeğini karavanadan yiyen Başkan Zihni Şahin, Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır dedi.


Başkan Zihni Şahin, bugün öğle saatlerinde Özel Harekat Şubesini ziyaret etti. Özel Harekat Şube Müdürü Murat Özuğur'un karşıladığı Başkan Zihni Şahin daha sonra yemekhaneye geçerek polislerle birlikte karavanadan öğle yemeği yedi. Başkan Şahin, yemek sonrası Özel Harekat polisleriyle bir süre sohbet etti.Başkan Şahnin den İnsan Hakları Günü Mesajı

14.12.2018 07:53

En büyük sevgi, insanlık sevgisidir!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, anlayışının temsilcileriyiz. Dünyada en büyük sevgi, insanlık sevgidir dedi.
DOĞUŞTAN SAHİP OLUNAN HAKLAR
MÜSLÜMANLARI KATLEDENLERE LANET
SAMSUNLULARIN HAK VE HUKUKUNU KORUYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin kabulünün 70. yıldönümünün kutlandığı İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türklerin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın temel fikri üzerinde şekillenen bir anlayışa sahip olduklarını belirten Zihni Şahin, Dünyada en büyük sevgi, insanlık sevgidir dedi.


Evrensel Bilgdirgenin, tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan insan haklarının anayasası olarak tanımlanabileceğine de dikkati çeken Zihni Şahin, 1948de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi insanın doğuştan sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlayarak her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye ve onur kırıcı cezalara tabi tutulamayacağını ilan etmektedir hatırlatmasında bulundu.


Günümüzde, özellikle Müslüman coğrafya üzerinde yaşanan insan hakları ihlallerinin insanlık adına utanç verici olduğunu vurgulayan Başkan Zihni Şahin, Filistin, Suriye, Arakan, Doğu Türkistan gibi gönül birlikteliğimizin olduğu bölgelerde insanlar, kanlı çıkarlar uğruna katlediliyor. Büyük çoğunluğu Müslüman olan bir çok coğrafyada insanlık öldürülüyor. İnsan Hakları Gününde bu tür katliamları yapanları lanetliyor, tüm bunlara göz yumanları ise şiddetle kınıyoruz diye konuştu.


Mesajının son bölümünde, Samsun il genelinde insan hakları konusunda tüm vatandaşların yanlarında olduğunu ifade eden Zihni Şahin, Çocuğundan yaşlısına, kadınına, engelli yurttaşlarımıza kadar herkesin hakkını, hukukunu gözetmeyi bir görev biliyoruz. İnsanlarımızın daha iyi bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzur dolu günler diliyorum ifadelerini kullandı.Başkan Zihni Şahin e Sevgi Seli

14.12.2018 07:49

Hepimiz aynı gemideyiz!.. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Demirci Mahallesindeki Yöresel Yemek Tanıtım etkinliğine katıldı. Halkın yakın ilgisiyle karşılanan Şahin, Samsun a hizmet için mücadele ediyoruz. Bu şehir hepimizin, hepimiz aynı gemideyiz dedi
Samsun un Canik İlçesi ne bağlı Demirci Mahallesi nde muhkarlık ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Yöresel Yemekler Tanıtım etkinliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahinin de katılımıyla gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun sevgi gösterisi eşliğinde muhtarlık binasına gelen Zihni Şahin, Samsun'a hizmet için gece gündüz çalıştık. Samsun, hepimizin. Hepimiz bu geminin içerisindeyiz dedi.
YÖRESEL LEZZETLER
AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser in eşlik ettiği Başkan Zihni Şahin, etkinlikte, yöresel çökelekli sade tarhana, bulamaç, kaçamak, mısır unu helvası, etli kazan pilavı ve köy ekmeğinin tadına baktı. Burada vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Zihni Şahin, sözlerine Muhtar Şerif Altın ve Dernek Başkanı Süleyman Öz e düzenledikleri etkinlik için teşekkür ederek başladı. 
HALKIMIZA DOKUNDUK...
Büyükşehir de görev yaptığı süre içerisinde Samsun a ve Samsunlulara hizmet etmek için çalıştığını vurgulayan Zihni Şahin, Halkımıza hizmet etmek, mutlulukların en güzeli. Doğal ve samimi olduk, halka dokunduk, sadece hizmet etmeyi düşündük. Bundan sonra da böyle olacaktır. Önemli olan Samsun dur, Samsunumuz dur dedi.
BU ŞEHİR HEPİMİZİN
Samsun un hemen her bölgeden göç almaya devam eden bir kent olduğunu hatırlatan Başkan Zihni Şanin, İnsanlarımızı seviyoruz. Unutulmaması gereken şudur: Hepimizin bu güzel, bu harika şehirde yaşıyoruz ve hepimiz aynı gemideyiz. Bu nedenle özellikle yönetici konumunda bulunan herkesin çok dikkatli olması, çok çalışması, Samsun ve halkının menfaatinin dışında hiç bir eylem ve davranış içerisinde bulunmaması gerekir ifadelerini kullandı.


Başkan Zihni Şahin'den Omü lü Öğrencilere Tavsiye

14.12.2018 07:46

Samsun un güzelliklerini keşfedin!.. OMÜ de öğrenim gören çoğunluğu uluslararası öğrenci ile bir araya gelen Başkan Zihni Şahin, Samsun'un turizm ve tarihi zenginliklerini keşfedin önerisinde bulundu.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Öğrenci Konseyinin organize ettiği etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Sevgi Kafede düzenlenen yemekte konuşan Başkan Zihni Şahin, çoğunlu başka ülkelerde uluslararası öğrenci olan konuklarına, Samsunun güzelliklerini keşfedin çağrısında bulundu.
SAMSUN, ÇOK ÖNEMLİ BİR KENT
OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı ile OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğulun da yer aldığı yemekte Başkan Zihni Şahin, öğrencilere, Samsunun tarihi ve doğal güzelliklerini tanıttı. Samsunun Anadoluya açılan bir kapı olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin, Hava, kara, deniz, demiryolu ile imkanları ile, 289 kilometrelik sahil şeridi ile, 17 ilçesinin cofrafi zengilikleri ile Samsun çok önemli bir şehir dedi.
AYVACIKTAN VEZİRKÖPRÜ'YE...
Coğrafi olarak Samsun'un 4 bölüme ayrıldığına dikkati çeken Zihni Şahin, sözlerinin devamında şunları söyledi:
Samsunu merkez, doğu, batı ve iç bölge olarak ayırabilir. Doğu bölgesinde Çarşamba, Terme, Ayvacık ilçelerimiz müthiş doğal güzelliklere sahip. İç kısımlarda örneğin Ladik kış turizmi ve sporları için önemli merkez. Havza, Ladik, Vezirköprü tarihi hamamları, termal imkanlarıyla görülmeye değer. Vezirköprü ilçemizin Kunduz Ormanları ile Şahinkaya Kanyonu büyük turizm değerleri. 
BU GÜZELLİKLER SİZLERİ BEKLİYOR...
Batı bölgesinde Bafradaki kuş cennetimiz, uluslararası bir üne sahip. 350 kuş türü, 560 bin dönüm alanda barınıyor. Burada 140 üreyen kuş türü var. Dünya genelinde nesli tükenen 25 türün 15'i burada... Baraj göllerimiz, Alaçamın, Yakakentin doğal güzellikleri hep sizleri bekliyor. Geçtiğimiz yaz il genelinde otellerde yer bulunamadı. Hedefimiz altyapı eksikliklerimizi tamamyayarak Samsunu turizm kenti yapmak. Sizlerin eğitim öğrenim gördüğünüz yıllar boyunca tüm bu güzellikleri görmenizi istiyorum. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere her türlü imkanı sağlamaya hazırız.Başkan Zihni Şahin Açıkladı: Tarım, Sanayi, Turizm.

14.12.2018 07:20

Samsun için 3 büyük hedef! 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun un 3 büyük hedefi vardır. Tarım, sanayi ve turizm. Bu alanlarda çok önemli gelişmeler yaşanacak dedi
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Tarihinde Kadının Siyasette Rolü ve Önemi 43 üncü İstişare Toplantısı nda konuşan Başkan Zihni Şahin, Samsun un 3 büyük hedefi var. Tarım, sanayi ve turizm. Her 3 hedef için de çok önemli çalışmalar yapıldı, çok önemli gelişmeler yaşanacak dedi.
Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi ndeki istişare toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,  AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk,Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ile çok sayıda muhtarın katılımıyla gerçekleştirildi.
BAŞKAN ŞAHİN: KADIN-ERKEK AYRIMI YOK
Toplantıda söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, bugünün Türkiyesi'nde kadının rolü ve önemine değindi. Başkan Zihni Şahin, Bugün kadınlarımız her alanda görev almakta. Muhtar olmakta, milletvekili olmakta, doktor, eczacı, öğretmen olmaktadırladırlar. Her meslekte kadınlarımız yerini almıştır. Bunu artık savunmaya bile gerek yok, herkes görüyor. Türkiye'de artık kadın-erkek ayrımı yapılmadan toplumun gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır. Kadınlarımızın hayata katılmasında Cumhurbaşkanımızın da büyük etkisi var. Özellikle kadınlarımızın mecliste yer almaları için mücadele etmiştir, kadının sosyal alanlarda olmasını önermiştir dedi.
KARADENİZ İN DÜNYAYA AÇILAN KAPISIYIZ'
Konuşmasında Samsun un ekonomik durumuna da değinen Başkan Zihni Şahin, Samsun, Karadeniz in dünyaya açılan kapısı. Samsun Yeşilırmak, Kızılırmak nehirleri, Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovaları ile bir tarım kenti. Mediküm OSB,  Bafra, Kavak, Havza OSB nin yanısıra kurulma aşamasındaki Çarşamba OSB sayesinde de inşallan sanayi kenti olma hedefinde büyük yol katettiğimizi düşünüyorum. Samsun u, turizm potansiyelini harekete geçirerek valimiz, siyasi irademiz ile birlikte turizm kenti yapma çalışmamız var. Samsun bu 3 ana hedefine varmak için çok önemli gelişmeler yaşayacak. Bu yöndeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Samsun un kalktınması, ülkenin kalkınmasına vesile olacaktır diye konuştu.