Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Çin Devlet Televizyonu Örnek Tesisi Görüntüledi

09.10.2017 08:09

Çin Devlet Televizyonu Chine Central Television muhabirleri Türkiye nin en modern hayvan bakım ve rehabilitasyon tesisi olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvanlar Bakım Merkezinde çekim yaptılar.
Bakım Merkezi ni kamuoyundan duyduklarını ve geldiklerinde tahminlerinin ötesinde bir tesisle karşılaştıklarını dile getiren Çin Televizyon yetkilileri programın Çin de büyük bir izleyici kitlesi tarafından izleneceğini ve büyük ilgi göreceğini ifade ettiler.Tesiste yer alan Kedi Kasabası, Sevgi Evi, Hayvan Mezarlığı, Dog City, Yabani Hayvanlar Rehabilitasyon birimi, Klinik gibi birimleri gezerek kayda alan muhabirler Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürü veteriner Nurhan İşler’den tesisin özellikleri ile ilgili bilgi aldılar.TOKİ Konutlarında Kura Heyecanı

09.10.2017 08:07

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği İlkadım Kıran Mahallesi 1 inci Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi nin konut alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi.
2023 YILI HEDEFİMİZ 1 MİLYON 200 BİN KONUT

Toplam 913 konutun olduğu 1 inci etapta 509 hak sahibinin kura çekimi Büyükşehir Belediye Sanat Merkezi nde gerçekleştirildi. Çekiliş, Samsun 4 üncü Noter huzurunda yapıldı.

Çekilişten önce bir konuşma yapan TOKİ Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanı Birol Konyalıoğlu, Kıran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ne 2010 yılında başladık. Buradaki proje klasik projelerin dışında yeni bir bakış açısıyla hazırlandı. Sizlerin desteği olmasa bu projenin hayata geçirilemezdi. Bu bölge Bakanlar Kurulu kararı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi müracaatı sonrasında kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edildi. TOKİ olarak 2004 ten bu güne kadar hız verdik. Devlet büyüklerimizin talimatlarıyla bu güne kadar geldik. TOKİ bugüne kadar yaklaşık 805 bin inşa etmiş ve hayata geçirmiştir. Hükümetimizin bundan sonra bize yüklediği görevler çerçevesinde 2023 yılı hedefimiz 1 milyon 200 bin konuta ulaşmaktır dedi.

Birol Konyalıoğlu nun konuşmasının ardından kura çekimi gerçekleştirildi. Kura törenine; Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve vatandaşlar katıldı.Balıkçı Barınağı İstasyonu Hizmete Açılıyor

09.10.2017 08:03

Samsun Büyükşehir Belediyesi adına Samsun halkına konforlu ve güvenli toplu taşımacılık hizmeti veren Samulaş tarafından işletilen hafif raylı sistem hattının doğu kısmında yer alan ve yolcu güvenliği nedeniyle hizmet vermeyen Balıkçı Barınağı Tramvay İstasyonu Pazartesi günü itibariyle hizmete açılıyor.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından vatandaşların Samsun-Ordu karayolu üzerinden karşıya güvenle geçmelerini sağlayacak üst geçidin yapımı tamamlandı. Konuyla ilgili bilgi veren Samulaş Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ın talimatlarıyla durağımızı Pazartesi günü hizmete açıyoruz. Bölgede bulunan alışveriş merkezi nedeniyle durakta inen vatandaşlarımız karşıya Samsun-Ordu karayolunu kullanarak geçtikleri için tehlike yaşanıyordu. Atatürk Bulvarı üzerinde Fen İşleri Daire Başkanlığımız tarafından yapılan üst geçitte kalan ufak tefek detayların Pazartesi gününe kadar tamamlanmasıyla hizmete açılacak. Ayrıca yaklaşık 10 güne kadar üst geçitte bulunan asansörlerdeki çalışma tamamlanarak tüm vatandaşlarımızın erişimi sağlanacak dedi.Bafra da Süt Toplama Merkezi Açıldı

09.10.2017 07:59

Samsun un Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.
Samsun’un Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.

BAFRA DA SÜT TOPLAMA MERKEZİ AÇILDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan, Kalkınma Bakanlığı, DOKAP Bölge Kalkınma idaresi tarafından finanse edilen Çiğ Süt Toplama Alt Yapısının İyileştirilmesi Projesi kapsamında 15 çiftçiye 500 litre soğutma tankı ve 4 lü otomatik sağım makinesi verildi.

Doğanca Mahallesi nde yapılan açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, daire amirleri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşan Damızlık Manda Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Metin, Birliğimizin kuruluşuyla birlikte 7 bin baş manda var iken bugün itibariyle ilimizde 22 bin baş manda sayısı ile Türkiye de ilk sırada yer almaktayız. Bu sayının artmasının nedenleri bakanlığımızın destekleri ve yapmış olduğumuz projelerle beraber ilimizin varlıklarından dünya harikası Kızılırmak Deltası dır. Bu proje kapsamında hijyeni sağlamak, makineden sağmayı geçiş maksadıyla Büyükşehir Belediyemiz ve DOKAP la 10 bin işletmeye sağım sistemi kurulmuştur dedi.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP önce ilk 2 sene bölgemize ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak ve bölgemizde yaşayan 4 milyonu aşkın insanımızın gelir düzeyini arttıracak, yaşam kalitesini yükseltecek olan ne tür proje varsa bütün hepsini birer birer irdelemiş ve bunları proje haline getirmiştir. Onlardan bir tanesi olmazsa olmaz diyerek bölgemizin en başa tarımım koyduk. Tarım bizim her şeyimiz. Tarımı düşünmemek, kırsal kalkınmayı düşünmemek, kırsal kalkınma ile ilgili yatırım yapmamak bir ülkenin kalkınmasını engelleyen en büyük engeldir diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, DOKAP sadece yol alt yapısı olarak 15 milyon TL katkıda bulunmuş, onun dışındaki üretime dönük ve özellikle kırsal kalkınmanın teşvik edilmesine dönük verdikleri bütün katkılar için kendilerine teşekkür ederim. Onlar da bir bölge idaresi başkanı olarak Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hareket ediyor. Sonuçta bir büyük mücadelenin askerleriyiz. Bu büyük mücadele kalkınma mücadelesi. Türkiye bundan 15-18 sene önce bundan 3 katı daha fakirdik. Türkiye 15 senede 3 katı kadar zenginleşti şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol tarafından Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından 15 çiftçiye 500 litre soğutma tankı ve 4 lü otomatik sağım makinesi verildi. Konuklara yapılan manda sütü ikramı ile açılış son bulduKupayı Başkan YILMAZ a Getirdiler

09.10.2017 07:56

Samsun Oliympian Sharsk Ragbi takımı, Türkiye erkekler 7 li Ragbi Bölgesel Ligi Şampiyonasının ardından kazandıkları 2 ncilik kupası ile Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZ

Türkiye 7 li Ragbi Bölgesel Ligi ön eleme maçları 16 takımın katılımı ile 29-30 Temmuz 2017 de oynanmış, Doğu ve Batı Grubundan 4 er takım finalde mücadele etmeye hak kazanmış ve Samsun temsilcisi grubu ikinci tamamlamıştı.

Ragbi sporunun Türkiye de ve Samsun da gelişiyor olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Yılmaz, yeni yapılanmasına rağmen büyük bir başarı elde ederek Türkiye ikincisi olan takımı tebrik etti.

Başkan Yılmaz, Başarılarınızın devamını diliyorum. Bizler sizleri çok seviyoruz ve her zaman sizin yanınızda ve destek olmaya devam edeceğiz. Sizleri görmekten dolayı çok mutlu oldum. Özellikle başarınızı duyduktan sonra yaşadığım mutluluğu anlatamam dedi.

Ziyaretin sonunda oyuncular Başkan Yusuf Ziya Yılmaz a isminin yazılı olduğu 55 numaralı formayı hediye etti. Kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Yılmaz a teşekkür eden sporcular birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra makamdan ayrıldı.