Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Samsun Büyükşehir Belediyesi nde 3 Bin 500 Çalışana Müjde

21.12.2018 10:25

Promosyon sevinci! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni şahin, Vakıflar Bankası ile düzenlenen ve 3 bin 479 çalışanı eşit bir şekilde kapsayan protokole imza atarak işçileri bir kez daha sevince boğdu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bankası arasında 4 yıl süre ile yapılan Maaş Promosyon Sözleşmesi, Başkan Zihni Şahin ile banka yetkilileri arasında imzalandı. Toplam 3 bin 479 işçiyi sevince boğan sözleşmeye imza atan Başkan Zihni Şahin, İşçimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Onların mutluluğu bizim de mutluluğumuz dedi.
İŞÇİMİZİN SEVİNCİ, BİZİM SEVİNCİMİZ!..
Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bankası arasındaki Maaş Promosyon Sözleşmesi, Başkan Zihni Şahin'in makamında düzenlenen törenle imzalandı. Başkan Zihni Şahin, banka yöneticileri ve sendika temsilcileriyle birlikte sözleşmeye imza atarken, yaptığı açıklamada, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak binlerce çalışanımızın yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Çalışanlarımızın mutluluğu bizlerin de mutluluğudur dedi.
ÖNCE TOPLU SÖZLEŞME, SONRA PROMOSYON
Görev yaptığı süre içerisinde işçinin, çalışanın hakkını korumaya ayrı bir özen gösterdiğini belirten Başkan Zihni Şahin, törende ayrıca, Geçtiğimiz ay ilk toplu sözleşmemizi gerçekleştirerek 2 bini aşkın işçimizi mutlu etmiştik. Bugün de Büyükşehir Belediyesi SASKİ ve bağlı şirket personelini kapsayan 4 yıl süreli maaş promosyon sözleşmesine imza attık. Samsunlulara hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışan ve helalinden evine ekmek götüren her işçimize emeklerinin karşılığını vermek bizlerin boynunun borcudur. Çünkü bizler, çalışanın, hak ederek kazanın emeğinin karşılığını vermeyi emreden bir dinin mensuplarıyız açıklamasında bulundu.
HER ÇALIŞANA EŞİT MİKTARDA...
Başkan Zihni Şahin ayrıca, eskiden maaş miktarlarına göre belirlenen promosyonun bu herkese eşit miktarda dağıtılacağını da açıklayarak, Bu noktada adaletli ve eşitlikçi olmaya özen gösterdik. Bu sözleşmemiz işçilerimize hayırlı olsun dedi.
Düzenlenen imza törenine Bem-Bir-Sen Başkanı Nurettin Sever ile Belediye-İş Başkanı İlyas Yiğit de katılırkan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fikret Vatansever, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu da Başkan Zihin Şahine eşlik etti.


Başkan Zihni Şahin den Samsunlu Arıcılara Övgü

14.12.2018 13:42

Türkiye Arıcılar Birliği tarafından Sektöre Katkı ödülü verilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Halkımız üreticiden sağlıklı, kaliteli, güvenilir ürün istiyor. Samsunlu arıcılar bu konuda kendilerini ispatladı dedi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun İli Arı Yetiştiriciler Birliğini ziyaret ederek üreticilerle bir araya geldi. Burada, Türkiye Arıcılar Birliği tarafından sektöre katkılarından dolayı verilen Uluslararası Katılımlı Türkiye Arıcılık Ödülü'nü alan Başkan Zihni Şahin, Halkımız üreticiden sağlıklı, kaliteli, güvenilir ürün istiyor uyarısında bulundu.
SAMSUNLU ARICILARA ÖVGÜ
Samsunda olduğu gibi Türkiye genelinde arıcılık sektörünün her geçen gün büyüdüğünü belirten Başkan Zihni Şahin, Sizlerin de ilimizde arıcılıkla ilgili böylesine bir birliktelik ortaya koymanız takdire şayan. Bu şekilde olursa sonuç alınır. Yoksa herkes ben kendimi kurtarayım da ne olursa olsun derse yol alınamaz. Bir elin nesi var iki elin sesi var, birlikten her zaman kuvvet doğar dedi.
DÜZGÜN ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ
Arıcılık sektörünün çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, Sağlıklı gıda üretiminde sizin gibi böylesine hareket edilirse iyi sonuçlar alınır. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlar. Sağlıklı, kaliteli, güvenilir üretim istiyor herkes. Sizler bu dayanışmanın içerisindeyken bu sektöre kimsenin zararı dokunamaz. Geçmişte bazı yerlerde bal üretilen yerlerde farklı şeyler duyuyorduk ve endişe ediyorduk. Bu nedenle düzgün üretim yapmak, örneğin kesinlikle bala hile katmamak çok önemli. İşine ihanet etmeyene işi de ihanet etmez. Hiç kimse yaptığı işi küçümsememeli. Arıcılık her geçen gün gelişiyor. Sizleri kutluyorum, Allah helalinden kazanç  versin ifadelerini kullandı.
Samsun İli Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kaplan da Başkan Zihni Şahine sektöre desteklerinden dolayı teşekkür etti ve Genel Merkezin gönderdiği ödülü sundu. Çok sayıda üreticinin katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fikret Vatansever ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir de Başkan Zihni Şahine eşlik etti.


Başkan Zihni Şahin den Yılport Holding e Kutlama

14.12.2018 13:40

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanan Yılport Holdingi kutladı.
SAMSUNSPORUMUZUN SPONSORU...
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünyanın 4 kıtasında 51 ülkede faaliyetleri bulunan Yıldırım Şirketler Grubunun limancılık şirketi Yılport Holdingi, aldığı bu prestijli ödül nedeniyle kutladı. Başkan Zihni Şahin, konuyla ilgili yayımladığı kutlama mesajında, Dünyada Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazanarak, bu uluslararası ödülü kazanan ilk Türk şirketi olan, Samsunsporumuzun sponsoru YILPORT HOLDİNGi, değerli yönetim kurulu başkanı Yüksel Yıldırım nezdinde tüm çalışanlarını kutluyorum ifadelerini kullandı.

Samsunlu iş adamı Yüksel Yıldırımın yönetim kurulu başkanı olduğu Yıldırım Holdinge bağlı, Samsunsporun sponsoru Yılport Holding, uluslararası bir başarıya imza attı. Yılport Holding, Londrada düzenlenen Lloyds List 2018 Global Ödülleri gala gecesinde Yılın Liman İşletmecisi ödülünü kazandı.Samsun da, 1 Milyar 152 Milyon Liralık Yatırımlar Devam Ediyor.

14.12.2018 13:31

BÜYÜKŞEHİR HIZ KESMİYOR! 
Samsun da Büyükşehir Belediyesi nin 17 ilçede başlattığı hizmet ve yatırım rüzgarı devam ediyor. Başkan Zihni Şahin, atık su arıtmadan içme suyuna, hafif raylıdan Kuş Cenneti ne kadar bir çok alanda dev yatırımların tüm hızıyla sürdürüldüğünü açıkladı.
7/24 ÇALIŞMAYA DEVAM...
KUŞ CENNETİ NE DEV YATIRIMLAR
Zihni Şahin son olarak, Kısacası 17 ilçemiz için seferberlik halindeyiz. Altyapıya önem veriyoruz. Bu nedenle başlayan projeleri devam ettirdik, yeni projeler başlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm çalışmalarımızı gönül belediyeciliği kapsamında orta akıl ve siyasi irademiz ile birlik ve beraberlik içinde sürdürüyor, hayata geçiriyoruz ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin 17 ilçede toplam tutarı 1 milyar lirayı aşan 200 projenin çalışmaları hızla devam ediyor. Devam eden bu projelerin yanında alt yapıya yönelik 4 ilçede 152 milyon lira tutarında ileri teknoloji Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapılacak. 4 projenin kredin temininin sağlandığını, özellikle Vezirköprü de içme suyu problemine kalıcı çözüm bulacaklarını açıklayan Başkan Zihni Şahin, En kolay şey mazeret üretmektir. Biz bu anlayışın insanı değiliz. Mazeret üretmedik. Başlayan projeleri devam ettirdik. Geçmişin hizmetlerini takdir ettik ve yeni projelere başladık. Kısacası hizmeti esas aldık dedi.

6 AYDA 500 KİLOMETRE YOL

Göreve geldiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren çok yoğun bir çalışma programı düzenlediklerini ve uygulamaya başladıklarını ifade eden Zihni Şahin, Bu programı ilçelerimizde derhal uygulamaya koyduk. Yoğun çalışmalar sonucunda 5 ay gibi kısa bir sürede 145 kilometre beton yol, 50 kilometre BSK yol ve 305 kilometre satıh kaplama yol olmak üzere toplam 500 kilometre yol yaptık. 2019 yılı sonu itibari ile hizmet ağımıza katılan tüm grup yollarımızı tamamlayarak mahallelerimizde ulaşım problemini ortadan kaldırmasını planladık. Amacımız daha fazla hizmet etmek, insan hayatına ve konforuna daha fazla katkı vermektir. Samsun bu hedeflere Allahın izniyle ulaşacaktır diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin devam eden çalışmalar hakkında da şu bilgileri verdi:

Alaçam Meydanı çevre düzenlemeleri, Kirazlık Camii inşaatı, Geyikkoşan Tesisleri cephe düzenlemeleri, Lâdikte sosyal tesisler, Termede SASKİ binası gibi birçok projenin çalışmaları sürüyor. Hafif raylı sistemde 120 milyonluk bir yatırım gerçekleşti. Test sürüşleri devam etmekte. Kılıçdede Mahallesi ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. 2nci etap meydan ile liman kavşağı arasındaki çalışmaların ihalesi ise 13 Haziranda gerçekleştirildi. Ödül aldığımız Sanat Müzesi Projesi projesi inşaatı hızla devam etmektedir. Sanat Müzesinin yüzde 65ini tamamladık. Bafrada ise Kızılırmak Sedde Projesi ile yeni oto gar çalışmaları devam ediyor.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın 100 Günlük Eylem Planında yer alıyordu. Projemiz kapsamında Toplam 2 bin 271 metrekare inşaat alanına sahip tesisler, butik otel, 306 metrekare ahşap iskeleler, toplamda 3 bin 256 metrekare otopark, 602 metrekare ahşap yürüyüş yolları ve 54 metrekare asma köprü inşa edilecek. Kır Lokantası, Ziyaretçi Tanıtım Ünitesi, Yönetim Merkezi Ünitesi, Giriş Kontrol Ünitesi, Doğa Eğitim Merkezi ve Konaklama Merkezi, Cernek Seyir Bölümü, Ahşap Yürüyüş Yolları, Doğanca Ziyaretçi Tanıtım Merkezi Yapım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca proje kapsamında özellikle kuş gözlemi yapan ulusal ve uluslararası turistlerin deltada konaklamaları, bölgede daha fazla vakit geçirebilmeleri ve özellikle yerel ekonomiye daha fazla katkı sağlamaları açısından yaşanan konaklama sorununu gidermek için Doğanca Mahallesinde bulunan eski belediye binasının 14 odalı butik otel olarak düzenleme çalışmaları da sürdürülüyor.

İLÇELERDE ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM

Kavakta 11 milyon 600 bin, Ladik'te 10 milyon 870 bin, Salıpazarında 11 milyon 380 bin, Çarşambada 118 milyon 357 bin lira yatırımla kredileri tahsis edilmiş ileri teknoloji Atık Su Arıtma Tesisleri kuracaklarını da açıklayan Başkan Zihni Şahin, şöyle devam etti:

Bafrada ve Terme ilçelerimizdeki atıksu arıtma tesislerini de revize ediyoruz. Bunun için Bafraya 1 milyon 245 lira, Termeye ise 3 milyon 732 bin 565 lira ayrıldı. 19 Mayısta 4 milyon 968 bin liralık, Vezirköprüde 8 milyon 520 bin 227 liralık ve Yakakentte 27 milyon 194 bin 644 liralık olmak üzere kanalizasyon, atık su arıtma tesisi ve derin drenaj yapım işleri çalışmaları sürüyor. Toplamda 69 milyon201 liralık atık su arıtmasına yönelik yatırımlar devam etmekte

7 PROJE BİTTİ, 5 İ SIRADA

Altyapı, arıtma tesisler, yol ve içme suyu problemlerini tamamen çözecek ceklerini de ifade eden Başkan Zihni Şahin, Bunlar olmazsa olmazdır. Halkımızın bu konuda şikâyetleri olmamalıdır. Göreve geldiğimizde yapımı devam eden toplam 26 milyon 156 bin 534 TL tutarında 7 projeyi tamamladık. 5 ilçemizde 69 milyon 201 bin 389 TL tutarında 5 projenin yapımını devam ettiriyoruz. 4 ilçemizde programa aldığımız ve kredisini temin ettiğimiz 152 milyon 207 bin 000 TL tutarında ileri teknoloji arıtma tesisi kuruyoruz. Bu 16 proje ile yaklaşık 247 milyon liralık bir hizmet sunmuş olacağız dedi.

59 PROJE İÇİN 300 MİLYON YATIRIM

İçme suyu sorununa neşter vuracak 36 proje kapsamında toplam tutarı 115 milyon 553 bin 537 lira olan çalışmaların yürütüldüğünü hatırlatan Zihni Şahin, Dev hizmet projelerini Hayata geçiriyoruz. Dere ıslahları için 3 proje kapsamında 20 milyon 827 bin 750 liralık bin bir çalışma yürütmekteyiz. Kanalizasyon alanında da 17 proje kapsamında 60 milyon 500 bin liralık bir çalışma yürütmekteyiz. Su arıtma tesisleri için 3 proje devam etmektedir. Bu projeler 11 milyon 332 bin 500 lira tutarındadır. Toplamda altyapıda 75 projeyi devam ettiriyoruz diye konuştu.

17 İLÇEDE SEFERBERLİK


Başkan Zihni Şahin, Derse Girdi, Minik Öğrencilerle Buluştu

14.12.2018 08:01

EĞİTİM, EN BÜYÜK GÜÇTÜR 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ziyaret ettiği özel kolejde derse girdi, öğrencilerle sohbet etti, Eğitim, elimizdeki en büyük güçtür mesajını verdi.
FİZİK ŞARTLAR DÜZELDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Özel Samsun Sınav Kolejini ziyaret etti. Eğitim kurumunun kurucuları Osman Teber ve Adnan Demirci ile Özel Samsun Sınav Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Ender Varol ile beraberindeki öğretmenler ile bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından sınıfları ziyaret etti, öğrencilerlei sohbet etti.

GELİŞİM, KALİTELİ EĞİTİM İLE OLUR

Başkan Zihni Şahin, ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, Bir eğitimci olarak belediye başkanlığı yaptığım her dönemde eğitime ayrı bir önem verdim. Çünkü ben, toplumların gelişmesi, ülkelerin ilerlemesinin kaliteli eğitim ile mümkün olduğuna inandım hep. Eğitim bu anlamda elimizdeki en büyük güçtür. Bunu çok iyi değerlendirmek zorundayız dedi.


Türkiyede eğitim şartlarının yaşanan zorluklara rağmen her geçen yıl daha da düzeldiğini söyleyen Zihni Şahin, Gerek kamu, gerekse özel okullarımızın fiziki şartları artık neredeyse mükemmele yakın. Özellikle kent merkezlerinde bu durum çok daha net görülüyor. Bugün de burada her yönüyle donanımlı bir eğitim kurumumuz olduğunu gördük. Çocuklarımızın geleceği için bu sıcak yuvayı kuran, onları bağrına basan değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.