Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

HABERLER & DUYURULAR


Başkan Şahin Halk Pazarında

30.05.2018 09:33

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlkadım ilçesinde açılan Doğumevi Halk Pazarını ziyaret ederek pazar esnafı ile bir araya geldi.

İlkadım ilçesinde kurulan Doğumevi Halk Pazarı na sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Şahin, Pazar esnafının büyük ilgisi ve sevgisiyle karşılandı. Esnafları tek tek gezen, sohbet eden ve dertlerini dinleyen Şahin, Mübarek bir Ramazan günü rızıklarını çıkarmak için tezgâh açan, vatandaşımızın iftar sofrasına, sahur sofrasına katkı sağlayan değerli pazar esnafımızdan Allah Razı Olsun. Ticaretlerinin bereketi bol olsun inşallah. Tüm esnafımıza güzel ve huzurlu bir Ramazan Ayı diliyorum. Dedi.Başkan Şahin geldiği günden buyana yoğun programları arasında fırsat yaratarak vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya geliyor.Başkan Şahin: Havza Göç Veren Değil Göç Alan İlçe Olacak

30.05.2018 09:29

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yapılan yatırımlarla Havza ilçesinin göç veren değil göç alan bir ilçe haline geleceğine inandığını söyledi.

Başkan Şahin yaptığı konuşmada tüm Havza ve Samsun halkının 25 Mayıs Atatürk ün Havza ya geliş yıldönümünü kutlayarak; Bu programın hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Samsunumuzun gerçekten potansiyelleri çok fazla. Işığın yakıldığı şehir. Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı şehir. Samsunumuzda tarım, sanayi ve turizmde yeni yeni büyük gelişmeler var. Samsun gerçekten Karadeniz in Anadolu ya açılan kapısı ve 17 ilçesi ile beraber büyük bir potansiyele sahip. Havzamız için bu tesisin geç kalmış olduğunu düşünüyorum. Çünkü her zaman biz biliyoruz ki çocukluğumuzdan beri şifa için herkes Havza ya gelirdi. Bu yatırımın buraya gelmesinde emeği olan belediye başkanımızı da tebrik ediyorum. Havza da diğer ilçelerimiz gibi göç veren bir ilçemiz. Ama inşallah bu termal kaplıcanın, bu tatil köyünün hayata geçmesi ve yakında kurulacak olan organize sanayi bölgemizle beraber inanıyorum ki göç veren değil göç alan bir ilçe haline gelecektir. Bu vesileyle Samsunun gelişmesi ve büyümesine de katkısı olacaktır. Bu yatırımla beraber Havzamız daha da gelişecektir. Bu yatırımı yapan değerli yatırımcımıza da teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Havza ilçesinde yapılacak olan turistik termal tesisin temel atma töreni ve Atatürk ün Havza ya gelişinin 99. Yıldönümü resmi kutlama törenlerine katıldı.

Başkan Şahin,  Atatürk ün Havza ya gelişinin kutlama programına katıldıktan sonra İlçe Belediye Başkanı Murat İkiz i makamında ziyaret etti ve ardından ilçeyi gezerek vatandaşlarla ve esnafla sohbet ederek sorunlarını dinledi.Kızılırmak Deltası Su Ayakizi Raporu Değerlendirme Çalıştayı

25.05.2018 13:13

Samsun un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi kapsamında Su Ayakizi Raporu hazırlandı.
Geçen yılın eylül ayında başlayan Kızılırmak Deltası Su ayakizi çalışması tamamlandı. Jeolog, hidrobiyolog, ornitolog, botanik uzmanı, ziraat mühendisi, sosyolog, çevre mühendisi ve coğrafi bilgi sistemi uzmanlarının görev aldığı çalışma 7 ay sürdü.  Saha çalışması, veri toplama, bölge halkı ve paydaş kurum ve kuruluşlarla görüşme, ortak akıl toplantısı, verilerin analizi ve raporlaştırma süreçlerinden sonra hazırlanan su ayakizi raporu, Kızılırmak Deltası Su Ayakizi Raporu Değerlendirme Çalıştayı nda ortaya konacak.Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan proje raporu, düzenlenecek çalıştayda kurum ve kuruluşlara sunulacak.Çalıştay, 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 14.00 te Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde, yapılacak.


3 Kırsal Mahallenin İçme Suyu Hasreti Sona Eriyor

25.05.2018 13:07

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Terme ilçesinin kırsal kesimindeki 3 mahallenin içme suyu hasretinin sona ereceğini söyledi.

Terme ilçesi Akçagün, Dereyol ve Oğuzlu Mahalleleri içme suyu inşaatının 2 milyon liraya mal olacağını belirten Kamil Demircioğlu, Projeye 7 ay önce start verildi. Proje tamamlandığında 25 kilometre hat döşenecek. Şimdiye kadar 15 kilometre içme suyu şebeke hattı tamamlandı. İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor dedi.

PROJE 2 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

3 AYDA TAMAMLANACAK

Projenin 3 ay içinde tamamlanacağını kaydeden Demircioğlu, Kırsal kesimdeki mahallelerin içme suyu sorununu çözmek için çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Tek hedefimiz kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu sorununu çözmektir. Elimizi taşın altına koyduk. Ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. 3 ay içinde Akçagün, Dereyol ve Oğuzlu Mahallelerinin içme suyu sıkıntısı çözülecek. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu hasreti sona erecek diye konuştu.

Kamil Demircioğlu, proje kapsamında 2 adet 50 metreküp içme suyu deposu, 2 basınç kırıcı ile 3 adet terfi binası yapılacağını sözlerine ekledi.

Yıllardır içme suyu sıkıntısı çektiklerini dile getiren Oğuzlu Mahallesi Muhtarı Mustafa Özden, Bu bölge de yıllardır içme suyu sıkıntısı çekiliyor. SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Yıllardır süren içme suyu sıkıntımız sona erecek. Allah onlardan razı olsun ifadelerini kullandı.

Öte yandan, proje kontrolörleri İnşaat Mühendisleri Melek Tüfek ve Pınar Yıldız ile İnşaat Teknikeri Ali Ocak, inşaat sahasında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.Başkan Şahin: Samsun a Hizmet Etmek Bizim İçin Onurdur

25.05.2018 13:04

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun hepimiz için çok özel bir yer. Hep birlikte bu kente hizmet ediyor olmaktan onur duyuyoruz dedi.

HİZMET ATAĞINDA HIZ KESMEK YOK

Başkan Şahin, Salıpazarı ilçesinden gelen 20 mahalle muhtarını makamında ağırladı. Hem hayırlı olsun dileklerini ileten hem de mahallelerindeki sorunları dile getiren muhtarlar Yusuf Ziya Yılmaz döneminde ilçelerinin aldığı yatırımlardan ötürü de teşekkür ettiler.

Samsun un 17 ilçesinde Büyükşehir yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de, Yusuf Ziya Yılmaz Beyin bıraktığı yerden hizmet atağı hız kesmeden devam edecek. Verilen tüm sözlerin yerine getirilmesi için var gücümüzle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hizmetlerimizi gerçekleştirmede en önemli vazife de elbette siz muhtarlarımıza düşüyor. Demokrasi insan onuruna yakışan en önemli rejim. Bu rejimin ilk basamağı da halkla birebir temas içerisinde, diyalog içerisinde olan siz muhtarlarımızsınız. Yaşadığımız bölgelere hep birlikte gönül rahatlığı ve dayanışma içerisinde hizmet edeceğiz. Muhtarlarımız kendi yaşadıkları mahallenin müşterek ihtiyaçlarını dile getirecek. Bizler de birlikte çözüm üreteceğiz. Ben tekrardan sizlere ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Muhtarların ziyaretinin ardından Başkan Şahin, kamu kurumları, dernek, sendika, oda ve birliklerden gelen misafirlerini tek tek kabul ederek hayırlı olsun dileklerini kabul etti.