Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

Savcı Soğukpınar dan Kuş Cenneti Fotoğraf Sergisi

Samsun Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti isimli fotoğraf sergisi açtı. Samsun Büyükşehir Belediyesinin Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti tanıtım programı kapsamında açılan sergide birbirinden ilginç 55 kuş fotoğrafı yer alıyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası Turizm Ofisi Sergi Salonunda düzenlenen serginin açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, adli yargı mensupları, daire başkanları ile eğitim görmek amacıyla Kırgızistan dan gelen misafir belediye heyeti katıldı.

Serginin açılışı öncesinde davetlilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, savcı Vedat Soğukpınarın kuş fotoğraflarına olan merakını dile getirdi. Kuş cennetinin çok özel bir yer olması sebebiyle ve bölgenin tanıtımına katkı sağlanması için fotoğraf sergisini teşvik ettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, Samsun da yaban hayatı ile ilgili algıyı değiştirip farkındalık oluşturabiliriz düşüncesiyle kendilerine sergi açmasını teklif ettik. Kendisi de sağ olsun kabul etti. Aslında Samsun, her yönüyle güzel. Büyükşehir Belediyesinin sınırları yeni yasayla 11 kat büyüyünce bu güzelim nadide alanlar, bizim görev alanlarımız içine girdi. Yasa değişikliği ile deltayı işimiz haline getirdik. Valimizin de Samsun a atanmasıyla Kuş Cenneti ni turizm öğesi haline getirmeye karar verdik.  Birlikte çalışıyoruz ve geleceğe doğru koşuyoruz dedi.

Kar yağışının yoğun olduğu bu günlerde kuşları ve yaban hayvanlarını aç bırakmamak için yem ve sebze artıkları bıraktıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, 17 ilçemizin köy yollarına gıdalar bıraktık. Bu ne kadar güzel, insancıl bir şey. Yaban hayatla ilgili duyarlılığın şehrimizde artması lazım. Sergiye gelen herkese teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılış kurdelesini Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver ile Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar yaptı. Açılışın ardından Savcı Soğukpınar, protokole ve davetlilere sergiyi gezdirerek fotoğraflar hakkında bilgi verdi.
Tüm Duyurular