Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Büyükşehir farkıyla marina düğünü

31.07.2017 06:27


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri kapsamında hizmet veren Kurupelit Düğün Salonu, tercih edenlere unutulmaz bir marina düğünü keyfi yaşatıyor

Bulunduğu konum itibariyle Samsunluların gözde düğün salonu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kurupelit Düğün Salonu ve Samsun Kültür Turizm A.Ş Genel Müdürü Güler, Bizim yerleşkemiz ve konumumuz, Samsun da diğer düğün salonlarından çok farklı bir ambiyans sunmaktadır. Denize sıfır konumumuz ve gece olan eşsiz liman manzaramızla misafirlerimizi adeta büyülüyoruz. Bu noktada eşsiz olduğumuzu biliyoruz ve hizmet kalitesinde kusursuzluk için her geçen gün daha da gelişiyoruz. Salonumuzu tercih eden misafirlerimiz, aynı zamanda eşlerine, dostlarına ve ailelerine düğün salonu anlamında bizleri tavsiye ediyorlar. Bundan elbette mutluyuz ve misafirlerimize eşsiz hizmet sunma yolunda kendimizi geliştiriyoruz diye belirtti.
TÜM KONSEPTLERİMİZ BEĞENİ TOPLUYOR
Kurupelit Düğün Salonu nu tercih eden Samsunluların, salon hizmet konseptini ve çeşitliliğini beğendiklerini vurgulayan Güler, Bizim, her müşterimiz için her keseye uygun değişik seçeneklerde paketlerimiz var. Düğün tercihini bizden yana kullanmak için ziyaretimize gelen tüm misafirlerimize, birbirinden eşsiz ve butik olan konseptlerimizi sunarak, çeşitliliğimizle herkese hitap etmeye çalışıyoruz. Masa, sandalye giydirmelerinden tutun, servis hizmetlerimize kadar hepsini özenerek hazırlıyor, her misafirimizin özel gününü, onlar için daha özel ve daha unutulmaz bir gün olmasına katkı sunuyoruz. Buradan tüm Samsunlulara şunu söylemek istiyorum; lütfen Kurupelit Düğün Salonu’nu görmeden tercihinizi yapmayın” şeklinde kaydetti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş bünyesinde hizmet veren Kurupelit Düğün Salonu, farklı mekan ve tercih seçenekleriyle sektörde iddiasını koruyor. Gazete Gerçek’e açıklamalarda bulunan Samsun Kültür Turizm A.Ş genel Müdürü Musa İlkay Güler, “Amacımız kaliteli, yenilikçi ve nezih hizmetlerimizle koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayarak sektörün öncüsü olmaktır. İlkeli ve titiz çalışma anlayışımızla misafirlerimizin en mutlu günlerini, onlara bekledikleri gibi bir hizmet ve hayalini kurdukları bir şölenle unutulmayacak bir gün yaşatmayı hedefliyoruz. Bu noktada esas amacımız ise sektörde lider olmaktır. Kurupelit Düğün Salonu 500 kişilik dış, 300 kişilik kapalı mekan olarak istediğiniz salonu tercih etmenin yanında süsleme, masa sandalye giydirmeleri, müzik, fotoğraf kamera çekimi ve ikramlarıyla her şey dahil paket seçeneklerini misafirlerimize sunmaktır” dedi.

‘MARİNA DÜĞÜN KEYFİNİ BİZİMLE YAŞAYIN’


Serhat TÜRK

Gazete Gerçek

Samsun Mavi Bayraklarını Göndere Çekti

10.07.2017 09:16Samsun da 5 plaj için Mavi Bayrak töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi nin çalışmalarının ardından şehir 7 Mavi Bayrak kazandı.


BAŞKAN YILMAZ: MAVİ BAYRAK ALMAK BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR 

2017 Yılı Samsun İli Mavi Bayrak Ödül Töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın katılımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi İnci Plajı nda yapıldı. Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı nda bulunan İnci Plajı nda düzenlenen törende konuşan Bakan Kılıç, önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadelenin son hızıyla devam ettiğini ifade eden Bakan Akif Çağatay Kılıç, Bütün Bakan arkadaşlarımız kendi bürokrasilerindeki ve tüm bürokrasilerdeki FETÖ ile mücadele konusunda 24 saat esasına göre çalışmaktadır. Elinde bilgisi, belgesi olan kim varsa cumhuriyet savcılarımız sizleri beklemektedir. Öyle elimde bir şeyler var ama bunları sorarlarsa söylerim, kusura bakmayın bu milletin mücadelesine destek vermek değildir. Biz elimizdeki her türlü bilgi ve belgeyi savcılarımızla paylaşıyoruz. Zaten bu dava böyle yürüdü. Samsun da çok iyi işleyen bir adalet mekanizması var. Bu mücadele, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında en son kişi ayıklanıncaya kadar devam edecektir dedi.

Mavi Bayrakların öneminden bahseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, Şehrimizde bulunan 18 km lik sahilin her km si için Mavi Bayrak talebinde bulunduk. Mavi Bayrak talebinde bulunmak demek, biz artık bu 18 km lik sahilde hiçbir yerde hiçbir evsel atığın denize katılmasına müsaade etmiyoruz demektir. Mavi Bayrak almak kolay bir iş değil. Karadeniz de 900 km sahil var. Doğudan batıya kadar, 900 km lik sahilde sadece Ordu da 2-3 tane, bugün de Samsun da 7 tane olmak üzere Mavi Bayrak var. Bunun dışında kimsede Mavi Bayrak yok. Mavi Bayrak almak büyük bir başarı öyküsüdür. Bu emeği ve uğraşı gösteren herkese teşekkür ediyorum  ifadelerini kullandı.

Açılışta ayrıca söz alan Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan mavi bayrak almanın çok önemli bir başarı gerektirdiğini söylediler. Toplantıya ayrıca AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe başkanları ve davetliler katıldı. Konuşmaların ardından Mavi Bayrak göndere çekildi. Mavi Bayrak almaya Atakum da İnci, Güzelyalı, Körfez ve OMTEL, Terme de ise Miliç Plajları hak kazandı. 2016 yılında Samsun da 2 plajda Mavi Bayrak dalgalanırken, bu sayı 2017 yılında 7 plaja ulaştı.

Gazete Gerçek

Çobanlı İskelesi Samsunlunun favorisi

16.06.2017 06:50Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum a inşa edilen Çobanlı İskelesi, Ramazan ayı boyunca Samsunluların ziyaret akınına uğruyor
Büyükşehir Belediyesi nin Atakum da inşa ettiği Çobanlı İskelesi İşletme Sorumlusu Onur Gülen, gelen misafirlerin hayran kaldığını belirterek şöyle konuştu:  İskelemiz Karadeniz Bölgesi nde karadan en uzak mesafesi olan sosyal bir tesistir. Uzunluğu yaklaşık 400 metredir. Buraya gelen yurttaşlarımız adeta bir gemide olduklarını hissediyorlar. Burada Atakum kenarında olmamıza rağmen araç veya şehir sesi ulaşmıyor. Sadece gemide olduğu gibi rüzgar ve deniz sesi, meltem sesi var. Buranın atmosferi inanın anlatılmaz, yaşanır. Bu yüzden gelen vatandaşlarımız bunu sürekli hale getiriyor. Her geçen gün potansiyelimiz artıyor. 

14 KİŞİ HİZMET VERİYORUZ 

Çobanlı İskelesi ne ziyarete gelen vatandaşlara mükemmel hizmet prensibi doğrultusunda 14 personel ile çalıştıklarını kaydeden Gülen, Mübarek Ramazan ayında olduğumuz için vatandaşlarımız hem iftardan önce, hem de iftardan sonra buraya gelerek keyifli dakikalar geçiriyorlar. İftardan önce serinlemeye, iftardan sonra da serinlikte çay kahve içmeye geliyorlar. Bu anlamda iskelemiz sürekli ziyaret alıyor. Bunun yanında keza iskelemize balık tutmaya gelenler de var elbette. Onlar da kafeteryamıza gelerek soluklanıyorlar, yorgunluklarını atıyorlar. İskelemizin bu potansiyelinden dolayı mükemmel hizmet anlayışımızdan ödün vermeyerek 14 personel ile çalışıyoruz dedi. 

MUTFAĞIMIZ SİZLERİ BEKLİYOR

 Büyükşehir Belediyesi Çobanlı İskelesi işletme sorumlusu Gülen, kafeterya menüsünden ve seçeneklerinden de bahsetti. Gülen, İskelemiz yaklaşık 200 kişiyi ağırlayabiliyor. Hem gün içinde hem de akşamları yoğunluğumuz çay, kahve ve dondurma başlıklarında oluyor. Dondurmamız hem hazır, hem de açık dondurmadır. Keza kahve çeşitlerimiz de filtre Türk kahvesine kadar zengindir. Bunların yanında aperatif olarak tost ve cips çeşitlerimiz de mevcut şeklinde konuştu. 

SAMSUNUM-1 GEMİSİ BURADAN KALKIYOR 

Hafta içi ve hafta sonu sabah 08:00, akşam gece 24:00 e kadar hizmet verdiklerini kaydeden Gülen, Bizim çalışma saatlerimiz halkımız için idealdir. İster kahvaltıya, ister 5 çayına isterlerse de dondurma keyfi vaktinde ziyaretimize gelebilirler. Ayrıca Samsunum-1 gemisi de cumartesi ve pazar günleri iskelemizden hareket etmektedir. Burası sizi şehirden uzaklaştıracak, sosyal etkinlikler gerçekleştirebileceğiniz yegane mekandır. Bu yüzden buraya gelenler Büyükşehir Belediyemize de ayrıca teşekkür etmemizi istiyorlar. Bu vesile ile buradan Samsun Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz şeklinde ifade etti. Serhat TÜRK

Gerçek Bizde

Sahil Yürüyüşüne Çıkanları Onlar Eğlendiriyor

08.06.2017 07:34


Ramazan ayının manevi iklimi gönülleri sararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi iftar sonrası yürüyüşe çıkan vatandaşlara müzik sürprizi yaptı. İzleyenleri coşturan sokak müzisyenleri, seslendirdikleri şarkılarla geceye ayrı bir renk katıyor.
Sokak sanatçılarının şarkıları ve konserleriyle Atakum sahili, İstanbul, İzmir ve Antalya sahillerini aratmazken, ilgi ise her geçen gün artıyor. Zaman zaman müzisyenlere eşlik edip halay çeken vatandaşlar, bu güzel hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve şirket yönetimine teşekkür ediyor.Samsun un eşsiz kumsal ve sahillerinin düzeninden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Anonim Şirketi, Atakum ilçesi Adnan Menderes sahilinde sokak müzisyenleri ile vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor. Tulum, gitar ve saz çalan sokak sanatçıları, ses sistemi kullanmadan verdikleri mini konserlerle hem eğleniyor hem de eğlendiriyor.

Büyükşehir den Birlikte Ücretsiz Spor Etkinliği

02.06.2017 13:21Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin her yıl düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step hizmeti yeniden başladı.
Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında Birlikte Spor adıyla yapılan spor etkinliği, haftanın dört günü 21.30-22.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.
Geçen yıl  Spor Yapan İnsan Sağlıklıdır  sloganıyla yapılan etkinlik, vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Aerobik-fitness hocası Calibe Soran ın liderliğindeki etkinliğe bu yıl da yoğun ilgi gösterilirken, sağlıklı yaşam için sporla tanışan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Ramazan ayı sebebiyle hafta içi pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 21.30 ile 22.30 arasında yapılan etkinlik, Ramazan sonrası yaz sezonu boyunca hafta içi her gün saat 18.30 ile 19.30 arasında gerçekleştirilecek.
Spor Yapan İnsan Sağlıklıdır sloganıyla Samsun halkını spor yapmaya davet eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın spor konusundaki hassasiyeti neticesinde Deniz Kızı Kafe yanında bulunan spor alanında ücretsiz olarak spor aktiviteleri düzenleme kararı aldık. Etkinliklerimiz kapsamında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak aerobik, fitness ve step yapma imkanı sağlayacağız. Yaz boyu devam edecek olan etkinliklerimize tüm halkımızın katılmasını umut ediyoruz  ifadelerini kullandı.