Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

SAMSUN DA AÇIK HAVA SİNEMASI

21.09.2017 14:34


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş.  katkılarıyla Samsun'da bir alışveriş merkezi tarafından, yaz ayları etkinlikleri kapsamında açık hava sinema gösterisi yapıldı. Samsunluların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik nostalji havasında geçti.Samsun un Atakum ilçesinde de eski bir gelenek olan Açık Hava Sineması deniz kenarında zaman zaman yapılıyor. Ücretsiz olan açık hava sineması film severlere unutulmaz bir nostalji havası katıyor.


MAVİ BAYRAK İÇİN BAKIM ONARIM VE SAHİL TEMİZLİĞİ

21.09.2017 14:32Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş.nin Genel Müdürü  Musa İlkay Güler ve şirketin  Sahil Temizlik Ekibi ve Bakım Onarım Ekibi çalışanlarının gayretleri ile Adnan Menderes Bulvarında bulunan 18 km’lik sahil bandının  her metre karesi  için temizlik çalışmaları itinayla yürütüldü. Bu 18 km’lik sahil bandının  hiçbir yerinden evsel atıkların denize ulaşmasına müsaade etmeyerek Atakum  Adnan Menderes Bulvarı nda bulunan İnci, Güzelyalı, Körfez ve OMTEL, Plajlarının temizlik ve bakımı titizlikle yapılmaktadır. Bu bakım ve temizlik işleri 24 saat esasıyla devam etmektedir. 


TURMEPA'dan çevre bilinci eğitimi

21.09.2017 14:30


SAMSUN da Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) tarafından 5 Haziran Çevre Günü etkinliği kapsamında ilkokul öğrencilerine deniz eko sistemi ve doğayla ilgili bilgi verildi. Çocuklarla birlikte sahil temizliği yapıldı. TURMEPA nın Samsun Kıyı ve Deniz İnceleme Merkezi ni ziyaret eden Tekkeköy İlçesi Kutlukent Şehit Uğur Birinci İlkokulu öğrencileri, TURMEPA görevlileri ile birlikte Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. ninde katkılarıyla Atakum İlçesi Ömürevleri Çobanlı İskelesi ne geçen öğrenciler, burada sahil temizliği yaptı. Ardından da Kurupelit Marina ya giderek burada 3 dalgıç tarafından yapılan dip temizliğini takip etti. Denizden çıkan çöpleri inceleyen çocuklara deniz oko sistemi ve doğayla ilgili bilgiler verildi. Denizden çıkan atıklar daha sonra belediye ekiplerine teslim edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. Samsun Migros Çalışanları ile Birlikte Çevre Bizim, Sahil Bizim Dedi Sahil Şeridini Temizledi

21.09.2017 14:25Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. katkılarıyla çevre temizliği bilincini geliştirmek adına önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Migros, Samsun sahil şeridini çalışanlarının gönüllü katılımıyla temizledi. Düzenlenen etkinlikte Çevre Bizim, Sahil Bizim söylemiyle yola çıkan Migros Samsun mağaza çalışanları sahil şeridi boyunca atık toplayarak herkesi çevre konusunda duyarlı olmaya davet etti. Toplumla paylaştığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevreye duyarlılık ilkesini olmazsa olmaz unsur olarak belirleyen Migros Grubu, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Bugüne kadar mağazalarında bulunan geri dönüşüm kiosklarında kağıt, cam, plastik, metal gibi ambalaj atıkları ve pilin dönüşmesine destek veren ve atıklarıyla enerji üretimine katkı sağlayan Migros Grubu, bu defa geri dönüşüme Samsun mağazası çalışanlarıyla birlikte destek verdi. Migros un Samsun mağazası çalışanları çevre duyarlılığına dikkat çekmek için Samsun sahilinde düzenlenen etkinlikle sahil şeridi boyunca geri dönüşümde değerlendirilebilecek şekilde kağıt, cam ve plastik olmak üzere ayrı ayrı atık topladı.

Migros çalışanları; sahilde piknik yapan, dinlenen kişilere etkinlik kapsamında çöplerini geri dönüşümlü çöp poşetlere atmaları çağrısında bulunarak Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay GÜLER e katkılarından dolayı teşekkür  etti.

Migros aynı gün Dünya Süt Günü olması nedeniyle de etkinliğin bitiş noktasında çocuklara süt hediye etti.


Olimpiyat Komitesinden saklı Cennet gezisi

17.08.2017 14:10


23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın Samsun da başarıyla yapılmasını sağlayan organizasyon komitesi, Saklı Cennet  Ayvacık a gezi düzenledi. İlçenin tarihi ve turistik yerlerini gezen heyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan göl tesisine hayran kaldı.
İlçenin şelalelerinde hatıra fotoğrafları çektiren organizasyon heyeti, gezilerine Büyükşehir Belediyesi İskele Kafe Restoran da mola verdi. Göl manzaralı ve balkonlu ahşap tesise hayran kalan heyet, yatırımından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür etti.Türk spor tarihinin en geniş katılımlı organizasyonu olan Deaflympics 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları na ev sahipliği yapan Karadeniz in Başkenti Samsun, olimpiyatın ardından ilgi görmeye devam ediyor.  Olimpiyatın sona ermesine karşın çok sayıda ülkeden sporcu ve teknik heyetin turlar düzenlediği şehre şimdi de organizasyon komitesi ve direktörleri geldi. Saklı Cennet  Ayvacık a gelen heyet, şirin ilçenin doğal güzelliklerini gezdi.

Geziye 2017 Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatı Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Yarbay  Mehmet Arı, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bşcvş. Bora Yazgan,  Yurt-Kur Müdürü İsmail Kasapoğlu ile direktörler katıldı.

Milliyet 
15.08.2017