Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Kadınlar Deltada (08.03.2018)

06.12.2019 13:04


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kızılırmak Deltasındaki mahallelerde oturan yaklaşık 300 kadını Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin işletmelerinden olan Kızılırmak Deltası Yörükler Ziyaretçi Merkezi’nde ağırladı. Hayatındaki en anlamlı günlerden birini yaşadığını belirten Başkan Yılmaz, kadınların siyasette ve sosyal hayatta daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı. Kızılırmak Deltasının doğal yapısının korunması gerektiğini belirten Yılmaz, tarım ve hayvancılık konusunda yöre halkına gereken desteğin verileceğini bildirdi.

  


Kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Buluştu (03.03.2018)

06.12.2019 13:01


Samsun un Atakum ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin çalışma alanı olan Adnan Menderes Bulvarında  Çobanlı İskelesi önünde kadınlar Dayanışmayla güçleniyoruz, hayatı savunuyoruz diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için buluştu.  Kadınlar, tüm kadınları güvencesizliğe, emek sömürüsüne, tacize, tecavüze, çocuk istismarına karşı hayatı örgütlemeye çağırdı. Açıklamada öncelikle 8 Mart ın tarihçesi ile ilgili bilgilendirme yapan kadınlar, 1857 den bu yana mücadele ederek kazanılmış haklarını korumak ve yeni haklar elde etmek için mücadeleye devam ettiklerini söylediler.

  

Büyükşehirden doğal vitamin deposu

15.05.2018 13:37


Samsun Adnan Kahveci Parkı içerisindeki atıl durumda olan alan Vitamin Kafe olarak Samsun halkının hizmetine sunuluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Kahveci Parkı içerisinde yer alan ve zamanla atıl duruma düşen alanı peyzaj düzenlemesi ile kente kazandırdı. Alanın içerisinde bulunan atıl durumdaki yapı da Vitamin Kafe olarak hizmete açıldı. Vatandaşların vazgeçilmez mekanı haline gelecek olan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen taze sıkılmış meyve suları, Vitamin Kafe de Samsun halkının hizmetine sunulacak.

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz ve Büyükşehir Belediye bürokratları ile birlikte Samsun a kazandırılan Vitamin Kafe yi gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin organik meyvelerden sıkılmış taze meyve sularından tatmayı da ihmal etmedi.


Doğayla Uyumlu Kafe Ziyaretçilerini Bekliyor

15.05.2018 13:35Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, doğayla iç içe olan Delta Cafe de incelemelerde bulundu.
Karadeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi mest ediyor. Özellikle kuş fotoğrafçılarının vazgeçilmez yeri olan Kuş Cenneti nin dünyaya tanıtılması için büyük uğraş veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bölgeye yaptığı doğa ile uyumlu yollar ve ağaç mekanlar ile de ziyaretçilerin büyük beğenisini ve dikkatini çekiyor. Bu yeniliklere tamamen doğayla uyumlu olarak yapılan Delta Cafe de eklendi.
Delta Cafe nin yapımın artık bitirildiğini ve bir süre sonra açılışının yapılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kuş Cenneti dünyanın sayılı güzelliklerinden birisi. Bu turistik mekanın daha da ilgi çekmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın keyif alacağı, mutlu olacağı, sevdikleriyle güzel vakit geçireceği yeni yaşam alanları hazırlıyoruz. Delta Cafe de bu alanlardan biri. Tamamen doğayla uyumlu olarak yapıldı. Amacımız Kuş Cenneti ne gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekan sunmak. Kısa bir süre önce yapımına başlamıştık. Bugün itibari ile de artık açılarak hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen günlerde de şirin küçük bir açılış yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun dedi.

BALIK RESTORAN FAALİYETE GİRDİ

15.05.2018 13:15


Bu yaz sonu hizmete açılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakakent Balık Restoran ve Kafeterya, en taze balık çeşitleriyle Yakakent li vatandaşların uğrak mekanı oldu.  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan tesisimiz yaz kış önemli ölçüde ziyaretçi alıyor. Halkımız restoran ve hizmetimizden çok memnun. Sinop ve Samsun dan ziyaretçilerimiz, sürekli müşterilerimiz oluştu. Restoranımızda her zaman, her gün taze balık var. Keza salata ve tatlı çeşitlerimiz de seçenekler arasında. Tüm ikramlarımız burada kendi imalatımız. Sıcak helvamız gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tadına bakılıyor. Sadece sıcak helva yemeye gelenler bile var. Tesisimiz denize sıfır konumda, hem deniz hem liman manzaralıdır. Tüm vatandaşlarımızı ağırlamaktan, misafir etmekten onur duyuyoruz ...


Gerçek Bizde