Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Atakum Garage Modifiyeli Araç Buluşmasında Merkez Fm Rüzgârı (19.08.2018)

06.12.2019 13:09


Atakum garage her sene olduğu gibi bu senede Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. işletmesinde olan Kurupelit Marina daki otoparkta modifiyeli araç buluşmasının 5. sini düzenledi. Modifiye severlerin yoğun ilgi gösterdiği bu geleneksel buluşmaya Merkez Fm de katıldı. Birçok ilden yaklaşık 250 aracın katıldığı yarışmada, basık, yerli ve Avrupa araç olmak üzere üç kategoride ödüller sahiplerini buldu.

  


4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivalinin Açılışı Yapıldı (09.05.2018)

06.12.2019 13:08


Bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalin açılış programı Samsun Büyükşehir Belediyesi  Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin ev sahipliği yaptığı Sanat Merkezi  bahçesinde 4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali düzenlendi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açılışta yaptığı konuşmada, düzensiz beslenme ve kilo yapıcı yiyeceklerin tüketiminin zararına dikkat çekerek, Gerçekten ülkemizde düzensiz beslenme ve kilo yapıcı yiyeceklerin tüketilmesi neticesinde sağlıksız bir topluma doğru gidiyoruz. O bakımdan ot yemeklerinin bilhassa sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesine yönelik tanıtım yapma amaçlı 4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali ni düzenliyoruz. Turizmciler derneği ve SAMTAP başta olmak üzere bütün taraflar bu işin içinde. Bu festivale katkı veren herkese teşekkür ediyorum. En önemli katılımlarıyla bu festivali anlamlandıran katılımcılara ve üreticilere teşekkür ediyorum dedi.

  


Gökyüzünde Şenlik Var (02.05.2018)

06.12.2019 13:07


Samsun Büyükşehir Belediyesi  Kültür Turizm Ticaret A.Ş.nin ev sahipliği yaptığı Adnan Menderes Bulvarında  Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı nın katkılarıyla  bu yıl üçüncüsü gerçekleşen uçurtma şenliği büyük ilgi çekti. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Atakum Ömürevleri iskelesinde gerçekleşen şenliğe katılan çok sayıda kişi, sahilde uçurtma uçurdu.

  


Otizm İçin Bir Pedal da Sen Çevir (02.05.2018)

06.12.2019 13:06


Otizm İçin Bir Pedal da Sen Çevir  farkındalık etkinliğine Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. de Adnan Menderes Bulvarında ev sahipliği yaptı.Yaklaşık 300 kişilik bir bisiklet grubu ile başlayan etkinliğe North Wolves Brotherhood motosiklet grubu da   destek sağlayarak güzergahta kortej ve koruma sağladı. Atakum Kültür ve Sanat Merkezi önünde Antrenörlerimiz ve otizmli çocuklar iki kişilik tandem bisikletlerle gruba katılım sağlayarak renkli görüntüler oluştu.

Etkinlik boyunca farkındalık çerçevesiyle fotoğraf çekimi, otizm için renkli el basımı panosu, mini golf, tenis, badminton, basketbol, langırt, voleybol branşlarında halkında katılımıyla spor istasyonlarında spor yapılarak otizm farkındalık ayı kutlandı.

  


Samsun'da Dünya Kalp Sağlığı Haftası İçin Pedal Çevirdiler (17.04.2018)

06.12.2019 13:05


Dünya Kalp Sağlığı Haftası vesilesiyle kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmek için Kalbinin Sesini Dinle sloganıyla halk turu düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin ev sahipliği yaptığı Adnan Menderes Bulvarında  Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği  Dünya Kalp Sağlığı Haftası nda Atakum Çobanlı Halk İskelesi nden başlayarak, Atakent Marina ya gidiş-dönüş şeklinde bisiklet turu düzenledi. Yapılan araştırmalara göre bisiklete binmenin, bedensel faydalarının yanı sıra günlük hayatımızda düzenli olarak bisiklete binmenin kalp rahatsızlıklarına neden olan depresyon ve stres gibi çok sık karşılaştığımız etkenleri ortadan kaldırıyor şeklinde kalp sağlığı ile ilgili bilgiler verildi.