Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Plaj Voleybolu Heyecanı Sona Erdi

20.05.2016 08:18

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 1. Plaj Voleybolu Turnuvası yapılan final müsabakaları ile sona erdi...

Plaj Voleybolu Heyecanı Sona Erdi

Atakum ilçesi sahilinde yapılan Plaj Voleybolu Turnuvası nda 13 ü erkek ve 6 sı bayan olmak üzere 19 takım mücadele etti. Kıarak kırana geçen ve renkli görüntülere sahne olan turnuvanın finalinde ise erkeklerde Tahsin Yüksel ve Emre Bafralı dan oluşan ekip ile bayanlarda Özge Aktepe ve Gizem Betül Yürükoğlu ikilisinin oluşturduğu ekipler rakiplerini eleyerek müsabakaları birinci olarak bitirdiler.

Turnuvada diğer dereceye giren takımlar ise şu isimlerden oluştu;

ERKEKLERDE

2. Alper Dikmen-M. Baran Taşkıran

3. Yunus Dikmen-Batuhan Bayrakçı

BAYANLARDA

2. Gizem Kün-Asena Selen Salcı

3. Melisa Yıldız Kaya-Ayşenur Tüysüz
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NDEN DUYARLI KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI

20.05.2016 07:28


                                                   Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarında duyarlı bir şekilde kar temizleme çalışmasını sürdürerek, ağaç ve bitkilerin üzerindeki karlar temizlendi.

29 Ocak 2016 Cuma 

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarında duyarlı bir şekilde kar temizleme çalışmasını sürdürerek, ağaç ve bitkilerin üzerindeki karlar temizlendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. temizlik ekipleri 11 kilometrelik Adnan Menderes Bulvarında baştan sona ağaç ve bitkilerin üzerindeki karları temizlerken yaya ve araç trafiğinin rahat sürdürülebilmesi için yollarda da tuzlama ve küreme çalışması yaptı. 

Havaların soğuması ile birlikte en çok bitkiler soğuk havadan zarar görmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş Temizlik Ekipleri yeşil dokunun korunması için Adnan Menderes Bulvarında bulunan tüm ağaç ve bitkilerin üzerindeki karları temizleyerek bitkilerin kardan zarar görmesini engelledi. 

Kar yağışı nedeni ile Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan yürüyüş yolu, araç yolu ve bisiklet yollarında oluşan kar birikintisi ve aşırı buzlanma sebebi ile vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı desteği ile Kültür Turizm A.Ş temizlik ekiplerince tuzlama çalışmaları yapıldı. Vatandaşlar yapılan çalışmalar için çalışanlara teşekkür etti. 

Adnan Menderes Bulvarında 11 kilometrelik bir alanda çalışma yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş.Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Sorumluluk alanımızda bugüne kadar hassas bir şekilde çalıştık. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından temin ettiğimiz malzemeler ile karla mücadele edildi. 11 kilometrelik sahil şeridinde bulunan ağaçların ve bitkilerin soğuktan ve ağırlıktan zarar görmemesi için üzerindeki karlar temizlendi. Bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmaları bundan sonra da aynı duyarlılıkla sürdüreceğiz açıklamalarında bulundu. 

Samsun Kent Haber

BÜYÜKŞEHİR DEN MANDA ÜRÜNLERİ STANDI

18.05.2016 13:52
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapılacağı stant açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Atakum ilçesi Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek.
VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI
Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stantta manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün. Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.

Büyükşehir, Amazon Doğal Ürünler Ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi Açtı

18.05.2016 13:49


BÜYÜKŞEHİR, AMAZON DOĞAL ÜRÜNLER VE HEDİYELİK EŞYA SATIŞ MERKEZİ AÇTI.

Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ni Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Burası şehrimizin en önemli eksikliklerinden birisini daha giderdi. Artık şehrimizi ziyaret eden misafirlerimiz yanlarında Samsun dan bir hatırayı da evlerine götürecek dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amisos Tepesi nde Amisos Restaurant ın yanındaki eski seyir terasında açılan ve Samsun u tanıtıcı obje ve hediyeliklerin yanında zenginliklerimizden olan manda süt ürünlerinin de tanıtılıp satışının yapıldığı Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ni Vali İbrahim Şahin ile birlikte gezdi.

Başkan Yılmaz, diğer turistik yörelerde olduğu gibi Samsun u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin geri dönerken Samsun dan hatıra olarak götürebilecekleri, onlara Samsun u hatırlatacak ve unutturmayacak objelerin, hediyelerin ve doğal ürünlerin bulunabileceği bir lokasyona büyük ihtiyaç olduğunu belirterek, İşte belediyemize ait Kültür ve Turizm A.Ş. bünyesindeki bu merkez hem bu eksikliği giderecek hem de tanıtımımıza büyük katkı sağlayacak diye konuştu.

SAMSUNLU ESNAFLAR VE YERLİ HALKIN EL EMEĞİ

Başkan Yılmaz, merkezde Samsunlu kadınların ürettiği el dokuması kilim ve halılardan, el yapımı magnetler, kupalar, Onur Anıtı, Amazon kadını, bandırma vapuru, sülün heykellerine, şehre ait el sanatları örneklerine kadar onlarca ürünün sergilenip satışının yapıldığını kaydederek, Şehrimize ait tüm bu objeleri yine şehrimizin esnafları ve Samsunlu kadınlarımız üretiyor. Aynı zamanda burada mandalara ait günlük ve taze süt ürünlerinin de satışı yapılıyor. Şu anda Türkiye deki en kalabalık manda popülasyonu bizim şehrimizde bulunuyor. Bunu daha iyi tanıtmak, marka haline getirmek ve sevdirmek için bu hayvanlarından elde edilen yoğurt, tereyağı gibi ürünleri de ziyaretçilerin beğenisine sunup tanıtımını yapıyoruz. Arkadaşlarımız şu ana kadar 12 tur şirketiyle de irtibata geçtiler. İnşallah tur otobüsleri programlarına burayı da dahil edecekler. Her şeyi Samsunumuzu daha iyi tanıtmak ve turizmini hak ettiği noktaya taşımak için planlıyor ve hayata geçiriyoruz şeklinde konuştu.

Hürriyet Gazetesi

ÖĞRENCİLER SAHİLDE ÇÖP TOPLADI

18.05.2016 12:22Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş. tarafından organize edilen Samsun u Seviyorum, Sahilimi Temiz Tutuyorum projesi kapsamında, çok sayıda öğrenci ve temizlik personeli çevre kirliğine dikkat çekmek için sahildeki çöpleri topladı.

Samsun da çevre kirliğine dikkat çekmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş, Yönetim Kurulu, 250 öğrencinin katılımı ile Atakum Adnan Menderes Bulvarı sahilinde çöp toplama etkinliği düzenledi. Etkinlik öncesi Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Buldan, geri dönüşümün ve çevre kirliğinin insan hayatındaki önemine dikkat çekti. Sakarya Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Denizevleri Ortaokulu ndan gelen öğrenciler, deniz sezonun kapanmasının ardından vatandaşlar tarafından bırakılan çöpleri ellerine giydikleri steril eldiven koruması ile tek tek topladı. Çöpleri titizlikle toplayan öğrenciler ise konuşmalarıyla, Çevreyi temiz tutalım mesajını verdiler.

Milliyet Gazetesi