Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Samsunda 5 Haziran Dünya Çevre Günü İlkokul Öğrencileri Sahilde Çöp Topladı. (05.06.2018)

06.12.2019 13:13


Samsunun Atakum ilçesinde Büyükşehir Belediyesi  Kültür Turizm Ticaret A.Ş.nin ev sahipliği yaptığı Adnan Menderes Bulvarında  ilkokul öğrencileri etkinlikleri kapsamında sahilde çöp toplayarak büyüklere örnek oldu.Seyfi Demirsoy ile Milli Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencileri ile öğretmenler eldivenlerini giyerek sahilde temizlik yaptı.Etkinliğe katılan öğrencilerden Dilanur Körpe (9) doğaya atılan çöpleri temizledikleri için mutlu olduklarını ifade etti.Doğayı kirletenlere uyarılarda bulunan Körpe, Doğaya ve çevreye çöp atmasınlar, bu doğal güzelliklerimizi kirletmesinler. Denize atılan çöpler balıkların ölmesine neden oluyor. Canlılara yazık. ifadelerini kullandı.

  


Atakumdan Birlik ve Beraberlik Tablosu (25.05.2018)

06.12.2019 13:12


Atakum Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. işletmesinde olan Kurupelit Marina daki otoparkta Mahalle İftarları buluşmalarıyla Körfez Mahallesi ndeki vatandaşları aynı sofra etrafında bir araya getirdi. Mahalle sakinleriyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti Atakum Kadın Kolları Başkanı Sevim Aydın Özil ve Körfez Mahallesi Muhtarı Fidan Yenigünü aynı sofra etrafında buluşturdu. 

  


Atakum da Bayrak Yürüyüşü (19.05.2018)

06.12.2019 13:11


 Samsunda Atakum ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş.nin ev sahipliği yaptığı Adnan Menderes Bulvarında  19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Bayrak Yürüyüşü gerçekleştirildi. 1919 metrelik bayrak açıldı, Samsun halkının katıldığı yürüyüşte renkli görüntüler ortaya çıktı. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün  katkılarıyla  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında hazırladığı etkinlikte 1919 metrelik Türk Bayrağı taşındı. Çobanlı İskelesinden taşınmaya başlayan 1919 metrelik Türk Bayrağı sahil boyunca taşınırken etkinlik Yeşilyurt AVMnin önünde son buldu. 

  


Tütün Müze Kafe Hizmete Açılmıştır (10.05.2018)

06.12.2019 13:11


Bafra Tütün Müzesi içinde bulunan Tütün Müzesi Kafe Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından hizmete açıldı. Kafe de aynı zamanda Samsun a özgü hediyelik eşyalarda ziyaretçilerin hizmetne sunulmuştur.

  


Samsun da Sağlık İçin Hareket Et Yürüyüşü (10.05.2018)

06.12.2019 13:10


Samsunda 10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. ev sahipliği yaptığı Adnan Menderes Bulvarında Sağlık İçin Hareket Et Yürüyüşü düzenlendi. Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Yusuf Güney, Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketi Yaşam Kurulu üye kurumları ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneğinin katıldığı yürüyüşe çeşitli sağlık kurumlarından  da çalışanlar katıldı. Amaçlarının sağlık için yürüyüşün önemine dikkat çekmek, bu konuda farkındalık oluşturmak olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi  Muhammet Ali Oruç, Günümüzde kronik hastalıkların en önemli risk faktörlerinden biri hareketsizlik. Teknolojinin de bize sunduğu imkânlarla, insanlar artık işlerini oturdukları yerden halletmeye, her geçen gün daha az hareket etmeye başladı.  diyerek hareket etmenin sağlık için önemini vurguladı.