Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Samsun un Gözde Mekanı: Çobanlı İskele Kafe

05.10.2016 08:54

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak hizmete açılan Çobanlı İskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe, başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunluların tercih ettiği en gözde dinlenme ve seyir mekanı oldu 

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından   yapılarak hizmete açılan Çobanlı İskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe, başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunluların tercih ettiği en gözde dinlenme ve seyir mekanı oldu

Samsunlu vatandaşların günden güne daha sık ziyaret ettiği mekanlardan biri olan  Çobanlı İskele Kafe her gün yaklaşık olarak 200 aile ağırlıyor. Samsunlu ve Samsun a şehir dışından gelen herkesin ilgi odağı olan tesis, Karadeniz Bölgesi nde tek. Tesis hakkında Gazete Gerçek e bilgi veren işletme sorumlusu Onur Gülen, Atakum u ziyaret eden hemen her ailenin Çobanlı İskele Kafe  ye mutlaka uğradığını ve denizin ortasında dinlenmenin keyfini yaşadığını kaydetti

KARADENİZ DE TEK

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak  hizmete açılan Atakum Çobanlı mevkiindeki Çobanlı İskele Kafe , Karadeniz bölgesinde denizin ortasında dinlenme olanağı sağlayan tek işletme. İskele Kafe İşletme Sorumlusu Onur Gülen, Karadeniz bölgesinde tabii ki farklı boyutlarda çeşit çeşit iskeleler var. Fakat Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu iskelenin hem tarz hem de hizmet anlamında Karadeniz de eşi yok. İskelemiz denizin o kadar içindeki, İstanbul dan gelen ziyaretçilerimiz burayı kız kulesine benzetiyor. Burada kıyıya oldukça uzak olduğumuz için kıyı havası değil, bildiğiniz teknede gibi deniz havası var. Üstelik şehrin hiçbir gürültüsü de buraya ulaşmıyor. Buraya gelenlerin duyduğu tek ses deniz uğultusu ve doğal serinlik. Bu anlamda sürekli gelen yüzlerce ailelerimiz oluştu. Çünkü bir gelen bir daha geliyor dedi.

SAMSUN BURADAN ÇOK FARKLI

Bugüne kadar sürekli olarak manzara dendiğinde yükseklik vurgusu yapıldığını fakat bu iskelenin manzara anlamında algıları değiştirdiğini kaydeden Gülen, İnsanlar manzara dendiğinde hemen yükseklere çıkmak istiyor. Fakat buraya gelen vatandaşlar, denizin ortasından gördüğü Samsun manzarasına inanamıyor. Çünkü bu kadar açık bir mesafeden Samsun un hemen hemen tüm kıyısına hakim bir görüşümüz var. Dolayısıyla eşsiz bir şehir manzarasına sahibiz. Gelip görenler hayran kalıyorlar. Özellikle gece manzarası eşsiz ve inanılmaz şeklinde konuştu.

GÜN DOĞUMU BURADAN ÇOK FARKLI

Denizin ortasına iskele ile inşa edilen İskele Kafe, özellikle sabah fotoğrafçılarının da uğrak yeri. Gün doğumu manzarası için özellikle sabah çok erken saatlerinde fotoğrafçı ziyaretçilerinin olduğunu kaydeden Gülen, Güneşin doğması Samsun an güzel elbette ama denizin ortasında konumu bulunan İskele Kafe den de çok farklı. Bunu keşfeden fotoğrafçılar geceden buraya geliyorlar. Ve gün doğumunu fotoğraflıyorlar. Özellikle yeni evlenen çiftlerimizin düğün fotoğrafları da burada çekildiği oluyor. Bu anlamda zaten tesisimizde kahvaltı hizmetimiz var. Gelen insanlar kahvaltılarını yapmadan iskeleden ayrılmıyorlar şeklinde konuştu.

BALIKLAR HEP YANINIZDA

Balıkçıların da ziyaret ettiği İskele Kafe de otururken yanınızdan yunus balığı atlaması veya kefallerin zıplamasına şahit olmanız da mümkün. Bu manzarayı anlatan Gülen, Buraya gelen insanlar gördükleri karşısında hayretlerini gizleyemiyorlar. Çünkü eşsiz deniz havasında çaylarını yudumlarken aniden bir yunus sürüsünün sesini duyabiliyor ve yunusların zıplamalarını izleyebiliyorlar. Keza kefaller de aynı şekilde. Denizin dibi o kadar berrak ki, çay içerken baktığınızda sürü halinde geçen balıkları görebiliyorsunuz. Bu anlamda burası yine Karadeniz de tek. Buraya bir şekilde uğrayanlar bunların tamamının farkındalar dedi.

KAFE HİZMETİMİZ VE SERVİSİMİZ GENİŞ

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak hizmete açılan  Çobanlı İskele Kafe nin imkanlarını da vurgulayan Gülen, Buraya uğrayan ziyaretçilerimiz çay kahve ve diğer meşrubatların yanında tost hamburger nugget gibi ürünleri de tercih ediyorlar. Bu ürünlerin servisi kafemizde mevcut. Tüm bunların yanında, sabah kahvaltı tabağımız da var. Gelen müşterilerimiz istedikleri gibi dinlenip zaman geçirebiliyorlar. Bu anlamda kafeterya servisimiz de oldukça geniştir  dedi.

SAMSUNUM GEMİSİ BURAYA DA UĞRUYOR

Samsun Büyükşehir hizmetlerinden birisi olan Samsunum gemisinin kalkış yerinden sonra Atakum ilçesinde Çobanlı  İskele Kafe ye uğrayıp yolcu aldığını kaydeden Gülen, Burada her şey bir yana, Samsun un gezi teknesi olan Samsunum gemisi de bize uğruyor. Düzenli olarak her gün saat 16:00 ile 18:00 da uğrayarak iskele ziyaretçilerine çok cüzi bir ücret karşılığında deniz gezintisi olanağı sunuyor. Çobanlı İskele Kafe bu anlamda da yoğun olarak tercih ediliyor. Haftanın 7 günü çalışıyoruz. Tüm Samsunlu hemşerilerimizi ağırlamaktan gurur duyarız şeklinde kaydetti.


SPORSEVERLERDEN BAŞKAN YILMAZ A TEŞEKKÜR

03.10.2016 09:14


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin yaz dönemi boyunca Atakum sahilinde düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinliklerine katılan sporseverler, veda yemeğinde buluştu.

Katılımcılar Samsun halkına sunduğu hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş nin  Birlikte Spor  sloganıyla Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında 28 Nisan da başlattığı ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinlikleri yaz döneminin kapanmasıyla sona erdi.

Aerobik-fitness hocası Calibe Soran ın liderliğindeki etkinlik sayesinde sağlıklı yaşam için spora başlayan vatandaşlar, veda yemeği için Palmiye Cafe de bir araya geldi. Veda pastasını Calibe Soran ile birlikte kesen sporseverler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kış ayında da aerobik ve fitness yapmak istediklerini ifade eden sporseverler, Başkan Yılmaz dan kapalı bir alan talep edeceklerini kaydetti. Pasta kesiminin ardından sporseverler, gelecek yaz döneminde de spor etkinliğine katılacaklarını belirttiler.
DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ...

19.08.2016 08:23


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe hizmete açıldı.

DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak kısa süre önce hizmete açılan Çobanlı İskelesinin en ucunda denizin içinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Çobanlı İskele Kafe Samsunluların ve turistlerin yeni mekanı olacak.

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından işletilecek olan kafe aynı anda 140 kişiye hizmet verecek. Oturduğunuz yerden hem denizin hem de harika bir Samsun manzarasının tadını çıkartacak olan ziyaretçiler kendilerini denizin ortasında bir adada gibi hissedecek.

Tesiste tost, hambuger, nugget gibi fast food yiyeceklerin yanında her türlü soğuk ve sıcak alkolsüz içecekler de servis edilecek.
Taş Üstüne Taş Koyduk

16.06.2016 06:36


Bafra Hasan Çakın Anadolu Teknik Lisesi nde özel öğrenciler için gerçekleştirilen 

Taş Üstüne Taş Koyduk adlı projeye 

Samsun Büyükşehir Belediyesi de destek oldu.

BÜYÜKŞEHİR DEN EN ÖZEL DESTEK

Özel eğitim alan öğrencilerin eğitim sürecine etkin bir şekilde katılmaları ve eğitim-öğretim hayatında daha etkin yararlanması hedeflenen projenin ilk meyvelerini veren öğrencilere Samsun Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Öğrenciler için açılan Hobi Atölyesi nde üretilen ürünler Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. tarafından satın alındı.

BU ÇÖPLER ÇOK BAŞKA

Proje kapsamında özel öğrenciler tarafından üretilen ilk ürünleri satın alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. ürünleri belediyeye ait hediyelik eşya satış merkezlerinde satışa sunacak.  Atık malzemeleri geri dönüştürerek ve boyayarak üretilen el emeği ürünler öğrencilerin el-göz koordinasyonunu ve kas gelişimlerine katkı sağlıyor.

Gerçek Gazetesi
1919 METRELİK BAYRAKLA YÜRÜYÜŞ

23.05.2016 07:43


SAMSUN un Atakum ilçesinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 97 nci yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, 1919 metrelik dev Türk Bayrağı yla  Bayrak Yürüyüşü  yapıldı.

DANS GÖSTERİLERİ VE MİNİ KONSERLER

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü nün dün akşam organize ettiği, bayrak yürülüşü Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı sahil yolu üzerinde yapıldı. Yürüyüşte 1919 metrelik Türk bayrağı açıldı. İlçede bulunan Çobanlı Sapağı ndan başlayan yürüyüş sahil boyunca devam ederek Atakum Gençlik Merkezi nde son buldu. Çok sayıda kişinin katıldığı etkinlik havai fişek gösterileri, dans gösterileri ve mini konserle son buldu.

   Denge Gazetesi