Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Çobanlı İskelesi Samsunlunun favorisi

16.06.2017 06:50Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum a inşa edilen Çobanlı İskelesi, Ramazan ayı boyunca Samsunluların ziyaret akınına uğruyor
Büyükşehir Belediyesi nin Atakum da inşa ettiği Çobanlı İskelesi İşletme Sorumlusu Onur Gülen, gelen misafirlerin hayran kaldığını belirterek şöyle konuştu:  İskelemiz Karadeniz Bölgesi nde karadan en uzak mesafesi olan sosyal bir tesistir. Uzunluğu yaklaşık 400 metredir. Buraya gelen yurttaşlarımız adeta bir gemide olduklarını hissediyorlar. Burada Atakum kenarında olmamıza rağmen araç veya şehir sesi ulaşmıyor. Sadece gemide olduğu gibi rüzgar ve deniz sesi, meltem sesi var. Buranın atmosferi inanın anlatılmaz, yaşanır. Bu yüzden gelen vatandaşlarımız bunu sürekli hale getiriyor. Her geçen gün potansiyelimiz artıyor. 

14 KİŞİ HİZMET VERİYORUZ 

Çobanlı İskelesi ne ziyarete gelen vatandaşlara mükemmel hizmet prensibi doğrultusunda 14 personel ile çalıştıklarını kaydeden Gülen, Mübarek Ramazan ayında olduğumuz için vatandaşlarımız hem iftardan önce, hem de iftardan sonra buraya gelerek keyifli dakikalar geçiriyorlar. İftardan önce serinlemeye, iftardan sonra da serinlikte çay kahve içmeye geliyorlar. Bu anlamda iskelemiz sürekli ziyaret alıyor. Bunun yanında keza iskelemize balık tutmaya gelenler de var elbette. Onlar da kafeteryamıza gelerek soluklanıyorlar, yorgunluklarını atıyorlar. İskelemizin bu potansiyelinden dolayı mükemmel hizmet anlayışımızdan ödün vermeyerek 14 personel ile çalışıyoruz dedi. 

MUTFAĞIMIZ SİZLERİ BEKLİYOR

 Büyükşehir Belediyesi Çobanlı İskelesi işletme sorumlusu Gülen, kafeterya menüsünden ve seçeneklerinden de bahsetti. Gülen, İskelemiz yaklaşık 200 kişiyi ağırlayabiliyor. Hem gün içinde hem de akşamları yoğunluğumuz çay, kahve ve dondurma başlıklarında oluyor. Dondurmamız hem hazır, hem de açık dondurmadır. Keza kahve çeşitlerimiz de filtre Türk kahvesine kadar zengindir. Bunların yanında aperatif olarak tost ve cips çeşitlerimiz de mevcut şeklinde konuştu. 

SAMSUNUM-1 GEMİSİ BURADAN KALKIYOR 

Hafta içi ve hafta sonu sabah 08:00, akşam gece 24:00 e kadar hizmet verdiklerini kaydeden Gülen, Bizim çalışma saatlerimiz halkımız için idealdir. İster kahvaltıya, ister 5 çayına isterlerse de dondurma keyfi vaktinde ziyaretimize gelebilirler. Ayrıca Samsunum-1 gemisi de cumartesi ve pazar günleri iskelemizden hareket etmektedir. Burası sizi şehirden uzaklaştıracak, sosyal etkinlikler gerçekleştirebileceğiniz yegane mekandır. Bu yüzden buraya gelenler Büyükşehir Belediyemize de ayrıca teşekkür etmemizi istiyorlar. Bu vesile ile buradan Samsun Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz şeklinde ifade etti. Serhat TÜRK

Gerçek Bizde

Sahil Yürüyüşüne Çıkanları Onlar Eğlendiriyor

08.06.2017 07:34


Ramazan ayının manevi iklimi gönülleri sararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi iftar sonrası yürüyüşe çıkan vatandaşlara müzik sürprizi yaptı. İzleyenleri coşturan sokak müzisyenleri, seslendirdikleri şarkılarla geceye ayrı bir renk katıyor.
Sokak sanatçılarının şarkıları ve konserleriyle Atakum sahili, İstanbul, İzmir ve Antalya sahillerini aratmazken, ilgi ise her geçen gün artıyor. Zaman zaman müzisyenlere eşlik edip halay çeken vatandaşlar, bu güzel hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ve şirket yönetimine teşekkür ediyor.Samsun un eşsiz kumsal ve sahillerinin düzeninden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Anonim Şirketi, Atakum ilçesi Adnan Menderes sahilinde sokak müzisyenleri ile vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor. Tulum, gitar ve saz çalan sokak sanatçıları, ses sistemi kullanmadan verdikleri mini konserlerle hem eğleniyor hem de eğlendiriyor.

Büyükşehir den Birlikte Ücretsiz Spor Etkinliği

02.06.2017 13:21Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin her yıl düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step hizmeti yeniden başladı.
Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında Birlikte Spor adıyla yapılan spor etkinliği, haftanın dört günü 21.30-22.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.
Geçen yıl  Spor Yapan İnsan Sağlıklıdır  sloganıyla yapılan etkinlik, vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Aerobik-fitness hocası Calibe Soran ın liderliğindeki etkinliğe bu yıl da yoğun ilgi gösterilirken, sağlıklı yaşam için sporla tanışan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Ramazan ayı sebebiyle hafta içi pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 21.30 ile 22.30 arasında yapılan etkinlik, Ramazan sonrası yaz sezonu boyunca hafta içi her gün saat 18.30 ile 19.30 arasında gerçekleştirilecek.
Spor Yapan İnsan Sağlıklıdır sloganıyla Samsun halkını spor yapmaya davet eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın spor konusundaki hassasiyeti neticesinde Deniz Kızı Kafe yanında bulunan spor alanında ücretsiz olarak spor aktiviteleri düzenleme kararı aldık. Etkinliklerimiz kapsamında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak aerobik, fitness ve step yapma imkanı sağlayacağız. Yaz boyu devam edecek olan etkinliklerimize tüm halkımızın katılmasını umut ediyoruz  ifadelerini kullandı.

Büyükşehir den Saklı Cennet e Turistik Tesis

31.05.2017 08:54Anadolu nun keşfedilmemiş doğal güzelliklerinden Saklı Cennet  Ayvacık, turizme yönelik önemli bir hizmete daha kavuştu.

Karadeniz in en uzun baraj gölü ve yüzer adaları ile doğa harikası bir coğrafyaya sahip Ayvacık ilçesi, ortasından geçen Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu Baraj Gölleri,  yüzer adaları ve doğal güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Su sporlarından gençlik kamplarına, doğa yürüyüşlerinden yöresel lezzetlere, ormanlarla kaplı doğal manzarasından tarihi ve turistik mekânlarına kadar çok sayıdaki turizm potansiyeli, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırımları ve çalışmalarıyla artan oranda ilgi görüyor.İlçenin turizm potansiyelini artırmaya çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesi, baraj gölü kenarına konuşlandırdığı iskele kafe ve restoranın yapımını tamamladı. Hizmete açılan tesis, yöresel yemek tatlarını panoramik manzara ile bütünleştiriyor.

Çok sayıda özel sektör yatırımcısının ilgisini çeken Ayvacık ta turizmi canlandırmak ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla hazırladığı Turizm Eylem Planı nı başarıyla sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, planında yer alan 8 yatırımdan bir tanesini daha tamamladı. İlçenin Orhangazi Mahallesi baraj gölü kenarına turistik ve sportif amaçlı kullanılabilecek iskele, kafeterya ve restoran inşa eden belediye, hem tesisin tamamlanmasının hem de yatırımlarıyla Ayvacık ın bölge turizminin önemli mekanlarından biri haline gelmesinin mutluluğunu yaşıyor.

İskele Kafe & Restoran ı panoramik göl turlarının yapıldığı iskelenin yanına inşa eden Büyükşehir Belediyesi, tamamı ahşap olan tesisi hizmete açtı. Tesiste sabah kahvaltısı, kebap ve pide çeşitleri, Yeşilırmak Yayın Balığı gibi özel spesiyal yöresel yemek tatları da sunulacak. Çevre düzenlemeleri ve çiçeklendirme çalışmalarıyla doğa ile iç içe bir ortam sunan tesiste göl balkonu dahil 150 kişi ağırlanabiliyor. Ramazan ayı boyunca iftar ve sahurlarda da hizmet verecek otantik kafe restoranda 7 personel görev yapıyor.

Ayvacık ta planlanan yatırımları sırasıyla hayata geçirdiklerini ifade den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iskele kafe & restoranın tamamlandığını belirterek ilçe halkı ve turizmi için hayırlı olmasını temenni etti. Turizmde gözbebeğimiz ilçelerimizden Ayvacık ın doğal ve turistik potansiyelini yatırımlarımızla daha da artıracağız. diyen Başkan Yılmaz, Restoran çok önemliydi. Yani her şeyiniz var ama bu potansiyelinizi, yöresel özelliklerinizi sunamıyorsanız bir anlamı kalmıyor. Buradan hareketle gemimiz ile göl turları yaptığımız iskelenin yanına ahşaptan çok güzel ve otantik bir kafe restoran yaptık. Son derece şık ve kaliteli bir mekân oldu. Turizm için önemli bir işlev yerine getirecek. Hayırlı uğurlu olsun. şeklinde konuştu.

                                                                                                                                                                                                   29 Mayıs 2017 - Hurriyet Gazetesi

Samsun Büyükşehir sokak hayvanlarını unutmadı!

11.01.2017 07:53
                Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş sorumluluk bölgesi olan Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki 689 dekarlık alanda sokakta yaşayan barınak ve yiyecek bulamayan hayvanların imdadına yetişti.

                Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlar kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşların soğuk kış günlerinden korunabilmelerini sağlayacak kulübeler yerleştirildi. Böylece sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ve barınacak alan bulmaları sağlandı. VATANDAŞLAR DA YAPABİLİR! 

                Yapılan uygulama ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Adnan Menderes Bulvarı üzerine yerleştirilen bu kulübeleri vatandaşlarında kendi imkanları ile evlerinde yaparak çeşitli yerlere koyabileceğini belirterek,  Böylece sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek ve barınma imkanı sağlayarak bir can da siz kurtarabilirsiniz. Bu çalışmamızın ardından hayvanseverlerin aynı uygulamayı yapacağına inanıyoruz  dedi.

WHATSAPP HATTI İLE İLETİŞİM 

                Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yaşanan tüm aksaklıkların, görüş ve önerilerin Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. ye bildirilebileceğini ifade eden Güler,  Çalışmalarımızla hayvanların bu soğuk havalarda yiyecek ve barınak bulmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hava şartlarının güçleştiği dönemlerde gerçekleştirilen çalışmalarımız kış ayları boyunca devam ettirilecek. Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız Adnan Menderes Bulvarı üzerinde gördükleri tüm aksaklık, görüş ve önerilerini fotoğraf ve adresleri ile 0539 226 17 32 numaralı whatsapp hattı aracılığıyla şirketimize ileterek Adnan Menderes Bulvarının daha da güzelleşmesi konusunda etkin bir rol üstlenebilirler diye konuştu.

Samsun Haber