Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

TURMEPA'dan çevre bilinci eğitimi

21.09.2017 14:30


SAMSUN da Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) tarafından 5 Haziran Çevre Günü etkinliği kapsamında ilkokul öğrencilerine deniz eko sistemi ve doğayla ilgili bilgi verildi. Çocuklarla birlikte sahil temizliği yapıldı. TURMEPA nın Samsun Kıyı ve Deniz İnceleme Merkezi ni ziyaret eden Tekkeköy İlçesi Kutlukent Şehit Uğur Birinci İlkokulu öğrencileri, TURMEPA görevlileri ile birlikte Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. ninde katkılarıyla Atakum İlçesi Ömürevleri Çobanlı İskelesi ne geçen öğrenciler, burada sahil temizliği yaptı. Ardından da Kurupelit Marina ya giderek burada 3 dalgıç tarafından yapılan dip temizliğini takip etti. Denizden çıkan çöpleri inceleyen çocuklara deniz oko sistemi ve doğayla ilgili bilgiler verildi. Denizden çıkan atıklar daha sonra belediye ekiplerine teslim edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. Samsun Migros Çalışanları ile Birlikte Çevre Bizim, Sahil Bizim Dedi Sahil Şeridini Temizledi

21.09.2017 14:25Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. katkılarıyla çevre temizliği bilincini geliştirmek adına önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Migros, Samsun sahil şeridini çalışanlarının gönüllü katılımıyla temizledi. Düzenlenen etkinlikte Çevre Bizim, Sahil Bizim söylemiyle yola çıkan Migros Samsun mağaza çalışanları sahil şeridi boyunca atık toplayarak herkesi çevre konusunda duyarlı olmaya davet etti. Toplumla paylaştığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevreye duyarlılık ilkesini olmazsa olmaz unsur olarak belirleyen Migros Grubu, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Bugüne kadar mağazalarında bulunan geri dönüşüm kiosklarında kağıt, cam, plastik, metal gibi ambalaj atıkları ve pilin dönüşmesine destek veren ve atıklarıyla enerji üretimine katkı sağlayan Migros Grubu, bu defa geri dönüşüme Samsun mağazası çalışanlarıyla birlikte destek verdi. Migros un Samsun mağazası çalışanları çevre duyarlılığına dikkat çekmek için Samsun sahilinde düzenlenen etkinlikle sahil şeridi boyunca geri dönüşümde değerlendirilebilecek şekilde kağıt, cam ve plastik olmak üzere ayrı ayrı atık topladı.

Migros çalışanları; sahilde piknik yapan, dinlenen kişilere etkinlik kapsamında çöplerini geri dönüşümlü çöp poşetlere atmaları çağrısında bulunarak Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay GÜLER e katkılarından dolayı teşekkür  etti.

Migros aynı gün Dünya Süt Günü olması nedeniyle de etkinliğin bitiş noktasında çocuklara süt hediye etti.


Olimpiyat Komitesinden saklı Cennet gezisi

17.08.2017 14:10


23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın Samsun da başarıyla yapılmasını sağlayan organizasyon komitesi, Saklı Cennet  Ayvacık a gezi düzenledi. İlçenin tarihi ve turistik yerlerini gezen heyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan göl tesisine hayran kaldı.
İlçenin şelalelerinde hatıra fotoğrafları çektiren organizasyon heyeti, gezilerine Büyükşehir Belediyesi İskele Kafe Restoran da mola verdi. Göl manzaralı ve balkonlu ahşap tesise hayran kalan heyet, yatırımından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür etti.Türk spor tarihinin en geniş katılımlı organizasyonu olan Deaflympics 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları na ev sahipliği yapan Karadeniz in Başkenti Samsun, olimpiyatın ardından ilgi görmeye devam ediyor.  Olimpiyatın sona ermesine karşın çok sayıda ülkeden sporcu ve teknik heyetin turlar düzenlediği şehre şimdi de organizasyon komitesi ve direktörleri geldi. Saklı Cennet  Ayvacık a gelen heyet, şirin ilçenin doğal güzelliklerini gezdi.

Geziye 2017 Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatı Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Yarbay  Mehmet Arı, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bşcvş. Bora Yazgan,  Yurt-Kur Müdürü İsmail Kasapoğlu ile direktörler katıldı.

Milliyet 
15.08.2017

Büyükşehir farkıyla marina düğünü

31.07.2017 06:27


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri kapsamında hizmet veren Kurupelit Düğün Salonu, tercih edenlere unutulmaz bir marina düğünü keyfi yaşatıyor

Bulunduğu konum itibariyle Samsunluların gözde düğün salonu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kurupelit Düğün Salonu ve Samsun Kültür Turizm A.Ş Genel Müdürü Güler, Bizim yerleşkemiz ve konumumuz, Samsun da diğer düğün salonlarından çok farklı bir ambiyans sunmaktadır. Denize sıfır konumumuz ve gece olan eşsiz liman manzaramızla misafirlerimizi adeta büyülüyoruz. Bu noktada eşsiz olduğumuzu biliyoruz ve hizmet kalitesinde kusursuzluk için her geçen gün daha da gelişiyoruz. Salonumuzu tercih eden misafirlerimiz, aynı zamanda eşlerine, dostlarına ve ailelerine düğün salonu anlamında bizleri tavsiye ediyorlar. Bundan elbette mutluyuz ve misafirlerimize eşsiz hizmet sunma yolunda kendimizi geliştiriyoruz diye belirtti.
TÜM KONSEPTLERİMİZ BEĞENİ TOPLUYOR
Kurupelit Düğün Salonu nu tercih eden Samsunluların, salon hizmet konseptini ve çeşitliliğini beğendiklerini vurgulayan Güler, Bizim, her müşterimiz için her keseye uygun değişik seçeneklerde paketlerimiz var. Düğün tercihini bizden yana kullanmak için ziyaretimize gelen tüm misafirlerimize, birbirinden eşsiz ve butik olan konseptlerimizi sunarak, çeşitliliğimizle herkese hitap etmeye çalışıyoruz. Masa, sandalye giydirmelerinden tutun, servis hizmetlerimize kadar hepsini özenerek hazırlıyor, her misafirimizin özel gününü, onlar için daha özel ve daha unutulmaz bir gün olmasına katkı sunuyoruz. Buradan tüm Samsunlulara şunu söylemek istiyorum; lütfen Kurupelit Düğün Salonu’nu görmeden tercihinizi yapmayın” şeklinde kaydetti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş bünyesinde hizmet veren Kurupelit Düğün Salonu, farklı mekan ve tercih seçenekleriyle sektörde iddiasını koruyor. Gazete Gerçek’e açıklamalarda bulunan Samsun Kültür Turizm A.Ş genel Müdürü Musa İlkay Güler, “Amacımız kaliteli, yenilikçi ve nezih hizmetlerimizle koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayarak sektörün öncüsü olmaktır. İlkeli ve titiz çalışma anlayışımızla misafirlerimizin en mutlu günlerini, onlara bekledikleri gibi bir hizmet ve hayalini kurdukları bir şölenle unutulmayacak bir gün yaşatmayı hedefliyoruz. Bu noktada esas amacımız ise sektörde lider olmaktır. Kurupelit Düğün Salonu 500 kişilik dış, 300 kişilik kapalı mekan olarak istediğiniz salonu tercih etmenin yanında süsleme, masa sandalye giydirmeleri, müzik, fotoğraf kamera çekimi ve ikramlarıyla her şey dahil paket seçeneklerini misafirlerimize sunmaktır” dedi.

‘MARİNA DÜĞÜN KEYFİNİ BİZİMLE YAŞAYIN’


Serhat TÜRK

Gazete Gerçek

Samsun Mavi Bayraklarını Göndere Çekti

10.07.2017 09:16Samsun da 5 plaj için Mavi Bayrak töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi nin çalışmalarının ardından şehir 7 Mavi Bayrak kazandı.


BAŞKAN YILMAZ: MAVİ BAYRAK ALMAK BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR 

2017 Yılı Samsun İli Mavi Bayrak Ödül Töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın katılımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi İnci Plajı nda yapıldı. Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı nda bulunan İnci Plajı nda düzenlenen törende konuşan Bakan Kılıç, önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadelenin son hızıyla devam ettiğini ifade eden Bakan Akif Çağatay Kılıç, Bütün Bakan arkadaşlarımız kendi bürokrasilerindeki ve tüm bürokrasilerdeki FETÖ ile mücadele konusunda 24 saat esasına göre çalışmaktadır. Elinde bilgisi, belgesi olan kim varsa cumhuriyet savcılarımız sizleri beklemektedir. Öyle elimde bir şeyler var ama bunları sorarlarsa söylerim, kusura bakmayın bu milletin mücadelesine destek vermek değildir. Biz elimizdeki her türlü bilgi ve belgeyi savcılarımızla paylaşıyoruz. Zaten bu dava böyle yürüdü. Samsun da çok iyi işleyen bir adalet mekanizması var. Bu mücadele, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında en son kişi ayıklanıncaya kadar devam edecektir dedi.

Mavi Bayrakların öneminden bahseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, Şehrimizde bulunan 18 km lik sahilin her km si için Mavi Bayrak talebinde bulunduk. Mavi Bayrak talebinde bulunmak demek, biz artık bu 18 km lik sahilde hiçbir yerde hiçbir evsel atığın denize katılmasına müsaade etmiyoruz demektir. Mavi Bayrak almak kolay bir iş değil. Karadeniz de 900 km sahil var. Doğudan batıya kadar, 900 km lik sahilde sadece Ordu da 2-3 tane, bugün de Samsun da 7 tane olmak üzere Mavi Bayrak var. Bunun dışında kimsede Mavi Bayrak yok. Mavi Bayrak almak büyük bir başarı öyküsüdür. Bu emeği ve uğraşı gösteren herkese teşekkür ediyorum  ifadelerini kullandı.

Açılışta ayrıca söz alan Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan mavi bayrak almanın çok önemli bir başarı gerektirdiğini söylediler. Toplantıya ayrıca AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe başkanları ve davetliler katıldı. Konuşmaların ardından Mavi Bayrak göndere çekildi. Mavi Bayrak almaya Atakum da İnci, Güzelyalı, Körfez ve OMTEL, Terme de ise Miliç Plajları hak kazandı. 2016 yılında Samsun da 2 plajda Mavi Bayrak dalgalanırken, bu sayı 2017 yılında 7 plaja ulaştı.

Gazete Gerçek