Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

BÜYÜKŞEHİR DEN MANDA ÜRÜNLERİ STANDI

18.05.2016 13:52
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapılacağı stant açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Atakum ilçesi Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek.
VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI
Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stantta manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün. Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.

Büyükşehir, Amazon Doğal Ürünler Ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi Açtı

18.05.2016 13:49


BÜYÜKŞEHİR, AMAZON DOĞAL ÜRÜNLER VE HEDİYELİK EŞYA SATIŞ MERKEZİ AÇTI.

Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ni Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Burası şehrimizin en önemli eksikliklerinden birisini daha giderdi. Artık şehrimizi ziyaret eden misafirlerimiz yanlarında Samsun dan bir hatırayı da evlerine götürecek dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amisos Tepesi nde Amisos Restaurant ın yanındaki eski seyir terasında açılan ve Samsun u tanıtıcı obje ve hediyeliklerin yanında zenginliklerimizden olan manda süt ürünlerinin de tanıtılıp satışının yapıldığı Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ni Vali İbrahim Şahin ile birlikte gezdi.

Başkan Yılmaz, diğer turistik yörelerde olduğu gibi Samsun u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin geri dönerken Samsun dan hatıra olarak götürebilecekleri, onlara Samsun u hatırlatacak ve unutturmayacak objelerin, hediyelerin ve doğal ürünlerin bulunabileceği bir lokasyona büyük ihtiyaç olduğunu belirterek, İşte belediyemize ait Kültür ve Turizm A.Ş. bünyesindeki bu merkez hem bu eksikliği giderecek hem de tanıtımımıza büyük katkı sağlayacak diye konuştu.

SAMSUNLU ESNAFLAR VE YERLİ HALKIN EL EMEĞİ

Başkan Yılmaz, merkezde Samsunlu kadınların ürettiği el dokuması kilim ve halılardan, el yapımı magnetler, kupalar, Onur Anıtı, Amazon kadını, bandırma vapuru, sülün heykellerine, şehre ait el sanatları örneklerine kadar onlarca ürünün sergilenip satışının yapıldığını kaydederek, Şehrimize ait tüm bu objeleri yine şehrimizin esnafları ve Samsunlu kadınlarımız üretiyor. Aynı zamanda burada mandalara ait günlük ve taze süt ürünlerinin de satışı yapılıyor. Şu anda Türkiye deki en kalabalık manda popülasyonu bizim şehrimizde bulunuyor. Bunu daha iyi tanıtmak, marka haline getirmek ve sevdirmek için bu hayvanlarından elde edilen yoğurt, tereyağı gibi ürünleri de ziyaretçilerin beğenisine sunup tanıtımını yapıyoruz. Arkadaşlarımız şu ana kadar 12 tur şirketiyle de irtibata geçtiler. İnşallah tur otobüsleri programlarına burayı da dahil edecekler. Her şeyi Samsunumuzu daha iyi tanıtmak ve turizmini hak ettiği noktaya taşımak için planlıyor ve hayata geçiriyoruz şeklinde konuştu.

Hürriyet Gazetesi

ÖĞRENCİLER SAHİLDE ÇÖP TOPLADI

18.05.2016 12:22Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş. tarafından organize edilen Samsun u Seviyorum, Sahilimi Temiz Tutuyorum projesi kapsamında, çok sayıda öğrenci ve temizlik personeli çevre kirliğine dikkat çekmek için sahildeki çöpleri topladı.

Samsun da çevre kirliğine dikkat çekmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş, Yönetim Kurulu, 250 öğrencinin katılımı ile Atakum Adnan Menderes Bulvarı sahilinde çöp toplama etkinliği düzenledi. Etkinlik öncesi Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Buldan, geri dönüşümün ve çevre kirliğinin insan hayatındaki önemine dikkat çekti. Sakarya Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Denizevleri Ortaokulu ndan gelen öğrenciler, deniz sezonun kapanmasının ardından vatandaşlar tarafından bırakılan çöpleri ellerine giydikleri steril eldiven koruması ile tek tek topladı. Çöpleri titizlikle toplayan öğrenciler ise konuşmalarıyla, Çevreyi temiz tutalım mesajını verdiler.

Milliyet Gazetesi