Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Kadınların Fikri Bizim İçin Önemli

20.05.2016 08:34


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, toplumda kadının yerinin önemli olduğunu vurgulayarak, Yaptığım her işte kadınların fikrini alırım. Çünkü onlar olayı daha farklı inceler ve doğru kararlar verir dedi 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, toplumda kadının yerinin önemli olduğunu vurgulayarak, Yaptığım her işte kadınların fikrini alırım. Çünkü onlar olayı daha farklı inceler ve doğru kararlar verir dedi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi ile belediyeye bağlı SASKİ ve SAMULAŞ ta görev yapan 400 kadın personel ile Kurupelit Düğün Salonu nda düzenlenen öğlen yemeğinde bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kadınsız bir hayatın düşünülemeyeceğini belirterek, Belediyemizde bu kadar bayan personelin çalışmasından oldukça memnunuz. İyi ki belediyemizde bu kadar fazla hanım var. Hanımların varlığı ve çokluğu bana göre belediyenin duyarlılığına, hassasiyetine katkı verir diye düşünüyorum. Özel Kalem Müdürümüz böyle bir etkinlik düzenleyeceklerini söylediğinde memnuniyetle katılacağımı söyledim diye konuştu.

KADINLARIN VARLIĞINI YÜREĞİMİZDE HİSSETMELİYİZ

Kadınların sadece kadınlar gününde veya özel günlerde değil her zaman hatırlanması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, Dünya Kadınlar Günü hadisesi veya senenin herhangi bir gününde kurgulanmış olan kutlama günleri aslında yaşanan olayların unutulmaması gerektiğini vurgulamak üzere yapılmış organizasyonlardır. Kadınlar Günü nü sadece senede bir gün kutlamak yetmez. Kadının varlığını ve önemini sürekli yüreğimizde hissetmemiz gerekir diye düşünüyorum. Kadının hayat içerisindeki önemini kadınsız sadece erkeklerin olduğu bir toplumu göz önüne getirdiğinizde daha iyi anlarsınız. İnsanlık tarihinin kurulduğu günden bu yana her zaman birbirine ihtiyaç duymuş olan her zaman birlikte mücadele vermek zorunda olan iki ayrı cinsi birbirinden ayırıp başka farkındalığa yönelmek, aklında, mantığında, inançlarımızın da hiç birine uymamaktadır açıklamalarında bulundu.

TAHAMMÜLSÜZ ÜLKELER VAR

Yaptığı her işte kadınların düşüncesini aldığına da dikkat çeken Başkan Yılmaz konuşmasını söyle sürdürdü: Kadının sosyal hayatın içinde olmasına tahammül edemeyen ülkeler var. O yüzden ne kadar şanslı olduğunuzu sürekli düşünsek iyi olur diye düşünüyorum. Bir konu konuşulurken buna bir de hanım gözüyle nasıl bakılır, bir de hanım yaklaşımını dinleyelim derim. Hayatım boyunca, yöneticiliklerim boyunca bunu hep demişimdir. Çünkü hanımın duyargaları, hanımın bir olaya bakarken ki hanımca olan duygusallığının işe kattığı boyut çok farklı oluyor. Ben bunun hakikaten farkında olmamızın gerekliliğine yürekten inanıyorum. Hanımca bakış açısı daha şefkatli, daha duygusal, annelik duygusuyla oluyor. Erkekler böyle bakamıyor. Mesela çocukların ihtiyacına dönük olan talepleri biz erkekler sizin kadar iyi anlayamıyoruz. Çünkü çocuğun ihtiyaçlarını ilk yansıttığı yer anne. Anne daha iyi biliyor. Babadan daha önce anne muhatap oluyor çocukla. O yüzden hanımların görüşü bizler için her zaman önemlidir.

Gerçek Gazetesi

KUŞ CENNETİ SAMSUN DA MARKA OLUYOR

20.05.2016 08:24


Türkiye nin en çok kuş türü barındıran Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Samsun un tanıtımında da kullanılmaya başlandı.

   Samsun Büyükşehir Belediyesi nin tesislerinde bulunan hediyelik eşya satış merkezlerinde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti temalı ürünler boy göstermeye başladı.

   Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin dünya turizmine kazandırılması için çaba gösteren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye görevlilerine buranın tanıtımı ile ilgili her konuda çalışmanın yapılması talimatını verdi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, turizmde önde gelen projelerinin başında gelen Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin tanıtımlarına devam ederken, bu alan şehrin tanıtımında da önemli rol almaya başladı. Samsun a gelen turistlere, Samsun Büyükşehir Belediyesi ne ait hediyelik eşya satış merkezlerinde Kuş Cenneti temalı ürünler sunulmaya başlandı.

   Kuş Cenneti nin tanıtımı ve markalaşması için çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan Samsun Kültür Turizm Ticaret Anonim Şirketi işletmesi olan Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi’nde Kuş Cenneti temalı yastık, kupa, magnet vb. hediyelik eşyaları yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuyor. Merkezde satılan ürünlerin, Samsunlu kadınlar ve esnaflar tarafından yapılması şehrin ekonomisine de katkı sağlıyor.

   Amisos Tepesi nde bulunan Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi nin 2016 konseptinde ana temanın Kuş Cenneti olduğu bildirilirken, Samsun ile ilgili diğer birçok ürünün de satışına devam ediliyor. Şehrin tanıtımını sağlayan hediyelik eşyaların bulunduğu merkezde yöresel lezzetlerin de taze ve doğal olarak temin edilmesi mümkün.


Plaj Voleybolu Heyecanı Sona Erdi

20.05.2016 08:18

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 1. Plaj Voleybolu Turnuvası yapılan final müsabakaları ile sona erdi...

Plaj Voleybolu Heyecanı Sona Erdi

Atakum ilçesi sahilinde yapılan Plaj Voleybolu Turnuvası nda 13 ü erkek ve 6 sı bayan olmak üzere 19 takım mücadele etti. Kıarak kırana geçen ve renkli görüntülere sahne olan turnuvanın finalinde ise erkeklerde Tahsin Yüksel ve Emre Bafralı dan oluşan ekip ile bayanlarda Özge Aktepe ve Gizem Betül Yürükoğlu ikilisinin oluşturduğu ekipler rakiplerini eleyerek müsabakaları birinci olarak bitirdiler.

Turnuvada diğer dereceye giren takımlar ise şu isimlerden oluştu;

ERKEKLERDE

2. Alper Dikmen-M. Baran Taşkıran

3. Yunus Dikmen-Batuhan Bayrakçı

BAYANLARDA

2. Gizem Kün-Asena Selen Salcı

3. Melisa Yıldız Kaya-Ayşenur Tüysüz
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NDEN DUYARLI KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI

20.05.2016 07:28


                                                   Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarında duyarlı bir şekilde kar temizleme çalışmasını sürdürerek, ağaç ve bitkilerin üzerindeki karlar temizlendi.

29 Ocak 2016 Cuma 

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarında duyarlı bir şekilde kar temizleme çalışmasını sürdürerek, ağaç ve bitkilerin üzerindeki karlar temizlendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. temizlik ekipleri 11 kilometrelik Adnan Menderes Bulvarında baştan sona ağaç ve bitkilerin üzerindeki karları temizlerken yaya ve araç trafiğinin rahat sürdürülebilmesi için yollarda da tuzlama ve küreme çalışması yaptı. 

Havaların soğuması ile birlikte en çok bitkiler soğuk havadan zarar görmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş Temizlik Ekipleri yeşil dokunun korunması için Adnan Menderes Bulvarında bulunan tüm ağaç ve bitkilerin üzerindeki karları temizleyerek bitkilerin kardan zarar görmesini engelledi. 

Kar yağışı nedeni ile Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan yürüyüş yolu, araç yolu ve bisiklet yollarında oluşan kar birikintisi ve aşırı buzlanma sebebi ile vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı desteği ile Kültür Turizm A.Ş temizlik ekiplerince tuzlama çalışmaları yapıldı. Vatandaşlar yapılan çalışmalar için çalışanlara teşekkür etti. 

Adnan Menderes Bulvarında 11 kilometrelik bir alanda çalışma yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş.Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Sorumluluk alanımızda bugüne kadar hassas bir şekilde çalıştık. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından temin ettiğimiz malzemeler ile karla mücadele edildi. 11 kilometrelik sahil şeridinde bulunan ağaçların ve bitkilerin soğuktan ve ağırlıktan zarar görmemesi için üzerindeki karlar temizlendi. Bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmaları bundan sonra da aynı duyarlılıkla sürdüreceğiz açıklamalarında bulundu. 

Samsun Kent Haber

BÜYÜKŞEHİR DEN MANDA ÜRÜNLERİ STANDI

18.05.2016 13:52
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Palmiye Cafe yanında doğal manda ürünlerinin satışının yapılacağı stant açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Atakum ilçesi Palmiye Cafe yanında açılan manda ürünleri standı Samsunluların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amisos Tepesi, Amazon Doğal Ürünler ve Hediyelik Eşya Satış Merkezi ile Palmiye Cafe yanında satılan doğal manda ürünleri sofraları daha da lezzetlendirecek.
VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI
Ürün sipariş hizmetinin de verildiği stantta manda yoğurdu, manda sütü, manda yağı, manda kaymağı ve manda peyniri gibi birçok doğal ürünü bulmak mümkün. Manda ürünleri standını ziyaret eden vatandaşlar da tattıkları ürünlerden memnun kaldıklarını belirterek manda ürünleri ile hasret kalınan doğal lezzetlerin tadına vardıklarını söylediler.