Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Büyükşehir den Saklı Cennet e Turistik Tesis

31.05.2017 08:54Anadolu nun keşfedilmemiş doğal güzelliklerinden Saklı Cennet  Ayvacık, turizme yönelik önemli bir hizmete daha kavuştu.

Karadeniz in en uzun baraj gölü ve yüzer adaları ile doğa harikası bir coğrafyaya sahip Ayvacık ilçesi, ortasından geçen Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu Baraj Gölleri,  yüzer adaları ve doğal güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Su sporlarından gençlik kamplarına, doğa yürüyüşlerinden yöresel lezzetlere, ormanlarla kaplı doğal manzarasından tarihi ve turistik mekânlarına kadar çok sayıdaki turizm potansiyeli, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırımları ve çalışmalarıyla artan oranda ilgi görüyor.İlçenin turizm potansiyelini artırmaya çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesi, baraj gölü kenarına konuşlandırdığı iskele kafe ve restoranın yapımını tamamladı. Hizmete açılan tesis, yöresel yemek tatlarını panoramik manzara ile bütünleştiriyor.

Çok sayıda özel sektör yatırımcısının ilgisini çeken Ayvacık ta turizmi canlandırmak ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla hazırladığı Turizm Eylem Planı nı başarıyla sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, planında yer alan 8 yatırımdan bir tanesini daha tamamladı. İlçenin Orhangazi Mahallesi baraj gölü kenarına turistik ve sportif amaçlı kullanılabilecek iskele, kafeterya ve restoran inşa eden belediye, hem tesisin tamamlanmasının hem de yatırımlarıyla Ayvacık ın bölge turizminin önemli mekanlarından biri haline gelmesinin mutluluğunu yaşıyor.

İskele Kafe & Restoran ı panoramik göl turlarının yapıldığı iskelenin yanına inşa eden Büyükşehir Belediyesi, tamamı ahşap olan tesisi hizmete açtı. Tesiste sabah kahvaltısı, kebap ve pide çeşitleri, Yeşilırmak Yayın Balığı gibi özel spesiyal yöresel yemek tatları da sunulacak. Çevre düzenlemeleri ve çiçeklendirme çalışmalarıyla doğa ile iç içe bir ortam sunan tesiste göl balkonu dahil 150 kişi ağırlanabiliyor. Ramazan ayı boyunca iftar ve sahurlarda da hizmet verecek otantik kafe restoranda 7 personel görev yapıyor.

Ayvacık ta planlanan yatırımları sırasıyla hayata geçirdiklerini ifade den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iskele kafe & restoranın tamamlandığını belirterek ilçe halkı ve turizmi için hayırlı olmasını temenni etti. Turizmde gözbebeğimiz ilçelerimizden Ayvacık ın doğal ve turistik potansiyelini yatırımlarımızla daha da artıracağız. diyen Başkan Yılmaz, Restoran çok önemliydi. Yani her şeyiniz var ama bu potansiyelinizi, yöresel özelliklerinizi sunamıyorsanız bir anlamı kalmıyor. Buradan hareketle gemimiz ile göl turları yaptığımız iskelenin yanına ahşaptan çok güzel ve otantik bir kafe restoran yaptık. Son derece şık ve kaliteli bir mekân oldu. Turizm için önemli bir işlev yerine getirecek. Hayırlı uğurlu olsun. şeklinde konuştu.

                                                                                                                                                                                                   29 Mayıs 2017 - Hurriyet Gazetesi

Samsun Büyükşehir sokak hayvanlarını unutmadı!

11.01.2017 07:53
                Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş sorumluluk bölgesi olan Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki 689 dekarlık alanda sokakta yaşayan barınak ve yiyecek bulamayan hayvanların imdadına yetişti.

                Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlar kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşların soğuk kış günlerinden korunabilmelerini sağlayacak kulübeler yerleştirildi. Böylece sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ve barınacak alan bulmaları sağlandı. VATANDAŞLAR DA YAPABİLİR! 

                Yapılan uygulama ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm A.Ş. Genel Müdürü Musa İlkay Güler, Adnan Menderes Bulvarı üzerine yerleştirilen bu kulübeleri vatandaşlarında kendi imkanları ile evlerinde yaparak çeşitli yerlere koyabileceğini belirterek,  Böylece sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek ve barınma imkanı sağlayarak bir can da siz kurtarabilirsiniz. Bu çalışmamızın ardından hayvanseverlerin aynı uygulamayı yapacağına inanıyoruz  dedi.

WHATSAPP HATTI İLE İLETİŞİM 

                Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yaşanan tüm aksaklıkların, görüş ve önerilerin Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. ye bildirilebileceğini ifade eden Güler,  Çalışmalarımızla hayvanların bu soğuk havalarda yiyecek ve barınak bulmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hava şartlarının güçleştiği dönemlerde gerçekleştirilen çalışmalarımız kış ayları boyunca devam ettirilecek. Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız Adnan Menderes Bulvarı üzerinde gördükleri tüm aksaklık, görüş ve önerilerini fotoğraf ve adresleri ile 0539 226 17 32 numaralı whatsapp hattı aracılığıyla şirketimize ileterek Adnan Menderes Bulvarının daha da güzelleşmesi konusunda etkin bir rol üstlenebilirler diye konuştu.

Samsun Haber

Samsun un Gözde Mekanı: Çobanlı İskele Kafe

05.10.2016 08:54

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak hizmete açılan Çobanlı İskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe, başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunluların tercih ettiği en gözde dinlenme ve seyir mekanı oldu 

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından   yapılarak hizmete açılan Çobanlı İskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe, başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunluların tercih ettiği en gözde dinlenme ve seyir mekanı oldu

Samsunlu vatandaşların günden güne daha sık ziyaret ettiği mekanlardan biri olan  Çobanlı İskele Kafe her gün yaklaşık olarak 200 aile ağırlıyor. Samsunlu ve Samsun a şehir dışından gelen herkesin ilgi odağı olan tesis, Karadeniz Bölgesi nde tek. Tesis hakkında Gazete Gerçek e bilgi veren işletme sorumlusu Onur Gülen, Atakum u ziyaret eden hemen her ailenin Çobanlı İskele Kafe  ye mutlaka uğradığını ve denizin ortasında dinlenmenin keyfini yaşadığını kaydetti

KARADENİZ DE TEK

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak  hizmete açılan Atakum Çobanlı mevkiindeki Çobanlı İskele Kafe , Karadeniz bölgesinde denizin ortasında dinlenme olanağı sağlayan tek işletme. İskele Kafe İşletme Sorumlusu Onur Gülen, Karadeniz bölgesinde tabii ki farklı boyutlarda çeşit çeşit iskeleler var. Fakat Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu iskelenin hem tarz hem de hizmet anlamında Karadeniz de eşi yok. İskelemiz denizin o kadar içindeki, İstanbul dan gelen ziyaretçilerimiz burayı kız kulesine benzetiyor. Burada kıyıya oldukça uzak olduğumuz için kıyı havası değil, bildiğiniz teknede gibi deniz havası var. Üstelik şehrin hiçbir gürültüsü de buraya ulaşmıyor. Buraya gelenlerin duyduğu tek ses deniz uğultusu ve doğal serinlik. Bu anlamda sürekli gelen yüzlerce ailelerimiz oluştu. Çünkü bir gelen bir daha geliyor dedi.

SAMSUN BURADAN ÇOK FARKLI

Bugüne kadar sürekli olarak manzara dendiğinde yükseklik vurgusu yapıldığını fakat bu iskelenin manzara anlamında algıları değiştirdiğini kaydeden Gülen, İnsanlar manzara dendiğinde hemen yükseklere çıkmak istiyor. Fakat buraya gelen vatandaşlar, denizin ortasından gördüğü Samsun manzarasına inanamıyor. Çünkü bu kadar açık bir mesafeden Samsun un hemen hemen tüm kıyısına hakim bir görüşümüz var. Dolayısıyla eşsiz bir şehir manzarasına sahibiz. Gelip görenler hayran kalıyorlar. Özellikle gece manzarası eşsiz ve inanılmaz şeklinde konuştu.

GÜN DOĞUMU BURADAN ÇOK FARKLI

Denizin ortasına iskele ile inşa edilen İskele Kafe, özellikle sabah fotoğrafçılarının da uğrak yeri. Gün doğumu manzarası için özellikle sabah çok erken saatlerinde fotoğrafçı ziyaretçilerinin olduğunu kaydeden Gülen, Güneşin doğması Samsun an güzel elbette ama denizin ortasında konumu bulunan İskele Kafe den de çok farklı. Bunu keşfeden fotoğrafçılar geceden buraya geliyorlar. Ve gün doğumunu fotoğraflıyorlar. Özellikle yeni evlenen çiftlerimizin düğün fotoğrafları da burada çekildiği oluyor. Bu anlamda zaten tesisimizde kahvaltı hizmetimiz var. Gelen insanlar kahvaltılarını yapmadan iskeleden ayrılmıyorlar şeklinde konuştu.

BALIKLAR HEP YANINIZDA

Balıkçıların da ziyaret ettiği İskele Kafe de otururken yanınızdan yunus balığı atlaması veya kefallerin zıplamasına şahit olmanız da mümkün. Bu manzarayı anlatan Gülen, Buraya gelen insanlar gördükleri karşısında hayretlerini gizleyemiyorlar. Çünkü eşsiz deniz havasında çaylarını yudumlarken aniden bir yunus sürüsünün sesini duyabiliyor ve yunusların zıplamalarını izleyebiliyorlar. Keza kefaller de aynı şekilde. Denizin dibi o kadar berrak ki, çay içerken baktığınızda sürü halinde geçen balıkları görebiliyorsunuz. Bu anlamda burası yine Karadeniz de tek. Buraya bir şekilde uğrayanlar bunların tamamının farkındalar dedi.

KAFE HİZMETİMİZ VE SERVİSİMİZ GENİŞ

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından  yapılarak hizmete açılan  Çobanlı İskele Kafe nin imkanlarını da vurgulayan Gülen, Buraya uğrayan ziyaretçilerimiz çay kahve ve diğer meşrubatların yanında tost hamburger nugget gibi ürünleri de tercih ediyorlar. Bu ürünlerin servisi kafemizde mevcut. Tüm bunların yanında, sabah kahvaltı tabağımız da var. Gelen müşterilerimiz istedikleri gibi dinlenip zaman geçirebiliyorlar. Bu anlamda kafeterya servisimiz de oldukça geniştir  dedi.

SAMSUNUM GEMİSİ BURAYA DA UĞRUYOR

Samsun Büyükşehir hizmetlerinden birisi olan Samsunum gemisinin kalkış yerinden sonra Atakum ilçesinde Çobanlı  İskele Kafe ye uğrayıp yolcu aldığını kaydeden Gülen, Burada her şey bir yana, Samsun un gezi teknesi olan Samsunum gemisi de bize uğruyor. Düzenli olarak her gün saat 16:00 ile 18:00 da uğrayarak iskele ziyaretçilerine çok cüzi bir ücret karşılığında deniz gezintisi olanağı sunuyor. Çobanlı İskele Kafe bu anlamda da yoğun olarak tercih ediliyor. Haftanın 7 günü çalışıyoruz. Tüm Samsunlu hemşerilerimizi ağırlamaktan gurur duyarız şeklinde kaydetti.


SPORSEVERLERDEN BAŞKAN YILMAZ A TEŞEKKÜR

03.10.2016 09:14


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin yaz dönemi boyunca Atakum sahilinde düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinliklerine katılan sporseverler, veda yemeğinde buluştu.

Katılımcılar Samsun halkına sunduğu hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş nin  Birlikte Spor  sloganıyla Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında 28 Nisan da başlattığı ücretsiz aerobik, fitness ve step etkinlikleri yaz döneminin kapanmasıyla sona erdi.

Aerobik-fitness hocası Calibe Soran ın liderliğindeki etkinlik sayesinde sağlıklı yaşam için spora başlayan vatandaşlar, veda yemeği için Palmiye Cafe de bir araya geldi. Veda pastasını Calibe Soran ile birlikte kesen sporseverler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kış ayında da aerobik ve fitness yapmak istediklerini ifade eden sporseverler, Başkan Yılmaz dan kapalı bir alan talep edeceklerini kaydetti. Pasta kesiminin ardından sporseverler, gelecek yaz döneminde de spor etkinliğine katılacaklarını belirttiler.
DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ...

19.08.2016 08:23


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi nin ucunda bulunan Çobanlı İskele Kafe hizmete açıldı.

DENİZİN İÇİNDE ÇAY KAHVE KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak kısa süre önce hizmete açılan Çobanlı İskelesinin en ucunda denizin içinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Çobanlı İskele Kafe Samsunluların ve turistlerin yeni mekanı olacak.

Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kültür Turizm A.Ş. tarafından işletilecek olan kafe aynı anda 140 kişiye hizmet verecek. Oturduğunuz yerden hem denizin hem de harika bir Samsun manzarasının tadını çıkartacak olan ziyaretçiler kendilerini denizin ortasında bir adada gibi hissedecek.

Tesiste tost, hambuger, nugget gibi fast food yiyeceklerin yanında her türlü soğuk ve sıcak alkolsüz içecekler de servis edilecek.