Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Samsunda Öğretmene Saygı Şenliği (23.11.2019)

25.12.2019 09:06


Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin de ev sahipliği yaparak  katkıda bulunduğu  Adnan Menderes Bulvarında  düzenlenen Öğretmene Saygı Bisiklet Şenliği nde bisiklet turu yapılarak hem öğretmene şiddete dikkat çekildi hem de Öğretmenler Günü kutlandı.Samsun da Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmene Saygı Atakum Bisiklet Şenliği organize edildi. Atakum Kaymakamlığı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) desteğiyle düzenlenen şenlik, Adnan Menderes Bulvarında gerçekleştirildi. Şenlik 100  e yakın öğretmen ve vatandaş, eğitimciye şiddete dikkat çekmek ve Öğretmenler Gününü kutlamak için pedal çevirdi. Çobanlı İskelesi önünden başlayan bisiklet turu Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi önünde son buldu.

  


Samsun Sahili Avrupalı Öğrenciler Temizledi (06.11.2019)

25.12.2019 09:04


Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya, Hırvatistan, Romanya, Letonya ve Yunanistandan gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin de ev sahipliği yaparak  katkıda bulunduğu  Adnan Menderes Bulvarında  sahil temizliği yaptı.Samsun Anadolu Lisesinin ortağı olduğu Erasmus Plus Projesi Young Entrepreneurs Sustaining the Earth kapsamında, sürdürülebilirlik, girişimcilik ve STEAM eğitimi almak için İtalya, Hırvatistan, Romanya, Letonya ve Yunanistandan 20 lise öğrencisi ile 10 öğretmen, kente geldi. Sahilde toplanan öğrencilere, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Baytut, Karadenizin ekosistemi ve yaşayan canlılarını anlattı. Eğitimin ardından öğrenciler, sahil temizliği yaptı. 

  

  


Atakum Teşkilatının Düzenlediği Kahvaltı (05.10.2019)

25.12.2019 09:01


 AK Parti Samsun Atakum İlçe Teşkilatı, Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin işletmesini yaptığı Kurupelit Düğün Salonunda bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve Atakum teşkilatının katıldığı kahvaltı programında, Atakum ve Samsun’a dair projeler konuşuldu. Öte yandan 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerini değerlendiren teşkilat başkanları, önümüzdeki süreci çok daha iyi şekilde değerlendireceklerini belirtti.

  


Atakum MEM İftar Yemeği (30.06.2019)

25.12.2019 08:59


Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin işletmesini yaptığı Kurupelit Düğün Salonu bahçesinde Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine iftar yemeği verildi. Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin de ev sahipliği yaparak  katkıda bulunduğu  iftar yemeğine İlçe Milli Eğitim Müdürü, müdür yardımcıları ve Milli Eğitim müdürlüğü çalışanları katıldılar. 

  


Samsunda 29 Kilometre Cankurtaran Hizmeti (30.05.2019)

25.12.2019 08:51


Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Büyükşehir Belediyesi Samsun Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin de ev sahipliği yaparak  katkıda bulunduğu  Adnan Menderes Bulvarında 2019 yılında 29 kilometrelik alanda cankurtaran hizmeti vermektedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı deniz sezonun yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlara uyarılarda bulundu ve cankurtaran faaliyetleri hakkında bilgi vererek vatandaşların dikkat etmeleri gereken konularda uyarılarda bulundu.