Samsun Kültür Turizm A.Ş.

+90 362 457 66 33
<>

BASINDABİZ

Büyükşehirden doğal vitamin deposu

15.05.2018 13:37


Samsun Adnan Kahveci Parkı içerisindeki atıl durumda olan alan Vitamin Kafe olarak Samsun halkının hizmetine sunuluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Kahveci Parkı içerisinde yer alan ve zamanla atıl duruma düşen alanı peyzaj düzenlemesi ile kente kazandırdı. Alanın içerisinde bulunan atıl durumdaki yapı da Vitamin Kafe olarak hizmete açıldı. Vatandaşların vazgeçilmez mekanı haline gelecek olan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen taze sıkılmış meyve suları, Vitamin Kafe de Samsun halkının hizmetine sunulacak.

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz ve Büyükşehir Belediye bürokratları ile birlikte Samsun a kazandırılan Vitamin Kafe yi gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin organik meyvelerden sıkılmış taze meyve sularından tatmayı da ihmal etmedi.


Doğayla Uyumlu Kafe Ziyaretçilerini Bekliyor

15.05.2018 13:35Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, doğayla iç içe olan Delta Cafe de incelemelerde bulundu.
Karadeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi mest ediyor. Özellikle kuş fotoğrafçılarının vazgeçilmez yeri olan Kuş Cenneti nin dünyaya tanıtılması için büyük uğraş veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bölgeye yaptığı doğa ile uyumlu yollar ve ağaç mekanlar ile de ziyaretçilerin büyük beğenisini ve dikkatini çekiyor. Bu yeniliklere tamamen doğayla uyumlu olarak yapılan Delta Cafe de eklendi.
Delta Cafe nin yapımın artık bitirildiğini ve bir süre sonra açılışının yapılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kuş Cenneti dünyanın sayılı güzelliklerinden birisi. Bu turistik mekanın daha da ilgi çekmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın keyif alacağı, mutlu olacağı, sevdikleriyle güzel vakit geçireceği yeni yaşam alanları hazırlıyoruz. Delta Cafe de bu alanlardan biri. Tamamen doğayla uyumlu olarak yapıldı. Amacımız Kuş Cenneti ne gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekan sunmak. Kısa bir süre önce yapımına başlamıştık. Bugün itibari ile de artık açılarak hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen günlerde de şirin küçük bir açılış yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun dedi.

BALIK RESTORAN FAALİYETE GİRDİ

15.05.2018 13:15


Bu yaz sonu hizmete açılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakakent Balık Restoran ve Kafeterya, en taze balık çeşitleriyle Yakakent li vatandaşların uğrak mekanı oldu.  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan tesisimiz yaz kış önemli ölçüde ziyaretçi alıyor. Halkımız restoran ve hizmetimizden çok memnun. Sinop ve Samsun dan ziyaretçilerimiz, sürekli müşterilerimiz oluştu. Restoranımızda her zaman, her gün taze balık var. Keza salata ve tatlı çeşitlerimiz de seçenekler arasında. Tüm ikramlarımız burada kendi imalatımız. Sıcak helvamız gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tadına bakılıyor. Sadece sıcak helva yemeye gelenler bile var. Tesisimiz denize sıfır konumda, hem deniz hem liman manzaralıdır. Tüm vatandaşlarımızı ağırlamaktan, misafir etmekten onur duyuyoruz ...


Gerçek Bizde

SAMSUN DA AÇIK HAVA SİNEMASI

21.09.2017 14:34


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş.  katkılarıyla Samsun'da bir alışveriş merkezi tarafından, yaz ayları etkinlikleri kapsamında açık hava sinema gösterisi yapıldı. Samsunluların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik nostalji havasında geçti.Samsun un Atakum ilçesinde de eski bir gelenek olan Açık Hava Sineması deniz kenarında zaman zaman yapılıyor. Ücretsiz olan açık hava sineması film severlere unutulmaz bir nostalji havası katıyor.


MAVİ BAYRAK İÇİN BAKIM ONARIM VE SAHİL TEMİZLİĞİ

21.09.2017 14:32Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş.nin Genel Müdürü  Musa İlkay Güler ve şirketin  Sahil Temizlik Ekibi ve Bakım Onarım Ekibi çalışanlarının gayretleri ile Adnan Menderes Bulvarında bulunan 18 km’lik sahil bandının  her metre karesi  için temizlik çalışmaları itinayla yürütüldü. Bu 18 km’lik sahil bandının  hiçbir yerinden evsel atıkların denize ulaşmasına müsaade etmeyerek Atakum  Adnan Menderes Bulvarı nda bulunan İnci, Güzelyalı, Körfez ve OMTEL, Plajlarının temizlik ve bakımı titizlikle yapılmaktadır. Bu bakım ve temizlik işleri 24 saat esasıyla devam etmektedir.